Mann vs. Machine başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


.EXE VİRÜSÜ
.EXE VİRÜSÜ
Tek bir dalga boyunca 15 bomba taşıyıcı robotu seviyeleri yükselmeden öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir robot alay hareketi yaparak, öldürülmesini zorlaştıracak bir biçimde etrafındaki robotlara da destek sağlarken alay hareketi yaparak "seviye atlar". Birrobot bombayı aldığında alay hareketi yapmadan derhal öldürün. Eğer dalgada az sayıda robot varsa sadece taşıyıcıyı öldürüp diğer robotların bombayı almasını sağlayın.


MAZİDE KALAN YÜZYIL
MAZİDE KALAN YÜZYIL
Rottenburg'da 100 düşmanı çukura it.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Rottenburg'un alt zemininde dipsiz bir çukur bulunmaktadır. Pyro'nun hava püskürtmesini veya Heavy'nin püskürtme yükseltmesini kullanarak robotları sonlarına itin.


BALLS-E
BALLS-E
Bir tankı bomba bırakmak üzere olduğu son saniyeler içerisinde yok et.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Çok dikkat edilmeyen bir kural olarak bir tank yarı yolda imha edilmelidir. Bir tank savunmaları aşıp bomba bırakma pozisyonuna geldiğinde özel bir animasyona başlar, tank bu animasyonave bombayı hazırlamaya başladıktan sonra imha edilmelidir. Eğer takımınız tankı imha etme konusunda başarılıysa tankta çok az miktarda sağlık bırakıp bomba bırakma noktasına erişmesine izin verip orada imha edebilirsiniz. Değilse de Kritzkrieg veya Krit Desteği mataraları ile onu imha etmeye çabalayın.


ONA GÜVEN
ONA GÜVEN
Sniper iken, para desteleri toplamadan tek bir görevde 500 dolar kazan.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Kafadan vuruşla veya o kafadan vuruşun neden olduğu patlamayla öldürdüğünüz yakındaki robotlar kırmızı dolar işaretli paralar düşürür. Bu para toplanabilir ve Scoutlar'a sağlık verebilir ancak toplanmış sayılır. Since you need to kill a large volume of robots to collect this much money, the Explosive Headshot upgrade is essential. This achievement can only be unlocked on one of the Two Cities maps.


ROBOT PATLATAN
ROBOT PATLATAN
Bir taret patlatıcıyı patlatarak 5 robotu aynı anda öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Engineer oynarken taretinizi taşıdığınız sürece Taret Patlatıcılar sizi kovalayacaktır. Bu durumu taretinizle robotların arasına dalıp taretinizi bırakarak Taret Patlatıcının diğer robotları imha etmesini sağlayıp avantajınıza çevirebilirsiniz.


ÇELİK KARDEŞLİK
ÇELİK KARDEŞLİK
Arkadaş listenden 5 kişiyle bir görev tamamla.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: İlk raunta başlamadan önce tüm takımınızın arkadaşlarınızdan oluştuğundan ve görev boyunca ayrılmadıklarından emin olun.


İÇERİ SOKMAK
İÇERİ SOKMAK
Takım halinde Manhattan'da 10 kişiyi tek bir dalgada çukura itin.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Mannhattan'da ilk giriş kapısına yakın olup dönen testerelere sahip bir çukur bulunmaktadır. Takım olarak çalışıp 10 tane robotu çukura kıstırın, Kapı A'nın ele geçirilişinden sonra robotların etkisiz hale gelmesi bunu denemek için iyi olabilir. Pyro'nun hava püskürtmesi veya Heavy'nin püskürtmesi işinize yarayabilir.


