Lista preferencji Grubego

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Ze względu na komediową naturę gry i humor, gra zawiera odniesienia, zwykle w humorystycznym stylu. Istnieje wiele źródeł, gier, filmów, muzyki, a nawet żartów które rozwinęły się w grze i zostały uwzględnione. Poniżej znajdują się szczególne odniesienia do klasy Grubego.

List of references (Heavy)

Osiągnięcia

Czerwony pas
Czerwony pas
Zabij 10 Grubych za pomocą K.G.B.


Borscht Belt(angielski) to nieformalne określenie dla miejscowości wypoczynkowych w górach Catskill w Sullivan i prowincje w stanie Nowy Jork, które były popularnym miejscem wypoczynkowym nowojorskich żydów. Termin Czerwony pas może również odnosić się do samego regionu Catskill.

Barszcz jest wegetariańską zupą którą można znaleźć w wielu wschodnich krajach, włącznie z Rosją.


Walka klas
Walka klas
Korzystając z pomocy Medyka, zabij wrogą parę Grubego i Medyka.


Walka klas to aktywna ekspresja teoretycznej Walki Klas obejrzanej z każdej Socjalistycznej perspektywy. manifestacja partii komunistycznej sugerowała kierunek działania dla klasy robotniczej w celu obalenia burżuazyjnego porządku społecznego i ostatecznego doprowadzenia do społeczeństwa bezklasowego.


Komunistyczny pięściofest
Komunistyczny pięściofest
Zabij przeciwnika krytycznym ciosem pięścią.


Manifest Partii Komunistycznej, często określany jako manifest komunistyczny jest jednym z najbardziej wpływowych rękopisów politycznych. Zatwierdzone przez Ligę Komunistyczną i napisane przez teoretyków komunistycznych Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, sugerował kierunek działania rewolucji klasy robotniczej do obalenia burżuazyjnego porządku społecznego i ostatecznie przyniesienia społeczeństwa bezklasowego.


Zbrodnia i kara
Zbrodnia i kara
Zabij 10 przeciwników niosących twoje tajne materiały.


Zbrodnia i Kara to nowela rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego.

Jest to również nazwa dokumentalnego serialu, ale jest mało prawdopodobne, że to osiągnięcie stawia go ponad książką.


Cementowy blok
Cementowy blok
Przeżyj bezpośrednie trafienie rakietą z krytycznym ładunkiem.


"Crock" to kontaminacja krytycznej rakiety.

Termin ten pochodzi od wyrażenia "cock block", surowego terminu na blokowanie w jakiś sposób męskiej przewagi nad kobietą.


Podział pracy
Podział pracy
Zabij 10 przeciwników z pomocą Medyka, utrzymując go i siebie przy życiu.


Podział pracy to specjalizacja spółdzielni pracy w szczególnych, ograniczonych zadaniach. Historycznie coraz bardziej złożony podział pracy jest ściśle związany ze wzrostem całkowitej produkcji i handlu, wzrostem kapitalizmu i złożonością procesów industrializacji.


Nie dotykaj kanapki
Nie dotykaj kanapki
Zabij 50 Skautów za pomocą Nataszy.


To jest odniesienie do Poznajcie Skauta, gdzie RED Skaut zjada kanapkę BLU Grubego po walce. Wymogiem stosowania nataszy może być to, że spowalnia ona wrogów.


Pracownik fabryki
Pracownik fabryki
Zabij 20 przeciwników w czasie, gdy doładowujesz się przy zasobniku.


Wniosek z tego osiągnięcia nawiązuje do industrializacji Rosji w latach 20tych XX w., w których większość pracowników miała pracę w fabrykach. To zgadza się też z krajem pochodzenia Grubego, Związek Radziecki, który w latach 20tych XX w. był rządzony przez Włodzimierza Lenina


Plan pięciosekundowy
Plan pięciosekundowy
Zabij przeciwnika w ciągu 5 sekund po wyjściu z teleportu.


Pięciolatka dla ekonomii ZSRR była serią skupionych w państwie ćwiczenia natychmiastowego rozwoju gospodarczego w Związku Radzieckim


Park Gorkiego
Park Gorkiego
Zabij 25 przeciwników stojąc na zdobytym punkcie kontrolnym.


