Medic başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Otoklav
Otoklav
Bir Pyro'nun tek ÜberŞarjla 5 düşmanı yakmasına yardım et.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Bir Pyro ile kalabalık bir düşman grubuna tuzak kurun. Düşmanlar genelde kontrol noktalarında ve raunt başlangıcında kalabalık halde bulunurlar.


Otopsi Raporu
Otopsi Raporu
Düşmanın fotoğraf kamerasına, cesedinin üzerinde alay hareketi yaparak poz ver.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir düşmanı öldürdükten hemen sonra cesedinin üzerinde alay hareketi yapın.


Hastaya Karşı Tutum
Hastaya Karşı Tutum
Kendi başarımını kazanmakta olan bir takım arkadaşını iyileştir.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarım çoğunlukla kontrolünüzün dışındadır ve Medic ile oynadığınız sürece elde etme şansınız vardır. Düşman bir Spy'ın başarım elde etmesi bu başarımda sayılmamaktadır.


Anında Etkili İlaç
Anında Etkili İlaç
Her ikiniz de hiç ölmeden, takımındaki bir Heavy'e 10 düşmanı öldürmesinde yardım et.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım bir Heavy başarımı olan İş Bölümü ile çakışmaktadır. İyi bir Heavy bulun ve onunla sesli sohbet üzerinden iletişim halinde kalın. Korumacı oynayın ve acil durumlar için ÜberŞarj saklayın. Kendinizi koruma altında tutun ve tuzaklara karşı dikkatli olun.


Patlatma Yardımı
Patlatma Yardımı
Bir Soldier'ın tek ÜberŞarjla 5 düşmanı patlatmasına yardım et.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım bir Soldier başarımı olan P*A*R*Ç*A*L*A ile çakışmaktadır. Belirli bir alanda Soldier'ın yüksek hasar verebilmesi için Roketatar ile Kritzkrieg kullanın. Düşmanlar genelde raunt başlangıçlarda ve kontrol noktalarında bir arada bulunurlar.


Kör Travma
Kör Travma
Heavy'nin tek ÜberŞarjla 2 düşmanı yumruklamasına yardım et.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir düşmana herhangi bir yakın dövüş silahıyla tuzak kuracak bir Heavy bulun ve onunla anlaşın. Düşmanlarınızı öldürmek yerine sadece yumruk attırmanız gerektiği için Bizon Biftekli Sandviç veya Gerçek Randımana Ulaştırıcılar'ın hız desteğini kullanmak bu başarım için önemli bir strateji olabilir. Bunu denerken ÜberŞarjınız her ikinizi de zarardan korumalıdır.


Personel Şefi
Personel Şefi
Toplam 1 milyon sağlık puanı iyileştir.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı, Medic ile yeterince oynadıktan sonra elde edebilirsiniz. Akıncının Arbaleti, Sıhhilah, Kritzkrieg, Hızlı Çözüm, Aşı Aleti ve Cerrah ile yapılan iyileştirmeler bu başarımda ilerleme sağlar.


Konsültasyon
Konsültasyon
Hiç ölmeden, takımındaki bir Medic'e 3 düşman öldürmesinde yardım et.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Aynı düşmanı öldürmek üzere dost bir Medic ile işbirliği yapın. Medic'in saldırı kapasitesi düşük olduğundan zayıf düşmanlara karşı savaşın ve gerektiğinde ÜberŞarj kullanın. İyileştiren ve öldüren kişinin kim olduğu herhangi bir farka neden olmaz. Eğer kendinize güveniyorsanız Über Zinciri taktiği ile birden fazla düşmanı öldürebilirsiniz.


Doktor Destekli Cinayet
Doktor Destekli Cinayet
20 kez takım arkadaşlarının intikamını almasına yardım et.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Savaştıkları sürece bütün takım arkadaşlarınızı iyileştirin. Nemesislerinden intikam aldıkları zaman bu başarımda puan kazanabilirsiniz. Ayrıca kendi nemesisinizin üzerinde yaptığınız asistler de bu başarımda ilerleme sağlamaktadır.


