Bayan Pauling

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Expiration Date kısa filminde Bayan Pauling
arasındaki savaşı inceler.Oh, şey Bay DeGroot? sizin arkadışınızın işverenide ona aynıteklifi sunmuş.
Bayan Pauling Tavish DeGroot ve Jane Doe

Bayan Pauling Yöneticinin sağdık asistanıdır.Faturaları ödemek,dosyaları arşivlemek,yemek sipariş etmek ve katiller arası ilişkileri düzenlemek gibi birçok işle uğraşır.Bayan Pauling genellikle Yötedicinin verdiği işleri Yöneticinin gazabından çekindiği için uygular, verilen işleri doğru bulmasa bile.Bayan Pauling patronunun asabi tutumuna rağmen onu için "onu tanıdıkça okadarda kötü olmuyor"der. Yönetici Bayan Paulinge arkadaşlar ne yapar?sorusunu sorduğunda Bayan Pauling "Şey.. kayak yapmaya giderler... silah katologlarına bakarlar... bazen konuşurlar işte..."diye cevap verir

Scout Bayan Pauling hakkında romantik hisler beslemektedir ancak Bayan Pauling budurmu tamamen görmezden gelmeye çalışır.

Expiration Date,Gun Mettle güncellemesi ve Tough Break güncellemseinde Ashly Burch tarafından dublajlanmıştır.

Tarihi

SAVAŞ!

Deneyimime göre arkadaşlığı yoketmenin sağlıklı bir rekabetten daha iyibir yolu yoktur Bayan Pauling.
Yönetici cinleri tepesinde

Yönetici şirketlerarası iki çalışanda bir dostluğun olduğunu öğrenir ve bunun barış ortamı yaratacağını ve paralıasker kontratlarına zararvereceğini farkeder.Bu dostluk Bayan Paulingin rutin sicil incelemelirinde ortaya çıkar.RED Demoman ve BLU Soldier arasındaki dostluğu Bayan Pauling hemen yöneticiye söyler. Yöneticinin planınan göre, Bayan Pauling arkadaşı Soldieri öldürmesi karşılığında Mann Co.da özel olarak üretilmiş silahları Demoman'e vericektir.Bayan Pauling aynı teklifi Soldier'a da sunar.Böylelikle Demomna ve Soldier arasındaki yeni tomurcuklanan dostluk biticek ve 7 günlük SAVAŞ! başlıyacaktır.

Yönetmen

Yönetici RED takımının özgeçmiş bilgilerini filme alamsı "röportaj yapması" için bir yönetmen tutar. Bayan Pauling paralı askerlerin düşük zeka seviyesinde olmalarına rağmen böylesine bir gözetim altında tutulmalarına anlam veremez, ama nitekim oda repörtajlara katılır. Bayan Pauling paralı askerleri bu röportajların onlarla Badlands sakinlerinin arasındaki iletişimi geliştirmek üzerine olduğunu söyeyerek kandırır. Röportajalra tamamlandığında Yönetici Bayan Paulinge Yönetmene bir "röportaj vermesini" söyler. Röportaj terkedilmiş bir madende gerçekleşir,Mağaraya önce girmiş Yönetmenin ardından Bayan Pauling elinde doldurulmuş Big Kill tabanca ile mağraya girer,bir müdded sonra Bayan Pauling bir ceset torbasını sürükleyerek oradan ayrılır.O günden sonra Yönetmenden haber alınamamıştır.

Bir Smissmas Mucizesi

BLU Scout, Soldier, ve Spy alışveriş merkezinde kamu cezasına çarptırılınca Spy Bayan Paulingi ankesörlü telfondan arayıp yardım istedi.Bayan Paulin ise Solierin kamu hizmetinde başarılı olup olmadığını sordu ama Spy buna cevap vermek yerine Soldierin büyücü oda arkadaşının kendilerini oyuna getiridiğini söyledi.Bayan Pauling ise kendi yaptığınız hatalar için başkalarını suçlamayın diyecevap verir.Spyise buarada soldierin kızgın babaları tokatlamasını izler.Yaşlı Nickin gelmesiyle Bayan Pauling Spya onu öldürmesini söyler ancak Spyın Küçük bir çocuğu onu basitçe korumak yerine cinayete alet ediceğinden habersizdir.

Poopy Joe'nun ölümü ve Australiumun tükenişi

Bayan Pauling, Yönetici ve Saxton Hale ile birlikte,Bazı Senatörler tarafından Poopy Joe'nun ölümü (bir dolar için uzaya gönderilen maymun) ve dünyadaki Australium rezervlerinin tükenişi hakkında sorguya çekilirler.Yönetici Senatörlere bazı gizli bilgiler verir, yıllarca Australium stokladığını ve 18 tane salağın kendisine yardım ettiğini söyler.Yöneticinin verdiği bilgiler Senatörleri şokeder ve Senatörler sorgulamayı hemen sonlandırır.Sorgulama sırasında elde edilen dökümanların üzerine 'YAKIN' ibaresi mührü vurulur ve dava kapatılır.

