Apteczka (Klasyczna)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Apteczka (znana również jako Broń biologiczna lub Zestaw medyczny) jest podstawową bronią Medyka w Team Fortress Classic. Posiada zarówno zdolności lecznicze, jak i ofensywne.

Gdy zostanie użyta na przeciwniku zarazi cel chorobą. Choroba ta będzie zabierać punkty zdrowia ofiary do póki nie zostanie uczelona przez Medyka, lub nie umrze. Może być także zastosowana na współtowarzyszach poprzez kontakt z nimi.

Gdy zostanie użyta na towarzyszu z zespołu w pełni go ulecza. Jeśli cel leczenia ma już 100% punktów zdrowia, każde uderzenie będzie działać jak adrenalina i dodawać 5 punktów zdrowia, aż do maksymalnych 50 dodatkowych punktów. Dodatkowe zdrowie będzie maleć wraz z upływem czasu. Apteczka może również wyleczyć infekcje, ugasić wrogów oraz leczyć efekty działania Granatu halucynogennego wrogiego Szpiega.

Jeśli Medyk użyje Apteczki na wrogim Szpiegu zacznie on chrząkać z bólu i zostanie zainfekowany. Może to być bardzo przydatne do szybkiego Szpiego-testu.


Obrażenia

  • 9 za każde trafienie

Infekcja

  • 8 przy każdym "skurczu"

Obrażenia zostały dokładnie określone i testowane przez społeczność.

Quake Team Fortress

Istnieje kilka różnic pomiędzy Bronią biologiczną z Quake Team Fortress, a Apteczką z Team Fortress Classic. Broń biologiczna z QTF korzysta z zestawów Apteczek jako amunicji oraz musi być przełączana między trybami "leczenia" i "ataku" poprzez naciśnięcie klawisza "1", jeśli gramy w sieci lokalnej. Dodatkowo Broń biologiczna może także zainfekować współtowarzyszy. W QuakeWorld TF gracz wciąż musi zbierać apteczki, aby uzupełnić amunicję w Zestawie medycznym, lecz nie musi zmieniać trybów broni, tak jak ma to miejsce w TFC. W Team Fortress Classic Apteczka nie potrzebuje amunicji do działania oraz nie musi być przełączana pomiędzy trybami ataku i leczenia, bez znaczenia jak jest uruchomiony TFC.

Wiadomości o zabiciu

Wiadomości o zabiciu Bronią biologiczną.