Demoman başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Hava Baskını
Hava Baskını
Aynı paraşüt kullanımında 3 oyuncuyu öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı elde etmek için birincil silah olarak S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı ve ikincil silah olarak Yapışkan Bomba Atar kullanmalısınız. Bir düşman grubunun üzerine yapışkan zıplaması yapın, paraşütünüzü açın ve yere inmeden leş elde etmeye çalışın. Alternatif olarak kontrol noktaları gibi işlek bir noktaya bolca yapışkan bomba yerleştirin, tepeler veya uçurumlar gibi yerden yüksek bir noktaya çıkın. 3 oyuncunun o noktaya gelmesini bekleyin, atlayın, paraşütünüzü açın ve onları patlatın.


Patakla Beni, Scotty!
Patakla Beni, Scotty!
Göz Parlatan ile 5 kişiyi kritik vuruşlarla öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Tam şarjda Demoman'in kalkanları tam şarjda yakın dövüş kritik hasarı verir. Garantili kritik veya mini-kritik hasar elde etmenin alternatif yolları olarak takım arkadaşınızın attığı Kavate, Kritzkrieg ÜberŞarjı, düşman istihbaratını ele geçirmek, veya Arena'da İlk Kan'ı elde etmek olarak sayılabilir.


Kör Atış
Kör Atış
Göremediğin bir Engineer yapısını Bomba Atarından direkt bir vuruşla parçala.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Yapılara güvenli bir yerden bomba atmak için bir yere veya bir şeyin arkasına saklanın. Başarımı elde etmek için bombaları duvardan sektiremeyeceğiniz için dikkatli nişan alın. Alternatif olarak açık alanda bir yapıya bomba atıp, bomba hedefine ulaşmadan bir yere saklanabilirsiniz.


Kanlı ve Neşeli
Kanlı ve Neşeli
Düşmanın fotoğraf kamerasına gülen yüzün ile poz ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir düşmanı öldürdükten Bomba Atar, İskoç Canavarı, Acı Deneyim veya Deli Fişek ile alay hareketi yapın.


Beyin Dedektörü
Beyin Dedektörü
50 düşmanın kellesini uçur.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Demoman'in keskin silahlarından birini kuşanın. Demoman'in bütün kalkanlarının şarjı ile yakın dövüş menzilinizin dışında olan düşmanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Göz Parlatan'ın kafa toplama sistemi veya Dalgakıran'ın her leşte yeniden şarj elde doldurma özelliği gibi bonuslar leş elde etmenize yardımcı olabilir.


Savunma Kırıcı
Savunma Kırıcı
Kontrol noktası veya vagon savunan 25 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Takımınız bir kontrol noktasını ele geçirirken savunmaya çalışan düşmanlara bomba atın ve yeniden birleşmelerine engel olmak için yapışkan bombalarınızı kullanın.


İskoç Sporu
İskoç Sporu
Bir düşmanı havaya fırlattıktan sonra yere düşmeden öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Demoman'in herhangi bir patlayıcı silahıyla düşmanınızı havaya fırlatabilirsiniz. Düşmanınız yere düşmeden önce de iyi atılmış bir bombayla veya yapışkan bombayla onun işini bitirin.


Zincirleme Reaksiyon
Zincirleme Reaksiyon
Demoman hücumunu kullanarak 6 saniyede 3 kişi öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı elde etmek için her birinde bir leş elde etmek üzere üç defa başarılı bir şekilde kalkan saldırısı yapın. Dalgakıran altı saniyede birden çok kez kalkan saldırısı yapma imkanı verdiği için bu başarım için neredeyse zorunludur. Önceden plan yapın, leş serinizin sona ermemesi için diğer düşmanları önceden tespit edin. Alternatif olarak üç düşmanı tek saldırıda Ullapool Oyun Sırığı kulllanarak öldürebilirsiniz.


