Jak odblokować osiągnięcia dla Żołnierza

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Nie mam czasu na krwawienie
Nie mam czasu na krwawienie
W ciągu jednego życia zabij 3 graczy Wyrównywaczem bez przyjmowania leczenia.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Im mniej posiadasz zdrowia, tym Wyrównywacz zadaje więcej obrażeń. Gdy jesteś otoczony przez przeciwników, wyciągnij Wyrównywacza i atakuj najbliższe cele. Skok rakietowy w grupkę przeciwników pozwoli ci zaskoczyć i zabić ich. Zdobycie trzech zabójstw w jak najszybszym czasie nie jest wymagane; po prostu nie umieraj ani nie bądź leczony póki ich nie zdobędziesz. Miej w rękach cały czas Wyrównywacza - Medycy nie będą mogli cię leczyć, pamiętaj jednak o omijaniu zasobników i apteczek. Możesz również zdobyć to osiągnięcie w rundzie Nagłej Śmierci.


Dorwać strażaka
Dorwać strażaka
Zabij Pyro, który w ciągu ostatnich 10 sekund zdetonował w powietrzu jedną z Twoich rakiet.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: By odblokować to osiągnięcie, nie musisz zabijać Pyro za pomocą rakiet. Gdy on odbije jedną z twoich rakiet, zabij go jakimkolwiek sposobem. Jeśli wybierzesz rakiety, Pyro może cały czas je odbijać, więc Strzelba ułatwi sprawę. Jeśli nie masz Strzelby przy sobie, strzelaj rakietami w podłogę i ściany, przy których znajduje się przeciwnik, aby zadać obrażenia od eksplozji i uniemożliwić tym samym odbicie rakiet. Może spróbować zabić go z Saperki lub Wyrównywacza, lecz te bronie przeciwko Miotaczowi ognia (i prawdopodobnie również Gasiekierki) nie są zalecane.Mały saper
Mały saper
Nie ginąc, zniszcz ze strzelby 10 bomb samoprzylepnych wroga.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: To osiągnięcie może być męczące do zdobycia, ponieważ Demomani detonują swoje bomby samoprzylepne, jeżeli zauważą że ktoś je niszczy. Nie stój zbyt blisko bomb które próbujesz zniszczyć i nie chodź ślepo wokół rogów. Wiedząc, że pierwszy pocisk Strzelby zawsze poleci przez środek twojego celownika, możesz niszczyć bomby z dystansu, stojąc poza ich zasięgiem. Kiedy jest to możliwe, spróbuj pomóc swoim Inżynierom w ochronie ich konstrukcji przed Demomanami, poprzez zestrzeliwanie bomb. Na początku gry typu Atakuj/Broń lub Ładunek (jeśli atakujesz), możesz także zestrzelić bomby, które Demomani podłożyli blisko bramy startowej. Zawsze próbuj strzelać w grupki bomb, ponieważ rozrzut twojej broni pozwoli na zniszczenie kilku bomb jednym strzałem.


Towarzyskie jatki
Towarzyskie jatki
Zabij 10 przeciwników wspólnie z innym Żołnierzem.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Próbuj strzelać do tych samych przeciwników co przyjazny Żołnierz. Jeżeli to możliwe, spróbuj znaleźć Żołnierza z twojego zespołu, który także chce zdobyć to osiągnięcie i trzymaj się blisko tego Żołnierza. Jeśli przynajmniej jeden z was użyje Sztandaru Chwały, to osiągnięcie może stać się łatwiejsze, jako że zabijanie pod wpływem Sztandaru automatycznie daje asystę dla osoby, która go użyła. Jeżeli oboje użyjecie Sztandaru Chwały, możecie wykorzystać Mini-krytyki aby zadać zwiększone obrażenia i ponownie naładować swój Sztandar.


