Sniper başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Avustralyalı Kuralları
Avustralyalı Kuralları
Bir düşman Sniper'a hükmet.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Diğer Sniperları öldürmek genel önceliğinizdir. Düşman bir Sniper'la olan tekrarlayan karşılaşmalarınızı kazanmak için beklenmedik noktalardan saldırın ve her zaman kafadan vurmaya çalışın.


Çiftler ve Oklar
Çiftler ve Oklar
Bir Heavy ve Medic çiftini Avcınla öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Avcı'yı kuşanın ve ikiliyle aranızda belirli bir mesafe bulundurun. Heavy'nin arkasında olduğundan ve uzakta olduğundan ötürü vurması daha zor olacağından ilk Medic'i öldürün.


Etkili Ol
Etkili Ol
Tüfek ile hiç ıskalamadan 3 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bütün leşleri tek hayatta elde etmek zorunda değilsiniz, o yüzden atışlarınızı şarjlamak ve nişanlamak için biraz zaman ayırın. Heavyler ve Soldierlar yavaş oldukları için iyi hedeflerdir, öte yandan bir Scout'u vurmaya çalışarak vuramama riskine girmenize gerek yok.


Nazik Ol
Nazik Ol
Düşmanın fotoğraf kamerasına, onu şapkan ile selamlayarak poz ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir düşmanı öldürdükten hemen sonra yakın dövüş silahınızla alay hareketi yapın.


Teselli Ödülü
Teselli Ödülü
50 defa sırtından bıçaklan.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Spylar genelde dikkatsiz Sniperları arkadan bıçaklamaya uğraşırlar. Eğer gerçekten bu başarımda ilerleme kaydetmek istiyorsanız Jiletsırt kullanmayın.


Ölü Hesaplaşma
Ölü Hesaplaşma
Ölmüş haldeyken bir düşmanı okunla öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Okların havada seyahat etmesi zaman aldığından ölmüşken bile düşmanlarınızı öldürmenize olanak tanır. If consciously attempting this, engage enemies who are close enough to fight back; fire right before you die, or keep the arrow nocked to automatically fire upon dying.


Anti Taretleme
Anti Taretleme
3 Engineer'ın taretlerini yok et.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Tüfek'ten yapılan tam şarjlı bir atış Seviye 1 bir tareti imha ederken tam şarjlı iki atış kalkansız herhangi bir tareti imha edecektir. Eğer bir Engineer tareti onarıyorsa veya Kovboy kullanıyorsa ilk onu öldürün.


Ölü Düştü
Ölü Düştü
Havadaki bir Scout'u Nişancı Tüfeğin ya da Avcınla öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Scoutlar vurması en kolay hedefler olmasa da onları havada vurabilmek için çatışmada veya seyahat ederken zıplayacakları zamanı tahmin edebilirsiniz..


Kartal Gözü
Kartal Gözü
Classic/tr
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Düşmanları zıpladıkları esnada kafalarından vurmak genelde daha kolaydır. Paraşüt kullanan bir düşmanı havada vurmak daha da kolay olacaktır.


Kapıdaki Düşman
Kapıdaki Düşman
Bir rakibi raunt başlangıcının ilk saniyesinde öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Kurulum süresine sahip olan bir haritada atışınızı şarjlayın ve kapının açılmasından hemen sonra bir düşmana ateş edecek şekilde nişan alın. Tepenin Hakimi'nde kontrol noktası ele geçirilebilir olana kadar elde edilen leşler ile de bu başarım elde edilebilir.


Uçuş İptal
Uçuş İptal
25 paraşütle uçan oyuncuyu kafadan kritik vuruşla öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bir düşman havalandığı zaman gideceği muhtemel yolu hesaplayıp oraya göre nişan alın. Hightower gibi kolayca patlama zıplaması şansı tanıyan açık haritalar havalanan düşmanları kafasından vurmak için iyi haritalardır.


Dostluk Altın Gibidir
Dostluk Altın Gibidir
Yanan bir takım arkadaşını Kavatenle söndür.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Yanan bir takım arkadaşınıza Kavate fırlatın.


Bir Planım Var
Bir Planım Var
BK'da bayrağı ele geçir.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Sniperlar genelde istihbarat taşımak için iyi bir sınıf değildir. Ancak fırsat bulursanız istihbaratı alın ve koşun, SMG veya birincil silahınızdan şarjsız atışlar ile kendinizi savunun.


Topal
Topal
Klasik kullanırken, 10 düşmanı full şarjla, dürbünsüz ve tam kafadan öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Klasik'i tam şarjlamak hızınızı fazlasıyla düşürecektir. Kolay bir hedef olmaktan kaçınmak için düşman taraması yaparken saklandığınız yerden çıkacağınız zaman şarjlayın. Başarım, dürbünsüz atış yapmayı gerektirdiği için ön hatlarda bulunmanız daha iyi olabilir.


