Mountain Lab

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Mountain Lab
Art Pass Winner 3DNJ.jpg
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Punkty kontrolne
Nazwa pliku: cp_mountainlab
Autor(zy): Valve (Map Layout)
3Dnj (Texturing)
Informacje o mapie
Środowisko: Jesienne
Sceneria: Wieczorna, pochmurna
Zagrożenia: Dół
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×6   •   Mediumhealth.png ×9   •   Largehealth.png ×1
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×4   •   Mediumammo.png ×6   •   Largeammo.png ×2
Zdjęcia mapy
Menu photos cp mountainlab.png
Widok mapy
Mountain Lab overview.png
Znaczek mapy
Item icon Map Stamp - Mountain Lab.png
Lista wspierających
Mountain Lab posiada wiele wariantów, w tym Halloween.

Mountain Lab to mapa trybu Atak/Obrona. Mountain Lab zwyciężyła w konkursie Art Pass TF2Maps.net. i została dodana do gry w aktualizacji z 27 października 2010 razem z wydarzeniem Scream Fortress. Mountain Lab jest podobne do Gorge w tym, że jest to liniowa, jednoetapowa mapa (w przeciwieństwie do map takich, jak Gravel Pit). Podobnie jak Mann Manor wyróżnia się tym, że ma trzy punkty kontrolne w liniowej kolejności (inne mapy tego trybu mają 2 punkty i są liniowe bądź trzy i są nieliniowe).

Zadaniem mapy dla BLU jest przejęcie wszystkich punktów, a dla RED - ich obrona aż do wyczerpania się czasu.

Lokacje

Punkt kontrolny A

Punkt A: Pierwszy punkt kontrolny jest położony z boku obiektu RED. Za nim znajduje się podwyższenie, na którym mogą pojawić się wrogowie wracający do walki z bazy. Mimo, że czas przejęcia tego punktu jest najdłuższy ze wszystkich map, jego bliskość do bazy atakujących i odległość od bazy broniących zwykle sprawia, że przejęcie punktu przez BLU jest bardzo łatwe. Po przejęciu punktu, skrót używany przez RED zostaje zamknięty.

 • Tunel: Kamienna brama z boku zawiera średnią apteczkę i jest głównym punktem podróży dla obu zespołów.
 • Dom: Dom naprzeciwko tunelu zawiera dużą apteczkę i paczkę z amunicją, sprawiając, że jest to popularne miejsce dla działek strażniczych.
 • Magazyn: Mały, jednopiętrowy budynek bezpośrednio naprzeciwko punktu łączy się z bazą BLU.
 • Dziedziniec: Dziedziniec na zewnątrz bazy BLU, łączący się z magazynem i głównym korytarzem.

Punkt kontrolny B

Punkt B: Drugi punkt znajduje się w drewnianym budynku koło głównego wejścia do bazy RED. Wiele rogów na zewnątrz bazy przyczynia się do wielu dobrych miejsc na działka, a daleki zasięg wzroku sprawia, że to popularny obszar dla Snajperów. Podwyższenie na dalszej stronie budynku to dobre miejsce dla Snajperów, ale też i łatwy punkt wejścia dla skaczących Żołnierzy i Demomanów. Obrońcy starają tu się pozostać w okolicy bazy RED, używając tego, by zwabić przeciwników. Czasami prowadzi to jednak do całkiem prostych przejęć, gdy atakujący prześlizną się.

 • Klify: Klif leżący na szczycie tunelu. Popularne miejsce dla atakujących Snajperów. Skacząc z klifu, można dostać się do małego punktu koło podwyższenia.
 • Mały domek: Dom położony koło budki z punktem. Jego wejście jest skierowane w stronę przeciwną do obrońców i oferuje dobrą osłonę.
 • Wejście do bazy: Do wejścia do bazy prowadzą schody z dwóch jej stron. Jedne prowadzą na podwyższenie nad dziedzińcem i do wejścia na wyższe piętro bazy RED, zaś drugie prowadzą do punktu A.

Punkt kontrolny C

Punkt C: Ostatni punkt kontrolny znajduje się w sercu bazy RED i jest otoczony z trzech stron przepaścią. Można dostać się do niego prawie z każdej strony, a nawet z góry - otwarty dach pozwala Żołnierzom i Demomanom zaskakiwać Inżynierów RED, jeśli obrońcy nie będą kontrolować tego obszaru. Jako, że upadek z punktu prawie zawsze kończy się śmiercią, dobrą taktyką dla broniących Pyro jest spychanie wrogów z punktu sprężonym powietrzem - jeśli nie wylądują w dole, znajdą się po drugiej stronie punktu.

 • Dolne tunele wejściowe: Z głównego wejścia dwa tunele prowadzą bezpośrednio na ostatni punkt i do pokoju dowodzenia.
 • Górne tunele wejściowe: Nad głównym wejściem znajduje się tunel prowadzący do wyższego piętra.
 • Wyższe piętro: Wyższe piętro znajduje się nad punktem i prowadzi do korytarza ze schodami prowadzącymi do punktu.
 • Pokój dowodzenia: Pomiesczenie na końcu jednego z tuneli od strony głównego wyjścia. Jedną ze ścian jest wielkie okno, z którego można obserować punkt.

Strategia

Zobacz Strategia społeczności dla mapy Mountain Lab

Czasy zdobywania punktów

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkty kontrolne A ×1
80 ,000
×2
53 ,333
×3
43 ,636
×4
38 ,400
×5
35 ,36.000000000001
Punkty kontrolne B ×1
40 ,000
×2
26 ,667
×3
21 ,818
×4
19 ,200
×5
17 ,518
Punkty kontrolne C ×1
12 ,000
×2
8 ,000
×3
6 ,545
×4
5 ,760
×5
5 ,255


Update history

Aktualizacja z 27 października 2010 (Aktualizacja Scream Fortress)

 • Added Mountain Lab to the game.

Aktualizacja z 1 marca 2012

 • Naprawiono błędy przycinania.

Trivia

 • Mountain Lab i Mann Manor mają ten sam układ, jako że obie te mapy są zwycięzcami konkursu Art Pass. Mann Manor jest uważana za halloweenową wersję Mountain Lab, podobnie, jak Harvest i Viaduct, których halloweenowe wersje to odpowiednio Harvest Event i Eyeaduct.
 • Za bazą BLU, gracz może zauważyć, że airboat to własność "Freeman Airboat Tours". Jest to nawiązanie do rozdziału z Half-Life 2 zatytułowany Water Hazard, w którym [hhttp://combineoverwiki.net/Gordon_Freeman Gordon Freeman] musi użyć takiego pojazdu, aby dostać się do Black Mesa East. Taki sam pojazd znajduje się na Lakeside.
 • Na zewnątrz bazy BLU na balkonie znajduje się cel. Przewraca się on, gdy uderzy w niego kula, tłucze się, gdy zostanie zastrzelony z karabinu snajperskiego i eksploduje, gdy uderzy w niego materiał wybuchowy.
 • Mountain Lab zawiera wiele różnych modeli stworzonych w Bagiennej Paczce stworzonej przez TF2Maps.net.

External links