Böyle Yapınca Acıyor mu?
Böyle Yapınca Acıyor mu?
Şırınga silahı ile 50 Scout öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Diğerlerini iyileştirebildiğinizden ötürü Scoutlar genelde sizi hedef alırlar. Eğer yakınınızda herhangi bir takım arkadaşı yoksa Kan Emici kullanarak aldığınız hasarı azaltırken geriye kaçabilirsiniz. Scout'un yüksek hızından ötürü atışlarınız isabetli olmalıdır.


Çift Kör Denemesi
Çift Kör Denemesi
Yakınlardaki bir düşman Medic'in ÜberŞarj kullanmasının üzerinden 8 saniye geçmeden sen de kendininkini kullan.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Özellikle savunma halindeyken düşman bir Medic'in ÜberŞarjına karşı koymak için kendizinkini kullanın. Standart ÜberŞarj, Kritzkrieg veya Hızlı Çözüm'ün ÜberŞarjına karşı üstün gelecektir.


Aile Hekimliği
Aile Hekimliği
5 Steam Topluluğu arkadaşını ÜberŞarjla.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Arkadaşınızın bulunduğu bir oyuna giriponun üzerinde ÜberŞarjınızı kullanın. Başarım için beş farklı arkadaşınızı şarjlamalısınız, aynı arkadaşınızı şarjlamak çalışmayacaktır.


Zarar Vermeden Birinci
Zarar Vermeden Birinci
Her iki takımda da 6 veya daha fazla oyuncu varken, hiçbir düşmanını öldürmeden raundu tamamla ve en yüksek puanı al.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Medic'in puanlarının büyük çoğunluğu asistlerden gelir. İyileştirdiğiniz kişiye, onu iyileştirdiğiniz sürece, öldürme konusunda güvenin. Herkesin tam sağlıkta bulunmasına, gerektiğinde ÜberŞarjınızı kullanmaya özen gösterin. Tek bir takım arkadaşı sizi kollayamayacağından birden fazla iyi kişiyi iyileştirin. Başarımı rauntun sonuna kadar farklı bir sınıfla oynayıp daha sonra Medic'e geçip kimseyi öldürmeden de kazanabilirsiniz.


Ben Bir Medic'im. Bilginize...
Ben Bir Medic'im. Bilginize...
'Medic!' çağrısı yapan 5 Spy'ı öldürmek için kemik testeresini kullan.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: İyileştirme talep eden herhangi bir şüpheli oyuncuya Spy Kontrolü yapın. Eğer birinin Spy olduğunu düşünüyorsanız ona birkaç kere vurun.


Önemli Çağrılar
Önemli Çağrılar
'Medic!' çağrısında bulunan 200 takım arkadaşını iyileştir.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı, Medic ile yeterince oynadıktan sonra elde edebilirsiniz. Çatışmaların yakınında bulunun ve yardım isteyen takım arkadaşlarınıza yardım edin.


Grup Sağlık
Grup Sağlık
2 Medic ile çalışıp aynı anda 3 ÜberŞarjlama yapın.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bunu başarmak için diğer iki Medic ile işbirliği yapın. Enteresan bir biçimde diğer Medicler sizin takımınzda olmak zorunda değildir. Ayrıca bu başarımı maç başlangıçlarındaki kurulum süresinde elde etmeye çalışmak, ÜberŞarjınız çok daha hızlı dolacağından, daha kolay olabilir.


Eve Servis
Eve Servis
Arkadaşının bulunduğu oyuna katıl ve onu ÜberŞarjla.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Steam Topluluğu programının Arkadaşlar penceresinden "Oyuna Katıl" seçeneğini kullanın. Katıldıktan sonra arkadaşınızı ÜberŞarjlamadan önce ölmeyin. Eğer sunucu harita değiştirirse sistem, arkadaşınızın oyununa katıldığınızı kabul edecektir.


İki Yüzlülük Yemini
İki Yüzlülük Yemini
İyileştirdiğin düşman Spy'ı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir Spy'ı farkettiğiniz zaman onu kısa süre iyileştirip derhal öldürün.


