Itemtest

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Itemtest
Item test.jpg
Podstawowe informacje
Nazwa pliku: itemtest
Autor(zy): Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Przemysłowe
Sceneria: Wewnętrzna
Widok mapy
Itemtest overview.png
Jak ci z tą kulką w brzuchu? Dobrze? Hm? Hmmm?
Snajper przeprowadzający ankietę na temat jego nowo wytworzonych przedmiotów.

Itemtest to mapa testowa wydana razem z aktualizacją Australijskie Święta. Wygląda na zmodyfikowaną wersję strefy odrodzenia drużyny BLU z mapy Gorge w trybie Punkty kontrolne.

Mapa pozwala twórcom modeli na testowanie swoich kreacji w kontrolowanym środowisku, z opcjami zapisywania i wczytywania wielokrotnych plików konfiguracyjnych.

Mapa składa się z szafki zaopatrzenia na środku przedniej ściany. Na lewo jest mały korytarz skręcający w połowie. Po śmierci, gracz odradza się w kilku określonych punktach na mapie.

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 17 grudnia 2010 (Australijskie Święta)

  • Dodano mapę Item Test

Funkcjonalność

Komenda "testitem" wpisywana w konsoli pokaże menu testowania przedmiotów, posiadające kontrole w dodatku do dostosowanych modeli. Maksymalnie 4 przedmioty mogą być używane na każdą klasę.

Menu testowania posiada także funkcje do dodawania i kontroli wielu botów z wieloma zachowaniami (takimi jak bieganie, kucanie itp.). Druga komenda "testitem_botcontrols" pokazuje podobne menu z opcjami do modyfikacji zachowania botów bez konieczności używania pełnego menu testowego, co sprawia, że jest idealne do przypisania do określonego klawisza.

Menu pozwala także na szybkie wczytanie/zapisanie dostosowanych konfiguracji. Konfiguracje te są przechowywane z rozszerzeniem ".itf" i domyślnie zapisywane do folderu gracza cfg w /team fortress 2/tf/cfg/.

Błędy

  • Podczas dodawania botów do servera, boty z drużyny RED są porozrzucane po różnych miejscach na mapie, tymczasem boty z drużyny BLU stoją w jednym punkcie.

Galeria

Zobacz też

Linki zewnętrzne

Ciekawostki

  • Poza mapą ukryty jest pokój, posiadający kilka punktów światła. Nie ma tam żadnych modeli. Pokryty jest teksturą z napisem "Reflection 50%".