Jak odblokować osiągnięcia dla Demomana

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Szkocki Zamach
Szkocki Zamach
Zabij 5 przeciwników krytycznym ciosem Wyszczerbca.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Pełny dystans szarży Tarczy Szarży oraz atakowanie na czerwonym pasku spowoduje zadanie ataku o pełnej mocy, czyli trafienie krytyczne. Innymi sposobami na gwarantowane Krytyczne trafienia są: Kritzkrieg od Medyka, przejęcie Tajnych materiałów przeciwnika, lub zdobycie premii Pierwszej Krwi na mapie typu Arena.


Ślepy Ogień
Ślepy Ogień
Zniszcz konstrukcję wrogiego Inżyniera, która jest poza zasięgiem twojego wzroku bezpośrednim trafieniem z granatnika.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Schowaj się za czymś, aby bezpiecznie wystrzelić granaty w konstrukcje przeciwnika. Granaty nie mogą odbić się od ścian, inaczej nie otrzymasz osiągnięcia.


Klawo Jak Cholera
Klawo Jak Cholera
Prześlij przeciwnikowi migawkę swojej uśmiechniętej twarzy.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Wykonaj drwinę Granatnika lub Loch-n-Load'a zaraz po zabiciu przeciwnika.


Mózgobranie
Mózgobranie
Obetnij głowy 50 przeciwnikom.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Załóż Wyszczerbiec, Czerpołamacz Szkota, Ścinacz Głów Bezgłowego Bezkonnego Jeźdźca lub Claidheamh Mòr, aby móc ścinać głowy przeciwnikom. Tarcza Szarży pozwoli ci na szybkie zmniejszenie odległości od przeciwnika. Kiedy korzystasz z Wyszczerbca lub Ścinacza Głów Bezgłowego Bezkonnego Jeźdźca, próbuj szybko ścinać kolejne głowy ; każda zdobyta głowa zwiększy twoje punkty życia i twoją szybkość, czyniąc następne zabójstwa łatwiejszymi.


Waleczne Zwłoki
Waleczne Zwłoki
Zabij 25 przeciwników broniących punktu przejęcia lub wózka.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Kiedy twoja drużyna jest w trakcie zdobywania punktu przejęcia, strzelaj granatami w pobliskich obrońców i podkładaj Bomby Samoprzylepne, aby przeszkodzić przeciwnikom w zablokowaniu przejęcia.


Rzut Młotem
Rzut Młotem
Podrzuć przeciwnika w powietrze i zabij go, nim wyląduje.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Każda z wybuchowych broni Demomana może wyrzucić przeciwnika w powietrze. Zanim wróg dotknie ziemi, wykończ go celnym granatem lub dobrze podłożona Bombą Samoprzylepną.


Nie Płacz, Kiedy Odjadę
Nie Płacz, Kiedy Odjadę
Zniszcz 50 konstrukcji.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Demomani są najlepsi w niszczeniu konstrukcji. Współpracuj z Medykami, aby sprawnie pozbyć się Działek Strażniczych. Używając Wyrzutni Bomb Samoprzylepnych lub Szkockiego Oporu łatwiej zdobędziesz to osiągnięcie, jako że detonując kilka Bomb Samoprzylepnych naraz, potrafi natychmiastowo zniszczyć konstrukcje.


Podwójna Szkocka
Podwójna Szkocka
Zabij 2 przeciwników podczas jednego bombowego skoku.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Wykonaj Wybuchowy kok, aby znaleźć się nad grupką przeciwników i zacznij do nich strzelać. Przeciwnicy zabici przez Bomby Samoprzylepne wykorzystane do twojego skoku zostaną zaliczeni do tego osiągnięcia.


Szkocka Rozrywka
Szkocka Rozrywka
Zabij granatnikiem 25 Skautów i Pyro.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Obie klasy potrzebne do tego osiągnięcia mają nad tobą przewagę na bliskich starciach. Pyro może odbić twoje granaty używając sprężonego powietrza, kiedy szybkość Skauta pomoże mu uniknąć twoich bomb. Spróbuj przewidzieć, gdzie skierują się przeciwnicy, aby sprawnie ich zlikwidować.


