Nucleus

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Nucleus posiada wiele wariantów, w tym Król wzgórza.
Nucleus (Arena)
Arenanucleus.jpg
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Arena
Nazwa pliku: arena_nucleus
Autor(zy): Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Tajna baza
Sceneria: Wewnętrzne
Zagrożenia: Przepaść
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Mediumhealth.png ×1
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×2   •   Mediumammo.png ×5
Zdjęcia mapy
Menu photos arena nucleus.png
Widok mapy
Nucleus (Arena) overview.png
W centrum tej okrągłej mapy znajduje się diaboliczne urządzenie całkowitego zniszczenia, pod którym znajduje się radioaktywna dziura bez dna, zajmująca większość obszaru gry, przez co w Nucleusie walka może być prowadzona na duże dystanse. Punkt kontrolny, znajdujący się w środku urządzenia, staje się dostępny dla wszystkich klas dopiero gdy czas się skończy i wysuną się ścieżki, pozwalające bezpiecznie przejść nad przepaścią.

Nucleus jest mapą typu Arena, wydaną razem z Sawmill, jako część Aktualizacji Snajper kontra Szpieg.

Celem gry jest eliminacja wszystkich przeciwników lub przejęcie jedynego punktu kontrolnego, gdy tylko stanie się dostępny.

Lokacje

  • Urządzenie - Kolorowa i wirująca maszyna zagłady zajmuje większość środka mapy. Wewnątrz znajduje się punkt kontrolny, który zostaje odblokowany po 60 sekundach.
  • Otchłań - Dokładnie pod Urządzeniem można znaleźć bezdenną przepaść oraz małą platformę, na której znajduje się średnia apteczka. Nieszczęśnik, któremu nie uda się upaść na ową platformę, umiera.
  • Obwód - Półki i platformy otaczające Otchłań. Obwód jest podzielony na dwie części - połówkę RED i połówkę BLU. Gdy punkt kontrolny staje się dostępny, wysuwają się wąskie mosty, pozwalające bezpiecznie do niego przejść
  • Dachy - Na górę budynków znajdujących się na Obwodzie można dostać się używając rakietowych skoków lub skoku na bombach samoprzylepnych. Dachy zapewniają przewagę wysokości i pozwalają mieć oko na całą arenę.
  • Mosty - Gdy czas na liczniku dobiegnie końca, otworzy się punkt kontrolny i zostaną wysunięte platformy, dzięki czemu punkt staje się dostępny. Są trzy mosty: po jednym przed miejscem odrodzenia obu drużyn oraz jeden na środku, pomiędzy punktami odrodzenia.
  • Budynek z boku - Budynek z boku jest jednym z budynków na Obwodzie. Jest w większości pomalowany na niebiesko i nie ma mostu łączącego go z punktem kontrolnym, jednak można z niego dojść do platformy znajdującej się pod Urządzeniem.
  • Budynek dostępowy - Znajduje się dokładnie naprzeciwko Budynku z boku. Można do niego wejść ze strony obu drużyn po schodach, a w jego wnętrzu znajdują się dwie klatki schodowe, prowadzace do środkowego mostu. Po obu stronach budowli znajdują się tarasy, z których można zobaczyć większość mapy.
Zobacz też: Kategoria: Zdjęcia z Nucleus

Strategia

Osobny artykuł: Nucleus (Arena) - strategie społeczności

Czasy przejmowania punktów kontrolnych

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkt kontrolny ×1
24 ,000
×2
16 ,000
×3
13 ,90.999999999999
×4
11 ,520


Ciekawostki

  • Statyczne cząstki, które można zobaczyć na urządzeniu, użyte są również w końcowej scenie gry Portal.

Notatki

Zobacz też

Linki zewnętrzne