Jak odblokować osiągnięcia dla Medyka

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Oparzenia III stopnia
Oparzenia III stopnia
Pomóż w spaleniu 5 przeciwników za pomocą jednego ładunku ÜberCharge użytego na Pyro.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Znajdź kompetentnego Pyro i zaatakuj grupę wrogów z zaskoczenia. Przeciwnicy zazwyczaj są blisko siebie podczas przejmowania punktu kontrolnego lub na początku rundy.


Raport z autopsji
Raport z autopsji
Prześlij przeciwnikowi migawkę]], na której drwisz]] z jego truchła.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Zaraz po zabiciu wroga, wykonaj jakąkolwiek drwinę nad ich ciałem.


Przy łóżku pacjenta
Przy łóżku pacjenta
Ulecz członka drużyny w momencie. gdy zdobywa on własne osiągnięcie.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Nigdy nie wiadomo, kiedy zdobędziesz to osiągnięcie, więc możesz otrzymać je przypadkiem podczas gry jako Medyk. Leczenie wrogiego Szpiega, kiedy on zdobywa własne osiągnięcie, nie zalicza się do tego osiągnięcia.


Wielka apteka
Wielka apteka
Pomóż Grubemu zabić 10 przeciwników, utrzymując go i siebie przy życiu.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie pokrywa się z osiągnięciem Grubego pod nazwą "Podział Pracy". Znajdź dobrego Grubego i porozumiewaj się z nim poprzez czat głosowy. Graj konserwatywnie i zachowuj swój ładunek ÜberCharge tylko na krytyczne sytuacje. Wykorzystuj miejsca, w których możesz się ukryć przed ostrzałem i uważaj na ataki z zaskoczenia.


Wybuchowa asysta
Wybuchowa asysta
Pomóż w wysadzeniu 5 przeciwników za pomocą jednego ładunku ÜberCharge użytego na Żołnierzu.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie pokrywa się z osiągnięciem Żołnierza pod nazwą "S*M*A*S*H". Połączenie zwykłej Wyrzutni Rakiet i twojego Kritzkriega pozwoli wam na zadanie ogromnych obrażeń o bardzo dużym polu rażenia. Przeciwnicy zazwyczaj trzymają się razem wokół punktów kontrolnych lub przy strefie odrodzenia na początku rundy.


Krótka trauma
Krótka trauma
Pomóż w zabiciu 2 przeciwników w walce wręcz za pomocą jednego ładunku ÜberCharge użytego na Grubym.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Znajdź Grubego który zechce z tobą współpracować i zaatakuj z zaskoczenia wrogów, używając do tego którejkolwiek z broni do walki wręcz Grubego. Gruby musi tylko uderzyć, nie zabić, waszych wrogów, więc Gorące Rękawice Uciekiniera lub Nakaz Eksmisji są zalecane do próby wykonania tego osiągnięcia. ÜberCharge powinien ochronić was przed ostrzałem nieprzyjaciela.


Nadordynator
Nadordynator
Ulecz łącznie 1 milion punktów zdrowia.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie uzyskasz samemu po dłuższym czasie grania jako Medyk. Leczenie Kuszą Krzyżowca, Medigunem, Kritzkriegiem, Szybkim Lekiem oraz Amputatorem jest wliczane do tego osiągnięcia.


Konsultacje
Konsultacje
Pomóż sprzymierzonemu Medykowi w zabiciu 3 przeciwników, samemu nie ginąc.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Ponieważ Medycy generalnie nie wyróżniają się w zadawaniu obrażeń, współpracuj z sojuszniczym Medykiem w atakowaniu słabszych wrogów i aktywuj ładunek ÜberCharge, kiedy nadejdzie taka potrzeba. Nie ma znaczenia, kto atakuje a kto leczy. Możecie wykorzystać taktykę naprzemiennego Übercharge, by zaatakować wielu przeciwników jednocześnie.


Lekarz zaangażowany
Lekarz zaangażowany
Pomóż w odwecie na 20 przeciwnikach.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Lecz wszystkich towarzyszy podczas walki. Kiedy zdobędą odwety na swoich wrogach, otrzymasz punkty do tego osiągnięcia.