Demir Düşmanı
Demir Düşmanı
50 yapı parçala.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Demoman düşman yapılarını imha etmekte harika bir sınıftır. Sorunlara neden olan bir tareti imha etmek için takımınzdaki bir Medic'le ortak çalışın. Aynı anda birden çok yapışkan bombayı aynı anda patlatıp çoğunlukla yapıları tek patlamada imha edebildiği için Yapışkan Bomba Atar veya İskoç Direnci kullanmanız daha iyi olabilir.


Çift Parçalı İskoç
Çift Parçalı İskoç
Tek yapışkan zıplaması sırasında 2 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Yaygın bir saldırı taktiği olarak yukarı yapışkan zıplaması ve bir düşman grubuna yapışkan bombaların alan hasarını da göz önünde bulundurarak yapışkan bombalar atın. S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı kullanarak havada daha fazla durup tek zıplayışta daha çok yapışkan bomba atma fırsatı elde edebilirsiniz. Ayrıca yapışkan zıplaması esnasında patlattığınız yapışkan bombaların patlamasıyla ölen düşmanlar da bu başarımda kabul edilmektedir.


Uçuş Kontrolü
Uçuş Kontrolü
Paraşütle uçan bir düşmanı paraşütle uçarken öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarım için S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı gereklidir. Eğer düşman bir Soldier veya Demoman paraşütünü açarsa kolay hedef haline gelir. Onlara yapışkan zıplaması yapın ve onu havada patlatacağınız yapışkan bombalarla veya yakın dövüş silahınızla öldürün.


Sümsük Haklama
Sümsük Haklama
Bomba Atar ile 25 Scout ve Pyro öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu iki sınıfın da size karşı yakın mesafede avantajlıdır. Pyrolar hava patlamasıyla bombalarınızı size püskürebilirken, Scoutlar da hızlarıyla bombalarınızdan kolaylıkla kaçabilir. Tahmin ve nişan alma kabiliyetinizi kullanarak bu iki düşman türünü de öldürün.


Yapışkan Düşüş
Yapışkan Düşüş
Yapışkan Bomba Atar kullanarak bir düşman oyuncunun çevresel etmenlerden ölmesine sebep ol.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir düşmanı yapışkan bombalarla havaya uçururken düşme hasarı veya dipsiz çukurlar gibi çevresel hasarlardan öleceklerinden emin olun.


Kafa Kafaya Çarpışma
Kafa Kafaya Çarpışma
Hücum ederken hücum eden bir Demoman'i öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Kalkan saldırısı yapan bir Demoman'e kendizinkiyle karşılık verin. Birbirinize eriştiğiniz anda yakın dövüş silahını kullanan ilk kişi olun.


Yüksek Uçuş
Yüksek Uçuş
Uzun mesafeli bir yapışkan zıplaması yap.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarımda yapışkan zıplaması yaparak aldığınız yatay yol göz önünde bulundurulmaktadır. Normal şartlar altında bu mesafeyi elde etmek için iki ila üç yapışkan bomba kullanmanız gerekmektedir. Başarım için katedilmesi gereken mesafe tahmini olarak Badwater Basin'deki ilk BLU başlangıç noktasından ilk kontrol noktasına kadardır. Bunu denemeniz genellikle size ölüme yakın hasar verir, bu başarımı elde etmeye çalışırken kendine verilen hasara maruz kalmamak için Yapışkan Zıplatıcısı kullanılabilir.


İskoç İş Başında
İskoç İş Başında
500 düşman Soldier öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Soldierların icabına bakmak için sınıfınızın avantajlarını kullanın. Onların direkt menzilinden çekilin, yapışkan bomba tuzakları kurarak ilerlemelerini durdurun ve köşelerden bomba yollayın. Av Tüfeği ve Dengeleyici yakın dövüş silahınıza karşı koyabileceği için dolaylı olarak savaşın.


Ölümün Leydisi
Ölümün Leydisi
50 düşmanı Bomba Atar ile direkt vuruşlar yaparak öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bombalarınızı (alacağı kavisi de göz önünde bulundurarak) düşmanlarınıza tam olarak isabet edecek şekilde atın.