Yeni atama

Saxton hale Yetilerle kapışmakla meşkulken, Mann Co. Gray Mann ve onun Roborlar ordusu tarafından saldırıya uğradı. Bayan pauling Pauling Paralı askerlere Saxton hale'in önceden kaydedilmiş bir kasetini izletti, Kasette hale, Mann kardeşlerin ölümü ile artık Paralı askerlerin işsiz olduğunu ancak Robotların Mann co. ya saldırmasından dolayıl robotlarla savaşmaları için Mann Co. tarafından işe alındıklarını söylüyordu.Bu iş için para almayacak olan paralı askaerler Bayan Paulingin anlatması ile Robotların içinin para kaynadığının ve parçalanan robotlardan çıkan paraların paralı askerlere bırakılıcağını belirtti. Bayan Pauling paralı askerlere " Siz sadece Mann Co. yada Saxton Hale için savaşmıyorsunuz ama bu savaşı işiniz için veriyorsunuz" diyerek paralı askerlere moral vermiştir.

SIZMA

Bayan Pauling RED takımı ile birlikte robotlara karşıverecekleri savunma savaşını Coal town daki Karanlık bir odada tartışırlar.Bayan Pauling sıradaki Mann co. binasının nerede ve nezaman saldırıya uğrayacağını düşünürken Soldier saldırının yerini ve zamanını kesinlikle bildiğini söyler çünki birkaçgün önce robot kılığına girerek robotların arasına sızmıştır ama kimse ona inanmaz. Soldier birkaç maskaralık ve bütün takım arkadaşlarını amerikalı sanmak gibi manyaklıkyaptıktan sonra Gray mann'in kartallar tarafından yetiştirildiğinden bahseder ki bu sadece Bayan Pauling ve Yönetici tarafından bilinen birşeydir.Bayan Pauling bunun üzerine Soldier'a biraz inanmayabaşlar belki Soldier doğru söylüyordur.Soldier robot üstüne sızmak için yaptığı karton kutudan robot kostümünü gösterir. Bayan Pauling Soldier'a Heavy ve kendisi içinde bir kostüm yapmasını ister ve böylelikle robot üssüne giderler.

Gray Mann'in robot üssünde,üçlü Gray mann in robotlarının salaklığına öfkelendiğini görür,robotlar okadar salaktırki kılık değiştirmiş üçlüyü tanımazlar bile. Ancak "Taktiksel deha" Gray mann yeni icadı olan Mecha-Engineer/Mekanik Engineerlar ile bu problemi çözücektir.Bu yeni robot davetsiz misafirleri hızlıca ayır edebilicek kadar zekidir.

Tesadüf planı

Gray Mann'in Mann Co.yu elegeçirmesinin ardından, Bayan Pauling Pauling Yöneticiyi uyarmak için onun odasına gider ama yöneticinin odasında sadece saklan yazan bir not kalmıştır.Bayan Pauling altı ay sonra Yöneticiden paralı askerleri bir araya getirmesi için talimatalır. Bayan Pauling önce Soldier'i ünlülerin evlerine tur düzenlerken ve osırada Tom Jonesu öldürürken bulur.Polis memuru kılığında Soldier'i tutuklar sonra ise bunun düzmece bir tutuklama olduğunu ve kendisine katılmasını ister. Paulin sonra Pyroyu bulur ve onun dikkatini çekmek için Pyronun CEOsu olduğu Sınır mühendisliği binasının karşısındaki binada alevçemberi şeklinde bir yangın çıkartır. Demoman artık çok şişmanlamış ve dahada alkolik olmuştur, Bayan pauling ona eski işi geri teklif edince hızla forma girer ve Paulingin çetesine katılır. Heavy le görüşmek için sibiryaya uçuş planları yaparlarken Scout ve Spyın tutuklandığını ve Teufort ta işledikleri vandalizm ve çeşitli suçlardan dolayı idam ettiriliceklerini öğrenir.

Kurtuluş

Sibirya uçuş planlarını askıya alan Pauling , Scout ve Spy'ı kurtarmak için takımıyla beraber teuforta giderler.Demoman ve Soldier davayı ve idamı geciktirmeye çalışırken, Bayan Pauling Pyronun yardımı ile Teufort arşivlerindeki Yönetici hakkındaki doğum bilgileri yokederler.Bayan Pauling Spy ve Scout hakkındaki idam kararını durdurtur.Valiyi bir broşürle kafalıyan Pauling kasaba halkı ve valiyi kütüphaneye gönderir ve çete oradan sıvışır.Bayan Pauling Teufort halkının içme sularının zehirlendiğini ve paralı askerlere aptalsebeplerden ötürü iftira attıklarını kabuleder.

