Pyro başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Kundakçı
Kundakçı
50 Engineer yapısını parçala.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: İlgilenilmeyen Dispanser ve Işınlayıcıların işini bitirin. Eğer seviye 3 bir taret gördüyseniz, onun etrafından dolaşamayacağınız için, ÜberŞarj'a ihtiyaç duyacaksınız. Yuvayıkan ile düşman Spy'ların bozucularını kaldırmak da bu başarım için sayılmaktadır.


Uyarı Atışı
Uyarı Atışı
İşaret fişeği ile 100 düşmanı ateşe ver.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Düşmanlarınızı uzun menzilde İşaret Fişeği ile vurabilirsiniz. Fişekler kavisli yol aldığı için düşmanınızın biraz üzerine hesaplayarak atış yapmalısınız. Tutuşturma tabanlı bütün başarımlarda olduğu gibi Pyroları vurmak bu başarımda sayılmamaktadır.


Yangın Vaftizi
Yangın Vaftizi
10 düşmanı yakarak suya atlamaya zorla.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Tutuşturulmuş düşmanlar genel olarak kendilerini söndürmek için suya yönelmeye meyillidir. Hydro'daki nehir gibi sığ sular oyuncuları söndüremez. Ayrıca düşmanlarınıza, onları hava püskürtmesiyle suya fırlatarak, "yardım edebilirsiniz".


Barbekücü
Barbekücü
Bir oyuncuya hükmederek oyundan ayrılmasına sebep ol.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı elde etmek genel olarak sizin ellerinizde değildir. Birine hükmetmeyi başardıktan sonra ondan uzaklaşarak sizden intikam alma şansını azaltın. Düşmanınız oyundan siz Pyro iken çıktığı sürece ona istediğiniz sınıfla hükmedebilirsiniz. Düşmanınızı öldürdükten sonra alay hareketi yaparak düşmanınızın sinirlenip oyundan ayrılma potansiyelini arttırabilirsiniz.


Yanık Koğuşu
Yanık Koğuşu
Überşarjlamaya hazır olan 3 Medic'i ateşe ver.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Düşman Mediclere tuzak kurmak için alternatif yolları kullanın. Ayrıca belirli bir mesafeden onları ateşe vermek için İşaret Fişeği, Patlatıcı, Adam Eritici, veya Kavurucu Atış kullanabilirsiniz.


Kamp Ateşi
Kamp Ateşi
Aynı bölgede hiç ölmeden arka arkaya 3 düşman öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Kontrol noktaları gibi düşmanların çok bulunduğu bir alana tuzak kurun. Leşleri belirli bir süre içinde elde etmek zorunda değilsiniz, geri çekilip dönerek de devam edebilirsiniz.


Keresteci
Keresteci
Hiç ölmeden baltanla 6 kişiyi öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım Oduncu başarımının bir ileri halidir. Leşi elde etmek için diğer silahlarınızla düşmanınızı zayıflatabilirsiniz ancak öldürücü darbe yakın dövüş silahınızdan olmalıdır. Yakın dövüş leşlerinizi daha kolay elde etmek için Spylar ve Sniperlar gibi dar alandaki ve izole düşmanları hedef alın ve Heavy gibi güçlü sınıflardan kaçının. Bu başarımı Orta Çağ Modu'nda veya Mannpower'da elde etmek daha kolay olabilir.


Kombine Yangın
Kombine Yangın
Ateşe verdiğin 20 oyuncunun işini bitirmek için av tüfeği'ni kullan. .
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Eğer düşmanınız Alev Silahı'nın kısa menzilinden kaçarsa onun işini bitirmek için Av Tüfeğinizi kullanın. Alternatif bir yol olarak düşmanınızı alev silahınızla duvara püskürtüp av tüfeğinizle öldürebilirsiniz. Yağyakar'ın daha kısa silah değiştirme süresi bu başarım için daha kullanışlı olabilir.


Kontrollü Yakış
Kontrollü Yakış
Kontrol noktalarınızdan birini ele geçirmeye çalışan 50 düşmanı ateşe ver.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Kontrol noktalarının etrafında bulunarak gördüğünüz düşmanları ateşe verin. İşaret Fişeği, Patlatıcı, Kavurucu Atış, veya Adam Eritici kullanarak düşmanlarınza çok yaklaşmadan onları ateşe verin.


İstihbarat Yakan
İstihbarat Yakan
İstihbaratınızı taşıyan 5 düşmanı yak.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Savunmada oynarken istihbaratı savunun. Rauntun başlangıcı, yani düşman Scoutların neredeyse garanti bir şekilde istihbaratınıza hücum edeceği zaman, bu başarımı elde etmek için harika bir fırsat vermektedir.


Dans Etme Kurbanları
Dans Etme Kurbanları
3 düşmanı alay hareketi yaparlarken öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Alay hareketi yapan herhangi bir düşman arayın ve onu öldürün. Sandviç gibi yemek kutusu eşyalarını yiyen bir Heavy öldürmek de, alay hareketi yaptığı için, başarımda ilerleme sağlayacaktır.


