Jak odblokować osiągnięcia dla Skauta

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Agent wahadłowy
Agent wahadłowy
Przejmij tajne materiały wroga 25 razy.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie zdobywa się poprzez granie przez jakiś czas - zamiast zabijać ludzi, staraj się przede wszystkim przejąc tajne materiały wroga.


Bez znieczulenia
Bez znieczulenia
Zabij Medyka, który jest gotowy do użycia ładunku ÜberCharge.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Najbardziej rozgarnięci Medycy będą aktywować swój ładunek, jeśli zostaną zaatakowani. Możesz spróbować szczęścia poprzez otrzymanie krytycznych obrażeń lub mając nadzieję, że nie przywiązują uwagi do tego, że do nich strzelasz. Możesz także użyć Piaskuna do ogłuszenia Medyków przed ich zabiciem, aby upewnić się, że nie zaatakują lub włączą Übera. Jeśli zaskoczysz Medyka od tyłu, Siła Natury zabije ich zanim nawet się zorientuje, że został zaatakowany. Inną metodą jest użycie Kryt-o-Coli tuż przed atakiem w celu zwiększenia szansy zabicia Medyka zanim zdoła odpalić ładunek, choć jeśli jest przygotowany do ewentualnego ataku, możesz dotrzeć do niego za późno.


Blokowanie bazy
Blokowanie bazy
Zablokuj 50 przejęć punktów.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Obrona nie jest może typowym zajęciem Skauta, jednak możesz uwijać się przy atakowanych punktach i przebiegać przez nie, gdy są przejmowane. Tanim chwytem jest ciągłe przebieganie przez punkt w celu uzyskania odpowiedniej liczby obron. Ładunek nie liczy się jako punkt kontrolny, dlatego nie możesz zdobyć tego osiągnięcia na mapach typu Ładunek.


Brudna zagrywka
Brudna zagrywka
Spowoduj nieszczęśliwy wypadek śmiertelny poprzez ogłuszenie przeciwnika.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie jest mocno uzależnione od rozgrywanej mapy, jednak najprostszym sposobem jest ogłuszenie gracza na mapie Well na torach i modlenie się o to, aby pociąg przejechał twoją ofiarę. Inną metodą może być pomoc innego Skauta próbującego zdobyć osiągnięcie Klasyczny upadek poprzez ogłuszenie kogoś, podczas gdy drugi Skaut używa odrzutu Siły Natury do spowodowania środowiskowej śmierci, co zaowocuje zdobyciem przez dwóch Skautów danych osiągnięć.


Budowlanka
Budowlanka
Zniszcz 3 konstrukcje wroga, które są nadal w budowie.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Jeśli zniszczysz konstrukcję Inżyniera, gdy jest ona jeszcze w budowie, masz duże szanse na to, że będzie on chciał to zrobić ponownie z nadzieją, że skoncentrujesz się na innym celu. Kiedy Inżynier kładzie konstrukcję, wystarczy jeden strzał z czegokolwiek, aby ją zniszczyć. Weź pod uwagę to, że Zasobniki i Teleportery potrzebują dwa razy więcej czasu na budowę niż Działka strażnicze i są bardzo łatwe do zniszczenia.


Chwila nieuwagi
Chwila nieuwagi
Zabij 50 przeciwników, podchodząc ich od tyłu i korzystając z Siły Natury.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Spróbuj okrążyć każdy cel (standardowy sposób atakowania Skautem) lub zakradnij się do niego. Możesz też użyć Piaskuna do ogłuszenia przeciwników i wystrzelić szybką serię w plecy, co zabije od razu większość słabszych klas. Pamiętaj jednak, że dla celów tego osiągnięcia musisz zabijać wrogów od tyłu - dlatego jeśli ich okrążasz, nie przesadzaj. Możesz użyć swojej prędkości do wpadnięcia i odkrycie wrogich Szpiegów, by następnie strzelić im w plecy, gdy będą próbowali uciec. Jeśli jesteś osaczony, Kryt-o-Cola może znacząco pomóc w tej sytuacji - pozwoli ci zabić każdą klasę ze 125 punktami zdrowia jednym trafieniem, a każdą inną dwoma trafieniami, o ile nie są nadleczeni.