Left 4 Heads
Left 4 Heads
4 düşmanın kellesini en fazla 10 saniye arayla uçur.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Göz Parlatan gibi keskin ve kelle uçuran yakın dövüş silahları alın. Herhangi bir kalkanı da on saniye geçmeden başka bir düşmana ulaşmak için kullanın. Pers Caydırıcı veya Dalgakıran kullanarak daha sık kalkan saldırıları yapabilirsiniz. Ayrıca Orta Çağ Modu'nda düşmanlar yakın dövüş menzilinde bulunmaya daha çok eğilim göstereceği için bu başarımı orada elde etmeye çalışmak daha kolay olabilir.


Bombalı Karşılama
Bombalı Karşılama
Bir düşmanı, o ışınlandıktan en fazla 5 saniye sonra yapışkan bombayla öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Düşman Işınlayıcı Çıkışına yapışkan bombalar döşeyin, bir düşmanın çıkmasını bekleyin ve bombaları patlatın. Ayağında parlayan ve kendini belli eden izler bırakan bir düşman yakınlarda bir ışınlayıcı çıkışı olduğunu gösterebilir.


Operasyon Yüksek Dalış
Operasyon Yüksek Dalış
31.33 kilometre boyunca paraşütle uç.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı uzun mesafeleri katetmek için düzenli olarak S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı kullandığınız sürece, yeterince uzun süre oynadıktan sonra, elde edebilirsiniz.


Grup İndirimi
Grup İndirimi
Tek bir yapışkan bomba grubu patlatışı ile en az üç oyuncu öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Oyuncuların yoğun olduğu hedef noktalara yapışkan bomba grubu bırakın ve düşmanlar geldiği zaman bombaları patlatın. Alternatif olarak, bir Medic'ten Kritzkrieg ile yardım alın, sadece bir kritik Yapışkan Bomba ile olabildiğince bolca düşman patlatabilirsiniz.


Soyulmuş Kraliyet
Soyulmuş Kraliyet
İskoç Direnci ile 100 düşman yapışkan bombasını yok et.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Düşman Demomanlerin yapışkan bombaları nereye yerleştireceğine dair tahminde bulunun ve o muhtemel noktalara bombalarınızı yerleştirin. Eğer bombalar birbirine yakınsa sadece bir ila iki bomba ile onları imha edebilirsiniz. Bu başarımı elde etmek için Hızlı-Bomba Atıcı da kullanılabilir.


İskoç Koruma
İskoç Koruma
3 kere, kontrol noktası ele geçiren ya da vagonu iten 3 kişiyi tek yapışkan bomba patlamasıyla öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Yapışkan bombalarınızı kontrol noktalarının etrafına veya yük vagonunun geçmek zorunda olduğu noktalara yerleştirin ve yeterince düşman geldiği zaman bombaları patlatın.


Cellat
Cellat
Göz Parlatan ile alay hareketi yaparak birini öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Dürbün kullanan bir Sniper gibi sizin farkınızda olmayacak bir düşman bulun ve onun yakınında Göz Parlatan, Horseless Headless Horsemann'in Kelle Alıcısı, Meşhur İskoç Kılıcı, Yarım Zatoichi, Pers Caydırıcı veya Nessie'nin Dokuz Numarası ile alay hareketi yapın. Alay hareketini yapmak uzun sürse de oyundaki en sessiz alay hareketlerinden biri olduğu için aynı düşman üzerinde birden çok kez deneyebilirsiniz.


İkinci Göz
İkinci Göz
Düşmanın fotoğraf kamerasına kalçanı sallayarak poz ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir düşmanı öldürdükten sonra hemen İskoç Direnci ile alay hareketi yapın.


