Filmy

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Scéna z Meet the Heavy.
Paint me the picture.
Director on movies

K propagaci Team Fortress 2 bylo vytvořeno několik krátkých, animovaných filmů společností Valve. Nejvýznamnější filmy jsou zahrnuty v sérii Meet the Team (Poznej Tým), které zobrazují vlastní příběh každé třídy. Další filmy se zaměřují na hlavní herní aktualizace nebo k zobrazení procesů vývoje hry, jako je tvorba map. Většinou každé video trvá od tří do čtyř minut.

Filmy

Poznej tým - filmy

Nine mercenaries have come together for a job. It's the middle-ish part of a century a lot like the one we just had. A simpler time. There are three TV stations, one phone company, and two holding corporations that secretly control every government on the planet. Each corporation administers its half of the world with a multi-disciplined army of paper pushers. For any problem lacking an obvious bureaucratic solution, mercenaries like these are contracted to address the situation through a massive application of force. Now's your chance to Meet the Team.
— Former Meet the Team overview


MTTCard Scout.png MTTCard Soldier.png MTTCard Pyro.png
Meet the Scout
Vydáno 19. dubna 2008
Meet the Soldier
Vydáno 22. sprna 2007
Meet the Pyro
Vydáno 27. června 2012
MTTCard Demoman.png MTTCard Heavy.png MTTCard Engineer.png
Meet the Demoman
Vydáno 9. října 2007
Meet the Heavy
Vydáno 14. května 2007
Meet the Engineer
Vydáno 11. září 2007
MTTCard Medic.png MTTCard Sniper.png MTTCard Spy.png
Meet the Medic
Vydáno 23. června 2011
Meet the Sniper
Vydáno 7. června 2008
Meet the Spy
Vydáno 19. května 2009
MTTCard Sandvich.png
Meet the Sandvich
Vydáno 19. srpna 2008

Propagační filmy

MTTCard Teaser1.png MTTCard Teaser2.png MTTCard EngineerUpdTeaser.png
Trailer 1
Vydáno 19. července 2006
Trailer 2
Vydáno 21. srpna 2006
Engineer Update Teaser
Vydáno 5. května 2010
MTTCard Apple.png MTTCard Saxxy.png MTTCard FreeToPlayTrailer.png
Mac Update Trailer
Vydáno 10. června 2010
Replay Update Teaser
Vydáno 7. května 2011
Team Fortress 2 je Free to Play
Vydáno 23. června 2011
MTTCard MvM.png MTTCard SecondSaxxyAwards.png MTTCard AdultSwim1.png
Mann vs. Machine
Vydáno 13. srpna 2012
Second Annual Saxxys Teaser
Vydáno 28. listopadu 2012
Adult Swim - reklama
Vydáno 2. června 2013

Vývojové filmy

MTTCard Render.png MTTCard Viaduct.png MTTCard MedicOuttakes.png
Illustrative Rendering in Team Fortress 2
Released on September 3, 2007
Creating Viaduct
Released on August 21, 2009
Meet the Medic outtakes
Released on July 11, 2011

Poznej tým

TF2 started with nine mercenaries, each with his own distinct personality. Because they live inside a frantic multiplayer shooter, though, the only facets of those personalities people got to see were the screaming, shooting, and being-on-fire parts. Enter the Meet the Team shorts, showcasing the mercs in their off-hours—arguing with their parents, barking orders at their head collections, or just strumming a guitar by the campfire. Also we made a movie about a sandwich.
Meet the Team overview
Camera.png

Videa Poznej tým jsou série počítačově vytvořených animovaných videí, které uvádějí jednotlivé třídy z Team Fortress 2.