Park Gorkiego to park rozrywki w Moskwie, nazwany po sowieckim pisarzu Maksimie Gorkim, twórcy metod w realizmie socjalistycznym i aktywiście politycznym

Park Gorkiego to również tytuł napisano w 1981 dramatu kryminalnego napisanego przez Martina Cruz Smitha umiejscowionego w Związku Radzieckim. Podąża ona za śledczym Arkadym Renko, który znajduje 3 ciała. W 1983 został nagrany film o tym samym tytule, doczekał się on nominacji do Złotego Globu i nagrody BAFTA.


Przemysł ciężki
Przemysł ciężki
Wystrzel równowartość 200 000 dolarów amunicji z Miniguna w czasie jednego życia.


Opis osiągnięcia może nawiązywać do często cytowanej wypowiedzi z Poznajcie Grubego, W której Gruby, mówiąc o swoim minigunie, Saszy, wyjaśnia że "to kosztuje czterysta tysięcy dolarów by strzelać z tej broni...przez 12 sekund". Sowiecka przemysłowa polityka, i sowiecka propaganda, kładła duży nacisk na Przemysł ciężki, jak metalurgia.


Wisienka na torcie
Wisienka na torcie
Zabij 20 razy graczy, nad którymi dominujesz.


Mianem "wisienki na torcie" określa się rzecz, która sprawiła, że coś dobrego stało się czymś jeszcze lepszym.

Żelazna kurtyna
Żelazna kurtyna
Otrzymaj 1000 punktów obrażeń nie ginąc.


Określenie "Żelazna Kurtyna" wzięło się od Winstona Churchilla i odnosi się do symbolicznego, ideologicznego, i fizycznej granicy dzielącej Europę na dwie odseparowane części od końca II WŚ aż do końca zimnej wojny, czyli od 1945 do 1991. Po obu stronach żelaznej kurtyny, państwa wytworzyły swoje własne ekonomiczne i militarne sojusze, Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej wraz z Paktem Warszawskim we wschodniej części ZSRR jako najważniejszy członek, NATO i Wspólnota Europejska na zachodzie, wraz z USA.Kolektywizacja
Kolektywizacja
Zdobądź 1000 asyst.

Kolektywizacja była polityką Józefa Stalina w Związku Radzieckim; jego celem było zbieranie własnych ziem i praca na kolektywnych farmach. To może być postrzegane jako realizacja gospodarki planowej w czasie szybkiej Industrializacji w ZSRR od późnych lat 20tych XX w. do lat 40ch XX w.


Ostentacyjna konsumpcja
Ostentacyjna konsumpcja
Zjedz 100 kanapek.


Ostentacyjna Konsumpcja to lawinowe wydawanie pieniędzy na dobra i usługi zdobyte głównie w celu pokazania swojego bogactwa. Może się również odnosić do skłonności do objadania się.


Szalony Iwan
Szalony Iwan
Zabij 50 przeciwników w czasie, gdy ty i ofiara znajdujecie się pod wodą.


Szalony Iwan jest określeniem na manewr okrętu podwodnego, charakteryzujący się częstymi ostrymi skrętami, używanego przez okręty podwodne by "spojrzeć za siebie" używając sonaru.


Pomocna dłoń
Pomocna dłoń
Pomóż 5 towarzyszom zemścić się na swoich prześladowcach.


Włodzimierz Lenin był rosyjskim rewolucjonistą, komunistycznym politykiem, dowódcą Rewolucji Październikowej, Pierwsza głowa ZSRR i de facto pierwszy lider Związku Radzieckiego. Został nazwany przez Time Magazine jako jeden z 100 najbardziej wpływowych ludzi XX w.


Marksista wyborowy
Marksista wyborowy
Zabij 10 przeciwników w powietrzu za pomocą Miniguna.


Karol Marks był niemieckim filozofem, ekonomista politycznym, socjologiem, humanistą, teoretykiem politycznym, i rewolucjonistą. Nazwany ojcem komunizmu.