Cichociemny
Cichociemny
Wykradnij i przejmij tajne materiały przeciwnika, nie oddając przy tym ani jednego strzału.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie nie wymaga przeniesienia tajnych materiałów wroga od jej początkowego punktu; możesz podnieść inteligencję w dowolnym miejscu, w którym została upuszczona i wciąż zaliczyć to osiągnięcie, o ile nie oddałeś żadnego strzału podczas przenoszenia jej (możesz wciąż używać broni do walki wręcz). Jeśli przejmujesz już materiały, możesz upuścić materiały wroga tuż przed własnymi (domyślnie "L"), podnieść je i dostarczyć do lokacji docelowej.


Cykl
Cykl
W ciągu jednego życia zabij przeciwnika na ziemi, w powietrzu i w wodzie.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Niewiele map posiada wodę, a musisz w niej nurkować, aby zaliczyć część tego osiągnięcia. Wiele osób błędnie uważa jako cel osiągnięcia jako zabicie kogoś będących w powietrzu, w wodzie i na ziemi. Zabicie kogoś na ziemi i w powietrzu jest łatwe (w tym drugim przypadku można dodatkowo uzyskać jedno z zabójstw do osiągnięcia Zabójcza mucha), dlatego dobrym pomysłem jest przebywanie w wodzie do momentu, gdy ktoś wskoczy za tobą, a po zabiciu go zająć się następnymi dwoma zabójstwami. Osiągnięcie to można łatwo zdobyć na mapie 2Fort poprzez zabicie kogoś, skacząc z balkonów, na mostku i wreszcie w wodzie. Mapa Well posiada sporo wody w pobliżu najczęściej uczęszczanych miejsc i jest najrozsądniejszym miejscem na zdobycie tego osiągnięcia.


Grzebanie przy piłce
Grzebanie przy piłce
Zabij 3 wrogów, znajdując się pod wpływem ÜberCharge'a użytego przez Medyka.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: Znajdź Medyka, który da ci ÜberCharge'a i zabij 3 przeciwników. Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, gdyż żaden rozgarnięty Medyk nie da swojego ładunku Skautowi w krytycznym momencie. Jeśli już przekonasz do tego jakiegoś Medyka, postaraj się, aby używał Kritzkriega. To osiągnięcie pokrywa się z osiągnięciem dla Medyka (Poczujesz małe ukłucie), dlatego z odrobiną szczęścia znajdziesz w końcu chętnego Medyka. Używanie Dubeltówki jest rozsądniejszym wyborem niż Siła Natury, ponieważ nie będziesz musiał przeładowywać broni już po dwóch strzałach.

Inny sposób obejmuje użycie Kryt-o-Coli wraz z normalnym ładunkiem z Mediguna. Taka kombinacja zapewni ci minikrytyczne obrażenia bez martwienia się o nagłą utratę dodatkowych obrażeń ze strony Medyka.


Klasyczny upadek
Klasyczny upadek
Spowoduj nieszczęśliwy wypadek śmiertelny lub samobójstwo, korzystając z odrzutu Siły Natury.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Znajdź Snajpera na balkonie i zestrzel go stamtąd - połączenie obrażeń od broni i z upadku powinno załatwić sprawę. Na mapach z bezdennymi otchłaniami i dołami, jak np. Steel lub Lumberyard, przebywaj w ich pobliżu i spychaj na dół nieszczęśliwą ofiarę. Z odpowiednim wyczuciem czasu możesz także użyć pociągu na mapie Well.


Krótka piłka
Krótka piłka
Zacznij przejmowanie punktu przejęcia w ciągu sekundy od momentu, gdy stanie się dostępny.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Zakradnij się za linie wroga i poczekaj w pobliżu ostatniego punktu kontrolnego. Po przejęciu przedostatniego punktu przez twoją drużynę zajmij ostatni dla łatwego przejęcia. Jest to standardowa taktyka drużynowa, daj tylko po prostu znać reszcie, że jesteś na następnym punkcie. Nie musisz przejąć tego punktu, dla zaliczenia tego osiągnięcia liczy się tylko rozpoczęcia przejmowania. Na mapach typu Granary lub Well odzyskiwanie punktu tuż po zajęciu go przez przeciwników jest także dobrą metodą, tak samo jak odepchnięcie ich od środkowego punktu na początku rundy.

