Heavy başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Borş Kemeri
Borş Kemeri
K.G.B ile 10 Heavy öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Eğlence için olmadığı sürece iki Heavy'nin birbiriyle "boks yapması" nadir bir durumdur. Eğer mümkünse, başka bir kurbandan K.G.B.'nin kritik desteğini elde ettikten sonra düşman Heavy'ye tuzak kurun. Orta Çağ Modu bu başarım için daha çok imkan sağlamaktadır.


Sınıf Mücadelesi
Sınıf Mücadelesi
Kendi takımından bir Medic ile, birlikte düşman bir Heavy & Medic ikilisini öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bunun gibi bir karşılaşmayı kazanmak için, karşınızdaki ikiliye tuzak kurun veya yanınızda ÜberŞarj vermeye hazır bir Medic bulundurun. Eğer tuzak kurmuyorsanız ilk Heavy'yi öldürün, ondan sonra da kaçan Medic'i öldürün. Başka bir Heavy'yi yenmek için verdiği hasar kapasitesinden ötürü standart Minigun veya Pirinç Canavar tercih edilmelidir.


Komünist Yumrukları
Komünist Yumrukları
Bir düşmanı kritik yumrukla öldür.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Yakın dövüş silahınıza geçin ve rastgele bir kritik hasar gelmesini umut edin. Kitle Gebertici Boks Eldivenleri veya Bizon Biftekli Sandviç kullanarak garantili kritik desteği elde edebilirsiniz.


Suç ve Ceza
Suç ve Ceza
İstihbaratınızı taşıyan 10 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Heavy yavaş olduğu için kaçan bir düşmanı kolaylıkla kovalayamaz. Eğer bir düşman istihbaratınızı alırsa istihbarat pusulasıyla onu tespit edip yakalayın. Nataşa kaçan oyuncuyu yavaşlatabilirken, Tomislav daha isabetli atışlar elde edebilmenizi sağlayabilir.


Kritik Engeli
Kritik Engeli
Kritik bir roket ile vurulduğun halde hayatta kal.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Heavy yüksek miktarda cana sahip olsa da ön hatlarda savaşırken bir Medic'in yakınında bulunup fazladan can elde ederek bir kritik roketten sağ çıkabilirsiniz. Roket Zıplatıcısı'nın kritik roketleri ve MONOCULUS'tan da bu başarım için kabul edilmektedir.


İş Bölümü
İş Bölümü
Her ikiniz de hiç ölmeden, takımındaki bir Medic'le beraber 10 düşmanı öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım, bir Medic başarımı olan Anında Etkili İlaç ile çakışmaktadır. Medic'e iyi bir dost olun; Sandviç'inizi ona ayırın ve korumacı oynayın. Eğer mümkünse, acil durumlar için hazırda ÜberŞarj bulundurun.


Sandviçime Dokunma
Sandviçime Dokunma
Nataşa kullanarak 50 Scout öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Heavy de Scout da yakın mesafede daha iyi olsa da Heavy'nin daha çok canı bulunmaktadır. Nataşa'yşa Scout'ları yavaşlatıp yerinde durmalarını sağlayarak saldırınızdan kaçmalarını engelleyin.


Fabrika Çalışanı
Fabrika Çalışanı
Dispanserden faydalanırken 20 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarım, bir Engineer başarımı olan Yalnız Ol(may)anlar Cesurdur başarımıyla kısmen çakışmaktadır. Ön hatlarda kalabilmenizi sağlaması için yoğun noktalara dispanser koydurun. Eğer savunmadaysanız, bir Dispanserin yanında bulunmak sizi seyyar bir Tarete dönüştürebilir. Ayrıca yük vagonları seyyar bir seviye 1 dispanser gibi çalıştığı için yük vagonunu iterken elde edilen leşler de başarımda ilerleme sağlayacaktır.


Beş Saniyelik Plan
Beş Saniyelik Plan
Işınlayıcıdan çıktıktan sonraki 5 saniye içinde bir düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı elde etmek, genel bir başarım olan Rift Yolcusu başarımını da kazandıracaktır. Işınlandıktan hemen sonra öldürmek üzere yakında düşman arayın. Eğer bir düşmanın içine ışınlanabilirseniz de bu başarımı elde edebilirsiniz.


Gorky Parkı
Gorky Parkı
Takımına ait noktada durmaktayken 25 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Çoğu haritada hareketlilik kontrol noktalarının yakınındadır. Kontrol noktasının üzerinde bulunmak kontrol noktasını savunacağı için sizi rahatça ateş etme konusunda serbest bırakır.


Heavy Endüstrisi
Heavy Endüstrisi
Hiç ölmeden $200.000 değerinde minigun mermisi harca.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Her kovan 200$ ettiğine göre, 1000 tur ateş ederek $200,000 harcayabilirsiniz. Bu da yaklaşık olarak 2 dakika aralıksız ateş anlamına gelir.