Krytyki są durne
Krytyki są durne
Wystrzel pod rząd dwie rakiety z ładunkiem krytycznym bez dopalacza.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Twoje szanse na zadanie Krytycznych obrażeń będą większe w zależności od tego, ile zadałeś obrażeń w określonym zakresie czasowym (maksymalnie 12% na strzał), więc zadawanie wysokich obrażeń zwiększa szansę na wystrzelenie dwóch krytycznie naładowanych rakiet, jedna po drugiej. 12%-owa szansa oznacza, że masz 1.44% na dwie krytyczne rakiety pod rząd. To osiągnięcie opiera się na szczęściu, ale ostatecznie uda ci się je zdobyć.


Śmierć nadchodzi z góry
Śmierć nadchodzi z góry
Wykonaj rakietowy skok i zabij 2 przeciwników, zanim wylądujesz.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Jeżeli twoja drużyna ma Medyka z naładowanym Kritzkriegiem, wykonaj rakietowy skok, kiedy ładunek zostanie aktywowany i wystrzel tyle rakiet ile to tylko możliwe, celując w najbliższą grupę przeciwników zanim odlecisz poza zasięg Medyka. Jeżeli nosisz Strzelbę, możesz ją wyciągnąć i spróbować zadać więcej obrażeń zanim wylądujesz. Punkty kontrolne zazwyczaj mają więcej niż jednego gracza bardzo blisko siebie, robiąc z nich dobre miejsce do zdobycie tego osiągnięcia. Możesz także zdobyć to osiągnięcie wykonując drwinę wyrównywacza.


Śmierć nadchodzi z dołu
Śmierć nadchodzi z dołu
Zabij 10 przeciwników znajdujących się w powietrzu, używając Celnego Strzału.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Nie musisz wiedzieć jak żonglować przeciwnikami, mimo, że o to chodzi w tym osiągnięciu. Tak długo, jak przeciwnik znajduje się w powietrzu, otrzymasz punkt. Możesz wystrzelić przeciwników w powietrze używając do tego rakiet Celnego Strzału, lub otrzymać pomoc od sprzymierzonych Żołnierzy, Demomanów i Pyro, których to ataki mogą wysłać przeciwnika w powietrze. Pilnuj spadających lub skaczących przeciwników. Inni Żołnierze są lepszymi celami; są wolni i często strzelają podczas skoku. Wykorzystaj zaletę Celnego Strzału do zadawania Mini-krytycznych obrażeń przeciwnikom wyrzuconych w powietrze poprzez eksplozje (włączając ich własne) żeby wynagrodzić trudności spowodowane małym polem rażenia wybuchu rakiety.


Dominator
Dominator
Zdobądź 3 dominacje w ciągu jednego życia.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Aby zdominować przeciwnika, musisz go zabić lub asystować w zabiciu go cztery razy, bez pozwolenia na to, aby on cię zabił lub asystował w zabiciu ciebie. Jeżeli Medyka użyje na tobie Kritzkriega znacznie pomoże ci to w szybkim zabijaniu przeciwników i zdobyciu dominacji, zmniejszając szansę na bycie zabitym. Kiedy zdobędziesz pierwszą dominację, staraj się być w pobliżu swojej bazy. Dzięki temu kiedy zostaniesz zraniony, Zasobnik lub Medyk będą w pobliżu aby cię uleczyć. Trzymając się blisko swoich towarzyszy pomoże cie w zdobyciu dominacji poprzez asystowanie w zabijaniu, oraz czyniąc cię trudniejszym celem do zabicia zdominowanych przez ciebie przeciwników. Użycie Sztandaru Chwały jest bardzo przydatne, ponieważ powoduje to zdobywanie asyst bez konieczności atakowania wrogów.