Najłatwiej jest zdobyć to osiągnięcie na mapie KOTH_Harvest - przygotuj się na dachu swojej bazy i wskocz na punkt przez dziurę w dachu na sekundę przed tym, jak stanie się dostępny.


Na aut
Na aut
Odrzuć przeciwnika na 25 metrów za pomocą Piaskuna.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie jest ciężkie do zdobycia. Aby je zaliczyć, musisz wykonać atak drwiną za pomocą Piaskuna; dodatkowo przeciwnik musi odlecieć na 25 metrów i jeśli jego zwłoki uderzą wcześniej o coś przed wylądowaniem na ziemi, nie otrzymasz tego osiągnięcia, dlatego najlepiej wykonuje się go na otwartych przestrzeniach. Jest to najdłuższa drwina w grze, dlatego najłatwiej wykonać ją na Snajperze lub zdekoncentrowanym Grubym z rozkręconym Minigunem. Innym sposobem jest wykonanie drwiny mniej więcej podczas fazy przygotowania w pobliżu bazy wroga. Upewnij się tylko, że zwłoki polecą wystarczająco daleko.


Nasi 1, Goście 0
Nasi 1, Goście 0
Zabij Grubego i zabierz jego kanapkę.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Zadaj po prostu sporą liczbę obrażeń Grubemu posiadającemu Kanapkę (możesz oszacować pozostałą liczbę punktów zdrowia Grubego, używając pokazywania liczby zadanych obrażeń w ustawieniach zaawansowanych gry sieciowej) lub podążaj za takim, który już został zaatakowany przez innego członka twojej drużyny. Nie zabijaj go, tylko podążaj za nim na średnim dystansie. Używaj elementów otoczenia, aby uniknąć zostania złapanym. Nasłuchuj głośnych dźwięków przeżuwania podczas zjadania Kanapki przez Grubego i zabij go. Upewnij się, że ma ją wyciągniętą, ponieważ po zjedzeniu Gruby automatycznie ją chowa. Zdobywasz osiągnięcie tuż po podniesieniu Kanapki. masz mniejsze szanse na zostanie złapanym, ponieważ Gruby nie posiada wtedy Strzelby. Poza tym czas rozkręcania Miniguna da ci wystarczająco dużo czasu, aby uciec lub go wykończyć. Zabicie Grubego z Tabliczką Ladyczeko także zalicza to osiągnięcie i jest łatwiejsze do wykonania, jako że nie leczy on się wtedy tak szybko, jak z Kanapką, chociaż najpewniej nie będą jej używać blisko linii wroga z tego powodu.


Pamiętny rok
Pamiętny rok
Zabij 2004 przeciwników.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Powinno nastąpić po pewnym czasie (około 15 godzin ze średnią zabić 2 na minutę). Osiągnięcie odnosi się do roku 2004, w którym drużyna Boston Red Sox wygrała World Series.


Piskorz
Piskorz
Uchroń się przed 1000 punktów obrażeń w jednym życiu, korzystając z Bonk! Atomowego Kopu.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Powinno być dość łatwe. Użyj napoju energetycznego, następnie wbiegnij pod duży ostrzał lub przed Działko Strażnicze, potem wróć, kiedy efekt zaczyna mijać. Powtarzaj, aż otrzymasz osiągnięcie. Inny sposób to zwrócić na siebie uwagę Grubego, schować się za rogiem (działa świetnie na Dustbowlu), aktywować Bonk!, i wybiec na niego, gdy nas oczekuje. Pamiętaj, aby wycofać się trochę wcześniej, ponieważ w przeciwieństwie do Działka Strażniczego, Gruby może pójść za tobą.


