Filmy

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Pomaluj mi ten obraz.
Reżyser o filmie

Filmy Poznajcie Drużynę to seria krótkometrażowych animacji komputerowych z udziałem różnych klas z Team Fortress 2.

Filmy

Dziewięciu najemników spotkało się dla pracy. Jest środek stulecia, jakich było już wiele. Prostsze czasy. Istnieją trzy stacje telewizyjne, jedna firma telefoniczna oraz dwie firmy holdingowe, które potajemnie kontrolują każdy rząd na świecie. Każda z korporacji zarządza połową świata za pomocą zdyscyplinowanej armii marionetek. W przypadku wszelkich problemów, takich jak brak oczywistych rozwiązań biurokratycznych, najemnicy, tacy jak oni, są zatrudniani w celu rozwiązania sytuacji poprzez zmasowany atak. Masz teraz szansę Poznać Drużynę.
— Opis działania "Poznajcie..."
MTTCard Scout.png MTTCard Soldier.png MTTCard Pyro.png
Poznajcie Skauta
Wydano 19 kwietnia 2008
Poznajcie Żołnierza
Wydano 22 sierpnia 2007
Poznajcie Pyro
Wydano 27 Czerwca 2012
MTTCard Demoman.png MTTCard Heavy.png MTTCard Engineer.png
Poznajcie Demomana
Wydano 9 października 2007
Poznajcie Grubego
Wydano 14 maja 2007
Poznajcie Inżyniera
Wydano 11 września 2007
MTTCard Medic.png MTTCard Sniper.png MTTCard Spy.png
Poznajcie Medyka
Wydano 23 czerwca 2011
Poznajcie Snajpera
Wydano 7 czerwca 2008
Poznajcie Szpiega
Wydano 19 maja 2009
MTTCard Sandvich.png
Poznajcie Kanapkę
Wydano 19 sierpnia 2008

Filmy Promocyjne

MTTCard Teaser1.png MTTCard Teaser2.png MTTCard EngineerUpdTeaser.png
Zwiastun 1
Wydano 19 lipca 2006
Zwiastun 2
Wydano 21 sierpnia 2006
Zwiastun Aktualizacji Inżyniera
Wydano 5 maja 2010
MTTCard Apple.png MTTCard Saxxy.png MTTCard FreeToPlayTrailer.png
Zwiastun Aktualizacji Maca
Wydano 10 czerwca 2010
Zwiastun Powtórkowej Aktualizacji
Wydano 7 maja 2011
Team Fortress 2 jest darmowy
Wydano 23 czerwca 2011
MTTCard MvM.png MTTCard SecondSaxxyAwards.png MTTCard Robotic Boogaloo.png
Mann kontra Maszyny
Wydano 13 Sierpnia 2012
Drugie Coroczne Nagrody Saxxy
Wydano 28 Listopada 2012
Mechaniczne Boogaloo
Wydano 17 Maja 2013
MTTCard AdultSwim1.png MTTCard MvM2.png MTTCard ExpirationDate.png
Reklama Adult Swim
Wydano 2 Czerwca 2013
Głos Medycyny
Wydano 21 Listopada 2013
Data ważności
Wydano 17 Czerwca 2014
MTTCard TheSpoilsofLoveandWar.png MTTCard End of the Line.png MTTCard Invasion.png
Łupy Miłości i Wojny
Wydano 18 Czerwca 2014
Koniec Trasy
Wydano 8 Grudnia 2014
Inwazja
Wydano 6 Października 2015
MTTCard Meet Your Match.png MTTCard Jungle Inferno.png
Poznaj Wroga Swego
Wydano 6 Czerwca 2016
Piekło w Dżungli
Wydano 16 Października 2017

Filmy Deweloperskie

MTTCard Render.png MTTCard Viaduct.png MTTCard MedicOuttakes.png
Przykładowe renderowanie w Team Fortress 2
Wydano 3 września 2007
Tworzenie Viaduct
Wydano 21 sierpnia 2009
Wycięte sceny z Poznajcie Medyka
Wydano 11 lipca 2011