Obowiązek wzywa
Obowiązek wzywa
Podczas rakietowego skoku zabij przeciwnika Wyrównywaczem w locie lub w chwilę po wylądowaniu.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: Wykorzystaj fakt, że możesz zdobyć to osiągnięcie poprzez zabicie przeciwnika za pomocą broni ręcznej zaraz po tym jak wylądujesz lub zostaniesz wyrzucony w powietrze przez rakietę wrogiego Żołnierza. Zwiększone obrażenia Wyrównywacza pomogą ci w tym, więc wykonaj rakietowy skok kiedy twoje życie jest pomiędzy 80 a 100. Zmniejszy to twoje punkty życia do 40, dając ci zwiększone obrażenia. Jednym ze sposobów na zdobycie tego osiągnięcia jest zranienie przeciwnika za pomocą rakiet, a następnie wykonać rakietowy skok aby zmniejszyć dystans do przeciwnika i zabić go zaraz po wylądowaniu. Aby jeszcze zwiększyć swoje szanse, możesz użyć Sztandaru Chwały i aktywować go przed rozpoczęciem ataku.


Wieczny Inżynier
Wieczny Inżynier
Zabij Inżyniera, gdy naprawia on swoje ostrzeliwane działko strażnicze.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Będąc w BLU na mapach typu Atakuj/Broń pomoże ci w zdobyciu tego osiągnięcia, ponieważ Działka Strażnicze są częściej spotykane w drużynach broniących. Kiedy twoja drużyna atakuje Działko, biegaj wokół niego, jeśli to możliwe, lub wykorzystaj duże pole rażenia wybuchu rakiet Wyrzutni aby usunąć Inżyniera, kiedy on naprawia swoje działko. Jeżeli masz Celny Strzał i możesz zaatakować pod dobrym kątem, celuj dokładnie w Inżyniera. Z celnie oddanymi strzałami na zabicie Inżyniera zużyjesz co najwyżej trzy rakiety.


Komu dzwonią naboje
Komu dzwonią naboje
Wystrzel przeciwnika w powietrze rakietą i zabij go ze strzelba, nim wyląduje.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Strzelając rakietami pod stopy wroga wyrzuci ich w powietrze, których to następnie musisz wykończyć Strzelbą. klasy z niskim zdrowiem takie jak Skaut, Medyk i Szpieg są głównymi celami dla tej taktyki. Jedna celnie wystrzelona rakieta wyrzuci przeciwnika w powietrze i zredukuje ich zdrowie do 40 punktów, czyniąc z nich łatwe cele dla Strzelby. Dzięki większemu polu rażenia eksplozji Wyrzutni Rakiet podrzucenie przeciwnika w powietrze staje się łatwiejsze.


Flaki naszych ojców
Flaki naszych ojców
Wypruj flaki 1000 przeciwnikom.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Przeciwnicy zazwyczaj eksplodują na kawałki kiedy zostaną bezpośrednio trafieni z Wyrzutni rakiet. To osiągnięcie jest dość łatwe, jednak wymaga trochę czasu gry jako Żołnierz. Krytyczne rakiety zawsze rozerwą przeciwnika na kawałki, niezależnie jak daleko są od centrum eksplozji rakiety, tak długo jak zostaną zabici. Przeciwnik musi zostać rozerwany; inaczej śmierć wroga nie zostanie zaliczona do tego osiągnięcia.


Niekonwencja genewska
Niekonwencja genewska
Zabij 3 bezbronnych graczy po zakończeniu rozgrywki.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Trudność tego osiągnięcia opiera się na szczęściu i pozycji. Skieruj się do bazy wroga chwilę przed zwycięstwem twojej drużyny, następnie zacznij strzelać krytycznie naładowanymi pociskami w miejsca, gdzie zazwyczaj mogą się schować przeciwnicy (uważaj żebyś nie został zabity drwiną). Większe pole rażenia eksplozji Wyrzutni Rakiet pomoże ci trafić w uciekających przeciwników. Strzelba także może ci pomóc, kiedy przeciwnicy celowo unikają twoich rakiet.


Soczysty dowcip
Soczysty dowcip
Prześlij przeciwnikowi migawkę Twoich drwin nad 3 częściami jego ciała.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Użyj drwiny z każdym razem kiedy rozerwiesz przeciwnika rakietami z bliska, aż w końcu dostaniesz osiągnięcie. Jeśli to możliwe, spróbuj rozerwać przeciwnika w małym pomieszczeniu, dzięki czemu kawałki nie polecą daleko.