Nasi górą
Nasi górą
Wykonaj 1000 podwójnych skoków.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Wystarczy wykonywać podwójne skoki do czasu zdobycia osiągnięcia. Nie jest konieczne "nabijanie" tego osiągnięcia, jeśli będziesz regularnie skakać podczas gry. Jakiekolwiek podwójne skoki wykonane w czasie przygotowania są zaliczane na poczet osiągnięcia. Najszybszym sposobem na to jest spamowanie przycisku skoku po schodach w górę, dając Ci kilka małych, podwójnych skoków. Możesz także uzyskać wiele podwójnych skoków w obszarach o niskim suficie, takich jak drzwi. Jednym z takich obszarów jest szyb wentylacyjny na mapie ctf_turbine.


Zbijak
Zbijak
Ogłusz Skauta jego własną piłką.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Wystarczy podnieść piłkę, którą wybił wrogi Skaut i go nią ogłuszyć. Zwracaj uwagę na Skautów z Piaskunem i ustal kogo zamierzają ogłuszyć i gdzie poleci ich piłka.


Złapał Kozak Tatarzyna
Złapał Kozak Tatarzyna
Zabij przeciwnika posiadającego twoje tajne materiały, gdy ty masz jego tajne materiały.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Występuje często na początku rund trybu CTF, pamiętaj tylko, aby zdobyć tajne materiały wroga zanim zrobi to wrogi Skaut, następnie zaczekaj na niego w swojej bazie i zrób wszystko, aby go spotkać i zabić. Łatwiej jest to osiągnąć w grach bez wielu graczy.


Szybka piłka
Szybka piłka
Ogłusz 50 przeciwników, gdy zdobywają punkt lub pchają wagon.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Stań za wózkiem lub punktem kontrolnym i wyślij te piłki w powietrze, na mapach typu ładunek szukaj wózków i gdy są pchane wybij piłkę w ich kierunku, przy odrobinie szczęścia zdobędziesz je po wielu trudach. Chociaż opis wspomina tylko o wrogach, którzy pchają wózek lub zdobywają punkt kontrolny, tak naprawdę nie ma znaczenia kto go kontroluje, lub czy jest zablokowany, udane ogłuszenie i tak będzie brane pod uwagę. Nie musisz ogłuszyć kogoś z dużego dystansu, aby otrzymać punkt do tego osiągnięcia, każdy dystans jest brany pod uwagę, wystarczy celnie trafić kogoś kto stoi na punkcie kontrolnym lub przy wózku.


Wielkie zamknięcie
Wielkie zamknięcie
Zniszcz 3 wejścia do teleportów.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Na mapach takich jak 2Fort, Skauty często biegną przed spawn przeciwnika, gdzie znajduje się większość wejść teleporterów. Zniszcz je tam. Alternatywnie, na dłuższych mapach typu Dustbowl lub Badwater Basin, Skaut pod wpływem Bonk! Atomowego Kopu może przebiec przez linię frontu i zniszczyć teleportery blisko spawnu. Dubeltówka czyni to osiągnięcie prostszym, ponieważ większość teleporterów wymaga co najmniej 3 strzałów, aby je zniszczyć.


Pierwsza krew
Pierwsza krew
Bądź pierwszą osobą, która zabije wrogiego gracza podczas gry w trybie Arena lub rankingowym.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Po prostu spróbuj podbiec do przeciwnika jak najszybciej. Pamiętaj jednak, aby nie dać się zabić. Alternatywnie, znajdź serwer Arena z małą ilością graczy i zaufaj swoim umiejętnościom oraz niskiemu prawdopodobieństwu, że ktoś inny również stara się zdobyć Pierwszą Krew. Ewentualnie może to nastąpić w każdej agresywnej grze typu Arena.


Pierwsza krew, część 2
Pierwsza krew, część 2
Zabij 5 wrogów, wykorzystując krytyczny bonus Pierwszej Krwi w trybie Arena.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Jest to rozszerzenie osiągnięcia Pierwsza Krew, i wymaga nie tylko zdobycia pierwszego zabójstwa, ale pójścia dalej i zabicia kogoś podczas premii krytycznych trafień. Mimo tego, że zdobycie Pierwszej Krwi może być stosunkowo łatwe, uzyskanie kolejnego zabójstwa w przeciągu 5 sekund, gdy mamy krytyczne trafienia, może być uznane za dość trudne. Najprościej byłoby użyć Dubeltówki, gdy poziom amunicji pozwala na szybkie zabójstwo podczas premii pierwszej krwi. Po prostu spróbuj zdobyć Pierwszą Krew, następnie znajdź kogoś innego i zdejmij go zanim skończy się premia.


