Filmler

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Heavy ile Tanışından bir sahne.
Beni resme boya.
Yönetmen filmler üstündeyken

Team Fortress 2'yi tanıtmak için Valve tarafından birkaç kısa animasyon filmi hazırlandı. En önde gelen kısa fimler Takım ile Tanış serilerinde, her bir sınıfın kendi hikayesi yer almaktadır. Diğer filmler büyük oyun güncellemeleri etrafında yoğunlaşmıştı ve çeşitli oyun geliştirme süreçleri gösterilmiştir, haritaların oluşturulması gibi. Tipik olarak, her video iç ile dört dakika sürer.

Filmler

Takım ile Tanış fimleri

Dokuz paralı asker bir iş için bir araya geldi. Biz sadece var olan bir çok benzer yüzyılın ortasında bulunmaktaydık. Daha basit bir zaman. Burada üç TV istasyonu, bir telefon şirketi ve gezegen üzerindeki her hükümeti gizlice kontrol eden iki holding şirketi. Her şirket dünyanın yarısını çok disiplinli kağıt iticiler ordusu ile yönetir. Açık bir bürokratik çözümden yoksun herhangi bir sorun için, buna benzer paralı askerler büyük bir kuvvet uygulamasıyla durumu çözmek için sözleşmeli. Şimdi takımla tanışma şansın var.
— Eski Takım ile Tanış genel bakışı
MTTCard Scout.png MTTCard Soldier.png MTTCard Pyro.png
Scout ile Tanışın
19 Nisan 2008'de yayınlandı
Soldier ile Tanışın
22 Ağustos 2007'de yayınlandı
Pyro ile Tanışın
27 Haziran 2012'de yayınlandı
MTTCard Demoman.png MTTCard Heavy.png MTTCard Engineer.png
Demoman ile Tanışın
9 Ekim 2007'de yayınlandı
Heavy ile Tanışın
14 Mayıs 2007'de yayınlandı
Engineer ile Tanışın
11 Eylül 2007'de yayınlandı
MTTCard Medic.png MTTCard Sniper.png MTTCard Spy.png
Medic ile Tanışın
23 Haziran 2011'de yayınlandı
Sniper ile Tanışın
7 Haziran 2008'de yayınlandı
Spy ile Tanışın
19 Mayıs 2009'da yayınlandı
MTTCard Sandvich.png
Sandviç ile Tanışın
19 Ağustos 2008'de yayınlandı

Tanıtım filmleri

MTTCard Teaser1.png MTTCard Teaser2.png MTTCard EngineerUpdTeaser.png
Tanıtım videosu 1
19 Temmuz 2006'da yayınlandı
Tanıtım videosu 2
21 Ağustos 2006'da yayınlandı
Engineer Güncellemesi Kısa Alıntı
5 Mayıs 2010'da yayınlandı
MTTCard Apple.png MTTCard Saxxy.png MTTCard FreeToPlayTrailer.png
Mac Güncellemesi Tanıtım Videosu
10 Haziran 2010'da yayınlandı
Tekrar Güncellemesi Kısa Alıntı
7 Mayıs 2011'de yayınlandı
Team Fortress 2 oynaması ücretsiz
23 Temmuz 2011'de yayınlandı
MTTCard MvM.png MTTCard SecondSaxxyAwards.png MTTCard AdultSwim1.png
Mann vs. Machine
13 Ağustos 2012'de yayınlandı
İkinci Saxxy Ödülleri Yılı Kısa Alıntı
28 Kasım 2012'de yayınlandı
Adul Swim Reklamı
2 Haziran 2013'de yayınlandı
MTTCard Robotic Boogaloo.png MTTCard MvM2.png MTTCard ExpirationDate.png
Robotik Boogaloo
17 Mayıs 2013'de yayınlandı
Tıp'ın Sesi
21 Kasım 2013'de yayınlandı
Expiration Date
17 Temmuz 2014'de yayınlandı
MTTCard TheSpoilsofLoveandWar.png MTTCard End of the Line.png MTTCard Invasion.png
Barış ve Savaş Güncellemesi
18 Haziran 2014'de yayınlandı
End of the Line
8 Aralık 2014'de yayınlandı
İstila
6 Ekim 2015'de yayınlandı
MTTCard Meet Your Match.png
Meet Your Match
6 Temmuz 2016'da yayınlandı

Geliştirme filmleri

MTTCard Render.png MTTCard Viaduct.png MTTCard MedicOuttakes.png
Team Fortress 2'nin Açıklayıcı Renderlanması
3 Eylül 2007'de yayınlandı
Viyadük Yapımı
21 Ağustos 2009'da yayınlandı
Medic ile Tanışın yapıma dahil edilmeyen kısım
11 Temmuz 2011'de yayınlandı

Takım ile Tanışın

TF2 dokuz paralı askerle başladı, her biri kendi farklı kişiliğiyle tanındı. Çünkü onlar çılgın çok oyunculu bir savaş oyunun içinde yaşıyorlar, buna rağmen, insanlar bu kişiliklerin ateş ederken ve ateş altında kaldıklarında tek kişilik cephelerde çığlık atmalarının bölümlerini görmek zorunda kaldılar. Takım ile Tanışın kısa bölümlerine girip, paralı askerlerin çalışma saati dışında—ebeveynleri ile tartıştıklarını, kafa koleksiyonlarına bağırdıklarını, veya sadece bir gitarın kamp ateşiyle tıngırdıyor olmasını izleyebilirsiniz. Ayrıca sandviç hakkında bir film yaptık.
Takım ile Tanışın genel bakışı
Camera.png

Takım ile Tanışın videoları Team Fortress 2'nin çeşitli sınıflarının oynadığı bir kısa bir bilgisayar animasyonu seridir.

