Mann Co. Store/tr

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Mann Co. Mağaza Sayfası
Mann Co.'nun giderek artan güzel ürünler kataloğuna, ÇIPLAK ELLERİNİZLE göz atın, satın alın, tasarlayın, satın ve giyin--hemde hepsini KONFORLU SANDALYENİZDEN ayrılmadan!
Saxton Hale

Mann Co. Mağazası, Mann-Konomi Güncellemesinde yer alan oyun içi mikro ödeme hizmetidir. Mağaza, oyuncuların Steam Cüzdanında depolanan paralarını kullanarak kozmetik, silah ve eylem öğeleri gibi oyun içi eşyaları satın almalarını sağlar. Topluluk tarafından katkıda bulunulan ürünlerin yaratıcıları, oluşturdukları her şeye yüzde bir satış yüzdesi kazanır. Oyun içi ana arayüzün dışında, birde resmi Online Mağaza,[1] vardır, resmi blog veya bu Wiki'deki her öğenin sayfasından alışveriş yapılabilir.

Mann Co. Mağazasından satın alınan ürünler takas edilebilir ancak hemen değildir; ayrıca daha önce Mann Co. Mağazasından satın alınan ürünler takas edilemezdi. Hatless Güncellemesinden sonra ise, Mann Co. Mağazasından satın alınan (Hediye Yığını ve Gizli Saxton hariç olmak üzere) araçlar ve eylem öğelerine, satın alındıktan sonra takas edilebilmesi için 2 günlük bir bekleme süresi verildi. Mann-eleksel Güncellemesi ve Satışları takiben, takas edilemeyen silahlar ve daha önce mağazadan satın alınan kozmetik eşyalar artık takas edilebilir ve yeni satın alınan ürünler, satın alanın ilk satın alımını 30 günden daha fazla sürdüğü müddetçe derhal takas edilebilir.

Mann Co. Mağazasından alınan silahlar işlemede kullanılamazken, kozmetik de olabilir. 29 Kasım 2012 Yaması'ndan itibaren, satın alınan öğeler, işlemede kullanılabilirken, daha önce satın alınmış olanlar kullanılamaz.

Fiyatlandırma

Fiyatlar, ürürün özelliğine göre değişir mesela, daha eski ve daha yaygın olan ürünlerin daha yüksek ve nadir ürünler arasındaki fiyat büyük ölçüde değişir. Genel kural olarak, nadir bulunan eşyalar on veya daha fazla dolara mal olurken (kozmetik hariç) yaygın öğeler beşten az maliyettedir. Bu fiyatlar, işleme veya eşya düşürme sistemiyle elde edilen öğelerin değerlerini korur. Ara sıra, mağazanın kozmetik ve silah satışları olacaktır.

Satın alınabilir öğeler

Ana madde: Mann Co Store Pricelist/tr

Daha önceden satın alınabilir öğeler

Ana madde: Previously purchasable items/tr

Satın alınamayan öğeler

Ana madde: Non-purchasable items/tr

Silah testi

Silahlar, mağazada istenilen silahı seçip "Dene!" düğmesine tıklayarak test edilebilir. Bununla birlikte, kozmetikler, araçlar, eylem öğeleri ve "Yeni" olarak etiketlenmiş öğeler test edilemez. Bu sadece oyuncuya seçilen silahı bir hafta boyunca verecektir ve bu süre zarfında silah işlenemez ve takas edilemezdir. Hafta bittikten sonra test süresinin bittiğini bildiren bir uyarı görüntülenir ve öğe oyuncunun sırt çantasından çıkarılır. Daha sonra, istedikleri takdirde başka bir silahı ya da aynı silahı denemek mümkün olacaklar. Bu işlem olumsuz etkileri olmaksızın sonsuz sayıda tekrarlanabilir. Ek bir avantaj olarak, test süresi boyunca, oyuncu öğenin normal fiyatının yerine %25'lik bir indirim ile satın alabilir.

Mağazada çıkartma aracı uygulanabilinen silahlara, örneğin Bilinçli Muhalif gibi, silah denendiğinde bir çıkartma aracı ile birlikte gelmeyecektir.

Test öğesini envanterinizden silmek deneme süresinin sona ermesine neden olmaz. Yeni bir öğeyi denemek için yine aynı süreyi beklemek zorunda kalınır ve aynı öğeyi geri alamazsınız.

Etkinliklere özel sayfalar

Bazı etkinlikler sırasında, özel sayfalar mağazada sınırlı bir süre için gösterilir.

Promosyonel Mann Co. Kepleri

Ana maddeler: Mann Co. Cap/tr, Mann Co. Online Cap/tr

Oyun içi Mann Co. Mağazasında yapılan ilk satın alımda oyuncuya, önünde Mann Co. sembolü bulunan tüm sınıflar için ve beyzbol şapkası olan bir Mann Co. Kepi verilir. Valve, bu kepin kullanılamayacağı kadar sınırlı bir süre kaldığını iddia etse de, kepi 30 Eylül 2010 tarihinde Mann-Konomi Güncellemesi'nde yayınlanmasından ve herhangi bir oyuncunun ilk öğelerini veya öğelerini satın alması için verilen bir promosyondan itibaren bu yana kullanıma sunuldu.

Online Mağaza veya web arayüzü aracılığıyla oyunun dışında yapılan ilk satın alımda oyuncuya, daha koyu bir renk şeması ve ön tarafında beyaz bir Mann Co. sembolü olan tüm sınıflar için ve bir beyzbol şapkası olan Mann Co. Online Kepi verilir.

Mann Co. Mağazası Paketi

Ana madde: Mann Co. Store Package/tr

Mağazada bir defada harcanmış olan her $19.99/£15/€15/600 rub para için (vergi uygulanmadan önce), oyuncular bir Mann Co. Mağaza Paketi alır ve ücretsiz bir ürün elde etmek için paketi açarak bir ürüne sahip olabilir. Bu, standart bir rastgele düşüş sistemiyle elde edilir. Kozmetik ürünler ve diğer nadir ürünler Gizli Saxton hediyesi ile aynı şans ile elde edilir.

Hatalar

Satın almayı gösteren bir video

Referanslar

Ayrıca bakınız