Soldier başarımlarını elde etme

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Sızlanacak Zaman Yok
Sızlanacak Zaman Yok
İyileştirilmeden ve ölmeden Dengeleyici ile 3 kişi öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Öldürülmeden bir düşmanın yakın dövüş mesafesine yaklaşmak göründüğünden zor olabilir. Roket zıplamalarını kullanarak hareket edin ve farkında olmayan düşmanları hedef alın. Başarımı elde edene kadar Mediclerden, Dispanserlerden, Sağlık paketlerinden uzak durun. Ayrıca 3 leşi hızlı bir şekilde elde etmek zorunda değilsiniz.


Yiyorsa Bunu Da Püskürt
Yiyorsa Bunu Da Püskürt
Son 10 saniye içinde roketlerinden birini püskürtmüş olan bir Pyro'yu öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bir Pyro roketinizi püskürttüğü anda onu öldürmek için elinizden geleni yapın. Pyro'nun roketlerinizi püskürtmeye devam etmesine engel olmak için duvarlara nişan alıp patlama hasarından yararlanın veya av tüfeğinizi kullanın.Bombalar Yollandı!
Bombalar Yollandı!
Tek bir roket zıplamasında 3 kişiyi Hava Saldırısı ile öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Hava Saldırısı'nın saldırı hızı roket zıplaması yapmışken daha fazladır, bu yüzden havaya çıkıp aşağıdaki düşmanları hedef alın. S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı havada geçireceğiniz zamanı arttıracağından daha çok düşmanı öldürebilirsiniz.


Bomba İmhacı Asker
Bomba İmhacı Asker
Hiç ölmeden 10 yapışkan bombayı av tüfeğinle imha et.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Av tüfeğinizden çıkan mermilerden biri mutlaka nişan aldığınız yöne dümdüz gittiği için yapışkan bombaları güvenli bir mesafeden imha edebilirsiniz. Bu başarım, Demoman'lerin sizin bombalarını imha ettiğinizi fark edip bombaları patlatma ihtimalinden ötürü riskli olabilir.


Kardeşler Zarar Vermede
Kardeşler Zarar Vermede
Başka bir Soldier'la birlikte 10 kişi öldürün
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Takımınızdaki Soldierlarla aynı hedefi imha etmek üzere anlaşın. Eğer ikiniz de Destek Sancağı kullanıyorsanız, mini-kritik desteğinden yararlanarak birbirinizin verdiği hasarı arttırabilirsiniz.


Şanslı Roketler
Şanslı Roketler
2 kritik roketi rastgele arka arkaya at.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımda Kritzkrieg ve benzeri kritik hasar verdiren kaynakları kullanamayacağınız için bu başarım tamamıyla olasılıklara bağlıdır. Rastgele kritik bir roket ateşleme olasılığınız azami atış başına %12 olmak üzere belirli bir süre zarfında verdiğiniz hasara göre artmaktadır. Saldırgan kalarak kritik şansınızı yüksek tutun.


Yükseklerden Gelen Ölüm
Yükseklerden Gelen Ölüm
Roketle zıpla ve yere inmeden 2 düşman öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Normal Roketatar kullanarak şarjör kapasitesi ve patlama alan hasarını arttırırken S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı kullanarak da havada bulunduğunuz zamanı arttırın. Çatışma esnasında aktif bir şekilde roket zıplaması yapın ve birbirine yakın olan grupları hedef alın. Eğer başarımı elde etmeye çalışırken sorunlar yaşıyorsanız bir Medic'ten Kritzkrieg aracılığıyla yardım alın. Ayrıca bu başarımı Kamikaze başarımıyla iki kişi öldürerek de elde edebilirsiniz.


Aşağıdan Gelen Ölüm
Aşağıdan Gelen Ölüm
Direkt Vuruş kullanarak havadaki 10 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Düşmanlarınız havada öldüğü sürece düşmanlarınızı havaya fırlatmanıza gerek yoktur, düşmanlarınız havada öldüğü sürece başarım için ilerleme sayılacaktır. Düşmanları havaya kendiniz fırlatablilir veya takım arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.


İt Dalaşı
İt Dalaşı
Paraşütle uçarken diğer bir paraşütle uçan oyuncuyu öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarım için siz ve karşınızdaki Soldier ya da Demoman'in S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı kullanmalıdır. Havadayken aşağıdakilerden ziyade düşmanı direkt hedef almaya çalışın. Havadayken patlama alan hasarına çok fazla bel bağlayamayacağınız için Direkt Vuruş'u tercih edin.