Otomatik Katliam
Otomatik Katliam
En fazla 5 saniye farkla olmak üzere iki tankı birden ard arda yok et.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Belirli durumlarda iki tank kısa aralıklarla belirir. Çoğu Mann vs. Machine haritasında savunmak için kısa mesafe olduğunda savunmanızı robotların doğduğu yere yakın bir noktaya kurun. İlk tankın sağlığını kritik bir seviyeye düşürün ancak imha etmeyin, aynı şeyi ikini tanka da yaptıktan sonra takım olarak bölünüp her iki tankı da aynı anda imha etmeye çalışın. Hasarlı olan ilk tankın, diğer tankı imha etmeye başlayabilmeniz için, savunmayı geçmesine izin vermeniz daha iyi olacaktır.


OTOMATİK FATİH
OTOMATİK FATİH
Bir tankı 20 saniye içerisinde yok et.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir tank belirdiğinde takımınız onu imha etmeye odaklanmalı ve Kritzkrieg veya Krit Desteği mataralarını kullanmalıdır. Başlangıç noktasının yakınına taret veya yapışkan bombalar raunt başlangıcında fazladan hasar vermenize yardımcı olabilir.


ÇARPARSA EZER
ÇARPARSA EZER
Rottenburg'ta, bombayı kasabaya sokmadan bir gelişmiş dalgayı bitir.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı elde etmek için siz ve takımınız kabiliyetlerinizi kullanarak oynamalısınız. Bariyerin durmaya devam etmesi robotların katetmesi gereken mesafeyi arttıracaktır.


CTRL + AL BUNU PATLAT + DELETE
CTRL + AL BUNU PATLAT + DELETE
Bir taret patlatıcıyı hedefine ulaşmadan yok et.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir Taret Patlatıcı yüksek miktarda sağlığa sahip olduğundan onu imha etme konusunda takım arkadaşlarınızdan yardım alın. Mümkün olan en yüksek hasarı vermeye çalışırken geliştirilmiş Bozuk Süt, geliştirilmiş Kavate ve hava püskürtmesi gibi tarete ulaşmasını engelleyecek yavaşlatma veya geri püskürtme özelliğine sahip silahlar kullanın. Zaman kazanmak için Tareti savaşa alanının dışına yerleştirebilirsiniz ancak bir Taret Patlatıcının belirmesi için Taretin aktif olarak çatışmaya dahil olması gerekmektedir. Zaman gerekiyorsa yapıyı taşıyıp koşarak Taret Patlatıcının, takımınız onu imha edene kadar, sizi kovalamasını sağlayabilirsiniz.


DEUS EX MAKİNE
DEUS EX MAKİNE
Gelişmiş zorluktaki bir görevde bir dalgayı hiç ölmeden savun.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı, özellikle çatışmaya fazla dalmadığınız sürece, ilk dalgada korumacı bir biçide oynayarak elde edebilirsiniz.


SERSEMLETİLDİ VE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
SERSEMLETİLDİ VE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Roket uzmanı geliştirmesi açıkken 50 robot sersemlet.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Robotları Soldier iken kolayca sersemletebilmek için patlayıcı hızını artırın, dev robotları hedef alın ve belirli bir mesafede durun.


ROBOTLAR RÜYA GÖRÜR MÜ?
ROBOTLAR RÜYA GÖRÜR MÜ?
Scout iken, bir dalga boyunca Uyku Perisi ile 15 robotu işaretle.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Scout iken robotları Uyku Perisi veya onun topu ile mini-kritik hasar almaları üzere işaretleyebilirsiniz. Scoutlar para toplayıp sağlık elde edebildiklerinden, takımınız, robot dalgalarını verimli bir biçimde öldürebildiği sürece, ön hatlarda, robotlara vurabilmek üzere, kalabilirsiniz. Eğer robotlara güvenli bir biçimde erişemiyorsanız Uyku Perisi'nin topunu kullanın, attığınız topları geri alarak ve atabileceğiniz top sayısını geliştirme ile artırarak daha sık atış yapabilirsiniz. Tek bir dev robota yapılan birden fazla atış da bu başarımda ilerleme sağlamaktadır.