W posiadaniu środków produkcji
W posiadaniu środków produkcji
Pozbądź się 20 bomb samoprzylepnych, zabijając Demomanów, którzy je umieścili.


"Środki produkcji" to marksistowska koncepcja opisująca kombinację środków pracy i sposobów pracy używanych przez robotników do pracy. "Miej środki produkcji" to cytat Karola Marksa.


Lojalność partyjna
Lojalność partyjna
Zabij 50 przeciwników w 3 sekundy po tym, jak zaatakowali oni twojego Medyka.


Permanentna rewolucja
Permanentna rewolucja
Zabij 5 przeciwników bez spowolnienia obrotów Miniguna.


"Permanentna rewolucja" to określenie w teorii Karola Marksa , wprowadzony do użytku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa do roku 1850.


Fotostrojka
Fotostrojka
Prześlij przeciwnikowi migawkę, na której drwisz z niego, będąc niezniszczalnym.


Pieriestrojka to rosyjskie określenie na polityczne i ekonomiczne reformy wprowadzone w roku 1987 przez sowieckiego przywódcę Michaiła Gorbaczowa. Dosłowne znaczenie to "rekonstrukcja", odnosząca się do rekonstrukcji sowieckiej ekonomii. Pieriestrojka jest często podawana jako jeden z powodów na upadek siły komunistycznej polityki w Związku Radzieckim i wschodniej europie, i zakończenia zimnej wojny.


Czystka
Czystka
Zabij 15 przeciwników zdobywających twój punkt kontrolny.


Wielki terror był serią politycznych kampanii represyjnych i prześladowczych w Związku Radzieckim dowodzone przez Józefa Stalina od roku 1936 do roku 1938.


Wagonowy Puszkin
Wagonowy Puszkin
Uzyskaj 50 przejęć na mapach typu Ładunek.


Aleksander Puszkin był rosyjskim autorem romantycznym powszechnie uważanym za największego rosyjskiego poetę i fundatora nowoczesnej rosyjskiej literatury. Puszkin zapoczątkował używanie ojczystej mowy w jego poematach i sztukach, tworząc styl opowiadania — łączący dramat, romans, i satyrę — związany z rosyjską literaturą i mający znaczny wpływ na późniejszych rosyjskich pisarzy.


Rasputin
Rasputin
Odnieś obrażenia od postrzału, podpalenia, uderzenia i wybuchu nie ginąc.


Grigorij Rasputin był rosyjskim mnichem który jest postrzegany jako mający wpływ na ostatnie dni Cara Mikołaja II. Rasputin często był nazywany "Mad Monk", gdy inni uważali go za religijnego pielgrzyma,a nawet za uzdrowiciela dusz. Rzekomo przetrwał dźganie nożem, trucizny, postrzał i pobicie. Umarł przez wystawienie go po wrzuceniu go do lodowatej rzeki.


Racjonowanie
Racjonowanie
Zabij przeciwnika za pomocą strzelby po tym, jak skończy ci się amunicja do Miniguna.


Kontrolowana dystrybucja małej ilości środków, dóbr, lub usług została nazwana reglamentacją. Indywidualnie przydzielane porcje środków są nazwane racjami, które śa wydawane w określonych dniach i o określonej porze. Reglamentacja jest również używana by zminimalizować zależność kraju od importowanych dóbr w trakcie wojny.


Redystrybucja zdrowia
Redystrybucja zdrowia
Ulecz 1000 punktów obrażeń za pomocą apteczek, nie ginąc.

Redystrybucja to transferowanie przychodu, materiałów, i/lub własności zwykle od bogatych dla biednych. W związku z tym, polityka jest zwykle związana z komunizmem.


Czerwony Oktoberfest
Czerwony Oktoberfest
Zdobądź dominację dla Medyka, który cię leczy.


