Granat napalmowy (Klasyczny)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Granat napalmowy jest granatem z klasycznych gier z serii Team Fortress. Podobnie jak większość granatów, również ten wybucha w kilka sekund po aktywacji. Różni się jednak tym, że podpala pobliski teren znajdujący się w zasięgu wybuchu. Podobnie jak Granat ćwiekowy również większość wersji Granatu napalmowego wybucha jak Granat ręczny, jego zasięg rażenia jest spory, lecz obrażenia od pierwszego wybuchu są znikome oraz eksploduje on przed uwolnieniem swojej zawartości.

Obrażenia

Zadaje drobne obrażenia przy kontakcie z każdą cząstką ognia oraz przy pierwszej eksplozji.

Różnice pomiędzy Quake Team Fortress, a Team Fortress Classic

W Quake Team Fortress granat wytwarza autentyczne płomienie, przez które gracz nie może przejść. W Team Fortress Classic płomienie te nie są fizyczne i gracz może bez problemu przez nie przejść, jednak wciąż zostanie podpalony.

Błędy

Jeśli gracz uzbroi granat, nie wyrzuci go oraz w momencie eksplozji znajdzie się w powietrzu, Granat napalmowy oraz efekt płomieni będą się odbijać w górę i w dół, aż do momentu wyczerpania się granatu.

Ciekawostki

  • Zgodnie z planami Granat napalmowy miał się pojawić w Team Fortress 2, lecz został usunięty wraz z pozostałymi granatami jeszcze przed wydaniem gry. Jakkolwiek, do kombinezonu Pyro przyczepione są trzy nieużywane granaty napalmowe.