Cadılar Bayramı başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Cadılar Bayramı

2009 Cadılar Bayramı başarımları

Ana madde: Halloween achievements/tr#2009
Balkabağı Saldırısı
Balkabağı Saldırısı
Patlayan balkabaklarını kullanarak 5 kişinin ölmesine sebep ol.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Balkabağı bombalarını göz önünde bulundurun ve bir düşman onlara yaklaştığında bombaları patlatın. Balkabağı bomaları kısa bir sürede yeniden belirdiğinden ve geniş bir alanda ağır hasar verdiğinden onları patlatmaktan çekinmeyin.


Şeker Yargıcı
Şeker Yargıcı
Bir şapka kazanmak için cesetlerden 20 bal kabağı topla.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir oyuncu öldüğünde %12,5 ihtimalle balkabağı düşürür. Öldüren kişi fark etmeksizin ölen kişinin düşürdüğü balkabağını alıp daha fazla düşman öldürmek üzere kısa süreli kritik desteğinden yararlanabilirsiniz. Bu başarımı elde edince Hafif Derecede Rahatsız Edici Cadılar Bayramı Maskesi'ni ödül olarak alırsınız.


Kostüm Yarışması
Kostüm Yarışması
Sınıfının kılığına girmiş bir Spy'ı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Sizinle aynı sınıfta olup fazlasıyla şüphe çeken birine Spy Kontrolü yapın. Bu başarım yılın herhangi bir zamanında elde edilebilir.


Korkunç Kambur Şapka Avı
Korkunç Kambur Şapka Avı
Korkunç Kambur Şapka giyen birine hükmederek bir tane de sen kazan.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Kambur Şapka giyen bir oyuncu bulup özellikle onu hedef alın. Diğer Cadılar Bayramı başarımlarının aksine bu başarım yılın herhangi bir zamanında elde edilebilir. Bu başarımı elde edince Hayaletli Kambur Şapka kazanırsınız.


Ürkmüş Ceset
Ürkmüş Ceset
Hayalet tarafından korkutulmuş birini öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Harvest'ın etkinlik sürümünde veya Eyeaduct'ta yoğun noktalarda oyuncular genellikle hayaletlere çarparlar. Mann Manor'da Horseless Headless Horsemann kendisini öldürmeye çalışan azimli oyuncuları sıklıkla korkutur. Eski hallerine dönmeden önce bu çaresiz düşmanlarınızı hedef alın. Hayaletler diğer Cadılar Bayramı haritalarında da belirebilir. Bu başarımı elde etmekte herhangi bir gezen hayalet iş görecektir.


2010 Cadılar Bayramı başarımları

Ana madde: Halloween achievements/tr#2010
Hayalet Süvari(ydi)
Hayalet Süvari(ydi)
Horseless Headless Horsemann'i öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Horseless Headless Horsemann doğduğunda takım arkadaşlarınızla onu öldürmek üzere takım arkadaşlarınızla çalışın. Scout gibi Horseless Headless Horsemann'i peşine takabilecek hızlı bir sınıfla veya Soldier gibi yüksek hasar gücüne sahip bir sınıfla oynayın. Horseless Headless Horsemann'e ölmeden önce hasar verebilen son üç kişi başarımı kazanır ve Horseless Headless Horsemann'in Kafası'nı elde eder.


Paramparça!
Paramparça!
Horseless Headless Horsemann'in Lanetli Hurda Metalini Topla.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Horseless Headless Horsemann ölmeden hemen önce ona yakın dövüş silahınızla hasar vermelisiniz. Ölüm animasyonunun başlangıcı olan titreme hareketine başladığı zaman harekete geçin. Horseless Headless Horsemann'i yendiğinizde Olağandışı Lanetli Hurda Metal elde edersiniz.


Mann Maskesi
Mann Maskesi
Mann Malikanesi'nde Ruh Gargoyle topla.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Lanetli Cadılar Bayramı Hediyesi; Mann Manor, Eyeaduct, Ghost Fort veya Helltower haritalarında, sunucudam en az on oyuncu bulunduğunda belirir. Onlardan birini, almanız için duyurulduğunda, arayın ve öldürülmemeye çalışın.