Działa rozwalonych
Działa rozwalonych
Zniszcz 5 działek strażniczych Inżyniera, stojąc poza ich zasięgiem.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Aby odblokować to osiągnięcie, po prostu strzelaj rakietami prosto w działka, utrzymując dystans od nich. Wykorzystaj fakt, że budynki nie otrzymują obniżonych obrażeń. Trzy rakiety (lub dwie, jeśli korzystasz z Celnego Strzału) powinny wystarczyć aby zniszczyć opuszczone działko. Inżynier jest w stanie naprawiać działko szybciej, niż ty je zdołasz uszkodzić, więc staraj się najpierw zabić Inżyniera. Celuj w ziemię tuż obok obok Inżyniera, aby go odepchnąć od działka. Jeżeli Inżynier używa Poskramiacza, zabij najpierw Inżyniera i poczekaj, aż tarcza Działka zniknie.


Jak na Hamburger Hill
Jak na Hamburger Hill
30 razy obroń punkt przejęcia.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie wymaga trochę czasu, ale można je przyspieszyć grając w obronie i trzymając się blisko Punktów Kontrolnych. Obrony Punktów Kontrolnych, Ładunków, lub zabicie przeciwnika noszącego twoje Tajne Dokumenty zostanie doliczone do tego osiągnięcia.


Medale Honoru
Medale Honoru
Ukończ rundę jako najlepszy gracz w drużynie 6 lub więcej graczy 10 razy.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Najlepsi gracze są to trzy osoby, które zdobyły najwięcej punktów w danej rundzie. Nawet jeśli jesteś na szczycie rankingu swojej drużyny, nie zostaniesz uznany jako najlepszy gracz, jeśli nie zdobyłeś najwięcej punktów w rundzie. Możesz zdobyć to osiągnięcie szybciej na mapach typu Arena. Aby otrzymać więcej punktów w rundzie, staraj się używać Sztandaru Chwały, przejmować lub bronic punkty, i prowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Medycy mogą ci dać Kritzkrieg'a, który pomoże ci w zdobyciu punktów.


Gwarantowane wzajemne zniszczenie
Gwarantowane wzajemne zniszczenie
Zabij rakietą wrogiego Snajpera, który właśnie Cię zabił.
Poziom trudności: Trudny
Jak zdobyć: Snajperzy zazwyczaj będą celować w Żołnierzy z powodu ich rozmiaru i małej szybkości, wiec to osiągnięcie wymaga trochę szczęścia. Jeśli będziesz strzelał do wrogich Snajperów z dystansu na mapach takich jak np. 2Fort, po jakimś czasie uda ci się otrzymać to osiągnięcie. Innym sposobem na wykonanie tego osiągnięcia, jest zmuszenie Snajpera do okaleczenia cię, a następnie wystrzelenia rakiety z bliskiej odległości, zabijając wrogiego Snajpera i siebie. Snajper dostanie punkty za wykończenie ciebie, a ty otrzymasz osiągnięcie.


O krok od śmierci
O krok od śmierci
Zabij 20 przeciwników Wyrównywaczem, mając mniej niż 25 punktów zdrowia.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Częste granie z Wyrównywaczem ewentualnie odblokuje to osiągnięcie. Dobrą metodą jest okaleczenie siebie przy pomocy Wyrzutni Rakiet, a następnie schowanie się i zaatakowanie przeciwnika z zaskoczenia. Staraj się chować w ciemnych kątach, nad wejściami, lub w miejscach rzadko odwiedzanych. Snajperzy są łatwymi celami, ponieważ zazwyczaj nie są zorientowani w otoczeniu wokół nich. Padną na dwa uderzenia z małymi szansami na kontratak .


