Kojąca Melodia

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
O ho ho! Zdaje się, że pomyliłem zawody. Muszę nauczyć się czarować!
Medyk o leczeniu za pomocą muzyki

W momencie aktywowania drwiny będąc wyposażonym w Amputatora, Medyk podnosi broń na wysokość ramienia, przechyla się na prawą stronę i odgrywa kojącą melodię, lecząc wszystkich sojuszników w określonym obszarze co zostaje podkreślone przez wiązkę promieni otaczającą każdego z towarzyszy.

Drwina lekko zwiększa procent ładunku ÜberCharge, ale tylko wtedy, gdy ranni sojusznicy znajdują się w pobliżu. Leczy przebranych wrogich Szpiegów. Nie leczy niewidzialnych Szpiegów, ani nie nadlecza. Pyro wyposażony w Drapaczkę zostanie uleczony w niewielkim stopniu. Aby drwina była skuteczna, sojusznik który ma zostać uleczony musi znajdować się w zasięgu wzroku gracza, dlatego też nie można uleczyć celu znajdującego się po przeciwnej stronie przeszkody/budynku. Medykowi przyznane zostaną punkty za asystę, jeśli sojusznik skutecznie pokona przeciwnika, będąc w zasięgu obszaru, który otacza efekt drwiny. Jest to również jeden z dwóch sposobów leczenia sojuszników w Trybie Średniowiecznym poza wystrzeliwaniem bełtów z Kuszy Krzyżowca.

Drwiny wykonane za pomocą Piły do Kości lub Vita-Piły wyglądają w ten sam sposób, choć ich efekt jest czysto wizualny, bez dodatkowej korzyści w postaci leczenia. W dodatku dźwięk odgrywany przez Vita-Piłę przybierze głębszy ton (podobny do wiolonczeli), w przeciwieństwie do łagodnej melodii Piły do Kości i Amputatora.

Leczenie i czas funkcjonowania

Zasięg leczenia drwiny.
Leczenie i czasy funkcjonowania
Zasięg efektu 450 jednostek
Leczenie
Leczenie (podczas walki) 100% 105
Leczenie (poza walką) 300% 315
Czasy funkcjonowania
Czas trwania drwiny 4.2 s
Wartości są przybliżone i ustalone poprzez testy społeczności

Historia uaktualnień

Aktualizacja z 17 grudnia 2010 (Australijskie Święta)

  • Drwina została dodana do gry.

Aktualizacja z 3 stycznia 2011

  • Naprawiono exploit[1] związany z Amputatorem.

Aktualizacja z 22 lutego 2011

  • Naprawiono możliwość leczenia tą drwiną graczy z wyciągniętym Wyrównywaczem.

Aktualizacja z 17 grudnia 2015 (Śniąteczne Fatum)

  • Drwina może być teraz aktywowana za pomocą ataku alternatywnego
  • Leczenie drwiną lekko zwiększa procent ładunku ÜberCharge

Ciekawostka

  • Medyk "gra" na pile w sposób dość niespotykany. Mimo iż można grać na skrzypcach i podobnych instrumentach strunowych będąc leworęcznym, sam instrument jest umieszczany pod brodą. W dodatku, przenoszenie ciężaru na jedną stronę może powodować zmęczenie.

Przypisy

  1. Gdy w trakcie wykonywania drwiny Amputatora gracz się rozłączył, efekt leczenia pozostawał dla graczy w zasięgu drwiny, dając im nieskończoną regenerację zdrowia nawet po śmierci, dopóki się nie rozłączyli lub nie nastąpiła zmiana mapy.