Ajan Avlayıcı
Ajan Avlayıcı
Pelerin kullanan bir Spy'ın kellesini uçur.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Düşmanlarınızın kellelerini uçurmak için Göz Parlatan gibi keskin silahlar kullanın. Bir düşman Spy'ı size veya takımınızdan birine çarptığı zaman tespit edebilirsiniz. Bu olduğu zaman silahınızla onu kovalamaya başlayın. Eğer yakınınızda bir Spy olduğunu biliyorsanız da silahınızı birkaç kez rastgele savurmaktan zarar gelmez.


Kılıç > Kazma
Kılıç > Kazma
Elinde Dengeleyici olan bir Soldier'ın kellesini uçur.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Dengeleyici kullanan bir Soldier muhtemelen yaralı olacağından size karşı hasar avantajı olacaktır. Keskin silahlarınızın çoğu uzun dövüş menziline sahip olduğu için hasar almaktan kaçınmak üzere aranızda biraz mesafe bırakın.


Yapışkan Bir Şey Bu Tarafa Geliyor
Yapışkan Bir Şey Bu Tarafa Geliyor
Yapışkan bombaları havada patlatarak 30 oyuncuyu öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Yapışkan bombalar atıldıktan sonraki bir saniye boyunca patlatılamaz. Düşmanınızın üstüne nişan alın ve bombalar yere değmeden önce onları patlatın. Şarjlı, uzun menzilli yapışkan bombalar ise uzak mesafedeki düşmanları öldürmek için kullanılabilir.


Emeğe Saygı
Emeğe Saygı
20 Spy'ı takım arkadaşının yapısına bozucu yerleştirdikten sonraki 5 saniye içinde öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Dost yapıların etrafına yapışkan bombalar koyun ve yapının yakınında bir Spy görünce veya duyunca bombaları patlatın. Eğer yapışkan tuzağı kurmadıysanız, Spy'ı Bomba Atar veya yakın dövüş silahı ile kovalayın.


Yapışkan Yumruk
Yapışkan Yumruk
İskoç Direncini kullanarak, yeni yapışkan bomba yerleştirmeden 3 oyuncuyu farklı patlamalar ile öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Birden çok işlek noktaya yapışkan bomba tuzağı kurun. Eğer leş elde ettikten sonra başka bir yapışkan bomba ateşlerseniz ilerlemeniz sıfırlanır.


Doktorlu Yıkım
Doktorlu Yıkım
5 Engineer yapısını tek ÜberŞarjla parçala.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım, bir Medic başarımı olan "Tıbbi Atılım" ile çakışmaktadır. Demoman yapıları patlatma konusunda gayet iyi olsa da başarımın zor olan kısmı sekiz saniyelik ÜberŞarj süresi boyunca beş yapı bulmaktır. Agresif oynayın ve birden çok yapının etrafına birden çok bomba yerleştirin. Yapı Kovboy ile korunmadığı sürece herhangi bir yapıyı patlatmak için üç yapışkan bomba yeterli olacaktır. Ayrıca Yapışkan Bomba Atar'ınızı yeniden doldurmakla zaman kaybetmek yerine Bomba Atar ile yapıların icabına bakabilirsiniz.


Ekoseli Spartalı
Ekoseli Spartalı
Toplam 1 milyon puan değerinde patlayıcı hasarı ver.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Demoman Bomba Atar, İskoç Canavarı, Yapışkan Bomba Atar, İskoç Direnci, ve Ullapool Oyun Sırığı ile patlama hasarı verebilir. Ayrıca bu başarımı Demoman ile yeterince uzun süre oynadığınız zaman elde edebilirsiniz.


Argyle Bozucusu
Argyle Bozucusu
Engineer'ı, taretini ve dispanserini tek yapışkan bomba patlamasıyla havaya uçur.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Engineer'ın yapılarıyla karşılaştığınızda yapılara ve patlatmadan önce Engineer'ın dibine yapışkan bomba yığını yollayın. Kovboy ile korunan bir tareti imha etmek için en fazla yapışkan bomba yeterli olacaktır. Eğer yapılar erişmesi zor bir noktadaysa, bir Medic'ten ÜberŞarj ile size yardım etmesini isteyin.