Sonradan Bayan Paulingin gözlerden gizlenmiş bir şekilde Yönetici ile buluştuğu,Yöneticinin kendisine son Australium parçasını bulma emrini verdiği öğrenilmiştir.

Australiaya yolculuk

Paralı askerlere farklı işler vermiş olan Bayan Pauling Demomanle birlikte Australyada Sniperin evini ararlar ama buldukları ev terkedilmiştir .Sniper hemen yollarını keser, Bay ve Bayan Mundy nin kendi öz annesi ve babası olmadığını öğrenmiştir ve Bayan Paulinge gerçek annesi ve babası hakkında elinde bilgi bilgi ister. Bayan Pauling Sniperi sakinleştirir ve Sniperinde kendi takımlarına katılması şartında onu gerçek ailesine götürüceklerini söyler .Spy ve Soldierın elegeçirdiği deniz altıyla , Bayan Pauling takımıyla birlikte Yenizelanda nın batmış şehrine doğru yolalırlarki son Australium parçasıda ordadır.Ancak Bayan Pauling son australium parçacığının Sniperin gerçek babası tarafından tüketildiğini öğrenir. Sniper'ın anneside çalışan tek roketi çalar ve ortadan kaybolur.Bayan Pauling australium bulmak konusunda başarısız olmuştur.

Elegeçirilmek

Diğer paralı askerlerle birlikte bayan Pauling TFC takımı taragından ele geçirilmişlerdir ve sorguya çekilmişlerdir.Görevinde başarısız olan Bayan Pauling Spyın intiharetme fikrini kabuleder ama osırada Heavy çeteyi kurtarmak için çıkagelir .Ama gelen TFC takımını Spyıdır aslında Heavy kılığına girmiştir.TFC takımının Spyı ve Demomani onları öldürmeden önce, Soldier ve kız arkadaşı Zhanna TFC takım üyelerini öldürürler ve cancçekişen Gray Mannide yanlarına alırlar. Gray mann onlardan yöneticiyi durdurmalarını ister, Bayan Pauling ise yöneticiyi savunan ve ona olan sadakatinin anlatan bir konuşma yapar.Gray mann ölür ve Spy Bayan Pauling takıma yalan söylediği için güvenini kaybeder.

Expiration Date

Expiration Date kısa filminde Bayan Paulingin rolü büyüktür, SFM de yapılan kısa film Barış ve Savaş güncellemesinde yayınlanmıştır. 

Scout tarafından kandırılan Bayan Pauling Scout tarafından bir çıkmateklifine maruz kalıcaktır, RED üssüne çantanın korunmasına yardım etmek için giden Pauling çantanın güvende olduğunu görünce Scouta sinirlenir.Okadar sinirlenirki Scouta 1 günlük senelik iznimin içine ettin diye bozukatar ve oradan ayrılmaya çalışır.Scout durumu toparlamak için Bayan Paulinge romantikbir akşam yemeği teklifeder ve yemek salonunun kapısını açar.Kapının ardında kocaman bir ekmek canavarı vardır. Öteki paralı askerler yardım için gelirken Pauling Scouta alarma basmasını söyler ardından scoutun ölüm saatini farkeder ve kablo loarak kullanmak ister.Scouttan aldığı kablo ile bombayı etkinleştiren Bayan Pauling bomba ile odada kapalı kalır.Birbirlerine bakan ikili hiçbirşey söylemeden ekmek canavarının içine atlarlar ve bomba patlar.Hayatta kalmayı başarırlar ve Scout Bayan Paulinge bşka bir çıkma teklifinde bulunur.Bu teklifi reedetmek istemeyen Bayan Pauling aynızamanda çok meşkul olduğu için çıkamıyacaklarını belirtir.Bu meşkuliyetler listesindeki işlerden biride çantanın çalındığına dair yanlış alarm vereni öldürmektir,bu kısımda Bayan Pauling Scoutu öldürmesigerektiğini imaeder.

ek bilgi

  • 22 Aralık 2010 Yaması, Bayan Pauling bütün Team Fortress 2 sahiplerine tatil hediyesi olarak Stocking Stuffer anahtarı vermiştir, Yöneticinin iğrenmesine rağmen.
    • Bayan Pauling senede 364 gün çalışır, silah şovlarına gitmeyi ve gece yıldızları seyretmeyi sever.
  • Medicle tanışınvideosunda (0:56)dakikada balkonda bir kadın silületi gözükmektedir.Muhtemeldirki o kadın Bayan Paulingdir.
  • Bayan Paulingin Pyroya nadir kontraktverdiğinde,Pyroya keşke gene çocuk olsalar ne güzel olacağını söyler.

Galeri

Göz atın

kaynak