Jak odblokować ogólne osiągnięcia

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Atak przeważającymi siłami
Atak przeważającymi siłami
Wygraj mapę 2Fort miażdżącą przewagą.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Powinieneś zdobyć to osiągnięcie po pewnym czasie, jeśli grasz w dobrej drużynie albo przeciwko bardzo słabej. Pomocnym będzie ustawienie dobrej obrony na początku rozgrywki, jeśli nie chcesz, aby Twoi przeciwnicy dokonali szybkiego przejęcia poprzez rush zwykły lub samych Skautów. Pomyśl o byciu Inżynierem na czas danej rundy.


Błyskawiczny atak
Błyskawiczny atak
Wygraj mapę Well w maksymalnie 5 minut.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie jest łatwe do zdobycia z powodu krótkiej natury rozgrywek o punkty kontrolne na tej mapie. Jeśli tylko znajdziesz się w wystarczająco dobrej drużynie, powinieneś zdobyć to osiągnięcie.


Dynastia
Dynastia
Zwycięż w 20 grach.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Po prostu graj tak długo, aż wygrasz 20 gier. Jeśli znajdziesz dobrą drużynę i będziesz z nią stale grać, bardzo szybko zdobędziesz to osiągnięcie.


Lekarz drużyny
Lekarz drużyny
Zbierz 25 000 punktów zdrowia jako Medyk.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Po prostu spędź trochę czasu na leczeniu towarzyszy z drużyny, aż je przypadkowo zdobędziesz.


Mając takich przyjaciół...
Mając takich przyjaciół...
Zagraj z 7 lub więcej osobami z listy swoich przyjaciół.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: Jak wykazują statystyki Valve, jest to jedno z najrzadziej zdobywanych osiągnięć, ponieważ nie zdarza się ono przypadkowo na publicznych serwerach. Dołącz do klanu z regularnymi graczami lub zorganizuj to osiągnięcie z grupą przyjaciół. Możesz także włączyć opcje społeczności Steam podczas gry i dodać każdą osobę grającą na serwerze do listy Twoich przyjaciół - uzyskasz to osiągnięcie po zakończeniu danej mapy.

Uwaga: Musisz rozegrać pełną rundę od początku do końca z tymi 7 lub więcej osobami, aby odblokować to osiągnięcie.


Masakra
Masakra
Zabij łącznie 1000 nieprzyjaciół.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie powinno nadejść przypadkowo po krótkim czasie grania. Jeśli masz problem z zabijaniem przeciwników, wybierz klasy szczególnie specjalizujące się w ataku, jak na przykład Gruby lub Żołnierz.


Miotacz ognia
Miotacz ognia
Podpal 5 nieprzyjaciół w 30 sekund.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: To osiągnięcie powinno być bardzo łatwe, jeśli zaszarżujesz do bazy przeciwnika z Medykiem z ÜberChargem. 30 sekund to całkiem długi czas, jeśli chodzi o walkę, więc powinno to nadejść szybko.


Mistrz kamuflażu
Mistrz kamuflażu
Podstępem skłoń Medyka przeciwnej drużyny do udzielenia Tobie pomocy.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: To osiągnięcie może być nieco trudne do zdobycia dla naiwnego Szpiega z powodu osiągnięcia Medyka obejmującego zabijania wrogich Szpiegów wzywających jego pomocy, a także z powodu Überpiły, która dodaje za każdym celnym trafieniem aż 25% do wskaźnika ÜberCharge Medyka. Jeśli możliwe, spróbuj otrzymać "pomoc" od wrogiego Medyka podczas ataku Twojej drużyny. Jeśli Medyk jest wobec Ciebie podejrzliwy, ukryj się i ucieknij. Jeśli uleczy Cię choć przez chwilę - to wszystko, czego potrzebujesz. Udawanie szarży na "przeciwnika" jest także dobrym pomysłem na oszukanie nierozgarniętych Medyków. Możesz także iść dalej i spróbować również zdobyć osiągnięcie "Kto wzywał Szpiega?" lub "Przekręt ubezpieczeniowy".


Mistrz klasy
Mistrz klasy
Zagraj całą rundę, wcielając się w każdą klasę.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Najprostszym sposobem na szybkie zdobycie tego osiągnięcia jest rozgrywanie map typu Arena i zmiana klasy co każdą rundę, która zawsze jest bardzo krótka.

Uwaga: Musisz pozostać w tej samej klasie od początku do końca danej rundy; nie możesz zmienić klasy podczas rozgrywki.


Nemezis
Nemezis
Zabij pięciu przeciwników w odwecie.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Jest to kolejne osiągnięcie, które zdobywa się przypadkowo podczas dłuższej gry. Spróbuj wybierać klasy, które są szczególnie efektywne przeciwko Twoim nemezis.