Rewolucja październikowa, znana również jako "Czerwony Październik", odwołuje się do rewolucji która rozpoczęła się zbrojeniowym powstaniem w Petersburgu. Październikowa rewolucja obaliła rosyjski Rząd Tymczasowy i dała moc sowietom zdominowanym przez bolszewików. Następstwem tego była Wojna domowa w Rosji i powstanie Związku Radzieckiego w 1922 roku. Może się również odnosić do Polowania na Czerwony Październik, powieści Toma Clancy'ego. Film przedstawia przygody sowieckiego okrętu podwodnego Kapitana Marko Aleksandrowicha Ramiusa i analityka CIA Jacka Ryana.

Czerwony Oktoberfest to kombinacja Czerwonego Października i nazwy niemieckiego festiwalu Oktoberfest, jak zdobycie tego osiągnięcia wymaga współpracy medyka i grubego.


Proces pokazowy
Proces pokazowy
Zabij przeciwnika drwiną.


Procesy pokazowe były znaczącą częścią reżimu Józefa Stalina. Jeśli oskarżony nie przyznawał się do winy za swoje rzekome lub sfabrykowane przestępstwa, nie byli oni sądzeni na procesach sądowych, lecz ponosili natychmiastową karę. Procesy Moskiewskie(angielski) w czasie wielkiego terroru są charakterystyczne dla Związku Radzieckiego.


Blok radziecki
Blok radziecki
Grając w obronie i będąc pod wpływem standardowego ÜberCharge'a, zablokuj ruch wrogiego Grubego, który również jest niezniszczalny.

W trakcie Zimnej Wojny określenie "Blok Komunistyczny" lub "Blok Sowiecki" był używany do określenia Związku Radzieckiego, krajów przez niego kontrolowanych lub sojuszników w centralnej bądź wschodniej europie (Bułgaria, Czechosłowacja, Wschodnie Niemcy, Węgry, Polska, Rumunia, i- do wczesnych lat 60 XX w. Mołdawia ).


Związek radziecki
Związek radziecki
Zabij 25 przeciwników pomagając lub uzyskując pomoc od innego Grubego.


Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR), nazywany również Związkiem Radzieckim, był konstytucyjnie socjalistycznym państwem które istniało w Eurazji od roku 1922 do 1991. Jednakże, z wyjątkiem kilku bezwładnych części (Po śmierciach Lenina w 1924 i Stalina w 1953), Związek Radziecki był de facto(angielski) pod dyktaturą, z mocą w rękach naczelnego sekretarza, który stał się warunkiem dowodzenia w Związku Radzieckim.


Materializm szpiegolektyczny
Materializm szpiegolektyczny
Zabij lub pomóż w zabiciu 10 ukrytych Szpiegów.


Materializm dialektyczny, nawiązujący do wielu następców myśli Karola Marksa, jest filozoficzną podstawą marksizmu.


Wagonowy Stalin
Wagonowy Stalin
Przeszkodź 25 razy przeciwnikowi w przemieszczeniu wagonu z ładunkiem.


Józef Stalin był naczelnym sekretarzem partii komunistycznej Centralnego Komitetu Związku Radzieckiego od roku 1922 aż do śmierci w roku 1953. W tym czasie ustanowił reżim znany jako Stalinizm. Stopniowo się umacniał i został de facto(angielski) przewodniczącym partii i dyktatorem Związku Radzieckiego.


Naczelny Sowieta
Naczelny Sowieta
Bądź pod wpływem ładunku ÜberCharge 50 razy.


Rada Najwyższa ZSRR była najwyższym ciałem ustawodawczym w Związku Radzieckim pomiędzy sesjami Kongresu Sowietów, i jedyną mającą prawo do wprowadzania zmian w konstytucji. Wybierała Prezydium, formowała sowiecki rząd i sąd najwyższy, i wyznaczyła prokuratora generalnego ZSRR.


Partia awangardy
Partia awangardy
Bądź pierwszym graczem w drużynie, który zacznie przejmować punkt kontrolny w danej rundzie.


Vanguard party(angielski) to partia polityczna na czele masowych działań, ruchów, bądź rewolucji

Bronie

Piąchokalipsa
Piąchokalipsa
Zamień każdy ze swoich palców w czterech jeźdźców apokalipsy! To ponad dziewiętnastu jeźdźców apokalipsy na jedną rękawicę! Nigdy dotąd nie ośmieliliśmy się zamieścić tyle apokalipsy na jednej dłoni!