Hükmedici
Hükmedici
Hiç ölmeden 3 kişiye hükmet.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: İlk düşmanınıza hükmettikten sonra takım arkadaşlarınıza yakın durun ve savunma bazlı oynayın. Başarım için kolaylıkla asist kazandıran Destek Sancağı veya Tümen Desteği kullanın. Size Kritzkrieg ile yardım eden bir Medic ile de düşmanlarınızı hızlıca öldürebilirsiniz.


Mecburi Hizmet
Mecburi Hizmet
Roket zıplaması yaptıktan sonra inmeden önce veya indikten hemen sonra Dengeleyici ile bir düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Zayıflamış düşmanınıza roket zıplamasıyla hızlıca yaklaşıp Dengeleyici ile işini bitirin.


Ahiret Mühendisi
Ahiret Mühendisi
Tareti saldırı altındayken onu tamir eden bir Engineer'ı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Takımınız düşman taretin icabına bakarken, onların etrafından dolaşıp Roketatar'ın geniş alan hasarından faydalanarak düşman Engineer'ı öldürün.


Fişek Bağımlıları İçin
Fişek Bağımlıları İçin
Bir rakibi roket ile havaya fırlat ve yere düşmeden önce av tüfeğinle öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Düşmanlarınızın ayağını nişan alarak onları havaya fırlatın. Bir veya iki iyi roket atışı düşmanınızı zayıflatıp Av Tüfeği ya da Yedek Atışçı ile vurmanız için yeterli olacaktır.


Atalarımızın Öldürdükleri
Atalarımızın Öldürdükleri
1000 kişiyi parçala.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı Soldier ile yeterince oynadığınız zaman elde edebilirsiniz. Düşman parçalanmalıdır; normal ceset leşleri sayılmayacaktır. Bir düşmanı İnek Mengenesi 5000 ile buharlaştırarak öldürmek de başarımda sayılmaktadır.


Cenevre İhlali
Cenevre İhlali
Maç bittikten sonra 3 savunmasız düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay/Orta
Nasıl Kazanılır: Takımınız kazanmak üzereyken düşman üssüne gidin. Zafer süresi başladığı anda her türlü yolla olabildiğince düşman öldürün.


Dehşet-ül Vahşet!
Dehşet-ül Vahşet!
Düşmanın fotoğraf kamerasına onun en az 3 vücut parçasının üzerinde alay hareketi yaparak poz ver.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir düşmanı yakın mesafede parçaladığınız zaman hemen alay hareketi yapın. Er ya da geç istenen görüntüyü kamerada elde edeceksiniz.


Menzil Dışındaki Silahlar
Menzil Dışındaki Silahlar
Menzilinin dışında olduğun 5 Engineer'ın taretlerini imha et.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Yapılar, mesafeye göre hasar azalması göstermezler, bu yüzden taretlerle aranızda mesafe bırakarak roketlerinizle onu vurun. Dikkat edilmeyen bir tareti imha etmek muhtemelen bir roket şarjöründen daha fazla tutmayacaktır. Eğer tareti tamir eden veya Kovboy kullanan bir Engineer varsa ilk onu öldürün.


Hamburger Tepesi
Hamburger Tepesi
Kontrol noktasını 30 kere savun.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Savunmak üzere kendi kontrol noktalarınızın yakınında bulunun. Yük Vagonlarını savunmak ya da takımınızın istihbaratını taşıyan bir düşmanı öldürmek de başarım için ilerleme sayılmaktadır.


Onur Madalyaları
Onur Madalyaları
Takımında 6 veya daha fazla oyuncu varken 10 kez bir raundu en iyilerden biri olarak bitir.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: "En iyiler" kazanan takımdaki oyuncuların en çok puan alan ilk üçüdür. Puanınızı hızlıca arttırmak için büyük çatışmalara katılın ve hedefleri gerçekleştirin. Eğer puan kazanmakta sorun yaşıyorsanız Soldier kullanmadan önce başka bir sınıfa geçin. Medicler takım arkadaşlarınıza yaptığınız belirli iyileştirmelerden sonra puan kazanır. Yeterli puana ulaştıktan sonra Soldier'a geri dönün ve rauntu bitirin.


Maksimum Potansiyel
Maksimum Potansiyel
Hava Saldırısında maksimum darbeye erişebilmek için yeteri kadar kayıp topla.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Hava Saldırısı'nın şarjör kapasitesi dört ile başlayıp azami olarak sekize ulaşmaktadır, yani bu tek yaşamda beş kişi öldürmeniz gerektiği anlamına gelir. S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı kullanarak tek zıplayışta tüm şarjörünüzü rahatlıkla düşmanların üzerine boşaltabilirsiniz. Sawmill ya da Lakeside gibi roket zıplamalarına olanak tanıyan ve taretler gibi zarar kaynaklarından rahatlıkla uzak durmanızı sağlayan açık alanlara sahip haritaları tercih edin.


