Systém obdržení předmětů

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Yes. I like this new weapon.
Heavy
Nalezený Reggaelator.

Systém obdržení předmětů je hlavní část distribuce předmětů v Team Fortress 2. Poprvé byl představen v Sniper vs. Spy aktualizaci, aby změnil dosavadní distribuci závislou na acheivementech. Jeho význam byl vylepšit dostupnost rozšíření předmětů ve hře, při potlačení potřebě farmit achievementy (což znamená provádění akcí vytržených z kontextu pro získání achievementů) nebo používání nástroje třetí strany k falzifikaci obdržení achievementů. Systém přiděluje náhodné předměty hráčům na pravidelném základě, dokud není naplněn týdenní limit.

Stávající systém

Graf zobrazující vztah mezi časem a počtem nalezených předmětu.
Sloupcová graf zobrazující periodu distribuce předmětů.

Stávající systém obdržení předmětů byl představen 20.dubna 2010.[1] hráči mají garanci nalezení předmětu v regulérním intervalu mezi 30 až 70 minutami, s průměrným intervalem 50 minut. Původní systém si vybíral náhodný interval pro obdarování hráče předmětem, výsledkem tohoto byly neúspěšné časy pro hráče, kteří nenalezli předmět po dlouhý časový úsek. Nynější systém odstranil tuto možnost a zvýšil poměr nalezení předmětů.

Neexistuje žádný limit, který by stanovil počet nalezených předmětu za týden, namísto toho je nastaven limit na dobu hrání ve které je možné nalézt předmět. Tento limit byl nastaven na 10 hodin každý týden. Hraní po naplnění limitu, nepřidá šanci na nalezení předmětu[2]. Hraní bez naplnění limitu přenáší nevyužitý čas na další týden, zvyšující limit z jednoho týdne na dva. Bylo nastaveno, že hráč může nalézt mezi 6 až 12 předměty každý týden při základu 11 hodin herní doby. Počet nalezených Mann Co. Supply Crate a jiných použitelných předmětů se počítá odděleně, to znamená, že nemají vliv na regulení nacházení.[3][4] Systém resetuje herní dobu každého hráče každý čtvrtek v 00:00 Greenwich Mean Time (GMT).

Nalezené předměty jsou uloženy v batohu poté co hráč zemře, po uzavřeném obchodu, nebo po otevření Mann Co. Obchodu, a nebo pokud hráč vyhraje 10 duelů. Jestliže hráč opustí server poté co obdrží předmět, ale před jeho zařazením do batohu, při další návštěvě hlavního menu jej upozorní notifikace. Ojediněle, nalezený, vyměněný nebo vykraftěný předmět se zasekne "v limbu" a nemusí se okamžitě objevit v hráčově batohu. Toto může způsobit na instantním respawnu serveru blokujícím hlášku "Nalezen nový předmět". Návštěvou v Mann Co. Obchodu nebo odpojením ze serveru obvykle obnoví předměty v hráčově batohu.

Vždy bylo procentně nastaveno, že všechny zbraně mají stejnou šanci na nalezení hráčem, zbraně které tvoří set jsou nalézány častěji než ostatní zbraně. Zatím se neví, které z těchto zbraní jsou vzácnější nebo běžnější.[5]

Po přestavení Free-To-Play systému v Über Aktualiazce, hráči využívající tento systém obdrží pouze limitovaný počet předmětů (bez vzácných nebo kosmetický předmětů) dokud nepřejdou na Premium, poté se jim dostane přístup k možnosti nalezení všech předmětů.

Výhody a nevýhody

Pozitivní aspekt nynějšího systému je, že dovoluje starým i novým hráčům nalezení obdobných předmětů za jejich herní dobu. Toto dovoluje hráčům hrát jakoukoliv třídu, tak dlouho dokud jsou v limitu herní doby pro získání předmětu. Pokud ale hráč hraje více než 10 hodin týdně, nebude odměněn za tuto extra herní dobu.

Mnoho hráčů nachází nechtěné duplikace. Tento problém byl vyřešen představením craftovacího systému a později systém výměn, dovolující hráčům craftit a vyměňovat dostupné předměty (s několika výjimkami).[6]

Nehledě na nový systém, nečinnost stále existuje. Stále je možné získat předměty použitím Offline módu zmírněním potřeby pro vyhrazené ne činnostní servery. Někteří nečinní hráči vypínají video a zvuk pomocí parametrů -textmode a -nosound.

Milníky achievementů

29.dubna 2008 Valve odhalilo set tří odemknutelných zbraní jako část Gold Rush Aktualizace. Tyto zbraně byly odemčeny po splnění určitého počtu achievementů, který zkompletoval Achievement Milník. Byly zde celkově tři milníky z toho každý potřeboval splnění více achivementů. Poté co byl milník odemčen, hráč obdržel individuální setovou zbraň vztahující se k tomuto milníku. Tento požadavek byl později snížen, kvůli zabránění hráčům získávání achievementů pouze pro obdržení předmětů.

