Doomsday başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Fırlatma Gerçekleşmedi
Fırlatma Gerçekleşmedi
10 saniye içinde asansör üzerindeki 3 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Düşmanlarınız asansörde yükselmeye başladıkları zaman orada kalmak zorunda kalacaklardır. Soldier veya Demoman ile patlayıcı zıplamas kullanarak oraya ulaşın, yüksek bir noktadan Pyro veya Heavy olarak atlayın veya onların işini Sniper ile uzaktan bitirin.


Havalandırılan
Havalandırılan
Raunt sonunda bir oyuncuyu roketin arkasında bıraktığı alana it.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Raunt sona erdiğinde (duman o bölgeden çıkacağından) roketin altındaki bir düşmanla savaştığınıza emin olun. Bu duman yolundaki herkesi en yakın deliğe itecektir. Kontrolsüz Güç veya hava püskürtmesi gibi geri püskürtme kaynaklarıyla düşmanlarınızı dumanın hattına daha kolay atabilirsiniz.


Göreve Hâkim
Göreve Hâkim
Avustralyum'u ilk noktadan al ve hiç düşürmeden roket başlığındaki yerine koy.
Zorluk: Çok Zor
Nasıl Kazanılır: Raunt başlangıcında veya Avustralyum sıfırlanıp başlangıç noktasına geri döndüğünde onu alıp doğruca rokete gidin. Avustralyumu uzun süre güvende tutmanız gerektiğinden takım arkadaşlarınızın sizi korumasını sağlayın ve düşman ateşinden kaçınmak için hareket halinde bulunun. Özellikle Scout'un hızını veya Heavy'nin dayanıklılığını Medic'in iyileştirmesiyle kullanarak yolculuğunuzu kolaylaştırabilirsiniz.


Uçuş Ekibi
Uçuş Ekibi
Arkadaş listenden beş ya da daha fazla kişiyle aynı oyunda oyna.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Arkadaşlarınıza sizle oynamaları için ricada bulunun veya arkadaşlarınızın olduğu bir sunucuya katılın.


Kaçış Vahşeti
Kaçış Vahşeti
Son 3 saniye içerisinde Avustralyum taşıyıcına hasar vermiş bir düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Avustralyum taşıcı parlayıp duvarların arkasından görülebildiğinden düşmanlar tarafından kolayca hedef alınabilir. Ona saldıran düşmanları öldürerek taşıyıcıyı koruyun. Eğer Avutralyumu taşıyorsanız size hasar vermiş olan bir düşmanı öldürerek başarımı elde edebilirsiniz.


Savaş Ekibi
Savaş Ekibi
138 raunt kazan.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarım Doomsday'de fazlasıyla uzun bir süre oynadıktan sonra elde edilebilir.


Takımca
Takımca
Asansör üzerinde 5 takım arkadaşının birden bulunduğu bir raunt kazan.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Birden fazla takım arakadaşı asanasörün üzerinde durup saldırı gücü avantajıı sağlayarak Avustralyum taşıyıcısını korumalıdır. Öte yandan bu, takım arkadaşlarınızı çok yakın bulunmaya zorlayacaktır. Dikkatinizi düşmanın saldırabileceği yüksek noktalardan atlayışlar, patlayıcı yağmurları ve uzak Sniper saldırıları dahil bütün saldırı yollarını korumaya verin.


En İyi Durum Senaryosu
En İyi Durum Senaryosu
Aynı raunt içerisinde Avustralyum taşıyan 6 düşman öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Avustralyum taşıyıcısını altı defa öldürebilmek için rauntun fazlasıyla uzun sürmesi gerekmektedir. Sabırlı olun ve düşmanlarınızı çok fazla öldürmeyin. Bu başarım iki takım da yakın düzeylerdeyse doğal olarak elde edilebilir.


Dünyalıların Dokuz Numaralı Planı
Dünyalıların Dokuz Numaralı Planı
Çantayı roket başlığına 9 sınıfın her biriyle koy.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir sınıf seçin ve roketi fırlatabilene kadar onunla oynayın. Bu işlemi dokuz sınıf için de tekrarlayın.


Roket Çevirici
Roket Çevirici
Roket başlığının ilk olarak düşman tarafından açıldığı bir raunt kazan.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Eğer düşman takımı asansörü yeterince yükseltip roketin kapağını açmaya başlamışsa zafere fazlasıyla yaklaşmışlar demektir. Takımınız, çanta hedefine ulaşmadan önce, Avustralyum taşıyıcısını öldürmeli, başlangıç noktasına geri dönene kadar onu korumalı ve döndüğünde çantayı kendileri götürmelidir. Roket kapağı açık bulunacağından bütün fırlatma işlemini baştan tekraralamak yerine takımınız; Scout, Soldier veya Demoman gibi hareket kabiliyeti yüksek sınıflarla roketin en üstüne çıkıp çantayı koyup rauntu anında kazanabilir.


Uzay Kampı
Uzay Kampı
Tarafsız Avustralyum'u almaya çalışan düşmanı kırık kutunun civarında iken öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Tarafsız Avustralyum rauntun başlangıcında veya bir takım onu ele geçirmekte başarısız olduğunda kutuların olduğu alanda belirir. Bu gerçekleştiğinde alana yakın durun ve bir düşman Avustralyum'un üzerine çıktığında onu öldürün. Eğer bunu rauntun başında deneyecek olursanız Avustralyum'un alınabilir olmasını beklemek zorundasınız (Raunt başlangıcından 45 saniye sonra).