Klipy mají původ v konkurzu na herce kteří namluvili Heavyho, Snipera a zbytek charakterů ve hře. První video ze série bylo vydáno v Květnu 2007, Meet the Heavy, obsahuje skoro slovo od slova co použilo Valve k obsazení herce Garyho Schwartze. Video bylo vytvořeno na základech propagačního videa pro Portal. Poté co byl vydán první film, diváci chválili kvalitu animací i humor scénáře a přirovnávali jej k titulům vytvořeným profesionálními studii jako je Pixar. Díky vysoce pozitivnímu ohlasu Valve oznámilo plány na vydání Meet the Team videí pro každou třídu s možnými vedlejšími videi pro předměty a nehratelné charaktery jako je Meet the Sandvich. Pouze Meet the Pyro nebylo zatím vydáno. Developer Robin Walker řekl, že filmy "zapadají do strategie, kterou máme s TF2, neustálém aktualizování servisu...to má větší smysl. To co videa dělají je, že hráči kteří zatím nemají Team Fortress 2 mají aspoň nějaký druh zábavy ze hry. A to je může obrátit ve hráče TF2 a zákazníky."[1]

Série zapůsobila i na samotnou hru a nebyla tak pouhou reklamou pro fanoušky. Autor hry Eric Wolpaw řekl, že vytvoření série "pomohlo všem v týmu dostat se trochu víc do role konkrétního charakteru, takže jsme pokračovali v jejich vykopávání a oni zůstali populární". Jako příklad jak série ovlivnila design hry je Sandvich. Podle Walkera, předmět "vyšel skoro přímo z filmu... Cítili jsme, že film byl oprávněný a vytvořil pro nás cestu mít 'Sandvich' ve hře a mít tu akci [jedení jej] dělá jakýkoliv druh smyslu v našem herním světě". Další předmět, který byl představen po objevení se v sérii byl Jarate, který byl přidán do hry po jeho debutu v Meet the Sniper.

Série také asistovala při vývoji herní technologie. Valve použilo Meet the Heavy jako test pro systém animace tváří, při studiovém vývoji Team Fortress 2. Podle Walkera, nový systém "dovoloval našim charakterům mít širší škálu výrazů než jsme byli schopni získat v Half-Life... Chtěli jsme mí testovací případ pro tohle". Výsledná technologie vyprodukována ve vytvoření série Meet the Team je nyní i ve hře při hraní na nejvyšší grafické nastavení. Walker vzpomíná na potěšení týmu z "Heavyho výrazů na konci filmu, když střílí a křičí" které nebylo falešné a nebyla to jenom "ta nejlepší část [filmu] bylo to i něco ze hry."[1]

Účastnící Spike TV 2010 VGA Awards ohlásili vidění soukromé projekce střihu Meet the Medic během této události. Film byl také ukázán uživateli z Steam Uživatelského Fóra při jeho návštěvě v centrále Valve v Bellevue, Washington.[2] Brzy poté bylo ohlášeno vydání Meet the Medic na Oficiální stránce TF2 a později byl film oficiálně vydán na Youtube 23. Června 2011.

Source Filmmaker

Původní článek: Source Filmmaker

Source Filmmaker je program k tvorbě videí, který manipuluje s Source Enginem k animování a nahrání jednotlivých scén v herním prostředí. Tento program byl použit společností Valve k vytvoření série Poznej tým v Team Fortress 2 a úvodní videa pro Left 4 Dead a Left 4 Dead 2. Source Filmmaker je schopný produkovat širokou škálu kinematografických efektů a technik jako jsou rozmazání pohybu a hloubka pozadí, je také schopný využít významně kvalitnější textur pro herní modely které jsou zobrazeny v sérii Poznej Tým.

Tento nástroj byl ponechán v herním kódu a je možné se k němu dostat přes Team Fortress 2 Beta nicméně, Valve má záměr k vydání stabilní verze díky jeho publicitě. Zakladatel a generální ředitel Valve Gabe Newell v interview řekl, že Source Filmmaker je "ve fázi přípravy pro jeho vydání veřejnosti".[2]

Zhlédněte také

Reference

  1. a b "Sny Valve o Team Fortress 2 filmu, Prozrazení původu ‘Meet The Team’" Stephenen Totiloem, Kotaku, 31. Května 2009. Zpřístupněno 16. Června 2011.
  2. a b "Zpátky z Valve" na Steam Uživatelském Fóru, Politický Hráč, vyvěšen dne 22. Března 2011. Zpřístupněno 18. Června 2011.

Externí odkazy