21.května 2009 Valve zrealizoval nový systém náhodného obdržení předmětů pro odemknutelné předměty, což odstranilo potřebu milníkového systému. Valve se brzy vrátilo zpět k Milníkům Achievementům nyní spojených se Systémem obdržení předmětů na zbraně pro Snipera a Spye v Patch z 29. května 2009. Tento milníkový systém je použit v WAR! Aktualizaci a také v Engineer Aktualiazci.

Historie

Původní systém

Kufr použivaný před Mann-Conomy Aktualizací.

Zatímco Milníky achievemntů fungovaly pro Scouta, Pyra, Heavyho, a Medica, Valve zavedlo systém náhodného obdržení předmětů pro udržení rovnováhy tříd v třídní aktualizaci. Tento systém byl aktualizován do hry jako část Sniper vs. Spy Aktualizace 21.května 2009.

Valve kalkulovalo průměrný čas jaký uhrál regulérní hráč Team Fortress 2, poté přišli se standardním časem, který byl použit jako ukazatel nebo požadovaná hodnota. Každých 25 minut herní doby, hra kalkulovala náhodné číslo k určení zda hráč obdrží zbraň. Jestliže měl hráč štěstí (šance na předmět 25%), poté měl šanci, že nalezne náhodně vybraný předmět. Jestliže hráč štěstí neměl (75% šance), nedostal nic a časovač se resetoval. Navíc,běžel separovaný časovač, který počítal 15,430 sekundový (4 hodiny, 17 minut a 10 sekund) interval, který poskytoval šanci 1 z 28 na obdržení klobouku. Průměrný čas pro nalezení jediného předmětu byl 1 hodina a 40 minut (zahrnuje duplikáty). Od doby kdy je předmět garantován prostřednictvím generátoru náhodných čísel se zkušenosti liší.

Při prvním vydání se náhodné nalézání vyskytovalo pouze pokud byl hráč připojen k Steamu. Jestliže nebyl hráč zapsán v jeho nebo jejím seznamu přátel nebo pokud Valve provádělo údržbu na Steam komunitě, hráč nedostal žádný předmět po tuto dobu. Kromě toho, hráč který byl připojen na serveru, který ztratil připojení ke Steamu, se náhodné nalézání nevyskytlo dokud server neobnovil připojení.

Týden dvojnásobné šance na nalezení

22.prosince 2010 Valve oznámilo, že šance na nalezení předmětu bude zdvojnásobena mezi 23.prosincem 2010 a 30.prosincem 2010.Všichni hráči v tomto období byli také obdarování klíčem.[7]

Druhý týden dvojnásobné šance na nalezení předmětu byl ohlášen 2.června 2011 a trval od 3. června do 10.června 2011.[8]

Třetí týden dvojnásobné šance na nalezení předmětu byl ohlášen 14.prosince 2011, trvající od 15.prosince 2011 přes 21.prosinec 2011 a záměrně se kryjící s Australskými Vánocemi 2011.[9]

Galerie

Nenajitelné předměty

Batoh

Původní článek: Batoh

Minulé změny

Patch z 21. května 2009 (Sniper vs. Spy Aktualizace)
 • Přidán systém náhodného nalézání.

Patch z 19. března 2010

 • [Nezmíněno] Ostatní předměty jsou nyní nalézány jako klobouky, spíše než zbraně.

April 20, 2010 [Update schématu předmětu]

 • Aktualizován náhodný systém nalézání předmětů na současný systém.

Patch z 21. prosince 2010

 • Přidána tuna předmětů do seznamu náhodného nalezení.

Patch z 23. prosince 2010

 • [Nezmíněno] Zdvojnásobena šance na nalezení předmětů pro další týden (od 23.prosince 2010 do 30.prosince 2010)

Patch z 24. ledna 2011

Patch z 5. května 2011 (Aktualizace Replay)

Patch z 3. června 2011

 • Zdvojnásobena šance na nalezení předmětů pro další týden (od 3.června 2011 do 10.června 2011)

Patch z 14. června 2011

Patch z 9. srpna 2011

Patch z 20. září 2011

Patch z 11. ledna 2012

Reference

 1. "Thanks for standin' still, wanker.", na Oficiálním Blogu TF2 20.dubna 2010.
 2. http://www.youtube.com/watch?v=51J2RSNeFHM#t=0m32s YouTube - O novém systému obdržení předmětů
 3. Nalézání Krabic se nepočítá jako normální nalézání, Příspěvek na Komunitním fóru Steamu od zoli700 z 3.října 2010.
 4. E-mail od Robina Walkera týkající se nalézání krabic
 5. [1]
 6. "Incoming!", Oficiální TF2 Blog 2.října 2009.
 7. "Additional Time Has Been Awarded", Oficiální Blog TF2, 22.prosince 2010.
 8. "Double Drop Week", Oficiální Blog TF2, 2.června 2011
 9. "Happy Australian Christmas Eve", Oficiální Blog TF2 14.prosince 2011

Zhlédněte také

Externí odkazy