Rewolwerowiec
Rewolwerowiec
Zniszcz aktywne działko strażnicze, używając tylko pistoletu.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Najprostszym sposobem na to jest znalezienie Działka Strażniczego, które jest w budowie, zabicie Inżyniera pracującego przy nim, poczekanie aż się rozbuduje, następnie zniszczenie go. Możesz także krążyć wokół Działka Strażniczego i zniszczyć je za pomocą Pistoletu, lub stanąć poza jego zasięgiem i skorzystać z faktu, że duży dystans nie wpływa na zmniejszanie się obrażeń zadanych budynkom. Pamiętaj, aby wykorzystywać narożniki i krótki zasięgu Działka Strażniczego na swoją korzyść, jeśli to możliwe. Jeśli Inżynier żyje (lub co gorsze, używa Poskramiacza ), najlepiej spróbuj wykonać to osiągnięcie na innym Działku Strażniczym. Uzyskanie pomocy od ciężkiej klasy również działa, wówczas, gdy to ty wykonasz końcowe trafienie. Bojowe Mini-Działka Strażnicze używane przez Inżyniera wyposażonego w Jednorękiego Bandytę są szczególnie łatwe do zniszczenia z Pistoletu, więc nie przegap szansy.


Niezniszczalny
Niezniszczalny
Przeżyj 500 punktów obrażeń w jednym życiu.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Podczas, gdy Skauty nie mają możliwości nagromadzić tyle obrażeń podczas jednego życia, dzięki niskiemu zdrowiu, przebywanie w pobliżu wyjść ze spawnów podczas obrony na mapach typu Ładunek, to dobry sposób, aby przyjąć małe ilości obrażeń i jednocześnie być w stanie szybko się wyleczyć. Jeśli atakujesz, staraj się trzymać w pobliżu Zasobnika lub Medyka, jak większość Medyków nie będzie nadążać za szybkim ruchem Skauta. Alternatywnie można użyć obrażeń od upadku i apteczek do uzyskania tego osiągnięcia. Dobrym sposobem jest wskoczenie na pochodnie na mapie CP_Egypt, będąc w drużynie atakującej. Gdy twoje zdrowie spadnie poniżej 10, zeskocz i podejdź do szafki z zaopatrzeniem. Powtórz to około 5 razy.


Strzał z dystansu
Strzał z dystansu
Ogłusz przeciwnika na możliwie najdłużej poprzez trafienie go z daleka piłką.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Na mapach z dużymi, otwartymi przestrzeniami wybijaj piłkę jak najdalej, aż w końcu osiągnie swój cel. Pamiętaj, jeśli widzisz przeciwnika, zawsze celuj ponad jego głowę. Snajperzy są łatwym celem, dopóki stoją w miejscu i obserwują swój cel przez lunetę oraz jesteś poza ich polem widzenia, wtedy możesz czuć się bezpieczny. Zdobycie Strzału z dystansu na mapie Watchtower powinno być łatwe. Od razu na początku rundy wybij piłkę ponad wieżą strażniczą. Zespół przeciwny będzie biegł po przeciwległej do Ciebie rurze. Przy odrobinie szczęścia piłka uderzy jednego z przeciwników i zdobędziesz osiągnięcie.


Zabójcza mucha
Zabójcza mucha
Zabij 20 graczy podczas podwójnego skoku.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Nieustanne wykonywanie podwójnych skoków oraz strzelanie pomoże zdobyć to osiągnięcie. Staraj się ciągle poruszać i skakać wokół przeciwników, przechodzić ze strony na stronę i jednocześnie strzelać. Jeśli jednak będziesz walczyć z wrogim Skautem zauważ, że zazwyczaj wyciągnie swój kij i prawdopodobnie zabije Cię szybciej, niż ty jego z podstawowej broni.


