Nucleus (Arena)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Nucleus má několik variant, například King of the Hill.
Nucleus (Arena)
Arenanucleus.jpg
Základní informace
Typ mapy Arena
Název souboru: arena_nucleus
Tvůrce: Valve
Informace
Prostředí: Spytech
Zasazení: Indoor
Nebezpečí: Pit
Předměty na mapě
Healthico.png Lékárny: Mediumhealth.png ×1
Ammoico.png Náboje: Smallammo.png ×2   •   Mediumammo.png ×5
Map Photos
Menu photos arena nucleus.png
Map Overview
Nucleus (Arena) overview.png
Démonický Přístroj Posledního soudu je základ této kulaté aréna mapy, která dále disponuje širokým výhledem a bezednou, radioaktivní dírou pod většinou herní oblasti. Kontrolní bod leží uprostřed arény a je pro většinu tříd dostupný pouze po lávkách které se tyčí nad propastí, tyto lávky se otevřou poté co dopočítá časovač.

Nucleus je Aréna mapa, vydána společně s Sawmill v Sniper vs Spy Updatu.

Úkol hráčů je eliminovat celý tým protihráčů nebo zabrat centrální kontrolní bod poté co je zpřístupněn.

Lokace

 • The Device (Přístroj): Vířící se, barevný Přístroj Posledního soudu, který dominuje centru mapy. Obsahuje kontrolní bod, který se odemkne po 60 sekundách.
 • The Pit (Díra): Přímo pod přístrojem je bezedná, radioaktivní díra s úzkou lávkou nad ní. Na lávce leží Střední lékárnička. díra je nevyhnutelná smrt pro každého kdo do ní spadne.
 • The Perimeter (Obvod): Série lávek a zídek, které obklopují díru. Obvod je dále rozdělen na " část Červenou" a " část Modrou", na kterých jsou spawn místnosti. Úzké mosty ke kontrolnímu body se objeví po otevření bodu.
 • Roofs (Střechy): Na vrchu budov podél obvodu jsou střechy dostupné pomocí Rocket Jumpu nebo Sticky Jumpu. Jsou to užitečná místa pro značnou výškovou výhodu a přehled nad celou oblastí.
 • The Bridges (Mosty): Poté co časovač odpočítá 60 sekund, otevře se kontrolní bod a vysunou se k němu mosty. Celkem jsou zde tři mosty, jeden je před každým spawnem a jeden dál mezi spawn místnostmi.
 • Flank Building (Boční budovy): Jsou to budovy po obvodu. Je to z části modrá budova bez mostu ke kontrolnímu bodu, má však most vedoucí na lávky
 • Access Building (Přístupové budovy): Přímo naproti bočních budov leží přístupové budovy. Vstup do nich vede z každé týmové strany po několika schodištích a ve středech těchto budov jsou dvoje schodiště vedoucí dolů na hlavní most vedoucí k bodu. Na každé straně jsou vstupy na balkóny, ze kterých je vidět skoro celá oblast.
Zhlédněte také: Category:Nucleus images

Strategie

Původní článek: Community Nucleus (Arena) strategy

Časy kontrolního bodu

Control Point Multiplier Sekundy
Capture point ×1
24 ,000
×2
16 ,000
×3
13 ,90.999999999999
×4
11 ,520


Minulé změny

Patch z 21. května 2009 (Sniper vs. Spy Update)

 • Nucleus (Arena) přidán do hry.

Patch z 15. března 2012

 • Opravena chyba z-fighting na nižších platformách.

Drobnosti

 • Statické částice viděné na Doomsday Device (Přístroji Soudného dne), lze vidět také v konečné sekvenci ve hře Portal (Anglicky).

Poznámky

 • Je možné dostat se za Červený a Modrý bilboard pomocí rocket jumpu, sticky jumpu, skákáním s Force-A-Nature nebo s Atomizerem.
  • Je také možné dostat se na dvě světla nad Access Building (Přístupovou budovou), ale pouze pomocí rocket jumpu a sticky jumpu.

Zhlédněte také

Externí odkazy