Moonshine Event

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Moonshine Event jest Halloweenowym wariantem mapy Moonshine.
Moonshine Event
Koth moonshine event.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Król wzgórza
Nazwa pliku: koth_moonshine_event
Autor(zy): Josh "HeyU" Harris
Harlen "UEAKCrash" Linke
Jake "Jukebox" Jackubowski
Psyke
Informacje o mapie
Środowisko: Bayou
Sceneria: Pochmurna noc
Głębokie wody: Tak
Zagrożenia: Przepaście, bomby dyniowe, Duch
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Healthbar.png ×3   •   Healthpie.png ×5
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×2   •   Mediumammo.png ×6
TF2 crosshair.png Specjalne: Pumpkin.png
Widok mapy
Moonshine Event overview.png

Moonshine Event jest stworzoną przez społeczność mapą trybu Król wzgórza. Jest to Hallowenowy wariant niestandardowej mapy Moonshine, dodany w aktualizacji Scream Fortress 2015. Halloweenowe zaklęcia są rozproszone po mapie dla użytku graczy, a na mapie znajduje się także Koło losu, to samo co występuje na mapie Ghost Fort.

Lokalizacje

  • Dom wysyłkowy Bayou: Na środku mapy znajduje się dom wysyłkowy, na którym znajduje się punkt kontrolny. Jest on przykrywką dla tajnej bazy szpiegowskiej, zlokalizowanej na górnym piętrze budynku. Wewnątrz znajduje się mała skrzynka z amunicją, a przed punktem, na małej wyspie, znajduje się mała apteczka. Pod budynkiem, w wodzie, jest mała apteczka oraz skrzynka z amunicją.
    • Nad punktem kontrolnym znajduje się zegar, podobny do tego co jest na mapie Helltower oraz Koło losu z mapy Ghost Fort. Przy każdym przejęciu punktu, Koło losu zacznie się kręcić.
  • Magazyny: Każda drużyna ma po swojej stronie magazyn, przez który można dostać się na punkt kontrolny. Każdy z magazynów posiada dwa wejścia od strony bazy danej drużyny i kilka wyjść, prowadzących na środek mapy. Magazyny pozwalają także dostać się na balkony i poddasze, na którym Inżynierowie mogą przygotować bazę. Każdy z tych budynków zawiera średnią skrzynkę z amunicją i średnią apteczkę, odpowiednio po lewej i prawej stronie drogi, prowadzącej na punkt.
  • Kabiny: Kabiny służą jako baza dla danej drużyny, w nich znajduje się także szafka z zaopatrzeniem. Kabiny te posiadają trzy wyjścia.
  • Zaświaty: Jeśli Koło losu wyląduje na Tańcu, to wszyscy gracze otrzymają nadleczenie i zostanę przeniesieni do zaświatów. Tam, możemy znaleźć dwa rzadkie zaklęcia; jedno za kamieniem przy miejscu do którego gracze byli wcześniej teleportowani, a drugi na kamieniu przy schodach, po lewej stronie. Na szczycie góry, w czaszce, możemy znaleźć drzwi, które teleportują gracza do świata żywych, z krótkotrwałym Uberchargem i premią krytyków, podobnie jak na Eyeaduct i Ghost Fort, po wróceniu z wyspy łupów lub czaszkowej wyspy. Powietrze w zaświatach zadaje obrażenia graczom, podobnie jak na Eyeaduct.

Strategia

Osobny artykuł: Społecznościowa strategia dla Moonshine Event

Czas przejmowania punktu kontrolnego

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkty kontrolne ×1
12 ,000
×2
8 ,000
×3
6 ,545
×4
5 ,760


Koło losu

Merasmus założył na punkcie kontrolnym pułapkę, która powoduje, że za każdym razem gdy punkt kontrolny zostaje przejęty, "Koło losu" zostanie rozkręcone. Efekt nałożony przez to koło będzie wpływał na graczy obu drużyn i będzie widoczny na HUDzie każdego gracza, tuż obok zdrowia, a także ogłoszony przez Merasmusa. Efekt ten minie po krótkiej chwili lub w wypadku, w którym nastąpi szybkie przejęcie punktu kontrolnego, co spowoduje nastąpienie innego efektu. Oto lista możliwych efektów:

Karta Opis
Fate card highjump.png Super Skok sprawia, że każdy gracz skacze wyżej. Gracze nie otrzymują obrażeń od upadku.
Fate card shrunkenhead.png Mała Głowa kurczy głowy graczy. Zwiększa to wysokość głosu. Nie zmniejsza to hitboxu głowy.
Fate card superspeed.png Super Prędkość sprawia, że każdy gracz porusza się szybciej.
Fate card lowgravity.png Zerowa Grawitacja zmniejsza grawitacje mapy, co umożliwia wejście na wyższe wcześniej niedostępne miejsca. Także umożliwia na dalsze skakanie.
Fate card bighead.png Duża Głowa zwiększa głowy graczy. Zmniejsza to wysokość głosu. Nie zwiększa to hitboxu głowy.
Fate card ubercharge.png ÜberCharge sprawia, że każdy gracz jest pod wpływem ÜberChargea. Ze względu na to Punkt Kontrolny nie może zostać przejęty przez krótki okres czasu. Merasmus będzie się pytał dlaczego jest taka opcja w Kole Losu. Ten efekt będzie trwał krócej, niż inne efekty. Jeśli Merasmus pojawi się, kiedy gracze są pod wpływem tego efektu, to zostanie on od razu zakończony.
Fate card critboost.png Krytyczne Ataki gwarantuje 100% szanse na krytyki każdemu graczowi. Ten efekt będzie trwał krócej, niż inne efekty.
Fate card dance.png Taniec teleportuje każdego gracza do Punktu Kontrolnego i ustawia każdą drużynę w szeregu, uniemożliwia to poruszanie się i zmusza do wykonywania Drwiny Thriller wraz z Merasmusem, który teleportuje się do każdego końca szeregów. Po dwóch rundach wykonywania drwiny, gracze odzyskują możliwość poruszania się i atakowania przeciwników, którzy są na przeciwko.
Fate card skull.png Zły Urok posiada negatywne efekty i będzie podpalać lub wykrwawiać lub pokrywać moczem wszystkich graczy lub przyzywać duchy, które będą krążyć wokół Punktu Kontrolnego.

Inne karty

Te karty także pojawiają się na Kole losu gdy ono się kręci, lecz nie mają żadnego efektu i nie mogą zostać wybrane.

Karta Nazwa
Fate card fishtroll.png Ryba Troll
Fate card decapitated.png Pozbawienie Głowy
Fate card hellsbells.png Piekielne Dzwony
Fate card cherrybomb.png Bomba Czereśniowa
Fate card luckyyou.png Szczęściarz

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 28 października 2015 (Scream Fortress 2015)

  • Dodano Moonshine Event do gry.