Burun Farkı
Burun Farkı
Seni öldüren düşmanı aynı saniye içerisinde öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Çatışmaya girdiğiniz düşmanlar siz öldükten sonra büyük ihtimalle yanıyor olacaktır. Neden olduğunuz sonradan yanma hasarının düşmanınızı öldürmesini bekleyin.


Ateş Et ve Unut
Ateş Et ve Unut
Ölü haldeyken 15 oyuncuyu öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Ölmeden önce olabildiğince çok hasar verin. Yakındaki Sağlık Paketlerini çalarak kendilerini söndürmelerine engel olun.


Yangın Şefi
Yangın Şefi
1000 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı Pyro ile yeterince oynadığınız zaman elde edebilirsiniz.


İtfaiyeci
İtfaiyeci
500 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı Pyro ile uzunca bir süre oynadığınız zaman elde edebilirsiniz.


Ateşli Güvenlik
Ateşli Güvenlik
Takım arkadaşının yapısı üzerine elektro bozucu yerleştiren 5 Spyateşe ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Takımınzdaki Engineer'ların yapılarının yapılarının başında bulunun ve bir taretie bozucu yerleştirildiğini gördüğünüz veya duyduğunuz zaman Spy Kontrolü yapın.


Yangını Seyret
Yangını Seyret
Dürbünden bakan 10 Sniperateşe ver.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Düşman Sniperların dikkatlerinden uzak kalmak için daha az kullanılan rotaları kullanın. Onları belirli bir mesafeden tutuşturmak için İşaret Fişeği, Patlatıcı, Kavurucu Atış veya Adam Eritici kullanabilirsiniz.


Kebap Dönüşü
Kebap Dönüşü
Muhteşem Dönüş alayını yapmak için fırlatılmış olan bir oyuncuyu yak.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Basitçe, alay hareketinde havaya fırlatılan oyuncuyu yakın (alay hareketinde oyuncuyu fırlatan oyuncuyu değil). Eğer hedefinize yanaşmak zorsa onu İşaret Fişeği ile de yakabilirsiniz.


Dondurucu Sıcak
Dondurucu Sıcak
Düşmanın fotoğraf kamerasına her bir alay hareketin ile poz ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir oyuncuyu öldürdüğünüz anda alay hareketi yapın. Bir kere birincil silahla, bir kere ikincil silahla, bir kere de yakın dövüş silahıyla alay hareketi yapın. Başarımın aşamalı oluşundan ötürü tüm alay hareketlerinizi tek yaşamda veya aynı oyuncuy göstermek zorunda değilsiniz.


Renk Tayfı Savaşçısı
Renk Tayfı Savaşçısı
Gökkuşağı Üfleyici'nin alay hareketi ile 3 düşman oyuncuyu tutuştur.
Zorluk: Çok Zor
Nasıl Kazanılır: Gökkuşağı Üfleyici yapacağınız alay hareketi ağır hasar veren bölgesel bir alay hareketi olan Armageddon olacaktır. Bu alay hareketini kalabalık bir düşman grubunda ve alay hareketinin uzun süresinden ötürü bir koruma ile yapın. Başarımda oyuncuyu öldürmek onu tutuşturmak sayılmayacağı için üç oyuncu alay hareketine maruz kalıp hayatta kalmalıdır.


Ateşin Var Mı?
Ateşin Var Mı?
Sigarasını fırlatmakta olan bir Spyateşe ver.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Alay hareketi yapan bir Spy bulmak nadir bir durumdur, yalnız olanların Kılık Değiştirme Seti ile alay hareketi yapmasını bekleyin. Ayrıca "Sadece Senin Gözlerin İçin" başarımını elde etmeye çalışan bir düşman Spy arayın.


Arkandaki Sıcaklık
Arkandaki Sıcaklık
Alev silahı ile 50 düşmanı arkasından öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Düşmanlarınıza tuzak kurun ve düşman size dönmeye çalışmaya başladığı zaman etrafında dönün. Sırtyakar düşmanlarınızın arkasında kritik hasar verdiği için bu başarımda işinizi kolaylaştırabilir.


Sıcak Patates
Sıcak Patates
Basınçlı hava patlamaları ile 100 nesneyi geri fırlat.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Uyku Perisi topları, Paketleyici Suikastçi süs topları, Bozuk Sütler, herhangi bir düşman Soldier'ın birincil silahından çıkan roketler, İşaret Fişeği'nin fişekleri, Bombalar, Yapışkan Bombalar, Taret roketleri, Akıncının Arbaleti'nden veya Avcı'dan çıkan oklar, ve Kavate gibi cisimler püskürtülebilir. Demoman patlayıcıları, özellikle Yapışkan Bombalar, birden fazla kez püskürtülebildiği için daha kolay hedeflerdir.


Sıcak Atış
Sıcak Atış
Bir Soldierpüskürtülmüş kritik roketle öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Hava patlamasıyla püskürtülen cisimler rakiplere mini-kritik hasar verdiği için herhangi bir Soldier'ı onun püskürtülmüş roketiyle öldürürseniz başarımı elde edebilirsiniz.