MOTOR ARIZASI
MOTOR ARIZASI
Gelişmiş zorluktaki bir görevin son dalgası sırasında bombanın alarm bölgesine bir defa bile gelmemesini sağla.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Geri püskürtme, yavaşlatma ve yüksek ateş gücüne sahip olan silahlar kullanarak bomba taşıyan robotları başlangıç noktalarına yakın tutarak robotların yayılmasına engel olabilirsiniz. Öte yandan bomba taşımadıkları sürece diğer robotların savunma hattınızı geçmesine izin verebilirsiniz.


HIZLI CUKKA
HIZLI CUKKA
Kaybolmak üzere olan bir para destesini kap.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Kaybolmak üzere olan bir para yığını, kaybolmadan önce yanıp sönmeye başlar. Kaybolmadan önce onu alın.


SIFIRDAN ZİRVEYE
SIFIRDAN ZİRVEYE
Gelişmiş zorlukta bir görevdeki tüm para bonuslarını kazan.
Zorluk: Çok Zor
Nasıl Kazanılır: Para bonusunu elde edebilmek için bir dalgadaki bütün paraları toplayın. Takımınızda para toplaması için bir Scout bulundurmak ve robotları başlangıç veya düşüş noktası gibi bir noktada bir arada bulundurmak işinizi kolaylaştırabilir.


ALMAN MÜHENDİSLİĞİ
ALMAN MÜHENDİSLİĞİ
'ÜberŞarj' ile doldurulmuş bir matarayı kullan ve 15 robot yok et.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Baskı altında olduğunuz durumlarda bir ÜberŞarj Matarası ile büyük bir robot grubuna rahatlıkla saldırabilirsiniz. Heavy ya da Pyro gibi birden fazla robota aynı anda hasar verebilecek bir sınıf daha iyi olabilir. ÜberŞarj Matarasının süresi beş saniye olduğundan bunu Scoutlar gibi zayıf robotlar üzerinde denemek daha iyi olacaktır.


BAHÇEMDEN ÇIK
BAHÇEMDEN ÇIK
Mannhattan'da tek bir geçit kaybetmeden gelişmiş bir görevi bitir.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı kazanmak için iki kapıya odaklanın ve onları ele geçirmeye çalışan her robotu öldürün. Kalkan geliştirmesine sahip olan bir Medic, patlayıcı ve mermilerden kaçmakla daha az zaman kaybetmenizi sağlayacağından, işinizi kolaylaştıracaktır.


MAKİNEDEKİ HAYALET
MAKİNEDEKİ HAYALET
'Üsse Işınlan' ile doldurulmuş bir matarayı kullan ve 5 saniye içerisinde bomba taşıyıcı robotu öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bomba taşıyıcı takımınızı aşıp bomba noktasına gelirse Üsse Dönme Matarasını kullanarak onu orada yakalayın.


HER TÜRLÜ TİCARET
HER TÜRLÜ TİCARET
Tüm bir görevi tek bir sınıf ile oyna ve bunu her sınıf ile yap.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bütün bir görevi her dokuz sınıfla da bitirmelisiniz. İlk dalganın başından son dalganın sonuna kadar sınıf değiştiremezsiniz.


GÜÇ DÜĞMESİ
GÜÇ DÜĞMESİ
Pyro iken, tek bir dalga boyunca bombayı 3 defa sıfırla.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Pyro iken hava püskürtmesi ile bomba taşıyıcısını mavi oklarla işaretlenmiş olan rotanın dışına püskürterek gitmesi gereken mesafeyi artırın. Bu, taşıyıcıyı yoldan, köprülerden veya Coal Town'daki dipsiz çukura püskürtülerek gerçekleştirilebilir; bomba tamamıyla sıfırlanmak zorunda değildir. Başarılı bir sıfırlama Administrator tarafından heyecanlı bir biçimde duyurulacaktır.