Kavate Vuruşu
Kavate Vuruşu
3 düşmanı Kavateye bula ve Gurka Kamasıyla öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Tek yaşamda yakın dövüş silahınızla Kavate ile ıslattığınız üç tane düşman öldürün. Your victims do not all have to be doused with the same jar of Jarate.


Islaklık Görünmez Değildir
Islaklık Görünmez Değildir
Gizlenmiş bir Spy'ı açığa çıkarmak için Kavate kullan.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Görünmez bir Spy'a çarptığınızda gideceği muhtemel yola Kavate fırlatın. Kavate ile köşeleri ve Spyların Pelerin ve Hançer kullanarak saklanabilecekleri yerleri kontrol edin. Ayrıca bu başarım Scout'un Bozuk Sütü ile veya Pyro'nun geri püskürttüğü Kavate ile de elde edilebilir.


Zıplayanı Çivileme
Zıplayanı Çivileme
Roket veya bomba zıplaması yapan bir düşmanı havada Tüfeğin veya Avcınla öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Erişmek için roket veya yapışkan zıplaması gerektiren noktaları gözünüzün önünde tutun. Patlayıcı zıplaması yapmış olan biri muhtemelen hasar almış olacağından tam şarjlı bir vücut vuruşu işinizi görecektir.


Tanıştığın Herkesi Öldür
Tanıştığın Herkesi Öldür
1000 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı Sniper ile yeterince oynadıktan sonra elde edebilirsiniz.


Hortlak Şişleme
Hortlak Şişleme
Gurka Kamasıyla 10 Spy öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Gurka kaması Spylara karşı doğal savunmanızdır. Spy'ın görünmezlikten çıkma sesini duyduğunuzda arkanızı dönün ve yakınınızdaki takım arkadaşlarına Spy-kontrolü yapın.


Parlak Kariyerim
Parlak Kariyerim
Takımlarda altıdan fazla oyuncu varken oyunu 10 kez en skorer oyuncu olarak bitir.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Sniperlarher kafadan vuruş için 1,5 puan kazanırlar ve bu onlara puan tablosunda yukarılara tırmanmak için olanak tanır. Eğer puan kazanmakta sorun yaşıyorsanız Sniper kullanmadan önce başka bir sınıfa geçin.. Medicler takım arkadaşlarınıza yaptığınız belirli iyileştirmelerden sonra puan kazanır. Yeterli puana ulaştıktan sonra Sniper'a geri dönün ve rauntu bitirin.


Çılgın Bir Silahşör Değilim, Baba
Çılgın Bir Silahşör Değilim, Baba
Hiç ölmeden, hedeflerini başaran 3 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Onu öldürmek için düşmanınızın kontrol noktasına ya da yük vagonuna gelmesini bekleyin.


Bir Numaralı Yardımcı
Bir Numaralı Yardımcı
Tek bir raundda Kavateyle 5 asist yap.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Açıklamanın aksine beş asisti tek yaşamda elde etmelisiniz. Kavatenizi yoğun geçiş noktaları, kontrol noktaları ve raunt başlangıçlarında kurulum kapıları gibi oyuncuların fazlaca bulunduğu noktalara atın. Sidney Uykucusu kullanmak da uzak mesafeden Kavateleme imkanı tanıyacaktır.


Veda Atışı
Veda Atışı
Bir düşmanı ölümsüzlüğü bittiği anda kafadan vur.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Hedefinizden yeterince uzaktaysanız hedefiniz muhtemelen sizi farketmeyecektir. ÜberŞarjının süresi bitene kadar nişangahı kafasında tutun, bitince ateş edin.


Öldürme, Süründür
Öldürme, Süründür
Bir düşmanı öldürmeden okla 3 kez vur.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Düşmanınızı kazara öldürmek istemiyorsanız kafasına nişan almayın veya atışınızı çok şarjlamayın. Soldier veya Heavy gibi yüksek cana sahip olan sınıflarda bunu denemek daha kolay olabilir. Ayrıca bu başarım Medic'in Akıncının Arbaleti ile de elde edilebilir.


Prime Cuts
Prime Cuts
Klasik kullanırken, tek bir rauntta tüm 9 sınıfı öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bayrak Kapmaca gibi beraberliklere olanak tanıyan modlar size daha uzun rauntlar ve bu başarımı elde edebilmek için daha çok süre tanır. Klasik'in parçalayabilmesi tam şarjda olması gerektiğini unutmayın.


Yağmurlu Geçit Töreni
Yağmurlu Geçit Töreni
Bir düşmanı ve onu iyileştiren Medic'i Kavateye bula.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Medicler genelde bir takım arkadaşını iyileştirir halde bulunur, Kavatenizi ikisinin arasına atın.