To Nie Ja
To Nie Ja
Korzystając z wyrzutni bomb samoprzylepnych, zabij przeciwnika poprzez obrażenia zadane przez otoczenie.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Kiedy odrzucasz przeciwnika w powietrze używając Bomb Samoprzylepnych, upewnij się, że zginą od upadku na ziemię, lub spadną w przepaść .


Góralski Sus
Góralski Sus
Wykonaj bardzo daleki bombowy skok...
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Aby zdobyć to osiągnięcie, musisz wykonać daleki Wybuchowy skok w poziomie. Staraj się zdobyć to osiągnięcie na mapach z dużymi, otwartymi przestrzeniami, takimi jak Badlands, Pipeline i Well. Użycie dwóch Bomb Samoprzylepnych ułatwi ci zadanie, ponieważ skok na jednej Bombie może nie odrzucić cię na wymaganą odległość. Odległość, którą musisz przebyć, może być zmierzona zaczynając od Strefy Odrodzenia BLU na mapie Badwater Basin do pierwszego Punktu Przejęcia. Wykonywanie takich skoków zazwyczaj zostawi cię z małym stanem zdrowia lub zabije cię. Możesz użyć Bombowego Skoczka, aby bezpiecznie wykonywać Wybuchowe Skoki. Pozwoli ci to też na użycie większej ilości bomb.


Kilt W Akcji
Kilt W Akcji
Zabij 500 wrogich Żołnierzy.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Wykorzystaj przewagę twojej klasy, aby walczyć z wrogimi Żołnierzami według twoich zasad: rozłóż Bomby samoprzylepne, aby spowolnić ich ruchy, odbijaj granaty od ścian. Kontynuuj walczyć pośrednio, jako że Strzelba i Wyrównywacz zadają więcej obrażeń, niż twoje bronie do walki wręcz.


Mordercze Wyrzuty
Mordercze Wyrzuty
Zabij 50 przeciwników bezpośrednimi trafieniami z granatnika.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Miej na uwadze to, że twoje granaty lecą po łuku, kiedy próbujesz trafić wroga.


Left 4 Head
Left 4 Head
Obetnij głowy 4 przeciwnikom w odstępach nie większych niż 10 sekund.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: Załóż Wyszczerbiec, Czerpołamacz Szkota, Ścinacz Głów Bezgłowego Bezkonnego Jeźdźca lub Claidheamh Mòr i zacznij walczyć z kilkoma przeciwnikami, którzy stoją blisko siebie. Załóż Tarczę Szarży, aby szybko dobiec do kolejnych wrogów, zanim upłynie dziesięć sekund.


Bombowiec Z Loch Ness
Bombowiec Z Loch Ness
Zabij przeciwnika bombą samoprzylepną w ciągu 5 sekund od jego teleportacji.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Rozłóż Bomby Samoprzylepne wokół wyjść Teleporterów wroga. Poczekaj, aż ktoś użyje teleportera i następnie zdetonuj Bomby. Przeciwnicy z poświatą pod ich stopami oznaczają, że w pobliżu znajduje się Teleporter.


Trzy W Cenie Jednego
Trzy W Cenie Jednego
Zabij co najmniej trzech graczy jedną detonacją bomb samoprzylepnych.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Ukryj Bomby Samoprzylepne w miejscach, gdzie przeciwnicy często się zbierają. Zdetonuj Bomby, kiedy przeciwnicy znajdą się koło twojej pułapki. Przyjazny Medyk może wspomóc cię Kritzkriegiem; jedna krytyczna eksplozja Bomb Samoprzylepnych może rozerwać kilku przeciwników naraz.


Partyzant
Partyzant
Zniszcz 100 bomb samoprzylepnych wroga Szkockim Oporem.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Spróbuj przewidzieć, gdzie wrodzy Demomani mogliby rozstawić swoje bomby samoprzylepne. Jeśli ich Bomby są skupione blisko siebie, jedna czy dwie eksplozje mogą je łatwo zniszczyć.


Szkocka Straż
Szkocka Straż
3 razy zabij pojedynczą detonacją 3 przeciwników zdobywających punkt przejęcia lub pchających wagon.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Ukryj Bomby naokoło Punktów Kontrolnych lub koło miejsc, gdzie wózek na mapach typu Ładunek musi przejechać. Zdetonuj bomby, kiedy zbierze się odpowiednia ilość przeciwników.