Piąchokalipsa jest wzorowana na "Apoca-Fist", broni w grze Saints Row: The Third.

Ta nazwa to gra słowem Apokalipsa, określeniem na koniec świata. Podpis nawiązuje do Czterech Jeźdźców Apokalipsy, przedstawianych w chrześcijańskich wierzeniach jako zwiastun Sądu Ostatecznego.

Tabliczka Ladyczeko
Tabliczka Ladyczeko

Tabliczka "Ladyczeko" to tabliczka "czekolady", w której odwrócona jest kolejność sylab -Czeko i -lady


Nakaz Esmisji
Nakaz Esmisji


Eksmisja to akt wyrzucenia kogoś siła z budynku. Zwrot używany jako eufemizm dla zbrodni w Mafii.


Rodzinny Interes
Rodzinny Interes


Zwrot "rodzinny interes" odnosi się często do "rodzin przestępczych"(angielski) działających wewnątrz mafii.


Pięści ze Stali
Pięści ze Stali


Nazwa broni to odniesienie do słów Grubego "Moje pieści są ze stali!" ,które są odniesieniem do słów Duke Nukem'a "Mam jaja ze stali!"


Gorące Rękawice Uciekiniera
Gorące Rękawice Uciekiniera


G.R.U. to skrót dla Glavnoye Razvedyvatel'noye Upravleniye, zapomnianego dyrektora wywiadu wojskowego Generalnego Sztabu sił zbrojnych Rosji. GRU jest właściwie angielskim tłumaczeniem rosyjskiego skrótu ГРУ, oznaczającego "Главное Разведывательное Управление", znaczy "Głowna Dyrekcja Wywiadu".


Świąteczny Wigor
Świąteczny Wigor
Rozkręć tę wojenną imprezę dzięki wywołującym salwy śmiechu łapkom bokserskim.


Poncz to orzeźwiający napój powszechnie robiony w trakcie świąt Bożego Narodzenia


Żelazna Kurtyna
Żelazna Kurtyna

Określenie "Żelazna kurtyna" spopularyzowane przez Winston Churchilla i odnosi się do symbolicznej, ideologicznej i fizycznej granicy podziału Europy na dwie odseparowane tereny od końca II WŚ aż do końca zimnej wojny(lata 1945-1991). Po obu stronach żelaznej kurtyny, państwa wytworzyły swoje międzynarodowe ekonomiczne i militarne sojusze, RWPG z paktem warszawskim na wschodzie, z ZSRR jako najważniejszym członkiem, NATO i wspólnota europejska na zachodzie, wraz z USA.


Krytyczne Grzmoty Bokserskie
Krytyczne Grzmoty Bokserskie


Skrót od Krytycznych Grzmotów Bokserskich, K.G.B., był również skrótem od rosyjskiej agencji bezpieczeństwa, tajnej policji i agencji wywiadowczej Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego, który został rozwiązany w 1995.


Tomisław
Tomisław


Nazwa "Tomisław" została wzięta z słowiańskich czasowników tomiti,znaczący "tłumić". To odnosi się również do "Tommy gun", dobrze znanego określenia na pistolet maszynowy Thompson.

Czapki i przedmioty dodatkowe

All-Father
All-Father
Od zarania naszej cywilizacji broda symbolizowała wiedzę i poważanie. Pokaż Światu, że można mieć brodę i jednocześnie być imbecylem dzięki temu przeznaczonemu dla Żołnierza i Grubego bujnemu zarostowi. Wypchaj się, cywilizacjo!


Nazwa "All-Father" odnosi się do Odyna, najwyższego boga nordyckiego oraz do jednego z folklorystycznych początków postaci współczesnego Świętego Mikołaja.


Kapelusz Capo
Kapelusz Capo


Capo to bardzo ważny członek mafijnej rodziny, będący zazwyczaj prawą ręką szefa mafii.


Kok Sumity
Kok Sumity
Płaczące dzieci kulą się po przybyciu grubasa z koszmarnymi włosami.

