Tekrar başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Bu İlk Adım
Bu İlk Adım
İlk tekrarını kaydet.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Tekrarları destekleyen bir sunucu bulun ve kayıt yapmaya başlayın. Tekrar desteğine sahip olan sunucuları sunucu tarayıcının Tekrar Desteği filtresi aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.


Düzeltebiliriz
Düzeltebiliriz
Bir tekrarı izlerken boşluk tuşuna basarak düzenleyiciye gir.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Kaydedilmiş bir tekrarı açın ve düzenleyiciye getirin.


Makyaj Vaktiniz Bay Hale
Makyaj Vaktiniz Bay Hale
Bir tekrarı film olarak kaydet.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir tekrar kaydettikten sonra onu görüntüleyin ve kendinize göre düzenleyip film olarak kaydedin.


Kendi Şovunun Yıldızı
Kendi Şovunun Yıldızı
Bir tekrarı düzenlemek için biraz vakit harca.
Ödül: Yönetmenin Montajı
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Tekrar düzenleyicisinde kullanılabilir olan her aracı deneyin. Bu başarımı elde etmek Yönetmenin Montajı'nı kazandırır.


Ev Yapımı
Ev Yapımı
Filmin YouTube™'da 100 defa izlensin.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Öncelikle filminizi YouTube'a yükleyin. Youtube'un büyük izleyici kitlesi sayesinde filminizin reklamını yapmasanız bile 100 görüntülenme elde etmek kolay olacaktır. Videonuzu görüntülemeleri için arkadaşlarınıza veya ailenize sormayı deneyin. 100 görüntülemeye ulaştığınız zaman oyunda tekrar ekranından videonuzu seçtiğinizde başarım ile ödüllendirilirsiniz.


Yerel Sinema Yıldızı
Yerel Sinema Yıldızı
Filmin YouTube™'da 1000 defa izlensin.
Ödül: Ön Safların Yılmaz Kayıtçısı
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Sadece arkadaşlarınız ve ailenizden yardım alarak 1000 görüntülenmeye ulaşamazsınız. Aşağıdaki tavsiyelere göz atın. Bu başarımı elde etmek Ön Safların Yılmaz Kayıtçısı.


Bağımsız Film Festivali
Bağımsız Film Festivali
Filmin YouTube™'da 10,000 defa izlensin.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu noktada filminiz fazlasıyla görüntülenme elde edebilmek için nispeten iyi bir kaliteye sahip olmalıdır. Aşağıdaki tavsiyelere göz atın.


Hasılat Rekoru
Hasılat Rekoru
Filmin YouTube™'da 100,000 defa izlensin.
Zorluk: Çok Zor
Nasıl Kazanılır: Genel olarak sadece en yüksek kaliteye sahip olan ve oyunculara cazip gelebilecek tekrarlar bu kadar fazla görüntülenmeye sahip olur. Aşağıdaki tavsiyelere göz atın.


YouTube'da Görüntülenme Elde Etmek için Tavsiyeler

Arkadaşlarınıza ve ailenize sormak veya sadece çığır açan bir film yapmaya odaklanmak dışında videolarınıza daha fazla görüntülenme elde etmek için yapabileceğiniz birkaç şey bulunmaktadır.

  • Videonuz için zekice bir başlığınız olsa bile yanına "TF2 oyun tekrarı" veya "Team Fortress 2 oynanış" gibi şeyler iliştirerek bu türden içerik aranırken sizin videonuzun bulunma ihtimalini artırabilirsiniz.
  • Eğer popüler bir videonuz varsa veya popüler videosu olan birini biliyorsanız videonuzun başlığını önceki videoya olabildiğince yakın biçimde koyun. Böylece bir kimse daha popüler olan videoyu izlediğinde sizin videonuz "ilgili video" olarak gösterilecektir.
  • Video açıklamasında videoda neler olduğunu anlatın. Bu, anlamsız görünse de, videonuzun bulunma şansını artırır. Ayrıca birisi Google'da videonuzu bulup "komik TF2 anları"ndan daha ilgi uyandıran bir açıklamayla karşılaşınca o kişinin ilgisini daha çok çekebilirsiniz."

Videonuzu sadece YouTube video parametreleri ve Team Fortress 2 üzerinden düzenlemeyin. Yüklediğinizde videonun ayarlarını YouTube üzerinde de düzenleyin. Bu durumda birkaç başka araca erişiminiz bulunmaktadır:

  • Videolarınızı içeriğiyle ilişkili olan terimlerle etiketleyin. "headshot," "spycrab," vb. etiketler diğer kişilerin videonuzu bulmasını kolaylaştıracaktır. Mümkün olduğunca çok etiket kullanın ve yerinde olduğu sürece YouTube'un önerdiği etiketleri eklemeyi unutmayın.
  • Daha ilgi çekici bir kare seçin. Video detayı ekranından küçük resim olarak kullanılmak üzere videonuzu yansıtacak üç kareden birini seçebilir veya bir grafik tasarım yazılımı (Photoshop, Paint.NET, Gimp) ile görsel açıdan ilgi çekici bir küçük resim yapıp video bilgi sayfası üzerinden "Özel Küçük Resim" seçeneği üzerinden yükleyin.
  • Müzik ve altyazıların videonuzun daha ilgi çekici olmasını sağlayacağını düşünüyorsanız Audioswap and ve Altyazılar/Açıklamalar araçlarını kullanın. Audioswap'in videodaki tüm seslerin üstünde kalıcı olarak düzenleme yapan bir yazılım olduğunu aklınızda bulundurun. Ayrıca bazı izleyicilerin altyazıları/açıklamaları dikkat dağıtıcı veya sinir bozucu bulabileceğini aklınızda bulundurun.

Videonuzun ayarları tamamlandığında videonuzun daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlamak için topluluklara yalvarmaktan daha fazla seçeğeneğiniz bulunmaktadır:

  • Kullanım Şartları şiddetle yasaklamadığı sürece forumlarda tekrarınızın bir linkini paylaşın. Videonuz için ayrı bir mesajın fazla kullanışsız olacağını düşünüyorsanız videonuzun veya kanalınızın bir linkini forum imzanıza koyun.
  • Tekrarınızın bir linkini Reddit, Digg, StumbleUpon vb. içerik paylaşım sitelerinde paylaşın. Eğer videonuz fazlasıyla iyiyse on binlerce görüntülenmeye ulaşmanızı sağlayacak yoğun bir trafik alacaktır.
  • Eğer videonuzun gerçekten fevkalade olduğuna ve ana akım bilgisayar oyuncuları tarafından fark edilebilecek türden olduğuna inanıyorsanız videonuzu Kotaku, Joystiq vb. oyun medya kuruluşlarına e-posta aracılığıyla gönderebilirsiniz. Bu siteler çoğunlukla videonuz gerçekten göze çarpıyorsa videonuzu yayınlarlar ancak kabul edilirse videonuz kısıtlı bir hayran kitlesinden çok daha geniş kitlelere rahatlıkla ulaşabilir.