Sackston Hale
Sackston Hale
Saxton Hale Maskesini işle.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Takas ederek veya Lanetli Cadılar Bayran Hediyelerinden dokuz sınıfın da maskesini alın ve onları işleyin. Bu başarım yılın herhangi bir zamanına elde edilebilir.


2011 Cadılar Bayramı başarımları

Ana madde: Halloween achievements/tr#2011
Optik Hayat
Optik Hayat
MONOCULUS'u Öldür!
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: MONOCULUS doğduktan doksan saniye sonra kaybolacağından iki takım savaşmayı bırakıp MONOCULUS'u öldürmeye odaklanmalıdır. MONOCULUS uçtuğundan Minigun veya Alev Silahı gibi yakın dövüş silahlarına karşı dayanıklıdır ve fırlattığı patlayıcılar fazlasıyla isabetlidir. Öte yandan MONOCULUS büyük bir hedeftir ve ona yapılan saldırılar mesafeden etkilenmez. Scout ya da Soldier gibi havadaki hedefleri vurabilen yüksek hareket kabiliyetine sahip sınıflar ona karşı daha etkilidir. MONOCULUS ışınlandığında geçici bir süreliğine arkasında Yeraltı Dünyasına giden bir portal bırakır. Portala girip Yeraltı Dünyasının diğer ucuna ulaştığınızda geçici olarak yükseltilmiş istatistiklere ve saldırınca MONOCULUS'u sersemletme kabiliyetine sahip olursunuz. MONOCULUS'a hasar veren son üç oyuncu, MONOCULUS öldüğünde, başarımı elde eder. Başarımı elde edince MONOCULUS! Şapkası da kazanırsınız. Bu başarımı, son kontrol noktasında iki MONOCULUS bulunduğundan, Hellstone haritasında elde edilemez.


Sürükleyici Bir Kitaba Giriş
Sürükleyici Bir Kitaba Giriş
Ganimet adasına ulaş ve ödülünü al!
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: MONOCULUS yenildiğinde bir Kavate yağmuru eşliğinde patlar ve arkasında geçici olarak mor bir portal bırakır. Onu öldürmekte katkıda bulunmamış olsanız bile Yeraltı Dünyasının izole edilmiş bir kısmı olan Ganimet Adasına erişmek için portala girebilirsiniz. Basamaklardan çıkın, kafesin inmesini bekleyin ve başarımı kazanmak için ürkütücü kitaba zıplayın. Portaldan herkes geçebildiğinden düşmanlarınızın sizi öldürmemesi için dikkatli olun. Bu başarımı elde ederseniz Bombinomicon kozmetik eşyasıyla ödüllendirilirsiniz.


2012 Cadılar Bayramı başarımları

Ana madde: Halloween achievements/tr#2012
Sevimli Bir Tatil Yeri
Sevimli Bir Tatil Yeri
Kurukafa Adası'na git ve ödülünü al!
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Merasmus yenildiğinde patlayarak kısa bir süreliğine arkasında, içinde büyük bir Bombinomicon bulunan, kırmızı bir portal bırakır. Merasmus'un öldürülmesine katkıda bulunmamış olsanız bile Kafatası Adası'na erişmek için portala girebilirsiniz. Basamaklardan çıkarak odaya girin, kafesin inmesini bekleyin ve başarımı kazanmak için şapkaya zıplayın. Portala giren herkes başarımı kazanabilir. Size saldırabilecek karşı takım oyuncularına karşı dikkatli olun. Bu başarımı kazanırsanız Kafatası Adası Hatırası ile ödüllendirilirsiniz.


Büyücüler Asla Rahata Erişemez
Büyücüler Asla Rahata Erişemez
MERASMUS'u öldür!
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: MONOCULUS'ta olduğu gibi Merasmus da haritada sadece doksan saniye buluduğundan her iki takım da savaşmayı bırakıp başarımı elde etmeye odaklanmalıdır. Temel saldırılara örenk olarak Merasmus asası ile yakın dövüş saldırıları gerçekleştirebilir, Bombinomicon ile bombalar fırlatabilir ve oyuncuları yakarken havaya fırlatabilir. Ayrıca Kontrol Noktasının üzerinde uçarak onu bombalayabilir veya haritanın herhangi bir yerine ışınlanabilir. Eğer Kontrol Noktasını bombalamaya başlarsa savaşmaya devam edin çünkü o esnada Merasmus'a yapılan saldırıların tamamı kritik vuruş olacaktır. Işınlanırsa da iki rastgele oyuncunun kafasına, Merasmus'a yaklaşıp onu sersemletmek üzere, bomba yerleştirilmiş olacaktır. Merasmus'un sağlığı %50 ve %10'a düştüğünde zamanlayıcının zamanını tüketmek için bir eşya kılığına gireceğinden oyuncular vurulduğunda yeşil kan akıtan eşyayı bulmalıdır. Soldier ve Sniper gibi belirli bir mesafeden saldırabilen sınıflar Merasmus'un yakın dövüş saldırılarına maruz kalmazken bombalarından da kolaylıkla kaçınabilir.


