Mekanikler

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search2Fort'ta mücadele eden oyuncular.
İşte bu iş böyle yapılır beyler!
Soldier,başarısını duyuruyor.

Team Fortress 2 'nin mekanikleri oyuncuların, sunucuların, ve içerik editörlerinin kurallarını belirler. Bu mekanikleri anlamak,oynayışı daha verimli ve geniş kapsamlı kılar.

Motor

Source engine logo.png
Ana Başlık: Source Motoru

Team Fortress 2, Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3, Mac OS X ve Linux'ta çalışması için tasarlanmış Source Motoru'nun The Orange Box sürümünde çalışır. The Orange Box motoru eski Source Motoru'na donanımsal yüz işleme, yumuşatılmış parçacıklar ve çoklu çekirdekli işleme özelliklerini ekler. TF2, 24 ya da daha az oyuncu (Xbox 360'ta 18, PS3'te 16) için optimize edilmiş ve dengelenmiştir, ama sunucular 32 oyuncuya kadar (yalnızca PC/Mac) izin verebilir. Tüm oyuncu hareketleri ve ayarları ConVar yani Konsol Değişkenleri ve konsol komutları tarafından yönetilir.

Sınıflar

Soldan sağa doğru: Pyro, Engineer, Spy, Heavy, Sniper, Scout, Soldier, Demoman ve Medic.
Ana makale: Sınıflar

Team Fortress 2'de oynanabilir 9 sınıf bulunmaktadır. Bu sınıflar kendi içlerinde üç sınıfa ayrılırlar. Bu sınıflar "Saldırı", "Savunma" ve "Destek" sınıflardır. Bu sınıflandırmanın oyunun oynanışında hiçbir etkisi yoktur. Sınıfların yetenek ve istatistikleri o anki kuşanımlarına göre değişebilir.

Leaderboard class scout.png Scout: %133 hareket hızı ve 125 sağlık puanı ile vur-kaç dövüşlerinde ve görev yapmada uzmalaşmış bir saldırı sınıfı. Çift zıplama özelliği ve kontrol noktalarını ele geçirirken ve Payload vagonlarını) ittirirken 2 kişilik etkisi vardır. Scout varsayılan olarak Çifte, Tabanca ve bir Beyzbol Sopası kullanır.
Leaderboard class soldier.png Soldier: %80 hareket hızı ve 200 sağlık puanı ile çok çeşitli durumlara uyum sağlayabilmesi onu harika bir saldırı ve savunma sınıfı yapar.Roket zıplaması ile normalde ulaşamayacağı yükseklikteki yerlere ulaşır. Soldier varsayılan olarak bir Roket Atar, bir Tüfek ve bir Kürek kuşanmıştır.
Leaderboard class pyro.png Pyro: %100 hareket hızı ve 175 sağlık puanı ile yakın savaş ve takımına destek için ideal bir saldırı sınıfı. Düşmanlarını yakabilir, geri püskürtebilir ve de geri püskürtme ile düşman özel mermi türlerini geri püskürtebilir. Pyro varsayılan olarak bir Alev Silahı, bir Tüfek ve bir Yangın Baltası kullanır.


Ayrıca bakınız

Dış bağlantılar