Yüksek Yol
Yüksek Yol
Bir kontrol noktasına yapışkan zıplaması yap ve ele geçir.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı standart bir Kontrol Noktası haritasında yapmak, nokta ele geçirme süresi genelde kısa olduğundan daha kolay olacaktır. Tüm ele geçirme süresi boyunca kontrol noktası üzerinde olmak zorunda olduğunuzdan Acı Deneyim kuşanmış olmak ve yanınızda size yardım eden takım arkadaşlarına sahip olmak çok daha iyi olacaktır.


Sadece Tek Bir Büyük Olabilir
Sadece Tek Bir Büyük Olabilir
Nemesisinin kellesini uçur.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Yapışkan zıplaması veya herhangi bir kalkanla kalkan saldırısı yaparak nemesisinizle aranızdaki boşluğu kapatın. Göz Parlatan, İskoç Kelle Keseri, Horseless Headless Horsemann'in Kelle Alıcısı, Meşhur İskoç Kılıcı, Yarım Zatoichi, Pers Caydırıcı, veya Nessie'nin Dokuz Numarası ile düşmanınızı öldürün.


İskoç Gösterisi
İskoç Gösterisi
Yapışkan zıplayışı sırasında bir yakın dövüş silahıyla düşman öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Yapışkan zıplaması yaptıktan sonra havadaki bir hedefe ulaşmak için havada hareket edin. Bu başarımı havada bir düşmanla çarpışıp onun kafasına inip öldürünce de elde edebilirsiniz. S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı kullanarak havada daha uzun süre durabilir ve nişan almanızı kolaylaştırabilirsiniz.


Kalkan Hücumu
Kalkan Hücumu
Kalkan darbesiyle birini öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarımda Görkemli Kalkan kullanmak, Hücum Kalkanı'nın, aksine kalkan saldırısı esnasında da hasar verebilmenizi sağladığı için bu başarımda kullanmak daha iyi olabilir. Kalkan saldırısı sadece belirli bir hasar verir, o yüzden zayıflamış düşmanları kovalayın ve yakın dövüş silahınızı kullanma dürtünüze direnç gösterin.


Yapışma
Yapışma
3 tam sağlıklı Heavy'i tek yapışkan bomba patlamasıyla havaya uçur.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Çatışma alanındaki bir Heavy muhtemelen tam sağlığa sahip olmayacaktır, o yüzden işlerini iyi yerleştirilmiş bir yapışkan bomba tuzağıyla bitirin. Eğer ÜberŞarjlı bir Heavy görürseniz, onun altına en az beş yapışkan bomba atıp şarjının süresi bittiği anda bombaları patlatın.


Üç Evlat
Üç Evlat
Üç Engineer'a hükmet.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir Demoman normal şartlarda tek bir yapışkan bomba patlamasıyla Engineer ve yapılarını imha edebilir. Direkt olarak atış yapmayan silahlarınızı kullanarak bir yerin arkasına saklanıp güvenli bir biçimde Engineer yapılarını imha edebilirsiniz. Engineer'ların Yargısız İnfaz'ın intikam kritikleriyle yakın mesafede rahatlıkla intikam alabileceğini unutmayın.


U Dönüşü
U Dönüşü
Şarjın başındayken görüş alanında olmayan bir düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı elde etmek için iki yol bulunmaktadır. İlk olarak, görüşünüzü kısıtlayan dar bir koridorda durup bir düşman önünüze çıkmak üzereyken şarjlı saldırı yapabilirsiniz. Alternatif olarak da, Dalgakıran'ın tam dönüş kontrolünü kullanıp görüş alanınızın dışındaki düşmanlara dönebilirsiniz.


Güzel Oyundu!
Güzel Oyundu!
10 düşmanı başka bir Demoman'in yardımıyla veya ona yardım ederek öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Dost bir Demoman ile anlaşarak ve bombalarınızın yüksek patlama alanından yararlanarak aynı düşmanı hedef alın.