Szybki sierpowy
Szybki sierpowy
Zabij gracza na mapie Well (Punkty kontrolne) przed rozpoczęciem rundy.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: People (including Scouts) used to shoot through the gap between the train cart and the building to get lucky kills. Nowadays, people are more aware and don't stand near this danger spot. With the release of the Scout achievements, Scouts usually cluster around the spot trying to get a lucky kill. Another possibility is to wait for a Soldier to come the other way and shoot him from behind.

Alternatively, if you have the Force-A-Nature, you can triple jump over either train car by jumping from the balcony (jump towards the fence, double-jump towards the car, and blast yourself towards the car again), and try to score a kill on a low-health class. This method is more likely to succeed when there are fewer enemies near the car.


Wyścig o proporzec
Wyścig o proporzec
Przebiegnij 25 kilometrów.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Przyjdzie po czasie (około 172 minutach biegu).


Zwolnić gońca
Zwolnić gońca
Zabij Skauta, gdy znajduje się on pod wpływem Kryt-o-Coli.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Zabij Skauta, któremu świeci się broń. Pamiętaj, że twój wróg ma Mini-krytyki, więc nie możesz spudłować. Użycie Pistoletu na Skaucie uszkodzi go trochę i daje przewagę, ponieważ nie można mieć pistoletu i Kryt-o-Coli w tym samym momencie.


Wystawka
Wystawka
Zapoczątkuj 10 pomyślnych przejęć punktów.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie przyjdzie po czasie. Poprostu musisz stawać jako pierwszy na punkcie, i go przejąć, nie schodząc i nie ginąć.


Pożegnanie
Pożegnanie
Przejmij ostatni punkt na mapie typu Punkt kontrolny.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Trzeba się prześliznąć się za linie wroga i czekać na lub w pobliżu końcowego CP. To osiągnięcia wymaga szczęścia. Najlepiej przejmować szybkie punkty, np. ostatni punkt na mapie Well (punkty kontrolne).


Strefa uderzenia
Strefa uderzenia
Zabij lub asystuj w zabiciu 50 ogłuszonych przeciwników.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Najtrudniejszą częścią tego osiągnięcia jest zabicie kogoś, zanim przestanie być ogłuszony. Możesz wypić Kryt-o-Cole, zanim uderzysz kogoś piłką i wtedy zabić go za pomocą broni głównej. Chociaż to rzadkie, zabicie kogoś piłką zalicza się do osiągnięcia.


To boli
To boli
Ogłusz 2 Medyków, którzy są gotowi do użycia ładunku ÜberCharge.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: To nie będzie łatwe. Najprościej będzie prześliznąć się przez linie wroga i znaleźć w pełni naładowanego Medyka, który nie zwraca uwagi na swoje skrzydło.


Potrójne zagranie
Potrójne zagranie
Przejmij trzy punkty przejęcia pod rząd w ciągu jednego życia.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Graj Well lub Granary dopóki nie zdobędziesz osiągnięcia. Możesz je także zdobyć na mapach typu Gravel Pit i Junction, ale po przejęciu pierwszego punktu pamiętaj, aby nie umrzeć do końca rundy. Jeśli podchodzi grupa przeciwników, gdy przejmujesz punkt, dobrze jest się wycofać, chyba że masz dużo sprzymierzeńców blisko siebie.


Potrójne przechwycenie
Potrójne przechwycenie
Przechwyć tajne materiały nieprzyjaciela 3 razy w ciągu jednej rundy typu Zdobądź flagę.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: Najlepiej zrobić to na serwerach 24/7 CTF, ponieważ rundy na nich trwają znacznie dłużej niż normalnie. Nie musisz zdobyć wszystkich teczek w ciągu jednego życia, lub robić to nieprzerwanie, więc nie martw się, gdy zabije cię przeciwnik, lub jakiś inny Skaut zabierze teczkę za ciebie, chyba, że runda kończy się po trzech przejęciach (niektóre serwery kończą rundy po 4 przejęciach, lub więcej)