Mannhattan

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Mannhattan
Mannhattan.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Mann vs Maszyny
Nazwa pliku: mvm_mannhattan
Autorzy: Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Miejskie
Sceneria: Dzień, słonecznie
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×4   •   Mediumhealth.png ×4   •   Largehealth.png ×0
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×2   •   Mediumammo.png ×2   •   Largeammo.png ×5
Zdjęcia mapy
Menu photos mvm mannhattan.png
Widok mapy
Mannhattan overview.png
Pierwsze spośród dwóch miast to Mannhattan, które przenosi najemników z oświetlonych głębi Badlands do miejskiego rozgardiaszu na Wschodnim Wybrzeżu, gdzie będą musieli obronić linię montażową butiku Saxtona Hale'a Mhankö. Hordy robotów na Mannhattan posiadają własne punkty odrodzenia oraz po raz pierwszy wprowadzają nowy rodzaj bomb, odnawiając doświadczenie płynące z trybu MkM.
Aktualizacja Dwóch Miast page

Mannhattan to mapa wydana wraz z Aktualizacją Dwóch Miast. Umieszcza ona najemników w wielkomiejskim obszarze przypominającym Manhattan (angielski), którzy są zmuszeni do obrony linii montażowej "Mhankö".

W przeciwieństwie do pozostałych map trybu Mann kontra Maszyny, omawiana mapa jest wyjątkowa ze względu na dwie bramy, oznaczone jako Brama A i Brama B. Około połowa robotów które podlegają odrodzeniu to "bramo-roboty", rozpoznawane przez migające żółte światła nad ich głowami, które ignorują bomby i zamiast tego próbują otworzyć bramy co przypomina zdobywanie punktów kontrolnych. Jeśli brama zostanie przejęta, wszystkie bomby będące obecnie w grze zostaną wysłane do obszaru odrodzenia, zaś wszystkie roboty które nie są olbrzymami zostaną ogłuszone na dwadzieścia sekund. Gdy ten czas minie, roboty kontynuują atak i uzyskają na krótki okres gwarantowane trafienia krytyczne. Należy zauważyć że w przeciwieństwie do punktów kontrolnych, postęp robotów nie może zostać powstrzymany jedynie przez gracza, gdyż by temu zapobiec należy zniszczyć każdego robota znajdującego się w strefie przejęcia.

Zdobycie bramy skutkuje trzema efektami które utrudnią pracę obrońcom: obszar odrodzenia robotów przeniesie się do ostatnio zdobytej bramy, zaś już zdobytych bram nie można zamknąć lub odzyskać w późniejszym czasie. Co więcej, do gry zostanie włączona kolejna bomba. Zmusi to obrońców do odpowiedniego rozłożenia sił, jako że gracze mogą zostać zmuszeni do obrony przed dwiema lub trzema bombami na raz. W przypadku gdy obie bramy zostaną zajęte, światła "bramo-robotów" się wyłączą zaś one same dołączą do reszty fali niosącej bomby.

Ciekawostki

  • Nazwa mapy to gra słów Mann oraz Manhattan – dzielnicy Nowego Yorku znanej z drapaczy chmur.
  • W pewnym punkcie na mapie, znajduję się skórka od banana, na której nasza postać może się poślizgnąć.

Błędy

  • Jeśli roboty zdobędą bramę zaś dana fala zostanie pokonana, wszystkie bramy zostają zablokowane, czego rezultatem jest uniemożliwienie robotom wydostania się z obszaru odrodzenia. Konsekwencją tego błędu jest to, iż fala nie będzie mogła zostać odparta czy też stracona. Jedynym sposobem poradzenia sobie z tym problemem jest zgłoszenie chęci zmiany na inną misję, lub resetu obecnej. Roboty będą odradzać się przy bramie którą zdobyły w poprzedniej fali, lecz brama jest wówczas zamknięta przez co nie będą one w stanie przez nią przejść.

Galeria


Osiągnięcia

Swoje trzy grosze
Swoje trzy grosze
Jako zespół sprawcie, by 10 przeciwników wpadło do dołu podczas jednej fali na mapie Manhattan.


Get Off My Lawn
Get Off My Lawn
Play an advanced mission without losing a single gate in Mannhattan.


Software Downgrade
Software Downgrade
Jako zespół zabijcie 50 ogłuszonych radio-robotów podczas zaawansowanej misji na mapie Manhattan.


Urban Strike
Urban Strike
Kill 500 gate crashing robots in Mannhattan.