Nazwa to odwołanie do Drednota, typ XX w. pancernika z potężną siłą ognia. To słowo dosłownie znaczy "nie bój się niczego". Przypomina chonmage(angielski), tradycyjną, wiązaną na czubku głowy fryzurę posiadaną przez samurajów,a w dzisiejszych czasach zapaśników sumo.

Opis jest napisany w tradycyjnym japońskim haiku ułożonym w trzy linie sylabowe (5-7-5)


Grubenstein
Grubenstein

Nazwa odwołuje się do Frankensteina, powieść SF opowiadająca o naukowcu,który tworzy straszną kreaturę z części ciał. Przedmioty w zestawie dają Grubemu podobieństwo do Frankensteina.


Gimnasta
Gimnasta
Koniec,koniec gimnastyki-czas już jechać do fabryki.


Gimnasta to osoba spędzająca nieproporcjonalnie dużo czasu na siłowni.

Opis czapki to odwołanie do piosenki Physical(angielski) Olivii Newton-John


Bandana Grubego
Bandana Grubego
Koszt noszenia tej bandany przez 12 sekund wynosi 400 000 dolarów.


Opis tej broni jest wzorowany na "To kosztuje czetrysta tysięcy dolarów by strzelać z tej broni... przez 12 sekund" tekście z Poznajcie Grubego który jest często referowany i parodiowany. Nazwa to połączenie "ciężkiej służby" i Do-Ragu(angielski), nazwy na część ubioru używanego jako nakrycie głowy


Hound Dog(Czapka Elvisa)
Hound Dog(Czapka Elvisa)
Twój przeciwnik dozna wstrząsu, gdy ujrzy te piękne okulary i Twój fryz.


Ta fryzura została spopularyzowana przez Elvisa Presleya, który napisał również piosenkę Hound Dog(angielski), na cześć której czapka została tak nazwana. Opis nawiązuje do słów innej piosenki Elvisa, All Shook Up(angielski).


Uszanka Oficera
Uszanka Oficera
Czapkę wykonano z łap niedźwiedzia. Niedźwiedzia złapano gołymi rękami.


Opis tej czapki nawiązuje do jednej z wypowiedzi grubego.


Jednoosobowa Armia
Jednoosobowa Armia
Wysyłając tylu ludzi przeciw takiej bandanie, pamiętaj o jednym: potrzebne będzie mnóstwo worków na zwłoki.


Ta czapka daje grubemu łudzące podobieństwo do Johna Rambo. Opis nawiązuje do cytatu z Rambo - Pierwsza krew, które zostały wypowiedziane przez dowódcę Rambo do szefa policji, przy czym słowo "facet" zostało zastąpione słowem "bandana".


Żelazna Pięść Czystości i Siły
Żelazna Pięść Czystości i Siły


Purity First to nazwa radykalnej anty-przyrostowej grupy w grze Deus Ex: Human Revolution.


Pomponik Twardziela
Pomponik Twardziela
Gdy jesteś najtwardszym skurkowańcem w forcie, nikt nie ośmieli się krytykować Twojego zmysłu estetycznego.


Ta czapka to odniesienie do Jayne, wielkiego, trzymającego broń najemnika z serialu Jossa Whedonsa Firefly i późniejszego filmu, Serenity. Jak Gruby, Jayne uosabia wszystko czym jest być "twardym gościem", i nadał swojej broni imię, Wera. Również jak Gruby, Jayne nabył tkaną czapkę w tym samym stylu, z której jest niezmiernie dumny. Opis nawiązuje również do Poznajcie Inżyniera.


Kapitan Brygady
Kapitan Brygady
Nasi prawnicy mówią "TAK! TAK!"


Wygląd i opis tej czapki to odniesienie do Street Fighter(angielski) głównego czrnego charakteru M.Bisona(angielski). "TAK! TAK!" odnosi się do kreskówki Street Fighter która jest również szeroko rozpowszechnionym w internecie memem.

Drwiny

Gorące rękawice uciekiniera

Działa również z Gorącymi Rękawicami Uciekiniera, Pięściami ze Stali, i Duszą Wojownika.