Yine Yeni Yeniden
Yine Yeni Yeniden
Hükmetmekte olduğun oyuncuları 20 sefer daha öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Eğer bir oyuncuya hükmediyorsanız muhtemelen onu defalarca öldürüyorsunuz demektir. Ancak hükmettiğiniz oyuncuların amacını sadece sizden intikam almak olarak değiştirebileceğini unutmayın.


Demir Perde
Demir Perde
Hiç ölmeden 1000 puanlık hasar al.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Heavy yüksek miktarlarda hasar almak üzere tasarlanmıştır, bu yüzden yanınızda bir Medic bulundurarak ön hatlarda durun. Arkadan bıçaklama gibi tüm canınızı götüren hasar türleri de bu başarımın şartlarını karşılar.


Ortak Cinayet
Ortak Cinayet
1000 asist yap.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı Heavy ile yeterince süre oynadığınız zaman elde edebilirsiniz. Minigun uzak mesafede daha az hasar verse de yine de yardım amaçlı kullanabilirsiniz.


Dikkat Çekici Tüketim
Dikkat Çekici Tüketim
100 sandviç ye.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Sağlıklı kalabilmek için çatışmaların aralarında güvenli bir yerde sandviç tüketin. Başka bir Heavy tarafından atılmış sandviçi almak başarımda ilerleme sağlamayacaktır. Balıkkek tüketmek de başarımda ilerleme sağlayacaktır. Ancak Dalokoh Çikolatası, Bizon Biftekli Sandviç veya Şenlendirilmiş Sandviç tüketmek ilerleme sağlamaz. Öte yandan Sandviç ile iyileştirme yapmak zorunda olmadığınızdan boş zamanlarınızda Sandviç tüketebilirsiniz.


Deli Ivan
Deli Ivan
Su altındaki çatışmalarda 50 kişiyi öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: 2Fort ve Well haritalarında çatışma alanına fazlasıyla yakın bulunan su kütleleri bulunmaktadır. Eğer bir düşman bir su kütlesine doğru geri çekilirse, onun işini bitirmek için onu takip edin, kaçmaya devam ederse av tüfeğinizle işini bitirin.


Bir Lenin Eli
Bir Lenin Eli
5 takım arkadaşının nemesislerinden intikam almasına yardım et.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Eğer hükmedilen bir takım arkadaşı görürseniz, ona intikam alması için yardım edin.


Nişancı
Nişancı
Minigun ile havadaki 10 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Oyuncular genelde zıplayarak alevlerden kaçmaya ve daha az hasar almaya çalışırlar. Onları nişan göstergenizle takip edin.


Üretici Düşmanı
Üretici Düşmanı
Onları fırlatan Demoman'i öldürerek 20 yapışkan bombayı yok et.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Kısa menzilde Heavy, Demoman'e hükmeder. Bir Demoman'i öldürmek, onun yapışkan bombalarını imha edecektir.


Parti Sadakati
Parti Sadakati
50 düşmanı, Medic'ine saldırdıktan sonraki 3 saniye içerisinde öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Medic takıma can sağladığı için en çok hedef alınan sınıftır. İyi bir Medic dostu olun ve onu, o öldürülmeden koruyun.


Kalıcı Devrim
Kalıcı Devrim
Silahını durdurmadan 5 düşman öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Düşmanlar sizinle karşılaşmak zorunda kalacağı için bir kontrol noktasının üzerinde durmak veya yük vagonunun yakınında bulunmak gibi durumlarda Minigun'ınızı sürekli ateş halinde tutmak daha kolaydır. Silahınızı sürekli ateşe hazır halde halde bulundurmak hareket kabiliyetinizi kısıtlayacaktır, o yüzden düşmanların kaçmasını istemiyorsanız Nataşa kuşanabilirsiniz. Bir dispanserin yakınında bulunarak veya düşen cephane kutularını toplayarak cephanenizin tükenmesine engel olabilirsiniz.


Fotoğrafçı
Fotoğrafçı
Düşmanın fotoğraf kamerasına, ÜberŞarjlı iken alay hareketi yaparak poz ver.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: ÜberŞarj'ın etkisi altındayken alay hareketi yapmak takımınız için fazlasıyla zararlı olabilir, o yüzden bunu, bölgedeki son düşman da öldürüldükten sonra deneyin.


Tasfiye
Tasfiye
Takımına ait bir noktayı ele geçirmeye çalışan 15 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Savunmadayken bir kontrol noktasının yakınında bulunun ve yakındaki düşmanları öldürün.


Pushkin Vagonu
Pushkin Vagonu
Yük Vagonu haritalarında 50 noktayı ele geçir.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Yük vagonunu ittiğiniz sürece onu ele geçirdiğiniz için başarımda ilerleme kaydedersiniz. Ateş gücünüzü kullanarak düşmanların etkili bir savunma oluşturmasına engel olun.


