Foundry başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Binbir Surat
Binbir Surat
Tek bir raunt içerisinde her dokuz sınıf ile bir veya daha fazla kişi öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Yeterince uzun süre çatışıp bir leş elde ettikten sonra dokuz kere sınıf değiştirebilmeniz için rauntun yeterince uzun sürmesi gerekmektedir. Bunu en verimli şekilde gerçekleştirmek için leşi elde ettikten hemen sonra sınıf değiştirin.


Çatıyı Temizle
Çatıyı Temizle
Hiç ölmeden orta kontrol noktasının çatısında iki kişi öldür.
Zorluk: Çok Zor
Nasıl Kazanılır: Scout, Soldier veya Demoman gibi sınıflar çatışmada avantaj elde etmek için yerden yüksek noktaların avantajını kullanabilir. Yine de düşmanların platformun üzerine çıkıp orada savaşması o kadar da sık değildir. Eğer çatıda belirirlerse onları az önce belirtilen sınıflardan birini kullanarak hedef alın veya onları uzaktan Sniper ile öldürün.


Geri Dönüş
Geri Dönüş
Rakip takımın son kontrol noktanızı ele geçirmeye çalıştığı bir raundu kazan.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Düşman takımı son kontrol noktasını ele geçirmeyi denedikten sonra güçlü bir geri dönüş yapın.


Benimle Geliyorsun
Benimle Geliyorsun
Bir oyuncuyu kazan ateşine iterek öldür.
Zorluk: Çok Zor
Nasıl Kazanılır: Kazan ateşi her iki takımın son kontrol noktasının arkasında konumlandırılmıştır. Kazan ateşiyle düşmanınızın "işini bitirmiş" olarak gösterilmeniz gerekmektedir. Herhangi bir geri püskürtme kaynağı bir düşmanı ateşe atmak için yeterli olsa da zor olan kısım bunu son kontrol noktasını savunurken yapmak olacaktır. Kazanın ateşi fazlasıyla yüksekte ve kontrol noktasının arkasında olduğundan bunu yapmak için Pyro'nun hava püskürtmesini kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.


Berabere
Berabere
15 defa kontrol noktası ele geçirilen çekişmeli bir raunt oyna.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım için her iki takım da yakın seviyede olmalı ve saldırganca oynamalıdır. Başarım, 15 ele geçirme gerçekleştikten sonra kazanılır.


Nokta Tuzağı
Nokta Tuzağı
Kontrol noktasını ele geçirmeye çalışan bir düşmanı kritik bir vuruşla öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Kritik vuruş elde etmenin garantili yolları arasında Pyro'nun Sırtyakar'ı, Engineer'ın Yargısız İnfaz'ı Sniper'ın kafadan vuruşları, Medic'in Kritzkrieg'i ve Spy'ın sırtından bıçaklaması sayılabilir.


Foundry Beşlisi
Foundry Beşlisi
Arkadaş listenden 5 ya da daha fazla kişiyle aynı oyunda oyna.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir grup arkadaş topladıktan sonra tam bir raunt oynayın.


Sadece İki Dakika
Sadece İki Dakika
İki dakika içinde kazanan bir takımın parçası ol.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Raunta güçlü başlamak için takım arkadaşlarınızla koordine biçimde çalışın. Orta kontrol noktası için yoğun çatışmaya girmek fazlasıyla zaman kaybetireceğinden bu başarımı elde etmek için takımınız neredeyse her zaman üçüncü, dördüncü ve beşinci kontrol noktalarını fazlasıyla hızlı bir başarıyla ele geçirmelidir.


Madenci
Madenci
137 raunt kazan.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı Foundry'de fazlasıyla uzun süre oynadıktan sonra elde edebilirsiniz.


En Uzun Beş Saniye
En Uzun Beş Saniye
Takımın bir önceki kontrol noktasını ele geçirdikten sonraki 5 saniye içerisinde son kontrol noktasını ele geçir.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Takımınız dördüncü kontrol noktasını ele geçirmeye çalışırken dördüncü nokta ele geçirildiğinde son kontrol noktasını anında ele geçirebilmek için hattın arkasına geçin. Scout kontrol noktalarını hızla ele geçirebilir ve Foundry'nin koridorlarından en hızlı biçimde koşabilir. Spy da düşman hatlarının arkasına sızıp son kontrol noktasının yakınında bekleyebilir.


İşgalci
İşgalci
Işınlandıktan sonraki 12 saniye içerisinde bir kontrol noktası ele geçir.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Süreci hızlandırmak için Engineer olarak oynayıp fazlasıyla el değiştiren bir kontrol noktasının yakınına Işınlayıcı Çıkışı kurun. Eğer bunu son kontrol noktası dışında bir noktada deniyorsanız takım arkadaşlarınızın noktayı kısmen ele geçirmesini bekleyin, Işınlayıcı Çıkışından çıktıktan sonraki seyahat süreniz de göz önünde bulundurulursa kontrol noktasını ele geçirmeniz gerçekten zaman alabilir.