Ben Kızartırım
Ben Kızartırım
10 kılık değiştirmiş Spyateşe ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Şüpheli davranan takım arkadaşlarınıza Alev Silahı ile Spy Kontrolü yapın.


Oduncu
Oduncu
Hiç ölmeden baltanla 3 kişiyi öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarım Pyro'nun herhangi bir yakın dövüş silahıyla elde edilebilir. Pyro olarak yakın dövüşte başarılı olsanız da yakın dövüş silahınıza Alev Silahı'ndan daha çok önem verin. Hızlı bir tutuşturmadan sonra düşmanınızı Yangın Baltası'nın vereceği kritik hasar rakibinizi öldürmenin en hızlı yolu olacaktır. Hava püskürtmesi kullanarak onları hasar alabilecekleri konumlara fırlatabilirsiniz. Korumacı bir biçimde oynayın ve çok fazla hasar alırsnız geri çekilin. Rakibinize birincil ve ikincil silahla hasar verebilirsiniz ancak son vuruş yakın dövüş silahından olmalıdır.


Pastırma Kızartması
Pastırma Kızartması
Alev silahı ile 50 Heavy öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım sadece standart Alev Silahı ile elde edilebilir. Minigun sizin işinizi yakın mesafede bitireceği için düşman Heavylere tuzak kurun veya ona takım arkadaşlarınızla saldırın. Onun etrafında dolanarak alacağınız hasarı da azaltabilirsiniz.


Sonraki Çıra
Sonraki Çıra
Bir düşmanı ve onu iyileştiren Medic'i ateşe ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Alternatif bir yol bulun ve Medic ile iyileştirdiği kişiye arkadan saldırın.


Omgwtfbbq
Omgwtfbbq
Bir düşmanı alay hareketi ile öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Dürbün kullanan bir Sniper gibi farkında olmayan hedeflere yaklaşıp Kavurucu Atış hariç herhangi bir ikincil silahla ona alay hareketi yapıp onu öldürün. Ancak Pyro alay hareketini yaparken düşmanınızın dikkatini çekecek bir gürültü çıkarır. Alternatif olarak, bir Işınlayıcı Çıkışı veya bir köşe gibi görülemeyeceğiniz bir noktada alay hareketi yapın ve bir düşmanın gelmesini ümit edin.


Pilot Işığı
Pilot Işığı
Roket zıplaması yapmış bir Soldier'ı havadayken tutuştur.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Roket zıplaması yapan bir Soldier normal şartlar altında Alev Silahı'nızın menzilinin dışında olacağı için onu İşaret Fişeği, Patlatıcı, Kavurucu Atış veya Adam Eritici kullanarak onları havada vurmaya çalışın. Ayrıca bu başarım Soldier iken İnek Mengenesi 5000'in şarjlı atışı (patlaması yakındaki oyuncuları yaktığı için) ile roket zıplaması yaparak da elde edilebilir.


B Planı
B Planı
Her ikiniz de su altına iken 10 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Pyro birincil silahlarının hasar veremediği bir alan olan su altında o kadar da etkili değildir. Hasar almış düşmanları hedef alarak onu Av Tüfeği ve Balta ile öldürün. Eğer Neon Yokedici'ye sahipseniz, su altındaki hedeflere kesin olarak kritik hasar verdiği için, onu kullanın.


Kundaklama Ustası
Kundaklama Ustası
Toplam 1 milyon puanlık alev hasarı ver.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı Pyro ile yeterince oynadığınız zaman elde edebilirsiniz. Av Tüfeği veya bir yakın dövüş silahıyla verilen hasar bu başarımda kabul edilmemektedir.


Ateş Teknikleri
Ateş Teknikleri
Tek bir Überşarjla 3 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: ÜberŞarjlandıktan sonra bir düşman grubuna saldırın. Pyro'nun yakın dövüş menzili ve düşman ateşine maruz kalışı sebebiyle bu başarım için standart ÜberŞarj daha iyi bir tercih olabilir.


İkinci Derece Yanık
İkinci Derece Yanık
Başka bir Pyro tarafından ateşe verilmiş bir düşmanı öldür.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Takımınzdaki bir Pyro'nun ateşe verdiği bir düşmanı herhangi bir silahla öldürün.


İçten İçe Yanış
İçten İçe Yanış
Görünmez olan 10 Spyateşe ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Görünmez olan Spyların çıkardığı duman ve sese dikkat edin ve onları takip edin. Duman çıktığını fark ettiğiniz noktalarda muhtemelen düşman Spylar saklanmaktadır.


Siftah
Siftah
Az önce ışınlayıcı kullanmış 10 düşmanı ateşe ver.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Düşman ışınlayıcılarından çıkan oyuncuların bıraktığı ize dikkat edin. Eğer ışınlayıcıya dokunmazsanız, gelecek olan düşmanları yakmak üzere bekleyebilirsiniz.


Sosis Kızartma
Sosis Kızartma
2 düşman Scout'u aynı anda ateşe ver.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Birden fazla rakip Scoutların bulunduğu bir bölgede işlek bir noktada bekleyin.