Zgiń, przepadnij!
Zgiń, przepadnij!
Zabij 500 wrogich Demomanów.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Szukaj wrogich Demomanów i zabij ich, za pomocą wszelkich środków . Wykorzystaj przewagę swojej klasy, poprzez bezpośrednie atakowanie wroga, gdzie dość niecelna broń Demomana sprawi, że trudno będzie cie trafić. Zawsze uważaj na pułapki z bomb samoprzylepnych, używając Strzelby żeby je usunąć. Użyj strzelby aby trafić szarzujących Demomanów, ponieważ trudno będzie ich trafić używając rakiet. Mając założony Wyrównywacz zwiększy twoje szanse na zabicie Demomana w bliskich starciach .


Cwał Wagonu
Cwał Wagonu
Jedź na wózku przez 30 sekund.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Na mapach typu Ładunek, przez 30 sekund bez przerwy pchaj wózek. Wskakując na górę wózka ułatwi ci pchanie go, lecz uczyni to z ciebie łatwy cel dla wrogich Snajperów. Większe mapy typu Badwater lub Gold Rush na etapie 3, ułatwią ci zdobycie osiągnięcia, z powodu dłuższej podróży drużyny broniącej do wózka.


As przestworzy
As przestworzy
Zabij 20 przeciwników atakami z góry.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Nie musisz znajdować się w powietrzu aby otrzymać punkty do osiągnięcia. Wystarczy że będziesz znajdował się wyżej niż przeciwnik, którego zabijasz. Można to zrobić broniąc punkty znajdujące się nad ziemią, takie jak środkowy punkt mapy Well, Punkt C na Gravel Pit, i skaliste wieże na Badlands.


Gorąca lojalność
Gorąca lojalność
Zabij 20 wrogów, gdy płoniesz.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Kiedy zostaniesz podpalony przez wrogiego Pyro, zamiast zebrać apteczkę lub wezwać Medyka, po prostu graj dalej, zabijając pobliskich przeciwników. Jeżeli osoba grająca jako Pyro nie jest dobra w używaniu sprężonego powietrza lub Dupalacza jest ona łatwym celem, wiec warto celować najpierw w nich. Używając Wyrównywacza pomoże ci, ponieważ będziesz dostawał zwiększone obrażenia spowodowane obniżaniem zdrowia dzięki podpaleniu.


S*M*A*S*H
S*M*A*S*H
Pomóż Medykowi w wysadzeniu 5 przeciwników na jednym ładunku ÜberCharge.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Kritzkrieg jest o wiele lepszy w zdobywaniu tego osiągnięcia niż zwykły ÜberCharge, więc poproś u użycie Krietzkrieg'a jeżeli to możliwe. Spróbuj znaleźć Medyka, który próbuje zdobyć osiągnięcie "Wybuchowa Asysta" , i poproś go o pomoc. Używając Wyrzutni Rakiet niż Celnego Strzału lub Czarnej Skrzynki jest bardzo pomocne. Celny Strzał ma mniejsze pole rażenia eksplozji, przez co zabicie kilku przeciwników jedną rakietą, a Czarna Skrzynka ma tylko trzy rakiety w magazynku, zmuszając cie do przeładowywania co trzeci strzał. Możesz też zdobyć to osiągnięcie zabijając przeciwników z bonusowymi Krytami otrzymanymi poprzez przejęcie Tajnych Materiałów, lub 5-cio sekundowymi Krytami po zebraniu cukierków od zabitych graczy na mapach Harvest Event lub Mann Manor.


Odłamki klęski
Odłamki klęski
Użyj granatu, by rozwalić gracza na kawałki.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Drwina Wyrównywacza zabije ciebie i przeciwników, którzy są przed, obok lub nawet za tobą. Tak jak inne zabójcze drwiny, jej animacja jest dość długa. W przypadku tej drwiny, pewne jest, że powrócisz do początkowej bazy po jej użyciu. Snajperzy i Grubi są łatwymi celami. Wykonując tą drwinę za rogiem możesz złapać przeciwnika z zaskoczenia. Możesz także strzelić w Żołnierza, który jest w trakcie wykonywania tej drwiny pozwalając mu na rozerwanie się, a ty otrzymasz punkt za wykończenie go i otrzymasz osiągnięcie. Istnieje błąd,w którym mając założonego Rakietowego Skoczka sprawi, że nie otrzymasz obrażeń, pozwalając ci na wykonanie tej drwiny więcej niż jeden raz w życiu.