Poznajcie drużynę

Camera.png

Klipy powstały z fragmentów przesłuchań aktorów podkładających głos klasom takim jak Gruby, Snajper i reszta postaci występujących w grze. Pierwszy film z serii Poznajcie Drużynę to film Poznajcie Grubego wydany w maju 2007 roku, który składał się niemal słowo w słowo z nagrań wypowiedzi aktora Gary'ego Schwartza przeprowadzanych przez Valve. Klip powstał tuż po filmie Portal wydanym w celu promowania osobowości tej gry. Po pierwszym ujawnieniu fragmentu filmu widzowie chwalili zarówno animację jak i zabawny scenariusz, porównując go do produkcji tworzonych przez profesjonalne studia animacji, takie jak Pixar. W związku z bardzo pozytywnym odbiorem produkcji Valve ogłosiło, że zamierza wydać serię filmów Poznajcie Drużynę dla poszczególnych klas w grze, pobocznych przedmiotów z gry i Niezależnych charakterów, na przykład Poznajcie Kanapkę. Dotychczas nie wydano jeszcze "Poznajcie Pyro". Robin Walker stwierdził, że filmy "Nawiązując do strategii nieustannego aktualizowania TF2 ... jest ona bardzo sensowna." "Filmy powinny dać możliwość zobaczenia fragmentów rozgrywki osobom, które nawet nie mają TF2, co może to spowodować, że dołączą do graczy i odbiorców TF2." [1]

Filmy zostały wydane nie tylko w celach promocyjnych i dla fanów, ale także w celu wpływu na grę. Eric Wolpaw stwierdził, że "Pomogły one wyróżnić każdą postać z zespołu i lepiej ją poznać, więc wydawaliśmy je w dalszym ciągu i wciąż były popularne." Przykładem tego, jaki wpływ może mieć film na grę jest Kanapka, która odwołując się do słów Robina Walkera "przyszła bezpośrednio z filmu… Czuliśmy, że film miał uzasadniony i gotowy pomysł na to, aby "Kanapka" była w grze, a jej [konsumowanie] jest jedyne w swoim rodzaju." Sikwondo również zostało dodane do gry, po tym jak pojawiło się w Poznajcie Snajpera.

Filmy pomogły także technologii gry. Valve wykorzystało film Poznajcie Grubego do testowania systemu animacji twarzy, jaki tworzono dla Team Fortress 2. Według Walkera, nowy system, "umożliwiliśmy naszym postaciom wyrażanie uczyć w znacznie większym zakresie, jaki byliśmy w stanie zrobić w Half-Life… Chcieliśmy to przetestować." Wreszcie, to, z czego korzystaliśmy w pracy przy filmach Poznajcie Drużynę jest dostępne w grze na najwyższych ustawieniach graficznych. Walker przypomniał, że radość zespołu z "wyrażania przez Grubego uczuć pod koniec, gdy strzela i krzyczy." była autentyczna. "Najfajniejsze w tym wszystkim [filmie] było to, że taka sytuacja mogła się wydarzyć podczas prawdziwej gry."

Uczestnicy Spike TV 2010 VGA Awards powiedzieli, że widzieli podczas uroczystości prywaty pokaz niemal ukończonego Poznajcie Medyka, sugerując tym samym jego wydanie w niedalekiej przyszłości.

Source Filmmaker

Osobny artykuł: Source Filmmaker

Program używany do tworzenia filmów z serii "Meet the Team" do Team Fortress 2 jak i filmów prezentujących Left 4 Dead, to Source Filmmaker, aplikacja, która działa wewnątrz silnika. Pozwala użytkownikowi nagrywać siebie nieskończoną ilość razy w tej samej scenie, tworząc złudzenie wielu uczestników, jak również obsługuje szeroki zakres technik filmowych, takich jak rozmycie ruchu i głębia ostrości. (Efekt rozmycia został także dodany do samej gry, jednak tylko wtedy, gdy widok porusza się z dużą prędkością, nie podąża za celem, jak ma to miejsce w filmmakerze.). Program ten pozwala także korzystać z tekstur klas o wysokiej jakości, jak zresztą widać w filmach Poznajcie Drużynę. Program został jednak nieumyślnie udostępniony dla wszystkich osób korzystających z publicznej bety TF2. Valve ogłosiło zamiar publicznego wydania programu w bliżej nieokreślonej przyszłości. Na YouTube można znaleźć wiele filmów stworzonych przy użyciu Source Filmmakera [1]. (angielski)

Zobacz też

Odniesienia

Linki zewnętrzne