Karşılıklı Öldürme
Karşılıklı Öldürme
Seni öldüren Sniper'ın az önce attığın roketle ölmesini sağla.
Zorluk: Zor
Nasıl Kazanılır: Sniperlar çoğunlukla Soldierları nişan aldığı için bu başarım biraz da şans gerektirmektedir. Belirli bir mesafeden Roketatarak onların dikkatini çekmeye çalışın. Alternatif bir yol olarak onunla yakın dövüşe girişip her ikiniz de yeterince hasar aldıktan sonra kendinizi ve onu bir roket patlamasıyla öldürün. Sniper sizin "işinizi bitirmiş" olacağından ötürü başarımı kazanabilirsiniz.


Ölüme Yakın Deneyim
Ölüme Yakın Deneyim
Sağlık puanın 25'ten az iken Dengeleyici ile 20 düşman öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Sağlığınız düştüğü zaman Dengeleyicinin sağladığı hasar bonusundan faydalanın.


Defol, Seni Lanetli İskoç!
Defol, Seni Lanetli İskoç!
500 düşman Demoman öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Sınıfının direkt saldırabilme avantajını kullanarak Demomanlere karşı üstünlük sağlayabilirsiniz. Onların direkt olarak saldıramayan silahları sizi vurabilmelerini zorlaştıracaktır, bu sırada siz de Av Tüfeği ve Dengeleyici kullanarak hasar verip işini bitirin.


Proje Talaşı
Proje Talaşı
19,47 mil paraşütle uç.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bu başarımı, uzun mesafeleri katetmek için düzenli olarak S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı kullandığınız sürece, yeterince uzun süre oynadıktan sonra, elde edebilirsiniz.


Valkartie Operasyonu
Valkartie Operasyonu
30 saniye boyunca vagonu it.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Yük vagonunun yakınında gereken süre boyunca bulunun. Badwater Basin gibi büyük Yük Vagonu haritaları bu başarımı kazanmanızı kolaylaştıracaktır.


Bağıran Kartal
Bağıran Kartal
20 düşmanı yukarıdan öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Soldierlar genel olarak yerden yüksek yerlerde büyük avantaja sahiptir. Well'deki orta kontrol noktası, Gravel Pit'teki C noktası, Badlands'teki tepe kontrol noktaları gibi yerden yüksek noktaları tercih edin. Başarım için roket zıplaması yapıyor veya havada olmak zorunda değilsiniz.


Yanarsam Yakarım
Yanarsam Yakarım
Yanarken 20 düşmanı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir Pyro tarafından yakıldığınız zaman yakınınızdaki düşmanları normal biçimde öldürmeye devam edin. Tecrübesiz Pyrolar muhtemelen hava püskürtmesini bilmediği için kolay avlardır.


P*A*R*Ç*A*L*A
P*A*R*Ç*A*L*A
Tek Überşarj ile 5 kişinin patlatılmasına yardım et.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Bu başarım bir Medic başarımı olan Patlatma Yardımı ile çakışmaktadır. Medic'iniz ile düşman gruplarına saldırmak üzere anlaşın. Standart Roketatar'ın alan hasarı ve şarjör kapasitesinden yararlanın. Kritzkrieg, bu başarım için normal ÜberŞarj'dan daha verimlidir.


Mağlubiyetin Bedeli
Mağlubiyetin Bedeli
Birini parçalamak için el bombası kullan.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Dengeleyici ile alay hareketi yapmak yakınınızdaki düşmanlarla beraber sizi de öldüreceğü için diğer alay hareketlerinden daha risklidir. Sizi büyük ihtimalle fark etmeyecek Sniper veya Heavy gibi düşmanları hedef alın. Alternatif olarak düşmanların sizi göremeyeceği köşe veya ışınlayıcı çıkışları gibi noktalarda birinin geçmesi ümidiyle alay hareketinizi yapın. Eğer alay hareketini tamamlamayı başaran düşman bir Soldier'a hasar verebilirseniz onu el bombasıyla öldürmüş sayılacak ve başarımı elde edeceksiniz. Bu başarımı raunt sonlarında elde edemezsiniz.


Coşkulu Oğlanlar
Coşkulu Oğlanlar
Hiç ölmeden Destek Sancağı ile 15 takım arkadaşını güçlendir.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Bu başarım Destek Sancağı, Tümen Desteği, ya da Fatih ile elde edilebilir. Eğer ön hatlarda savaşıyorsanız, etrafınızdakiler üzerinde başarılı bir şekilde hızlıca kullanmak üzere Öfke metreniz kolayca dolacaktır. Metreniz dolduğu anda takım arkadaşlarınızın arasına dalın ve şarjı kullanın. Bir şekilde 32-oyunculu bir sunucuda tüm takım arkadaşlarınıza destek vermeniz haricinde, başarımı elde etmek için sancağı tek yaşamda en az iki kere kullanmak zorundasınız.


