Nightfall

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Nightfall
Nightfall stage2.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Wyścig ładunków
Nazwa pliku: plr_nightfall_final
Autor(zy): Aaron "Psy" Garcha,
Paul Good
Informacje o mapie
Środowisko: Górskie / Przemysłowe
Sceneria: Nocna, deszczowa
Głębokie wody: Tak (tylko na 3. etapie)
Zagrożenia: Przepaść (tylko na 3. etapie)
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×15   •   Mediumhealth.png ×13
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×23   •   Mediumammo.png ×6
Zdjęcia mapy
Menu photos plr nightfall final.png
Znaczek mapy
Item icon Map Stamp - Nightfall.png
Lista wspierających
Opinia dziewięciu na dziesięciu najemników: Jeśli szukasz miejsca w celu sprawdzenia, kto potrafi szybciej wpychać bomby do głębokiego dołu, nie ma nic lepszego, niż zatęchły tartak w środku lasu, w środku burzy i w środku nocy. Jednakże dziewięciu na dziesięciu najemników jest idiotami, więc prawdopodobnie nie chciałbyś spędzać w taki sposób swojego wolnego czasu.

Nightfall jest mapą typu Wyścig ładunków stworzoną na potrzeby Konkursu A/D CTF i Wyścig ładunków przeprowadzonego przez TF2Maps.net. Została oficjalnie dodana do gry jako mapa stworzona przez społeczność podczas Aktualizacja z 24 lutego 2011 z powodu swojej wysokiej jakości. Zdobyła pierwsze miejsce w konkursie, mimo że była niedokończona. Podobnie jak Sawmill, Nightfall rozgrywa się podczas ulewnego deszczu pośród zabudowań w stylu Ravine.

Doświadczenie zdobyte podczas grania na innej mapie typu Wyścig ładunków - Pipeline - pozwoliło zaprojektować Nightfall w sposób umożliwiający graczom dostanie się do bazy przeciwnika na wiele sposobów w celu przełamania jego linii obrony. Mapa ta posiada neutralne obszary pośrodku każdego etapu, co jest nowością w porównaniu do Pipeline, której budowa opierała się na "wąskich gardłach" pomiędzy terenami przeciwnych drużyn. Mapa posiada szereg mechanizmów motywujących graczy do wykonywania celów mapy. Są to krótkie odcinki "z górki", na których wózek nabiera chwilowego przyspieszenia oraz czas rundy, po przekroczeniu którego oba ładunki zaczynają samoczynnie toczyć się do przodu, dopóki jeden z nich nie osiągnie mety.

Celem mapy jest eskortowanie własnego wózka przez terytorium przeciwnika oraz powstrzymanie drugiej drużyny przed zrobieniem tego samego.

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 24 lutego 2011 (Paczka Społecznościowych Map)

  • Mapa została dodana do gry.

Ciekawostki

  • Pierwotna nazwa mapy Double Cross brzmiała właśnie "Nightfall", ale autor Nightfall wydał ją wcześniej.

Galeria