Cehennem Hekimliği
Cehennem Hekimliği
Yanan 100 takım arkadaşını söndür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: İyileştirilecek takım arkadaşları arasında yananlar öncelikli olmalıdır.


Stajyer
Stajyer
Hiç ölmeden 7000 sağlık puanı iyileştirme yap.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Takım arkadaşlarınızı iyileştirirken çatışmaların biraz gerisinde durun. Hayatta kalmayı önceliğiniz haline getirin; iyileştirdiğiniz kişiyi intihar saldırılarında takip etmeyin ve ÜberŞarjınızı acil durumlar için saklarken mümkün olduğunca zarardan uzak durun. Takım arkadaşlarınıza fazladan can vermek de başarımda ilerleme sağlatacaktır. Hiçbir ilerleme bildirimi almayacağınızdan "tab" tuşuna basarak ne kadar iyileştirme yaptığınızı kontrol edebilirsiniz. Gereklilikleri karşıladıktan sonra raunt sona ermeden veya ölmeden başarımı elde edemezsiniz.


Tıbbi Atılım
Tıbbi Atılım
Bir Demoman'in tek ÜberŞarjla 5 düşman Engineer yapısını yok etmesine yardım et.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım bir Demoman başarımı olan Doktorlu Yıkım ile çakışmaktadır. Demoman yapıları imha etmede başarılı olsa da başarımın zor olan kısmı ÜberŞarjın olduğu sekiz saniye içinde imha edecek beş yapı bulmak olacaktır. Demoman'i saldırı esnasında korumak için standart Sıhhilah'ın zarardan koruma sağlayan ÜberŞarjını kullanın ve taretin önüne geçerek ateşi üzerinize çekin.


Tıbbi Müdahale
Tıbbi Müdahale
Yüksekten düşüp ölmek üzere olan bir takım arkadaşını kurtar.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir takım arkadaşınızın patlama sonucu havaya fırladığını gördüğünüzde Sıhhilah ile onu havada iyileştirip onun düşme hasarından ölme ihtimalini azaltın.


Ebe Krizi
Ebe Krizi
Düşman ateşi altında taretini onaran bir Engineer'ı iyileştir.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarım bir Engineer başarımı olan Doktor Onaylı Tamir ile çakışmaktadır. Engineer saldırı altındaki taretini onarırken onu iyileştirerek alabileceği hasara karşı koyabilmesini sağlayın.


Durum Değerlendirmesi
Durum Değerlendirmesi
Kemik testeresi ile 10 Medic öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Eğer yakınınızda bir takım arkadaşınız yoksa diğer Medic'i yakın dövüş silahınızla öldürmeye çalışın.


Plasebo Etkisi
Plasebo Etkisi
Hiç ölmeden, ÜberŞarj hazırla ve kullanmadan önce 5 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: ÜberŞarjınız dolduktan sonra korumacı oynayın ve sadece zayıf sınıflara saldırın. Kan Emici çatışmalarda daha çok hayatta kalma şansı tanıyacaktır. Eğer sorun yaşıyorsanız çatışma esnasında sizi iyileştirecek bir Medic'i yanınızda bulundurun.


Doktorculuk Oyunu
Doktorculuk Oyunu
Hiç Medic bulunmayan bir takımda, bir takım arkadaşının 'Medic!' çağrısından sonra Medic olan ilk kişi ol ve 500 sağlık puanı iyileştirme yap.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Hiçbir takım arkadaşınız Medic ile oynamıyorken birinin iyileştirme çağrısında bulunmasını bekleyin, ardından sınıf değiştirip işinizi yapın. Gereklilikleri karşıladıktan sonra raunt sona ermeden veya ölmeden başarımı elde edemezsiniz.


Koruyucu Hekimlik
Koruyucu Hekimlik
ÜberŞarjladığın takım arkadaşınla kontrol noktasını almaya çalışan düşmanı engelle.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Siz, iyileştirdiğiniz kişi ve düşman bir kontrol noktasının üzerindeyken ÜberŞarjınızı aktifleştirin. Yaptıklarınız savunma olarak sayılacak ve başarımı elde edeceksiniz.