Hırsızı Çivileme
Hırsızı Çivileme
Bir istihbarat taşıyıcısını tek okla öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: İstihbaratınıza giden yolları direkt olarak gören bir noktaya nişan alın. Genelde Scoutlar istihbaratınızı almaya çalışacaktır, o yüzden onları kendi üslerine giderken öldürün.


Islatıp Islatıp Döv
Islatıp Islatıp Döv
Hükmettiğin bir düşmanı Kavateye bula.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Onu Kavateleyebilmek için hükmettiğiniz kişinin sınıfını aklınızda bulundurun. Ön hatlarda bulunmak istiyorsanız, kurbanınız tarafından kolayca öldürülmemek için, takım arkadaşlarınızla beraber bulunun.


Yoğun Bombardıman
Yoğun Bombardıman
Tek atışta 4 düşman oyuncuyu Kavateye bula.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Kavatenizi kalabalığa fırlatın ve dört kişiyi ıslatmasını ümit edin. Bunu kontrol noktaları, yük vagonu, raunt başlangıçlarında kurulum kapıları gibi yerlerde yapın.


Kendini İmha Safhası
Kendini İmha Safhası
10 düşman Sniper'ı kafalarından vur.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Kafaya nişan alın ve fazladan cana sahip olmayan bir Sniper bir kafadan vuruşla öleceğinden şarjlamakla uğraşmayın. Kafadan vuruş yapamayacağından Sidney Uykucusu kullanmayın.


Saplama
Saplama
Bir düşmanı ok saplayarak öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Meşgul bir Sniper gibi sizi fark edemeyecek bir düşman bulun ve onu Avcı'nın alay hareketiyle öldürün. Bu öldürme alayı, sessiz okun bir saniyede düşmanınızı sersemletmesinden ötürü diğer alay hareketlerine göre daha kolaydır.


Şok Tedavisi
Şok Tedavisi
Arkadan bıçaklama girişimi Jiletsırtın tarafından engellenen bir Spy'ı öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Kalkanınız imha edildiğinde Spy'ı Gurka Kaması ile öldürün. Ancak, Spylar Jiletsırt'ınızı gördüğünde genelde sizi sırtınızdan bıçaklamaktan ziyade Altıpatlarını kullanmayı tercih edecektir. Bu başarımda tecrübesiz Spylara veya Eninde Sonunda Öleceksin başarımını elde etmeye çalışan Spylara karşı daha çok şansınız olabilir.


Rüzgâra Atış
Rüzgâra Atış
Tamamen görünmez olan bir Spy'ı tek vuruşta öldür.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı birincil silahınızdan yapacağınız şarjlı bir vuruş, kafadan vuruş veya yakın dövüş silahınızdan yapacağınız kritik bir vuruş gibi Spy'ı tek vuruşla öldürecek herhangi bir teknikle elde edebilirsiniz. Eğer bir Spy'ın yakınızda olduğunu düşünüyorsanız Spy'ın görünmezlik parıltısını takip edin ve gideceğini düşündüğünüz yöne ateş edin.


İçmek Yasak
İçmek Yasak
Düşman bir Demoman'i kafasından vur.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Gördüğünüz bir Demoman'i kafasından vurmaya çalışın. Bir Demoman genelde yapışkan tuzağı kurarken hareketsiz duracaktır ve yakın dövüşe giriştiğinde ise size pek fazla dikkat etmeyecektir.


Son Dalga
Son Dalga
Düşmanın fotoğraf kamerasına el sallayarak poz ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir düşmanı öldürdükten hemen sonra Avcı hariç herhangi bir birincil silah ile alay hareketi yapın.


Üçlü Av
Üçlü Av
Tek bir raundda 3 farklı silahla birer düşman öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Üç leş tek düşman üzerinde veya aynı canda olmak zorunda değildir. Ekipmanınızı raunt boyunca değiştirebilir, böylece bunu üç farklı yakın dövüş silahıyla bile yapabilirsiniz.


Hislerine Güven
Hislerine Güven
Dürbününü kullanmadan Tüfek ile 5 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Dürbünsüz bir vuruş sadece 50 hasar verir. Eğer gerekirse düşmanınızı bir kafadan vuruş, SMG ateşi veya Kavate ile güçsüzleştirin.


Über Çivileyiş
Über Çivileyiş
ÜberŞarjlamaya hazır olan bir Medic'i öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Düşman Medicleri öldürmek temel önceliğinizdir. Mediclerin açık alanlarda vurulmamak için daha kapalı alanları tercih ettiğini aklınızda bulundurun, o yüzden onları beklemedikleri bir yerden vurun.


William Tell Tarzı
William Tell Tarzı
Düşman bir Heavy'i kafasından duvara zımbala.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Avcı'dan yapılan tam şarjlı bir kafadan vuruş fazladan canı olmayan bir Heavy'i öldürebilir, bir duvara yanaştığında ona nişan alın.