2013 Cadılar Bayramı başarımları

Ana madde: Halloween achievements/tr#2013
Helltower: Cehennemden Gelen Şapka
Helltower: Cehennemden Gelen Şapka
Hell haritasındaki Kurukafa Adasından ganimeti topla
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir takım Yük Vagonunu yolun sonuna ulaştırdıktan sonra her iki takım da Cehenneme gönderilir. Takımınız rauntu kaybetmiş olsa bile Cehennemin köşesindeki kapıya koşmak için şansınızı deneyin. Kapı açıldıktan sonra basamaklardan çıkın ve İçi Boş Süslü Büyü Kitabını almak için kafesin içine zıplayın. Gerekirse yakınınızdaki düşmanlarınızı öldürün.


Helltower: Rekabetçi Ruh
Helltower: Rekabetçi Ruh
142 raunt kazan
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı Helltower'da yeterince uzun süre oynadıktan sonra elde edebilirsiniz. Bu başarımda sadece Cehennemde zafer kazanan takım ilerleme sağlayabilir.


Helltower: Zapt Edilemeyen Cehennem
Helltower: Zapt Edilemeyen Cehennem
Redmond/Blutarch'ı 10 defa Cehenneme yolla
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarımda ilerleme sağlamak için takımınız kazanırken vagonun olduğu asansörde bulunmalısınız. Heavy gibi yükselme esnasında daha kolay hayatta kalabilecek bir sınıfla oynayın veya Soldier ve Demoman gibi patlayıcı zıplaması yapabilen bir sınıfla takım arkadaşlarınızın yanına ulaşın.


Helltower: Cehennemin Büyüleri
Helltower: Cehennemin Büyüleri
Nadir bir büyü bul ve kullan
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Helltower'ın uçuruma yakın olan kenarında saat 12 olduğunda saat kulesine giden iki hayaletsi beyaz köprü belirir. Köprüyü geçin ve düşman ateşinden kaçarken nadir büyüyü almak için sondaki kapıya gidin, ardından gerekli gördüğünüz durumda kullanın. Öte yandan nadir büyüler İskelet Kral'ı öldürerek ve Cehennemde düzenli olarak belirli noktalarda beliren büyülerden elde edilebilir.


Helltower: Maden Oyunları
Helltower: Maden Oyunları
Hell haritasında 17 düşmanı çevresel etmenlerle öldür
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Raunt sona erdiğinde Pyro gibi geri püskürtme kabiliyetine sahip bir sınıfa geçin. Once both teams arrive in Hell, push an enemy into the lava. Alternatively, if an enemy approaches any exploding pumpkins, shoot them to gain an environmental kill.


Helltower: İskelet İhlali
Helltower: İskelet İhlali
99 iskelet öldür
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Yeşil kaplı İskeletler her Cadılık Saatinde doğar, bu zamanı onların işini bitirmek için kullanın. Bütün İskelet türleri bu başarımda ilerleme sağlamanıza yardımcı olur. Düşmanınızın İskelet Çağırma büyüsüyle çağırdığı iskeletleri öldürmek de bu başarımda ilerleme sağlatır.


Helltower: Büyü Cümbüşü
Helltower: Büyü Cümbüşü
25 oyuncuyu büyü kullanarak öldür
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Büyüleri düşmanlarınıza avantaj sağlamak için sıklıkla kullanın ve aynı zamanda toplamak üzere büyüleri aramaya devam edin. Büyüler Cadılık Saati esnasında haritaların belirli noktalarında bulunabilir, bir düşman öldürerek, vagon iterken veya İskelet Kral'ı öldürerek elde edilebilir.