Kliplerin kökenleri Heavy, Sniper ve oyundaki karakterlerin geri kalanlarını hangi sanatçı beğendiyse onun senaryolarından ses sınavına girmiştir. Serinin ilk videosu Mayıs 2007'de yayınlanan, Heavy ile Tanışın olmuştur, Valve'nin aktörlerinden olan Gary Schwartz tarafından neredeyse kelimesi kelimesine canlandırmıştır. Video oyunun kişiliklerini tanıtmak için kullanılan bir Portal videosunun ön yüzünde yapıldı. İlk kısa film yayınlandıktan sonra, izleyiciler hem animasyonun kalitesini hem de senaryonun mizahını övdüler, Pixar gibi profesyonel animasyon stüdyoların üretimlerine benzetildi. Bu son derece olumlu tepki nedeniyle, Valve, oyun içerisindeki her bir sınıftaki Takım ile Tanışın videosunu yayınlamayı planladığını açıkladı. Sandviç ile Tanışın gibi öğeler ve oyuncu olmayan karakterler için olası yan özellikler bulunduruldu. Geliştirici Robin Walker, kısa fimlerin "TF2 ile sürdürdüğümüz stratejiye hizmetin sürekli güncellenmesi için bağladığını" ve bunun çok daha mantıklı olduğunu belirtti. Videoların yaptığı şey, Team Fortress 2'ye henüz sahip olmayan insanlara oyundan önce biraz eğlence vermek için yollar sunmaktır. Ve bu onları TF2 oyuncuları ve müşterileri haline getirebilir."[1]

Seri yalnızca hayranlara yönelik tanıtımların yanı sıra oyunun kendisini de etkilemeyi başardı. Oyun yazarı Eric Wolpaw serilerin yapılmasını söyledi "Takımdaki herkes o karakterin kimliğiyle biraz daha uyumlu olmasına yardım etti, bu yüzden sürdürmeye ve popüler olmaya devam ettik". Oyunun tasarımında etkisi olan serinin bir örneği Sandviç'tir. Walker'a göre, öğe "neredeyse doğrulan filmin dışına çıktı... Filmin haklı olduğunu ve oyunda bir 'Sandvich' olmasını ve [onu yeme] eyleminin oyun dünyamızda her türlü mantıklı olmasını sağlayacak bir yol yarattığını hissettik". Dizide sergilendikten sonra tanıtılacak bir diğer öğe, Sniper ile Tanışın'da yer alan Kavate oldu.

Seriler oyun teknolojisinin geliştirilmesine de yardımcı oldu. Valve Team Fortress 2 için geliştirdiği yüz animasyonu sistem stüdyosunu Heavy ile Tanışın'da test etti. Walker'a göre, yeni sisteme "Karakterlerimizin Half-Life'da yapabileceğimizden çok daha geniş bir yüz ifade aralığına sahip olmasını sağladı... Bunun için bir test durumu lazımdı" dedi. Takım ile Tanışın serisinin yapılışında üretilen sonuç teknolojisi en yüksek grafik ayarlarıyla oynandığında oyunda görünür. Walker, takımın bu konudaki memnuniyetini anlattı "Heavy'nin ateş ederken ve çığlık atarken ki ifadesi" sahte değildi ve sadece "[Filmdeki] en havalı şey bu şeyin oyunda olmasıydı."[1]

Spike TV 2010 VGA Ödülleri katılımcıları olay sırasında Medic ile tanışmak için özel bir tarama gördüklerini bildirdi. Kısa fimler Valve'nin Washington'daki Bellevue merkez ofislerine yaptığı ziyaretten sonra Steam Kullanıcıları Forumu'ndan bir kullanıcıya gösterildi.[2] Kısa süre sonra Medic ile Tanışın'ın bir açıklaması TF2 Resmi Web sitesinde yayınlandı, kısa film daha sonra 23 Mart 2011'de YouTube'da resmi olarak yayınlandı.

Source Filmmaker

Ana madde: Source Filmmaker

Source Filmmaker, oyun ortamlarındaki çeşitli sahneleri canladırmak ve kaydetmek için Source Engine'i yöneten bir video oluşturma aracıdır. Bu araç Valve tarafından video oyunlarının tanıtım videoları oluşturmak için kullanıldı, Takım ile Tanışın serileri, Left 4 Dead ve Left 4 Dead 2'nin tanıtım videoları için kullanıldı. Source Filmamaker geniş bir sinema efekti ve tekniği üretebilir, hareket bulanıklığı ve alan derinliği gibi ve Takım ile Tanışın serisinde belirtildiği gibi oyun içi modeller için önemli ölçüde daha kaliteli dokuların kullanılmasını sağlar.

Araç, 11 Temmuz 2012'de Steam aracılığıyla kullanıma sunuldu. Steam'da indirin.

Ayrıca bakınız

Dış bağlantılar

  1. a b "Valve Dreams Of Team Fortress 2 Movie, Divulges ‘Meet The Team’ Origins" Stephen Totilo, Kotaku, 31 Mayıs 2009. 16 Temmuz 2011'de erişildi.
  2. "Back from Valve" on Steam Users' Forums, Political Gamer, 22 Mart, 2011'de gönderildi. 18 Haziran, 2011'de erişildi.

Harici bağlantılar