Junction

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Junction
Junct 01.jpg
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Punkty kontrolne
Nazwa pliku: cp_junction_final
Autor(zy): Sean "Heyo" Cutino
Informacje o mapie
Środowisko: Spytech
Sceneria: We wnętrzu
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×8   •   Mediumhealth.png ×1
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Mediumammo.png ×7
Zdjęcia mapy
Menu photos cp junction final.png
Widok mapy
Junction overview.png
Znaczek mapy
Item icon Map Stamp - Junction.png
Lista wspierających
Mapa w stylu Gravel Pit. Junction kontrastuje z Watchtower. Jest pełna ciasnych korytarzy i krótkich linii wzroku, tworzących okazje do walki, a szczególnie pułapek.

Junction to mapa trybu Atak/Obrona. Została dodana do gry w Aktualizacji Skauta jako oficjalna mapa stworzona przez społeczność z powodu jej jakości. Jest skonstruowana podobnie do Gravel Pit.

Celem BLU jest atak i zdobycie wszystkich trzech punktów kontrolnych w kolejności. A i B muszą być oba zdobyte przed C. Celem RED jest przetrzymanie ataku i zapobiegnięcie przed przejęciem punktu C. Czas jest dodany do licznika po przejęciu przez BLU punktów A i B, aby dać więcej czasu na atak na C.

Lokacje

Junction to ciasna, zamknięta mapa z dużą ilością korytarzy i przejść prowadzących do trzech głównych punktów kontrolnym. Użycie Żołnierzy i Demomanów daje tu optymalne wyniki w obronie i ataku.

Punkt kontrolny A

Punkt A znajduje się w małym pomieszczeniu; leży on na podwyższonej platformie ze schodami prowadzącymi do niego. Jedne schody znajdują się pod punktem, drugie - od strony bazy BLU, a trzecie z boku.

 • Lobby A: Lobby A to mały obszar tuż za bazą BLU i pod punktem. Łączy się z flanką A/B, schodami i flanką A/C.
 • Schody: Pod punktem znajdują się schody prowadzące bezpośrednio do punktu.
 • Platforma: Platforma to podniesiony obszar na końcu schodów, na którym znajduje się punkt.
 • Flanka A/B: Połączona z lobby jest flanka A/B. Jest to korytarz prowadzący bezpośrednio na punkt B. Łączy się też z flanką A/C.

Punkt kontrolny B

Punkt B znajduje się w większym pomieszczeniu z dwoma balkonami na ścianach. B znajduje się w rogu, gdzie balkony spotykają się, i można do niego dojść tylko przez dwa wejścia boczne. Punkt jest osłonięty niezniszczalnym oknem, zapobiegając przed wrogim ostrzałem.

 • Lobby B: Lobby B to drugie lobby na zewnątrz bazy BLU. Jest większe niż A, i znajdują się tu porozrzucane skrzynki. Łączy się z flanką A/B i prowadzi do balkonów.
 • Balkony: Balkony znajdują się na szczycie schodów z lobby i prowadzą wzdłuż zewnętrznych ścian. Obydwa prowadzą do punktu. Dalszy balkon łączy się z flanką B/C.
 • Pomieszczenie z punktem: Pomieszczenie z punktem znajduje się na końcu balkonów i mieści punkt kontrolny. Jest ono zamknięte oknami wychodzącymi na balkony.

Punkt kontrolny C

Punkt C znajduje się na platformie spoczywającej na odgrodzonej powierzchni, do której można się dostać tylko schodami. Punkt ma też mały balkon otaczający go z frontu i dwa boczne wejścia. Inne schody prowadzą z punktu na podwyższenie. Do C prowadzą trzy wejścia, dwa z A i jedno z B.

 • Flanka A/C: Z punktu A prowadzi korytarz rozdzielający się na dwa wejścia do C, oba blisko siebie u stóp schodów.
 • Flanka B/C: Z punktu B prowadzi kolejny korytarz prowadzący do wejścia z drugiej strony schodów. Obok korytarza znajduje się pomieszczenie z dwoma otwartymi oknami, z którego można obserwować obszar dookoła punktu.
 • Balkon: Otaczając punkt, na szczycie schodów znajduje się balkon, z którego widoczne są oba wejścia na górę. Obszar ten daje przewagę wysokości nad atakującymi.
 • Podwyższenie: Obok punktu, w okolicy flanki A/C znajduje się mały korytarz i schody. Na końcu znajduje się ciasna przestrzeń, z której widać większość punktu C i jest przydatna, jako miejsce na działko strażnicze.
 • Punkt: Punkt znajduje się w środku obszaru, tuż za bazą RED, na szczycie schodów. Ma kształt prostopadłościanu z dwoma wejściami z każdej strony balkonu. Każda z nich ma też duże okna wzdłuż ścian.

Strategia

Zobacz też Strategia społeczności dla mapy Junction

Czasy zdobywania punktów

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkty kontrolne A ×1
54 ,000
×2
36 ,000
×3
29 ,455
×4
25 ,920
Punkty kontrolne B ×1
54 ,000
×2
36 ,000
×3
29 ,455
×4
25 ,920
Punkty kontrolne C ×1
12 ,000
×2
8 ,000
×3
6 ,545
×4
5 ,760


Historia aktualizacji

Aktualizacja z 24 lutego 2009 (Aktualizacja Skauta)

 • Mapa Junction została dodana do gry.

Aktualizacja z 5 marca 2009

 • Naprawiono błąd, w którym Inżynierzy mogli zbudować wyjście teleportu w nieprawidłowym miejscu.
 • Naprawiono kilka nieprawidłowych przypisań nakładek i inne pomniejsze błędy.

Aktualizacja z 20 kwietnia 2009

 • Zaktualizowano Junction, aby punkty przypisywane były po zdobyciu punktu zamiast po zakończeniu rundy. Naprawia to nieprawidłowe jej działanie w trybie Turnieju i stoperem.

Błędy

 • Gracze mogą przejść przez konsolę w obszarze za bazą BLU.
Komputer koło bazy BLU, za który gracze mogą przejść.

Linki zewnętrzne