Niepokonana obrona
Niepokonana obrona
Obroń mapę Gravel Pit, nie tracąc żadnego obiektu.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: Jest to kolejne trudne osiągnięcie do zdobycia. Z powodu otwartej natury tej mapy obrona wszystkich trzech punktów kontrolnych dla drużyny RED może być bardzo trudna. Kluczem do zdobycia tego osiągnięcia jest balansowanie obrony: zostaw parę Inżynierów na punkcie A razem z kilkoma ofensywnymi klasami dla wsparcia; tak samo zrób na punkcie B. Utrzymuj skuteczną obronę na obu tych punktach i za którymś razem powinno Ci się to udać. Pomocną rzeczą w organizacji drużyny jest tutaj czat głosowy.


Nieustanny atak
Nieustanny atak
Wygraj mapę Hydro, nie tracąc żadnego obiektu.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie jest bardzo proste do zdobycia, ponieważ styl rozrywki na tej mapie powoduje, że do zdobycia tego osiągnięcia wystarczy wygranie całego meczu.


Obieżyświat
Obieżyświat
Zagraj kompletną grę na mapach 2Fort, Dustbowl, Granary, Gravel Pit, HydroWell (CP).
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Po prostuj odegraj całą rozgrywkę na mapach: Dustbowl/pl, Well/pl (CP), 2Fort/pl, Gravel Pit/pl, Granary/pl, Gold Rush/pl, Badlands/pl i Hydro/pl.

Uwaga: Musisz grać od początku do końca rozgrywki na tej mapie, aby dana mapa została zaliczona do osiągnięcia.


Operator działka strażniczego
Operator działka strażniczego
Zabij 10 nieprzyjaciół z jednego działka strażniczego.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Postaw swoje działko w dobrze usytuowanym i nieodsłoniętym miejscu, jak na przykład na placu na 2Fort lub alkowa przy pierwszym punkcie kontrolnym w trzeciej rundzie na Dustbowl. Jeśli jest to możliwe, wybuduj je w pobliżu innego Inżyniera, który pomoże Ci je naprawiać, jeśli będziesz zabity lub potrzebny gdzie indziej, a także w pobliżu zaprzyjaźnionego Pyro, aby dokonywał Spy check dla Ciebie. Nie buduj działka w miejscach, gdzie wrogi Demoman lub Żołnierz mogą je z łatwością zniszczyć.


Szara masa
Szara masa
Oddaj 25 strzałów w głowę jako Snajper.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Graj na mapach, gdzie możesz bardzo szybko uzyskać widok na pole bitwy, jak na przykład drugi punkt kontrolny w 3 rundzie Dustbowl/pl albo 2Fort/pl, znajdź miłe, nieodkryte miejsce, najlepiej gdzieś, gdzie nie będziesz miał odkrytych pleców i strzelaj. Mierz szczególnie w wolno poruszające się cele, jak na przykład Grubi albo Żołnierze dla zapewnienia łatwiejszego strzału w głowę. Rozgrywanie "Wojny snajperów" na 2Fort lub specjalizowanych mapach snajperskich jest dobrym sposobem na podwyższenie Twojego licznika headshotów. To osiągnięcie może być także zdobyte przez Szpiega używającego Ambasadora.


Szczelna obrona
Szczelna obrona
Obroń mapę Dustbowl, nie tracąc żadnego obiektu.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie jest trudne do zdobycia, ponieważ początkowy punkt kontrolny znajduje się o wiele bliżej bazy atakującego przeciwnika niż bazy broniącego się. W związku z tym bez wsparcia teleportera od broniących się Inżynierów atakujący z BLU mogą zalać obrońców falą swoich ludzi i zająć punkt, zanim odradzający się obrońcy zdążą tam dojść. Mądrym wyborem jest wybranie Inżyniera i zbudowanie teleporterów tak szybko, jak to tylko możliwe, tak samo jak strategicznie położonego działka strażniczego. Jeśli w Twojej drużynie są już Inżynierzy, którzy próbują to zrobić, wybierz defensywną klasę, idealnie Demomana i osobiście chroń punkt aż skończy się czas.


Żywotny
Żywotny
Zabij 5 przeciwników nie ginąc.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Po prostu spędź trochę czasu w grze i powinno zdarzyć się to przez przypadek. Jeśli jesteś nowy, może być dla Ciebie łatwiej używać idącej do przodu ofensywnej klasy, takiej jak Gruby lub Żołnierz. Pyro może także zdać egzamin. Inna taktyka to granie defensywnym Inżynierem - tak długo, jak utrzymujesz siebie i swoje budowle bez ginięcia, powinieneś łatwo osiągnąć pięć zabójstw.