Rasputin
Rasputin
Hiç ölmeden, yakın dövüş silahı, mermi, alev ve patlayıcı hasarı al.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Ön hatlardayken hasar alırken sağlıklı kalabilmek için yanınızda bir Medic bulundurun. Tüfek veya Av Tüfeği gibi bir mermi bazlı silahtan, bir Pyro tarafından yakılarak, bir yakın dövüş silahı ile vurularak ve Roketatar veya benzer bir silahtan patlayıcı hasarı almalısınız. Sandviç ve Çelik Yumruk bu hasarlara karşı hayatta kalmanızı kolaylaştırabilir.


Tayına Bağlama
Tayına Bağlama
Minigun cephanen tükendiğinde bir düşmanı av tüfeğinle öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Cephane kutuları ve düşen silahlardan uzak durarak Minigun'ınızı boşaltın. Av Tüfeği hareket kabiliyetinizi arttırarak düşmanlarınızı kovalamayı kolaylaştırdığı için güçlü bir silahtır. Bu başarım Aile İşi ile de elde edilebilir.


Sağlık Paketi Canavarı
Sağlık Paketi Canavarı
Hiç ölmeden sağlık paketleriyle kendini 1000 sağlık puanı iyileştir.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Kontrol noktalarının yakınında genelde hayatta kalmanızı sağlamak üzere Sağlık ve Cephane paketleri bulunur. Medic ve dispanserlerden elde edeceğiniz iyileşme bu başarımda ilerleme sağlamayacağı için yanınızda bir Medic bulundurmamak işinizi kolaylaştıracaktır.


Kızıl Ekim Festivali
Kızıl Ekim Festivali
Seni iyileştiren Medic'in bir rakibe hükmetmesini sağla.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Beraber çalışan bir Heavy ve Medic güçlü bir ekiptir. Harita boyunca saldırgan oynayarak Medic adına bir oyuncuya hükmedebilirsiniz. Hükmetme ilerlemesini kaybetmemesi için Medic'inizi korumayı unutmayın.


Deneme Göster
Deneme Göster
Alay hareketiyle bir düşman öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Dürbün kullanan bir Sniper gibi farkında olmayan düşmanlar bulun ve Yumruklar'ın Rest alay hareketini üzerlerinde uygulayın. Alternatif olarak, bir düşmana arkadan Yılbaşı Yumrukları ile vurarak onları öldürmek için yeterli zaman elde edebilirsiniz.


Sovyet Engeli
Sovyet Engeli
Savunmada ve ölümsüz haldeyken, ölümsüz düşman bir Heavy'nin hareketini engelle.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir ÜberŞarj'a karşı koymanın en kolay yolu ÜberŞarjlanmaktır. Düşman Heavy'nin yoğun noktada avantaj kazanmasını engellemek için sadece önünde durun.


Sovyet Sendikası
Sovyet Sendikası
Bir Heavy'den yardım alarak veya ona yardım ederek 25 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Aynı düşmanı imha etmek için takımınızdan bir Heavy ile anlaşın.


Spy Bulma Teknikleri
Spy Bulma Teknikleri
Görünmez olan 10 Spy'ı öldür veya öldürülmelerini sağla.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Düşman Spy'ın görünmez olurken bıraktığı buharı gördüğünüz zaman Minigun ile o bölgeye yaylım ateşi açın ve onu tespit ederek kaçmasına engel olun, bunu yapmak dar alanda daha kolay olacaktır.


Stalin Vagonu
Stalin Vagonu
Rakibin yük vagonunu ilerletmesini 25 kez engelle.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Heavy yavaş olduğu için ilerleyen vagonu takip etmek zor olabilir. Vagonu iten oyunculara tuzak kurun, sürpriz yapabilme potansiyeliniz size Minigun'ınızı ateşe hazır halde bulundurup başarılı bir savunma yapmanızı sağlayabilir.


Üstün Sovyet
Üstün Sovyet
50 defa ÜberŞarjlan.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir Heavy ÜberŞarjlanacak birinci adaylardandır. Şarjlanmış haldeyken takımınıza avantaj sağlayın. Kitle Gebertici Boks Eldivenleri, İlk Kan veya Mannpower'da yeniden doğmak bu başarımda ilerleme sağlayacaktır.


Parti Şefi
Parti Şefi
Bir raundda takımında kontrol noktası ele geçirmeye başlayan ilk kişi ol.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Heavy olarak ilk kontrol noktasını ele geçirirken olan çatışmalarda rolünüz büyük olacaktır. G.R.U. veya Bizon Biftekli Sandviç kullanarak kontrol noktasına diğer sınıflardan daha hızlı ulaşmayı deneyin. Ayrıca bu başarımı Arena'da öldürmenin kontrol noktası ele geçirmekten daha önemli olduğu Ani Ölüm sürecinde de elde edebilirsiniz.