DEV CESARET
DEV CESARET
Heavy iken, bir dalga sırasında bomba bırakmak üzere olan bir robotu öfke kullanarak püskürt.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Heavy iken robotları belirli bir süreliğine geri püskürtebilmek için silahınıza öfke geliştirmesi yapın. Bir bomba taşıyıcı, bomba bırakma noktasına geldiğinde bombayı omuzundan alarak hazırlanma animasyonuna başlar. Bu anda alay hareketi yaparak öfkeyi başlatın ve yenilmemek için geri püskürtün. Öfkeniz doluyken alay hareketi yapmak normal animasyonu es geçeceğinden alay hareketi süresinden endişe duymanıza gerek yoktur.


KRİTİK HATA
KRİTİK HATA
'Krit Desteği' ile doldurulmuş bir matara kullan ve bir dev robotu yok et.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Güçlü bir silahla beraber Krit Desteği Matarası kullanmak dev bir robotu imha etmek için iyi bir yoldur.


MAKSİMUM PERFORMANS
MAKSİMUM PERFORMANS
Tek bir sınıfın bütün direniş özelliklerini maksimum seviyeye getir.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Belirli bir ateş gücünden mahrum bırakacak olsa da bütün direnç güçlendirmelerini elde etmek toplam 2700 krediye mâl olur. Pratikte, bütün direnç güçlendirmelerini almak ön hatlardaki robotların dikkatini çekme konusunda sizi en işe yarar kişi yapacaktır.


METAL KIYIM
METAL KIYIM
1,000,000 robot yok et.
Zorluk: Çok Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım, Mann vs. Machine'de fazlasıyla uzun bir süre oynayarak elde edilebilr. Mesela dakika başına en çok robot leşine sahip olan görevde (Karanlık Olaylar) oynarsanız ve her zaferin 1 saat aldığı düşünülürse (mağlubiyetlere de izin veren düşük bir tahmin) başarımı elde etmeniz 1098 saat sürecektir (1.000.000, görev başına 911 robot olarak hesaplanmıştır).


TERS ŞARJ
TERS ŞARJ
Bir dalga boyunca ÜberŞarj kullanmaya hazır olan 5 Medic öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Normal oyuncularda olduğu gibi Robot Medicler de iyileştirerek ÜberŞarj doldururlar ve iyileştirdikleri kişi hasar alınca onu kullanırlar. Cızırtı sesleri çıkartan (dolu bir ÜberŞarja sahip) bir Robot Medic gördüğünüzde, onu kullanamaması için Medic'i tek vuruşta öldürün. Geliştirilmiş patlayıcı silahlar ve delici Sniper silahları, takım arkadaşının arkasındaki Robot Medic'i hedef almanıza yardımcı olacaktır. Çoğu dalgada en fazla on Robot Medic olduğundan takımınız geçici bir süreliğine hasar vermeyerek ÜberŞarjın doldurulmasına izin verebilir.ZORUNLU İSKAN
ZORUNLU İSKAN
Rottenburg'da duvara çarpmadan önce tankı yok edin.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Doğru hasar geliştirmeleri ve krit destekleri bir tankı yeterince hızlı imha etmenize yardımcı olacaktır. Bu başarımı, diğerlerine göre düşük sağlık puanı olan 3 tanka sahip Gelişmiş görevde elde etmek için çeşitli fırsatlar elde edebilirsiniz. Soldierlar, Demomanler ve Pyrolar, tanklara karşı yüksek hasar verebilirler.


SALDIRI DİZİSİ
SALDIRI DİZİSİ
Kaza Bölgesi, Doe'nun Matkabı ve Mann-evracılar görevlerini tamamla.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı elde etmekte sorun yaşıyorsanız kordine bir takımla Normal zorlukta oynayın.


ÇELİK KAÇIŞ
ÇELİK KAÇIŞ
Engineer iken, taret patlatıcı patlamak üzereyken taretinle birlikte kaç.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Eğer takımınız bir Taret Patlatıcıyı, Taretinize ulaşmadan önce, imha edemiyorsa Taret Patlatıcının çökerek patlamaya hazırlandığı süreden yararlanın. Yapınızı patlamaya hazırlık esnasında alıp patlama alanının dışına taşımalısınız. Hızır Polis patlamaya yanaşmadan Taretinizi taşımanıza yardımcı olabilir.