Helltower: Manntastik Dörtlü
Helltower: Manntastik Dörtlü
4 Helltower başarımı kazan
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarım 4 tane 2013 Cadılar Bayramı başarımı kazandıktan sonra otomatik olarak elde edilebilir. Cehennemden Gelen Şapka başarımı bu başarıma katkı sağlamaz. Bu başarımı kazanırsanız Büyü Kitabı Sayfası ile ödüllendirilirsiniz.


2014 Cadılar Bayramı başarımları

Ana madde: Halloween achievements/tr#2014
Carnival of Carnage: Çarpışan Mahsuller
Carnival of Carnage: Çarpışan Mahsuller
30 düşmanı çarpışan arabalarını yol dışına çarparak öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Düşman oyunculara çarparak onların hasar yüzdelerini artırın ve geriye fırlamalarına sebep olun. Düşman arabalarını hedef alırken her ikinizi de fırlatacağından önden çarpışmamaya çalışın. Güçlendirmeleri alarak savunmalarını aşıp büyüleri kendi avantajınız için kullanın.


Carnival of Carnage: Up All Night To Get Ducky
Carnival of Carnage: Up All Night To Get Ducky
250 tane ördek topla.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Ördekler başlangıçta haritanın ortasında belirecektir ve zamanla rastgele olarak ortada veya kenarlarda yeniden belirir. Ayrıca bir düşmana çarpmak verdiğiniz hasara bağlı olarak ördek düşürür. Eğer ördek toplamaya odaklanırsanız bir süre sonra doğal olarak başarımı elde edersiniz.


Carnival of Carnage: Hat Trick
Carnival of Carnage: Hat Trick
Çarpışan arabalar futbol maçında 3 gol atın.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Puan elde etmek için takımınızla ortak çalışıp topu karşı takımın kalesine atın. İleri ve geri pas atmak, düşmanları engellemek için takım arkadaşlarınızı kullanmak veya karşı takım puan aldığında kaleye gitmek gibi taktikler kullanabilirsiniz. Başarımda ilerleme sağlamak için golden önce topa son dokunan kişi siz olmalısınız.


Carnival of Carnage: ReinKartnation
Carnival of Carnage: ReinKartnation
Çarpışan araba oyunlarında 30 hayalet takım arkadaşını yeniden canlandır.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Eğer takım arkadaşlarınızın arasında hayatta kalabilirseniz sizi kullanarak yeniden doğabilirler. Düşen platformlar mini oyunu buna daha çok fırsat tanıyabilir.


Carnival of Carnage: Arms Reduction
Carnival of Carnage: Arms Reduction
Merasmus'un sadece elle dövüşme lanetinin etkisi altındayken 15 düşman öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Yakın dövüş silahı laneti sizi yakın dövüş silahında sınırlamanın yanında sizi hızlandırarak birine vurmanızı zorlaştırır. Demoman gibi yakın dövüşte iyi olabilen sınıflardan birini kullanırken her ihtimale karşı yakın-dövüş-silahı-dostu bir ekipman kullanın. Ayrıca küçülme büyüsünün etkisindeyken elde edilen leşler de bu başarımda ilerleme sağlar.


Carnival of Carnage: Bumper to Bumper to Bumper
Carnival of Carnage: Bumper to Bumper to Bumper
Fazladan bir Cadılar Bayramı Hediye Kazan'ı kazanmak için her üç çarpışan araba oyununu da kazan.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarım için üç çarpışan araba oyununu da kazanmalısınız. Başarılı bir şekilde biletleri hedefe ulaştırmak takımınıza çarpışan arabalar mini oyununda size avantaj sağlayıp(diğer takım %66 ile başlayacaktır) oyunu kazanmanızı kolaylaştırır. Bu başarımı elde etmek Cadılar Bayramı Hediye Kazanı kazandırır.


Carnival of Carnage: Step Right Up
Carnival of Carnage: Step Right Up
4 tane Carnival of Carnage başarımı kazanın.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarım 4 tane 2014 Cadılar Bayramı başarımı kazandıktan sonra elde edilebilir. Bu başarımı elde etmek Necro Parçalayıcı'yı kazandırır.