Animacja drwiny K.G.B. Grubego to hołd dla techniki rozgrzewkowej Mr. Sandmana Z gry na konsolę NES Punch Out!!(angielski).

Odpowiedzi

Inne odpowiedzi

"Run, cowards!"

"I live!" - na początku rundy

To są cytaty z gry Sinistar,z roku 1982 w której wielki antagonista takimi słowami krzyczał na graczy.


"Moist and delicious! Hehaha!" -po zjedzeniu Kanapki

To odniesienie do tekstu z piosenki końcowej z gry Portal(angielski), Ciągle Żywy (To jest takie soczyste i smaczne).


"My fists! They are made of STEEL!" - po zabiciu z Pięściami ze Stali

Ten tekst to odniesienie do cytatu Duke Nukema(angielski) "Mam jaja zrobione ze stali!"


"I am Heavy weapons guy, and this is my new weapon." - po użyciu "łez wojny" komendy głosowej w trakcie trzymania odblokowywanej broni

This is very similar to one of the Heavy's lines in Meet the Heavy.


"Nom nom nom, om nom." -w trakcie jedzenia Kanapki Charakterystyczny hałas Grubego pożerającego kanapkę jest odniesieniem do popularnej internetowej frazy: "OM NOM NOM", jako dźwiękonaśladowczą prezentację jedzenia najprawdopobniej wymyślił Ciasteczkowy Potwór z edukacyjnego serialu dla dzieci Ulica Sezamkowa. "Copyright Omnomnom" można również zobaczyć na końcowej karcie Poznajcie Kanapkę. Ten tekst jest często błędnie wymawiany jako "nom nom nom".


(Piosenka o żeglarzach z Wołgi)

(Piosenka o żeglarzach z Wołgi) "C'mon!"

(Piosenka o żeglarzach z Wołgi) "Push!" - pchanie wózka do przodu

(Piosenka o żeglarzach z Wołgi) "Saww-ndvich, sandwich!" - po zjedzeniu Kanapki

(Piosenka o żeglarzach z Wołgi) - Po zjedzeniu Tabliczki Ladyczeko lub Ciasta Rybnego to wykonanywane przez Grubego [1] Piosenki o żeglarzu z Wołgi(angielski), dobrze znane tradycyjne rosyjskie piosenki zebrane przez Milijz Bałakiriewa i opublikowane w jego książce o muzyce ludowej. Było to zainspirowane znanym obrazemIlji Riepina, Burlaki na Wołdze, przedstawiające ludzi cierpiących w nędzy w Carstwie Rosyjskim.


"Dakka-dakka-dakka-dakka-da-Kaboom-Kaboom!" - po zniszczeniu konstrukcji

To jest Taniec Szabl, Arama Chaczaturiana,który wywołuje wirujący armeński taniec(angielski), gdzie tancerze pokazują swoje umiejętności władania szablami. ze względu na nadzwyczaj ekscytujący rytm , the Taniec Szabl ustalił dla siebie miejsce w powszechnej praktyce koncertowej, prowadząc do różnorodnych zmian w muzyce pop.


"Dah da da-dah da da-da-da-da-da-dahhhh!" - używanie komendy głosowej "doping"

Jedna z piosenek śpiewanych przez Grubego jako część jego zestawu przyśpiewek, Marsz Żałobny, trzeci i najbardziej rozpoznawalny moment II Sonaty fortepianowej Chopina. Jest również bardzo rozpoznawany w kulturze masowej, był również wykonywany na pogrzebach Johna F. Kennedy'ego i radzieckich przwódców, włącznie z Leonidem Breżniewem.

Media

Poznaj kanapkę

Zakończnie Poznaj Kanapkę to bezpośrednie odniesienie do zakończenia Poznaj Grubego, z tą różnicą, że tym razem Gruby jadł kanapkę, a nie strzelał z Miniguna.

Poznaj Skauta

Kanapka pierwszy raz pojawiła się jako żart w Poznajcie Skauta, będąc powodem spory BLU Grubego i Skauta. Później została dodana do gry jako odblokowywalny przedmiot i główny dodatek do klasy Grubego.

Zobacz także