Dörtlü Baypas
Dörtlü Baypas
Aynı anda 4 farklı düşmandan hasar alan bir takım arkadaşını iyileştir.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Ön hatlardaki bir takım arkadaşı daha çok hasara maruz kalacak ve mantıken iyileştirme önceliğine sahip olacaktır. Baskı altında olabileceğiniz durumlar için hazırda bir ÜberŞarj bulundurmak işinize yarayabilir.


Cerrah
Cerrah
Hiç ölmeden ve ıskalamadan düşmanlara arka arkaya 5 kez kemik testeresi ile vur.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Kemik Testeresi, yakın mesafede kendini savunmak için iyi gözükse de uzun süreli savaşlarda işinizi zorlaştırabilir. Sahip olduğunuz fazladan hız ve sağlık yenilenmesini yakın dövüş çatışmalarında avantajı elinizde bulundurmak için kullanın. Vuruşlar hızlı olmak zorunda olmasa da silahınızı değiştirmeyin çünkü başarım ilerlemenizin sıfırlanmasına neden olacaktır.


İkinci Görüş
İkinci Görüş
2 takım arkadaşını aynı anda ÜberŞarjla.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: ÜberŞarjınızı kullandığınız esnada iyileştirmenizi hızlıca başka bir kişiye daha yönlendirin.


Uzman
Uzman
Hiç ölmeden 10000 sağlık puanı iyileştirme yap.
Zorluk: Çok Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım, Stajyer başarımının bir üst versiyonudur. Kalan 3000 iyileştirme puanı zor gözükmese de korumacı oynamaya devam edin.


Cerrahi Hazırlık
Cerrahi Hazırlık
Hazırlanma süresi sona erdiğinde kullanıma hazır ÜberŞarj bulundur.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Kurulum süresinde, bir takım arkadaşınızı ÜberŞarjınız dolana kadar iyileştirin. ÜberŞarjınız kurulum süresinde azamî hızda dolacağından fazladan bir uğraş vermenize gerek kalmayacaktır.


Travma Kraliçesi
Travma Kraliçesi
5 dakikadan kısa bir sürede 3 ÜberŞarjlama yap ve bu süre içerisinde 5 öldürmeye yardım et.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Büyük çatışmalarda arkada durun ve hasar alanları iyileştirerek ÜberŞarjınızın hızla dolmasına yardımcı olun. Kritzkrieg veya Übertestere kullanarak ÜberŞarjınızı daha hızlı doldurabilirsiniz.


Triyaj
Triyaj
Takım arkadaşına bir kritik patlayıcı isabet etmeden hemen önce onu ÜberŞarjla.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Bir takım arkadaşınıza doğru gelen kritik bir roket veya bomba gördüğünüzde hızlıca tepki verin ve onu ÜberŞarjlayın. Öte yandan ÜberŞarjınızı kendini kritik bir patlayıcı ile vuran bir Demoman veya Soldier üzerinde kullanarak da başarımı elde edebilirsiniz.


Birliğin Olduğu Yerde Zafer Vardır
Birliğin Olduğu Yerde Zafer Vardır
Hiç ölmeden, düşman kontrol noktasındayken 3 düşmanın öldürülmesine yardımcı ol.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: İyileştirecek güçlü birini bulun ve bir noktayı birden fazla kişiye karşı savunun. ÜberŞarjınızı baskı altında kalabileceğiniz durumlara saklayın.


Sadece Küçük Bir İğne
Sadece Küçük Bir İğne
Bir Scout'ın tek ÜberŞarjla 3 düşmanı öldürmesine yardım et.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım bir Scout başarımı olan Doktoru Sopalama ile çakışmaktadır. Scout'un kaçış kabiliyeti hasardan kaçmasını kolaylaştıracaktır, o yüzden ona Kritzkrieg ile kalabalık üzerindeki kabilyetini arttırın. Scout'un, daha kısa yeniden doldurma süresinden ötürü, Çifte ya da Kısa Fren'i birincil silah olarak kullanması daha mantıklı olacaktır. Alternatif olarak standart ÜberŞarj ile Kritik Kola kullanabilir.