Czy boli, gdy tutaj dotykam?
Czy boli, gdy tutaj dotykam?
Zabij 50 Skautów za pomocą karabinu strzykawkowego.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Z powodu twojej umiejętność leczenia innych, będziesz często najważniejszym celem wśród Skautów. Jeżeli w twoim pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby ci pomóc, wycofaj się i wykorzystaj Blutsauger, by zmniejszyć otrzymywane obrażenia. Prowadź swój ostrzał bardzo dokładnie, gdyż Skauci są dostatecznie zwinni, by go zazwyczaj unikać.


Podwójna ślepa próba
Podwójna ślepa próba
Użyj ładunku ÜberCharge w ciągu 8 sekund od aktywacji podobnego ładunku przez Medyka drużyny przeciwnej.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Kiedy przeciwnik aktywuje swój ładunek ÜberCharge, ty także odpal swój. Jeżeli Kritzkrieg lub Szybki Lek spotkają się ze standardowym ÜberCharge, ten ostatni wygrywa.


Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny
Użyj ładunku ÜberCharge na 5 znajomych ze Społeczności Steam.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Dołącz do gry w której aktualnie znajduje się twój znajomy i aktywuj na nim ładunek ÜberCharge. Musisz to wykonać na pięciu różnych osobach z twojej listy znajomych, także odpalenie pięciu ładunków na tym samym znajomym nie zostanie doliczone do tego osiągnięcia.


Po pierwsze nie szkodzić
Po pierwsze nie szkodzić
Rozegraj pełną rundę bez zabijania przeciwników i zakończ z najwyższym wynikiem w drużynie 6 lub więcej graczy.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Większość punktów zdobytych jako Medyk pochodzi od asyst. Polegaj na twoim kumplu w zdobywaniu zabójstw, podczas gdy ty będziesz go leczył. Lecz wszystkich do pełni zdrowia i aktywuj ładunki ÜberCharge w razie potrzeby. Lecz wszystkich po równo, by upewnić się, że żaden z twoich towarzyszy walki nie zdobędzie dużej przewagi punktowej nad tobą.


Kto wzywał Medyka?
Kto wzywał Medyka?
Użyj piły do kości, aby zabić wrogiego Szpiega, który wezwał Medyka.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Sprawdzaj każdego podejrzanie zachowującego się gracza, który poprosi o wyleczenie. Jeżeli jesteś pewien, że dana osoba jest Szpiegiem, uderz w niego kilka razy, by go zabić.


Wielki obchód
Wielki obchód
Ulecz 200 członków drużyny po wezwaniu przez nich Medyka.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie samo przyjdzie po dłuższym czasie grania Medykiem. Trzymaj się blisko pola walki, by szybko wyleczyć wzywających cię towarzyszy.


Grupa trzymająca zdrowie
Grupa trzymająca zdrowie
Razem z 2 innymi Medykami użyjcie jednocześnie 3 ładunków ÜberCharge.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Współpracuj z dwoma innymi Medykami, by zdobyć to osiągnięcie. Dziwnym jest to, że niekoniecznie muszą być oni w twojej drużynie, byś miał szansę na wykonanie tego zadania. Faza przygotowania na początku rundy ułatwi ci zdobycie tego osiągnięcia, jako że ty i dwóch innych Medyków będziecie mieli sporo czasu, by naładować ÜberCharge.


Wizyta domowa
Wizyta domowa
Przyłącz się do gry, w której jest już twój znajomy, a następnie użyj na nim ładunku ÜberCharge.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Dołącz do gry w której znajduje się twój znajomy za pomocą opcji "Dołącz do gry", którą możesz znaleźć w oknie Znajomi, w programie Społeczności Steam. Po dołączeniu do gry, staraj się nie zginąć przed odpaleniem ładunku ÜberCharge na twoim znajomym. Jeżeli serwer zmieni mapę, system uzna, że dołączyłeś do gry znajomego.


Przysięga hipokryty
Przysięga hipokryty
Zabij wrogiego Szpiega, którego leczyłeś.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Ulecz przebranego Szpiega, a następnie zabij go, używając wszelkich możliwych środków.


Lek na piekło
Lek na piekło
Ugaś 100 płonących członków drużyny.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Płonący towarzysze powinni mieć wyższy priorytet przy decydowaniu, kogo wpierw wyleczyć.


