Jak odblokować osiągnięcia dla Szpiega

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Szeroki Uśmiech
Szeroki Uśmiech
Zabij nożem Szpiega uzbrojonego w pistolet.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Wrogi Szpieg znajdujący się w pobliżu twojej bazy, wycofujący się lub który niedawno się odrodził, prawdopodobnie będzie miał wyciągnięty Rewolwer. Którakolwiek z tych okazji da ci szansę na dobiegnięcie i zabicie przeciwnika dla tego osiągnięcia.


Agent Prowokator
Agent Prowokator
Dźgnij 10 razy w plecy swoich znajomych ze Społeczności Steam.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Dołącz do grupy graczy, która regularnie gra razem. Nie musisz dźgnąć w plecy dziesięciu różnych przyjaciół, więc jest możliwe dźgnąć jednego przyjaciela kilka razy.


Palący Problem
Palący Problem
Przeżyj 30 sekund po tym, jak zostaniesz podpalony będąc niewidzialnym.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Kiedy jesteś niewidzialny, idź na linie frontu i zacznij szukać wrogiego Pyro. Wejdź w płomienie Pyro i następnie wycofaj się w bezpieczne miejsce. Zgaś płomienie apteczką i unikaj walki przez trzydzieści sekund, aby otrzymać osiągnięcie.


Zemsta Sztywniaka
Zemsta Sztywniaka
Zabij w odwecie przeciwnika dźnięciem w plecy.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Zapewne zostaniesz zdominowany przez wrogiego gracza podczas walki. Jeśli masz problemy z odwetem, możesz celowo dać się zdominować przez gracza, przeciwko którego klasie jesteś silniejszy, takiej jak Snajper.


Z Cyklu Dzieła Niedokończone
Z Cyklu Dzieła Niedokończone
Zabij Inżyniera, który pracuje przy działku strażniczym.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Poszukaj Inżyniera, który rozkłada lub buduje konstrukcję blisko punktów walki. Kiedy twoja drużyna zacznie atakować wrogów koło tego punktu, dźgnij w plecy Inżyniera kiedy on zacznie pracować przy swoim Działku Strażniczym.


Kontrwywiad
Kontrwywiad
Dźgnij w plecy przebranego Szpiega.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Wrogi Szpieg który odkrywa się w pobliżu twojej drużyny na pewno będzie przebrany. Sapery podłożone na konstrukcjach przyjaznego Inżyniera są znakiem, że w pobliżu znajduje się przebrany Szpieg. Możesz wyszukać Szpiega poprzez podchodzenie do towarzysza od tyłu z wyciągniętym Nożem; jeśli go uniesiesz tak jakbyś miał dźgnąć przeciwnika w plecy, oznacza to, że ta osoba jest przebranym Szpiegiem.


Ścisły Tajniak
Ścisły Tajniak
Korzystając z Peleryny Nożownika, zabij tego samego przeciwnika 3-krotnie, na tym samym obszarze, nie ginąc.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Stój w miejscach przez które przechodzi duża ilość graczy i atakuj tego samego przeciwnika, pomagając sobie umiejętnością Szpiega, która pozwala mu na zobaczenie imienia wroga. Tak długo jak nie zostaniesz zabity, to osiągniecie może zostać wykonane po dłuższym czasie. Graj konserwatywnie; jeśli uda ci się dźgnąć tego samego przeciwnika dwa razy, będzie starał się ciebie dopaść. Ponieważ istnieją anty-Szpiegowe rzeczy, takie jak Antyklinga lub Sikwondo, nawet próba zabicia Snajpera może nie być łatwą drogą do zdobycia tego osiągnięcia.


Śmierć Nadejdzie Późno
Śmierć Nadejdzie Późno
Zabij Snajpera po zniszczeniu jego Antyklingi dźgnięciem w plecy.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Zostaniesz oszołomiony po pierwszej próbie dźgnięcia w plecy, ostrzegając Snajpera o twojej obecności. Po zniszczeniu Antyklingi, spróbuj ponownie dźgnąć przeciwnika w plecy lub wykorzystaj Rewolwer aby zabić wroga. Używając Dzwonu Zmarłego może dać Snajperowi fałszywe poczucie bezpieczeństwa po "zabiciu" ciebie, umożliwiając ci powrót na następne dźgnięcie w plecy.