CANLANDIRAN 2
CANLANDIRAN 2
Yere düşmüş 2 takım arkadaşını 5 saniye içerisinde kaldırmak için tek bir ÜberŞarj kullan.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Şifa Uzmanlığı geliştirmesi bu başarımı elde etmenize yardımcı olabilir. Hala sorun yaşıyorsanız, diğer sıhhilahlara göre daha hızlı canlandırdığından, Hızlı Çözüm'ü deneyin.


ROBOT SİFONU
ROBOT SİFONU
Roket uzmanı geliştirmesi açıkken tek bir roket ile 5 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Standart robotların olduğu bir robot grubuna yapılan krit destekli direkt bir atış ile grubun çoğunun ölmesi için alan hasarı tek başına yeterli olacağından krit desteği kullanın. Roket Uzmanı geliştirmesi alan hasarının çapını artırdığından başarımı kazanmanızı kolaylaştırabilir.


KOVAN TAKVİYESİ
KOVAN TAKVİYESİ
Bir dalga sırasında 'Cephane Dolumu' ile doldurulmuş bir matara kullan ve boş silahını doldur.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Cephane Matarası, Roketatar, Minigun ve Avcı gibi düşük cephane kapasitesine sahip veya durmadan ateşlenen silahlarda işe yarayabilir.


SİLİKON KATLEDİCİ
SİLİKON KATLEDİCİ
100,000 robot yok et.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım Mann vs. Machine'de yeterince oynadıktan sonra elde edilebilir.


KURNAZ VOLTAJ
KURNAZ VOLTAJ
Spy olarak, tek bir seferde 10 robot boz.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Normal oyun düzeninin aksine, Spy iken Bozucunuz kullandıktan sonra hemen şarj olmaz. Yine de gerekli yükseltme ile belirli bir alandaki robotları aynı anda bozabileceğinden büyük bir robot grubunun ortasında kullanmanız da yeterli olacaktır.


YAZILIM DÜŞÜRÜLDÜ
YAZILIM DÜŞÜRÜLDÜ
Takım halinde, Mannhattan'da gelişmiş bir görevde 50 sersemlemiş radyodalgası robotunu öldürün.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bir kapı ele geçirildiğinde, Dev Robotlar hariç, bütün robotlar hareketsiz kalacaktır. Bu fırsatı çaresiz düşmanlarınızı öldürmek için değerlendirin. Dev Robotlar saldırmaya devam edeceğinden, bir takım arkadaşınız dev robotların dikkatini üzerine çekerken diğerleri de standart robotları imha etmeye odaklanmalıdır.


BLOKLAYICI
BLOKLAYICI
Bir dalga sırasında kapağı 10 defa robotlar bomba bırakmak üzereyken savun.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Bir bomba taşıyıcı, bomba bırakma noktasına geldiğinde bombayı omuzundan alarak hazırlanma animasyonuna başlar. Animasyon başlayınca robotu imha edin ve bunu gerektiği kadar yapın. Bomba, bırakma noktasında durmaya devam edeceğinden defansınızı oraya odaklayın.


BUJİCİ
BUJİCİ
Sniper iken, 4 düşmanı aynı anda öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Sniper iken birincil silahınızı delici mermilerle ya da patlayıcı kafadan vuruşlarla geliştirmelisiniz. Delici mermilere güveniyorsanız hasarınızı yükselterek, hareket eden dört robota aynı anda kafadan vuruş yapmak zor olduğundan, vücut vuruşlarının bir robotu tek başına imha edebilmesini sağlayın. Robot Scout topluluğu veya devlerin etrafında bulunan Medic Robotları fırsat olarak değerlendirin.


ÇELİK MANYAKLAR
ÇELİK MANYAKLAR
Bir görevde tüm dalgaları başarıyla tamamla.
Ödül: Güçlendirme Matarası
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı elde etmekte sorun yaşıyorsanız kordine bir takımla Normal zorlukta oynayın.