Stażysta
Stażysta
Ulecz 7000 punktów zdrowia nie ginąc.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: Trzymaj się z tyłu podczas większej wymiany ognia i ciągle lecz twoich towarzyszy. Postaw priorytet na twoje przetrwanie; nigdy nie podążaj za twoim kumplem na samobójcze misje i zachowaj swój ładunek ÜberCharge w razie potrzeby zanegowania śmiertelnych obrażeń. Nadleczanie towarzyszy zostanie doliczone do tego osiągnięcia. Ponieważ nie zobaczysz swojego postępu w tym osiągnięciu, możesz nacisnąć klawisz TAB, by sprawdzić, ile punktów zdrowia wyleczyłeś do tej pory. Po wyleczeniu odpowiedniej ilości życia towarzyszy, osiągnięcie to otrzymasz po zakończeniu rundy lub twojej śmierci.


Przełom w medycynie
Przełom w medycynie
Pomóż w zniszczeniu 5 konstrukcji za pomocą jednego ładunku ÜberCharge użytego na Demomanie.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie pokrywa się z osiągnięciem dla Demomana pod nazwą "Demolant". Podczas gdy Demoman przewyższa inne klasy w niszczeniu konstrukcji, trudną częścią tego zadania jest znalezienie aż pięciu z nich do zniszczenia w ciągu ośmiu sekund trwania ładunku ÜberCharge. Bądź bardzo agresywny i niech Demoman którego leczysz, rozłoży kilka bomb samoprzylepnych wokół wrogich konstrukcji. Potrzeba trzech bomb, aby zniszczyć cokolwiek, co nie jest pod osłoną Poskramiacza. Aby nie tracić czasu na przeładowywanie Wyrzutni bomb samoprzylepnych, Demoman powinien zmienić broń na Granatnik dla dokończenia demolki.


Interwencja medyczna
Interwencja medyczna
Uratuj spadającego członka drużyny przed śmiercią od uderzenia o ziemię.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Kiedy zauważysz towarzysza wyrzuconego w powietrze przez eksplozję, wyceluj swój Medigun w jego stronę, by zmniejszyć szansę, że zginie on od upadku.


Pomocna dłoń
Pomocna dłoń
Ulecz Inżyniera, podczas gdy naprawia on działko strażnicze i jest ostrzeliwany.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie pokrywa się z osiągnięciem Inżyniera pod nazwą "Inżynieria Medyczna". Kiedy Inżynier naprawia ostrzeliwane Działko Strażnicze, zacznij go leczyć, by zmniejszyć jakiekolwiek zadane mu obrażenia.


Rozeznanie środowiskowe
Rozeznanie środowiskowe
Zabij 10 Medyków za pomocą piły do kości.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Jeżeli w pobliżu nie ma twoich towarzyszy, postaraj się zabić wrogiego Medyka, używając do tego broni do walki wręcz.


Efekt placebo
Efekt placebo
Zabij 2 przeciwników nie ginąc, mając gotowy ładunek ÜberCharge, lecz nie używając go.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Po naładowaniu wskaźnika ÜberCharge, graj konserwatywnie i atakuj tylko słabych lub rozkojarzonych przeciwników. Blutsauger zwiększy twoją przeżywalność w walce. Jeżeli masz trudności z wykonaniem tego osiągnięcia, poproś przyjaznego Medyka, by cię leczył, gdy ty będziesz walczył.


Zabawa w doktora
Zabawa w doktora
W drużynie bez Medyków bądź pierwszą osobą, która przełączy się na tę klasę i wyleczy 500 punktów zdrowia.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Kiedy w twojej drużynie nikt nie gra jako Medyk, poczekaj aż ktoś poprosi o leczenie, a następnie zmień klasę na Medyka i zacznij leczyć swoich towarzyszy. Jeżeli tak zrobisz, otrzymasz to osiągnięcie po zakończeniu rundy lub po twojej śmierci.


Medycyna zapobiegawcza
Medycyna zapobiegawcza
Zablokuj przejęcie punktu kontrolnego z pomocą członka drużyny, na którym użyłeś ładunku ÜberCharge.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Aktywuj ładunek ÜberCharge podczas gdy ty, twój kumpel oraz przeciwnik stoicie na punkcie kontrolnym. Taka akcja zostanie uznana jako obrona, a ty otrzymasz osiągnięcie.


Poczwórny bajpas
Poczwórny bajpas
Ulecz członka drużyny ostrzeliwanego przez 4 przeciwników jednocześnie.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Twoi towarzysze stojący na linii większej wymiany ognia będą ostrzeliwani przez wielu wrogów, więc takie osoby powinny mieć znaczny priorytet w leczeniu. Aktywuj ładunek ÜberCharge, kiedy zostaniecie przytłoczeni przez zbyt wielu wrogów.