Szkocki Dotyk
Szkocki Dotyk
Rozkoszuj się rzezią wrogów, korzystając z Wyszczerbca.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Znajdź przeciwnika, który jest nieświadomy sytuacji swojego otoczenia, takich jak Snajper, i wykonaj drwinę Wyszczerbca blisko nich. Ta drwina zabiera najwięcej czasu, jednak jej ciche wykonywanie pozwoli ci na kilka prób na jednym celu.


Drugie Oko
Drugie Oko
Prześlij przeciwnikowi migawkę sceny, w której kręcisz tyłkiem.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Zaraz po zabiciu przeciwnika, wykonaj drwinę mając założony Szkocki Opór.


Szpon Connery
Szpon Connery
Obetnij głowę ukrytemu Szpiegowi.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Podczas gry możesz zauważyć niewidzialnego Szpiega, który przypadkowo wbiegł w ciebie lub członka drużyny. Kiedy się to zdarzy, zmień broń na Wyszczerbiec, Czerpołamacz Szkota, Ścinacz Głów Bezgłowego Bezkonnego Jeźdźca lub Claidheamh Mòr/pl i zacznij ścigać tego Szpiega. Jeśli wiesz, że niewidzialny Szpieg jest gdzieś w pobliżu, atakowanie powietrza w poszukiwaniu Szpiega nie zaszkodzi.


Problem Z Głowy
Problem Z Głowy
Obetnij głowę wrogiemu Soldierowi uzbrojonemu w Wyrównywacz.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Żołnierz z Wyrównywaczem zacznie rosnąć w siłę i stanie się szybszy od ciebie razem z otrzymywanymi obrażeniami. Wykorzystaj wiekszy zasięg twoich broni do walki wręcz, aby uniknąć trafienia. Jeżeli Żołnierz zacznie uciekać, użyj Tarczy Szarży aby go dogonić.


Nadlatuje Coś Lepkiego
Nadlatuje Coś Lepkiego
Zabij 30 przeciwników eksplozjami powietrznymi bomb samoprzylepnych.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Bomby Samoprzylepne nie mogą zostać zdetonowane w mniej niż sekundę po ich wystrzeleniu. Celuj powyżej przeciwników i detonuj wystrzelone bomby zanim dotkną ziemi. Przytrzymując przycisk strzału, możesz wystrzelić bomby na większą odległość, dzięki czemu możesz zabić cele, które znajdują się w znacznej od ciebie odległości.


Szybka Sprawiedliwość
Szybka Sprawiedliwość
Zabij 20 Szpiegów w ciągu 5 sekund od podłożenia przez nich sapera na przyjaznej konstrukcji.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Broń konstrukcji twojego towarzysza poprzez rozstawianie Bomb Samoprzylepnych wokół nich, detonując je, kiedy usłyszysz lub zobaczysz wrogiego Szpiega w pobliżu. Jeśli nie udało ci się rozstawić takiej pułapki, ścigaj Szpiega mając założony Granatnik lub broń do walki wręcz.


Jak Muchy Na Lep
Jak Muchy Na Lep
Korzystając ze Szkockiego oporu, zabij 3 wrogów osobnymi eksplozjami bez podkładania nowych bomb samoprzylepnych.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Podłóż bomby klejące Szkockiego Oporu w ważnych miejscach, w których często przechodzą wrogowie. Jeśli wystrzelisz nową bombę klejącą po zdobyciu zabicia, postęp w osiągnięciu zostanie zresetowany.


Demolant
Demolant
Zniszcz 5 konstrukcji Inżynierów przeciwnika podczas jednego ładunku ÜberCharge otrzymanego od Medyka.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie zbiega się z osiągnięciem dla Medyka “Przełom w Medycynie”. Kiedy Demoman skupia się na niszczeniu konstrukcji, trudna strona tego osiągnięcia to znalezienie pięciu konstrukcji do zniszczenia podczas 8 sekund ładunku ÜberCharge. Bądź bardzo agresywny i podkładaj bomby klejący pod konstrukcjami. Potrzeba trzech bomb aby zniszczyć jakąkolwiek konstrukcje, która nie jest osłonięta Poskramiaczem. Zamiast marnować czas na przeładowywanie swojej Wyrzutni bomb klejących, wybierz swój Granatnik do wykańczania pozostałych budynków.