Sztandarowi chłopcy
Sztandarowi chłopcy
W ciągu jednego życia wzmocnij 15 towarzyszy, korzystając ze Sztandaru chwały.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Możesz zdobyć to osiągnięcie używając zarówno Sztandaru Chwały, jak i Wsparcia Batalionu. Jeśli skorzystasz ze Sztandaru , większe pole rażenia Wyrzutni Rakiet lub Czarnej Skrzynki szybciej wypełni wskaźnik furii. Wsparcie Batalionu wymaga otrzymania 175 punktów obrażeń do wypełnienia wskaźnika furii, pozwalając na wielokrotne użycie go na liniach frontu z leczącym cię Medykiem. Kiedy furia została naładowana, poinformuj swoich towarzyszy, aby zebrali się wokół ciebie. Jeśli nie da się zorganizować twojej drużyny, aktywuj buffa, kiedy twoja drużyna znajduje się w małym lub ciasnym pomieszczeniu, takich jak korytarze na mapie Gold Rush lub trzeci etap Dustbowl. Przeciwnicy mogą zacząć cię atakować kiedy zauważą, że aktywowałeś sztandar, więc graj ostrożnie, aby nie zginąć za szybko. Jeśli udało ci się zebrać 15 towarzyszy na 32-osobowych mapach, będziesz musiał użyć sztandaru co najmniej dwa razy aby zaliczyć osiągnięcie.


Głuchy jak pień
Głuchy jak pień
Zabij 5 ogłuszonych graczy.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Znajdź Skauta z Piaskunem i zapytaj go, czy mógłby ogłuszyć przeciwników, których następnie zabijesz. Skauci próbujący zdobyć osiągnięcie pod nazwą "Strefa Uderzenia" będą bardziej tobie pomocni. Przeciwnicy przestraszeni przez Ducha na mapie Harvest Event lub przez Bezgłowego Bezkonnego Jeźdźca na Mann Manor będą się liczyć jako ogłuszeni, i zabicie ich doliczy punkt do osiągnięcia.


Bój w okopach
Bój w okopach
Zabij swojego nemezis saperką.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: To osiągnięcie wymaga dokonania odwetu za pomocą Saperki, więc upewnij się, że nie masz założonego Wyrównywacza. Staraj się zdobywać to osiągnięcie w ciasnych pomieszczeniach, ponieważ brak bonusu do szybkości Wyrównywacza utrudni ci złapanie przeciwnika. Jeśli chcesz osłabić przeciwnika rakietami lub Strzelbą, uważaj abyś nie zabił go zbyt wcześnie przy użyciu złej broni. Możesz także wykończyć nemezis, który został osłabiony przez twoich towarzyszy. W razie kłopotów z tym osiągnięciem, możesz pozwolić słabszej od ciebie klasie na zdominowanie ciebie, na przykład Snajperowi, a następnie zabić go z zaskoczenia.


Potrójny rozprysk
Potrójny rozprysk
Zabij 3 przeciwników pojedynczą rakietą z krytycznym ładunkiem.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Upewnij się, że asystujący Medyk ma Kritzkrieg'a, dając ci gwarantowane Krytycznie naładowane rakiety. To osiągnięcie wymaga trochę szczęścia. Atakuj grupki przeciwników, które mogą przebywać w pobliżu konstrukcji Inżyniera, ciasnych korytarzach, lub punktach kontrolnych. Pamiętaj aby nie używać Celnego Strzału, z powodu małego pola rażenia eksplozji rakiet.