SİSTEM GÜNCELLEME
SİSTEM GÜNCELLEME
Birincil silahını maksimum seviyede geliştir.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Soldier, Demoman ya da Sniper gibi robotları imha etmeye odaklanmış olan sınıfların birincil silahının yükseltmelerine daha çok odaklanması normaldir. İnek Mengenesi 5000 gibi bazı silahların tamamen yükseltilmesi daha az kredi gerektirmektedir. Engineer için Kurulum PDAsı, Mann vs. Machine'de, birincil silah sayılmaktadır. Kabus zorluğundaki görev, Karanlık Olaylar, silahınızı başlangıçta tamamen yükseltmenize olanak sağlayacak kadar kredi sağlamaktadır. Eğer başarımı elde etmediyseniz ekipmanınızı değiştirip görevden önce yeniden doğup yükseltmeleri sıfırlayıp daha çok deneyebilirsiniz.


T-1000000
T-1000000
Kariyerin boyunca 1,000,000 dolar topla.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarım Mann vs. Machine'de yeterince oynadıktan sonra elde edilebilir.


MOTOR EZİCİ
MOTOR EZİCİ
Demoman iken, tek bir patlamayla 10 robot öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Demoman iken bir yapışkan bomba tuzağı hazırlayın ve yeterince robot geldiğinde patlatın. Ayrıca Medic'in Kritzkrieg'iyle kritik Yapışkan Bombalar yerleştirip birden fazla robotu rahatlıkla imha edebilirsiniz.


TURBO ŞARJCI
TURBO ŞARJCI
Soldier iken, bir dalga boyunca 4 veya daha fazla takım arkadaşına aynı anda destek sağla.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Soldier iken alan hasarı ile robotlara iyi bir düzeyde hasar verebildiğinizden sancağınız hızlı bir biçimde şarj olacaktır. Takımınızın sancağın güçlendirmesinden faydalanması için bir arada bulunun veya sancağın alanını geliştirin.


GERİ ALIM
GERİ ALIM
Bir dalga sırasında bir önceki taretin yok edildikten sonra 3 saniye içerisinde 'Anında Yapı Gelişimi' ile doldurulmuş bir matara kullan ve yeni bir taret kur.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Engineer iken, Taretiniz birden fazla robot veya Taret Patlatıcı tarafından imha edilmişse Yapı Geliştirme Matarasını kullanarak açığı kapatın.


KENT SALDIRISI
KENT SALDIRISI
Mannhattan'da 500 geçit yıkan robot öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarım Mannhattan'da yeterince oynadıktan sonra elde edilebilir.


HAYATİ PAYLAŞIM
HAYATİ PAYLAŞIM
Medic iken, bir dalga boyunca 5 defa mataranı paylaş.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Medic iken Matarınızın etkisini iyileştirdiğiniz kişi ile paylaşabilirsiniz. ÜberŞarj ya da Krit Desteği Mataralarıyla Sıhhilahınız tam şarjlı olmasa da iyileştirdiğiniz kişiye destek verebilirsiniz. Öte yandan en fazla üç matara taşıyabildiğinizden dalga esnasında yeniden matara doldurmanız gerekmektedir.


MAKİNE KARŞITI ÖDEME
MAKİNE KARŞITI ÖDEME
Bir dalga sonunda para bonusu kazan.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Para bonusunu elde edebilmek için bir dalgadaki bütün paraları toplayın. Takımınızda para toplaması için bir Scout bulundurmak ve robotları başlangıç veya düşüş noktası gibi bir noktada bir arada bulundurmak işinizi kolaylaştırabilir.


ACI DUVARI
ACI DUVARI
Hiç ölmeden Medic ile kalkan kullanarak 5000 hasar blokla.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Medic'in kalkanı bombalar ve roketler gibi patlayıcıları engelleyebilir. Bu, takımınızın, koridorlar gibi takımınızın kaçamayacağı noktalarda veya robot Soldier ve Demomanlerin saldırısı altında bulunduğu durumlarda işinize yarayabilir.