Lumberyard

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Lumberyard
Arenalumberyard.jpg
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Arena
Nazwa pliku: arena_lumberyard
Autor(zy): Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Górskie
Sceneria: Dzienna, słoneczna
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×1
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Largeammo.png ×4
Zdjęcia mapy
Menu photos arena lumberyard.png
Widok mapy
Lumberyard overview.png
Lumberyard nie jest typową, symetryczną mapą - jedna połowa mapy pnie się w górę, druga zaś zanurza się w dolinie. Dachy znajdujące się w centrum mapy stanowią główne miejsce potyczek, a na dole atak z boku równoważny jest z niemałym zaskoczeniem. Gdy po 60 sekundach uaktywnia się punkt kontrolny, otwierają się dodatkowe przejścia do niego i to właśnie na punkcie zaczyna toczyć się cała akcja. Lumberyard jest jedną z niewielu map typu Arena, gdzie nie ma wody i gdzie można znaleźć jedynie jedną apteczkę. Apteczka ta znajduje się nad zabójczą przepaścią, dzięki czemu jest to świetnie miejsce na zasadzkę - Pyro, Żołnierz oraz Demoman mogą bez problemu pchnąć przeciwnika na dół.
Nie ma czasu na płacz! (angielski)

Lumberyard jest mapą typu Arena, wydaną razem z Ravine, Well (Arena), Badlands (Arena) oraz Granary (Arena), jako część Grubej Aktualizacji, w której zaprezentowano po raz pierwszy tryb Arena. Lumberyard jest pierwszą oficjalną mapą, w której zrezygnowano z pustynno-zindustrializowanego stylu na rzecz bardziej zielonego, górskiego środowiska.

Celem gry jest eliminacja wszystkich przeciwników lub przejęcie punktu kontrolnego, gdy tylko stanie się dostępny.

Film instruktażowy

Lokacje

  • Budynek w centrum – Symetryczny, a w jego wnętrzu mapy można znaleźć punkt kontrolny. Składa się z dwóch pięter; na obu z nich znajdują się wejścia. Głównymi są drzwi garażowe, które otwierają się, gdy tylko punkt staje się dostępny. Na parterze znaleźć można jeszcze dwa wejścia, po obu stronach punktu. Na pierwszym piętrze po każdej stronie są dwa wejścia - jedno prowadzi na dach, drugie na most łączący budynek centralny z budowlami przy punktach odrodzenia.
  • Miejsca odrodzenia – Po obu stronach punktu odrodzenia znajdują się dwa wyjścia - jedno prowadzi prosto do budynku centralnego, drugie - do mniejszego, przypominającego wieżę. Stąd gracze mogą wejść schodami na górę i przejść mostem na dach budynku głównego.
  • Góra – Obszar na lewo od miejsca odrodzenia BLU (na prawo od miejsca odrodzenia RED), zatacza półokrąg wokół budynku centralnego.
  • Klif – Znajduje się naprzeciwko Góry. Na kłodzie nad przepaścią można znaleźć jedyną, małą apteczkę. Znajdują się tam również dwie budki, wokół których walka jest szczególnie niebezpieczna - wpadnięcie do przepaści oznacza natychmiastową śmierć.

Strategia

Osobny artykuł: Lumberyard - strategia społeczności

Czasy przejmowania punktów kontrolnych

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkt kontrolny ×1
24 ,000
×2
16 ,000
×3
13 ,90.999999999999
×4
11 ,520

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 19 sierpnia 2008

  • Dodano tryb gry Arena
  • 5 aren: Lumberyard, Ravine, Well, Granary, Badlands

Linki zewnętrzne