Uzun Süren Şaşkınlık
Uzun Süren Şaşkınlık
5 sersemlemiş düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Uyku Perisi kullanan bir Scout ile anlaşarak düşmanlarınızı hızlıca sersemletip öldürün. Harvest ya da Viaduct'ün etkinlik sürümlerinde bir hayaletveya Mann Manor'da Horseless Headless Horsemann tarafından korkutulmuş düşmanlar da "sersemletilmiş" sayılmakta ve onları öldürmek başarımda ilerleme sağlamaktadır.


Siper Savaşı
Siper Savaşı
Kürekle intikam al.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: Sahip olduğunuz yavaşlık dezavantajını Kaçış Planı ile giderip kaçan düşmanlarınızı daha kolay yakalayabilirsiniz. Size hükmeden düşmanınıza yaklaşıp onun işini bitirmek veya ona tuzak kurmak için öldürücü darbeden önce roket zıplaması yapın. Bu başarımı elde etmek Orta Çağ Modu'nda elde etmek daha kolay olabilir.


Bir Taşla Üç Kuş
Bir Taşla Üç Kuş
Tek bir kritik roketle 3 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Roketatar ya da Kara Kutu'nun alan hasarını kullanın. Ayrıca size Kritzkrieg'in garantilenmiş kritik desteğiyle Medic'inizden yardım alabilir ve grup halindeki düşmanların işini bitirebilirsiniz.


Üst El
Üst El
Aynı paraşüt konuşlandırmasını kullanana 3 oyuncuyu öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: S.E.R.B.E.S.T. Atlayıcı'nın paraşütünü kullanarak grup halindeki düşmanları hedef alın.


Savaş Suçu ve Cezası
Savaş Suçu ve Cezası
Hiç ölmeden, seni iyileştiren bir Medic'e zarar veren 3 düşmanı öldür.
Zorluk: Orta
Nasıl Kazanılır: Medic'in yardımcısı olarak onu korumalısınız. Eğer Medic'iniz Kritzkrieg kullanıyorsa ve size ÜberŞarj verirse düşmanlar ikinize odaklanacaktır. Bu başarımı tek bir Medic ile tamamlamak zorunda değilsiniz; eğer Medic'iniz ölürse bir diğeriyle devam edebilirsiniz.


Arkadan Bıçaklamak Savaş Suçudur!
Arkadan Bıçaklamak Savaş Suçudur!
Takım arkadaşını az önce arkadan bıçaklamış olan bir Spy'ı öldür.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Takım arkadaşlarınızdan birini öldüren bir Spy gördüğünüz anda onu öldürmek için elinizden geleni yapın. Takım arkadaşlarınızın çığlıklarına kulak vererek ve ekrandaki ölüm bildirimlerine dikkat ederek kaçmaya çalışan Spy'ların yerini tespit etmeye çalışın. Eğer görünmez olursa Roketatar'ın alan hasarını kullanarak onu bulun.


Kartalların Cesareti
Kartalların Cesareti
Zıplayıp çömelerek mümkün olan en yüksek roket zıplamayı yap.
Zorluk: Kolay
Nasıl Kazanılır: Eğilmek veya havada olmak patlamalardan maruz kalacağınız geri tepmeyi arttıracaktır. Açıklamanın aksine başarım için mümkün olan azami yüksekliğe zıplamak dışında yatay olarak uzun bir mesafe gitmeniz de başarım için kabul edilecektir.


Şeref Kanatları
Şeref Kanatları
İkiniz de havadayken bir düşman Soldier öldür.
Zorluk: Orta/Zor
Nasıl Kazanılır: İyi bir nişancılıkla Roketatar veya Av Tüfeği fark etmeksizin havadaki rakip Soldier'ın işini ikiniz de yere inmeden çabucak bitirebilirsiniz.Bu başarımı elde etmek için en başta zıplamak zorunda değilsiniz, öldürücü darbeden hemen önce zıplamış olmanız yeterli olacaktır.


Bin Kelimeye Bedel
Bin Kelimeye Bedel
Düşmanın fotoğraf kamerasına 21 pare silah atışı yaparak poz ver.
Zorluk: Çok Kolay
Nasıl Kazanılır: Bir düşmanı öldürdükten sonra Av Tüfeğini tutarak alay hareketi yapın.