Wojenna zbrodnia i kara
Wojenna zbrodnia i kara
W ciągu jednego życia zabij 3 przeciwników, którzy zranili leczącego Cię Medyka.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Aby otrzymać to osiągnięcie, przeciwnik musi zranić leczącego cię Medyka. Tak długo jak opiekujesz się przyjaznym Medykiem, powinieneś odblokować to osiągnięcie w trakcie normalnego grania. Nie musisz wykonać tego osiągnięcia z jednym Medykiem; jeśli twój Medyk zginie, możesz dalej próbować zdobyć to osiągnięcie z innym Medykiem, tak długo jak ty nie zginiesz. Atakując będąc pod wpływem ÜberCharge'a lub Kritzkrieg'a daje ci dobrą okazję na wykonanie tego osiągnięcia; przeciwnicy skupią się na tobie i leczącym cię Medyku, kiedy ty będziesz miał okazję ich zabić.


Szpiegunał zbrodni wojennych
Szpiegunał zbrodni wojennych
Zabij Szpiega, który właśnie dźgnął w plecy jednego z Twoich towarzyszy.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Jest pewne, że ujrzysz towarzysza zabitego przez wrogiego Szpiega dźgnięcie w plecy. Jeśli to się stanie, celuj w Szpiega i zabij go, używając wszelkich środków. Zwracaj szczególna uwagę na Krytyczne odgłosy śmierci i na powiadomienia o zabójstwach w prawym górnym rogu ekranu, aby odszukać wrogich Szpiegów. Nie możesz natychmiastowo zabić Szpiega używającego Dzwonu Zmarłego, wiec jeśli usłyszysz odgłos odkrywania się Szpiega z Dzwonem Zmarłego, natychmiast go zabij.


Tylko dla orłów
Tylko dla orłów
Wykonaj najwyższy możliwy rakietowy skok, korzystając ze skoku i kucania.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie jest bardzo łatwe dla doświadczonych "rakietowych skoczków". Dla niedoświadczonych, warto przeczytać artykuł o rakietowych skokach, aby dowiedzieć się jak wykonać taki skok poprawnie. Skok nie musi osiągnąć maksymalnej wysokości; jest oparty na przebytej odległości. Wykonanie skoku, dzięki któremu pokonasz dużą odległość w poziomie, również da ci to osiągnięcie. Możesz także wykonać to osiągnięcie przy pomocy Rakietowego Skoczka. W razie problemów z tym osiągnięciem, załóż Rakietowego Skoczka i wykonaj drwinę Wyrównywacza, (Kamikaze). Pozwoli ci przeżyć eksplozję, wyrzucając cię w górę i dając ci osiągnięcie.


Skrzydła chwały
Skrzydła chwały
Zabij wrogiego żołnierza, gdy obaj znajdujecie się w powietrzu.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Aby zdobyć to osiągnięcie, ty i wrogi Żołnierz musicie znajdować się w powietrzu; nie musicie oboje być w trakcie rakietowego skoku. Zabij wrogiego Żołnierza jakąkolwiek bronią, którą uważasz za słuszną dla tej sytuacji. Celny Strzał lub nawet podstawowa Wyrzutnia Rakiet powinna szybko zabić Żołnierza w powietrzu, ponieważ jego stan zdrowia prawdopodobnie będzie niski . Wykorzystaj Strzelbę, ponieważ szybszy lot nabojów nie da wrogowi szansy na unik. Jeśli uda ci się wystrzelić rakietę, która jest pewna do trafienia osłabionego Żołnierza znajdującego się w powietrzu, szybko podskocz. Zabijając tego Żołnierza otrzymasz to osiągnięcie


Warte tysiąca słów
Warte tysiąca słów
Prześlij przeciwnikowi migawkę swojej salwy z 21 dział.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Po prostu zabij przeciwnika i wykonaj drwinę z wyciągniętą Strzelbą. Nie musisz zabić przeciwnika za pomocą Strzelby, jednak nie stracisz czasu na zmianę broni. Upewnij się, że nie zostaniesz zabity zanim nie skończysz drwiny.