Demolka W Kratę
Demolka W Kratę
Zadaj łącznie milion punktów obrażeń od wybuchu.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Demoman może zadawać obrażenia od wybuchu swoim Granatnikiem, Loch-n-Load, Wyrzutnią bomb klejących, Szkockim Oporem, oraz Ullapoolskim Palem. Zdobędziesz to osiągnięcie naturalnie, po dłuższej grze Demomanem.


Szkockie Bum
Szkockie Bum
Jedną detonacją bomb samoprzylepnych wysadź Inżyniera wraz z jego działkiem strażniczym i zasobnikiem.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Gdy znajdziesz gniazdo konstrukcji Inżyniera, podłóż dużą ilość bomb klejących dookoła konstrukcji oraz samego Inżyniera. Będzie potrzeba maksymalnie sześciu bomb klejących do zniszczenia budynku osłanianego tarczą z Poskramiacza. Jeśli gniazdo jest w trudno dostępnym miejscu, miej Medyka do pomocy z gotowym ładunkiem.


Z Lotu Ptaka
Z Lotu Ptaka
Zdobądź punkt przejęcia z bombowego skoku.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Łatwiej jest tego próbować na standardowych mapach trybu Punkty Kontrolne, gdzie czas przejęcia jest bardzo krótki. Ponieważ musisz stać na punkcie przez cały czas przejęcia, użycie Pałki Sokisty i posiadanie pomocy ze strony kolegów z drużyny jest wskazane.


Pozostanie Tylko Jeden
Pozostanie Tylko Jeden
Obetnij głowę swojemu nemezis.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Użyj bombowego skoku lub Tarczy Szarży aby szybko skrócić dystans między tobą a twoim memezis. Użyj Wyszczerbca, Czerepołamacza Szkota, Ścinacza Głów Bezgłowego Bezkonnego Jeźdźca, lub Claidheamh Mòr aby zabić swojego nemezis.


Szkocka Sztuka
Szkocka Sztuka
Zabij przeciwnika w walce wręcz podczas skoku na bombie samoprzylepnej.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie może być wykonane podczas kolizji z innym graczem w powietrzu, lub lądując na głowie przeciwnika. Nakieruj się w powietrzu aby dosięgnąć poruszającego się przeciwnika. Zwiększony zasięg Wyszczerbca, Czerepołamacza Szkota, Ścinacza Głów Bezgłowego Bezkonnego Jeźdźca, lub Claidheamh Mòr mogą ułatwić ci to zadanie.


Szarża Z Tarczą
Szarża Z Tarczą
Zaszarżuj i zabij przeciwnika uderzeniem tarczy.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Tarcza Szarży zada maksymalnie 100 punktów obrażeń, po kolizji z przeciwnikiem pod koniec szarży. Ścigaj rannych graczy, którzy wycofują się w bezpieczne miejsce i powstrzymaj się od atakowania bronią.


Lepkie Ożywienie
Lepkie Ożywienie
Zabij jedną detonacją bomb samoprzylepnych wrogiego Grubego z pełnym zdrowiem 3 razy.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Gruby na polu bitwy nie powinien mieć pełnego zdrowia, więc zaskocz go pułapką bomb klejących w innym miejscu. Jeśli widzisz Grubego z Medykiem podczas działania ÜberCharge, podłóż przynajmniej pięć bomb klejących pod jego nogami i zdetonuj je gdy skończy się im ładunek.


Do Trzech Razy Sztuka
Do Trzech Razy Sztuka
Zdomimnuj 3 wrogich Inżynierów.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Demoman może często zgładzić Inżynierów i ich pobliskie budynki jedną detonacją bomb klejących. Użyj swojej pośredniej broni aby zniszczyć gniazda Inżynierów zza osłony. Bierz pod uwagę to że broń Inżyniera jest mocna na krótki dystans a krytyczne strzały odwetu Samosądu może zakończyć próby dominacji bardzo szybko.


Ręka Rękę Myje
Ręka Rękę Myje
Zabij 10 przeciwników we współpracy z innym Demomanem.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Skoordynuj swoje ataki z przyjaznym Demomanem aby zniszczyć te same cele, korzystając z dużych obrażeń od wybuchu twoich wybuchowych broni.