Łapiduch
Łapiduch
Uderz przeciwników piłą do kości 5 razy pod rząd, nie ginąc przy tym ani nie pudłując.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: Piła do kości jest podstawową metodą obrony Medyka w bezpośredniej walce. Jeżeli nie masz innego wyboru, wyciągnij swoją broń do walki wręcz i zacznij nią atakować innych. Trafienia nie muszą być wykonywane w krótkich odstępach czasu, także wycofaj się, kiedy sytuacja zrobi się zbyt niebezpieczna. Jeżeli zaatakujesz nieprzyjaciela będącego pod wpływem ładunku ÜberCharge, trafienia zostaną doliczone do tego osiągnięcia, mimo całkowitego braku zadanych obrażeń.


Druga opinia
Druga opinia
Użyj ładunku ÜberCharge na 2 członkach drużyny jednocześnie.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Po odpaleniu ładunku ÜberCharge, bardzo szybko zmieniaj osoby które leczysz, by utrzymać ich w stanie nieśmiertelności.


Specjalista
Specjalista
Ulecz 10000 punktów zdrowia nie ginąc.
Poziom trudności: Bardzo trudny
Jak zdobyć: To jest dłuższa wersja osiągnięcia pod nazwą "Stażysta". Po wyleczeniu 7000 punktów zdrowia, pozostałe 3000 nie powinny sprawiać problemu.


Przygotowanie chirurgiczne
Przygotowanie chirurgiczne
Przygotuj ładunek ÜberCharge przed zakończeniem etapu przygotowania.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Lecz członków twojej drużyny podczas etapu przygotowania, by całkowicie wypełnić wskaźnik ÜberCharge. Nie powinno sprawić ci to problemu, jako że wskaźnik ÜberCharge ładuje się wtedy do pełna z maksymalną szybkością.


Król traumy
Król traumy
Użyj 3 ładunków ÜberCharge w czasie krótszym niż 5 minut, pomagając w tym czasie w zabiciu 5 przeciwników.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Trzymaj się z tyłu podczas większej wymiany ognia i ciągle lecz wszystkich towarzyszy, by szybko naładować swój ÜberCharge. Możesz wykorzystać Kritzkriega lub Überpiłę, by przyspieszyć ten proces.


Selekcja
Selekcja
Użyj ładunku ÜberCharge na członku drużyny na mniej niż sekundę przed trafieniem krytycznym ładunkiem wybuchowym.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Jeżeli zauważysz krytycznie naładowaną rakietę lub granat zmierzający w stronę twojego towarzysza, szybko do niego podbiegnij i aktywuj na nim ładunek ÜberCharge, by go uratować. Otrzymasz to osiągnięcie również w przypadku, gdy użyjesz ÜberCharge na Demomanie, który wykona wybuchowy skok na krytycznie naładowanej bombie samoprzylepnej.


Ubi concordia, ibi victoria
Ubi concordia, ibi victoria
Pomóż w zabiciu 3 przeciwników przy punkcie kontrolnym wroga, nie ginąc.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Miej silnego kumpla koło siebie podczas ofensywy na punkt kontrolny przeciwnika. Zachowaj ÜberCharge na wypadek, gdy ty i twój towarzysz zostaniecie przytłoczeni przez zbyt wielu nieprzyjaciół.


Poczujesz małe ukłucie
Poczujesz małe ukłucie
Pomóż w zabiciu 3 przeciwników, za pomocą jednego ładunku ÜberCharge użytego na Skaucie.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie pokrywa się z osiągnięciem dla Skauta pod nazwą "Grzebanie przy piłce". Mobilność Skauta powinna wystarczyć do uniknięcia obrażeń, więc wspomóż go poprzez aktywowanie na nim ładunku Kritzkriega dla wzmocnienia walki z większą ilością wrogów. Skaut powinien używać Dubeltówki lub Wstrzymywacza, gdyż korzystanie z Siły Natury lub Buzownika może zabrać zbyt wiele czasu na przeładowywanie. Połączenie Kryt-o-Koli Skauta i zwykłego ÜberCharge pozwoli wam na zadawanie obrażeń minikrytycznych oraz bycie nieśmiertelnymi jednocześnie.