Dyplomacja
Dyplomacja
Zabij 50 przeciwników Ambasadorem.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Celuj dokładnie aby trafić przeciwnika w głowę. Możesz wykorzystać Niewidzialność, aby prześladować zranionego wroga, kiedy on ucieka z pola bitwy.


Doktor Nooooo
Doktor Nooooo
Dźgnij w plecy Medyka, który jest gotowy do użycia ładunku ÜberCharge.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Kiedy zobaczysz Medyka z gotowym ładunkiem ÜberCharge, dźgnij go w plecy zanim go aktywuje. Wykorzystaj Pelerynę Nożownika, aby prześladować Medyka, który ładuje swój ÜberCharge.


Tajne Przez Poufne
Tajne Przez Poufne
Prześlij przeciwnikowi migawkę, na której ciskasz w jego truchło papierosem.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Po zabiciu wroga, stań na jego ciele i wykonaj drwinę Zestawu Przebrań. Jeśli przypadkowo wykonasz drwinę Spy Craba zamiast rzucić papierosa, osiągnięcie także zostanie przyznane.


Kto Wzywał Szpiega?
Kto Wzywał Szpiega?
Dźgnij w plecy Medyka, który leczył Cię w ciągu ostatnich 5 sekund.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Jeśli zaraz po uleczeniu wycofasz się z pola bitwy, kompetentny Medyk od razu rozpozna cie jako Szpiega. To osiągnięcie można łatwo zdobyć będąc w środku większej bitwy, ponieważ Medycy będą musieli być bardziej skupieni na walce po wyleczeniu ciebie.


Cel Szczególnej Wartości
Cel Szczególnej Wartości
Dźgnij w plecy przeciwnika, który dominuje 3 lub więcej członków Twojej drużyny.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: W zależności od mapy i graczy, znalezienie przeciwnika, który dominuje trzech lub więcej twoich towarzyszy może okazać się trudnym zadaniem. Wykorzystaj tabelę wyników aby dowiedzieć się, który przeciwnik ma odpowiednią ilość dominacji i spróbuj go wyśledzić.


Kradzież Tożsamości
Kradzież Tożsamości
Dźgnij w plecy przeciwnika, za którego jesteś obecnie przebrany.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Imię gracza za którego jesteś przebrany ukaże się na twoim wyświetlaczu. Wykorzystaj to, aby znaleźć i dźgnąć w plecy twoją ofiarę. Przebierając się za Inżyniera lub Snajpera, który oddzielił się od grupy, pozwoli ci na bezpieczniejsze poruszanie się bez wzbudzania podejrzeń. Jeżeli posiadasz Pelerynę Nożownika, możesz ciągle zmieniać przebranie do czasu, aż uda ci się znaleźć odpowiedniego przeciwnika.


Przekręt Ubezpieczeniowy
Przekręt Ubezpieczeniowy
Zabij wroga w momencie, gdy będzie cię leczyć Medyk z drużyny przeciwnej.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Kiedy wrogi Medyk zacznie cię leczyć, dźgnij w plecy najbliższego przeciwnika. To osiągnięcie najlepiej wykonać w środku większej bitwy, ponieważ Medycy będą musieli się skupić na walce niż na tobie. Zostaniesz automatycznie leczony przez Medyka, jeśli dźgniesz w plecy jego pacjenta przy użyciu Ostatecznej Nagrody, pozwalając ci na szybkie znalezienie innego przeciwnika.


Czy To Aby Bezpieczne?
Czy To Aby Bezpieczne?
Dźgnij w plecy 50 przeciwników, którzy przejmują punkty kontrolne.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Na niektórych punktach kontrolnych może znajdować się spora ilość wrogów, czyniąc próbę dźgnięcia w plecy dość trudnym zadaniem, zwłaszcza kiedy wrogowie próbują wyszukać przebranych Szpiegów. Rzadko chronione punkty kontrolne, takie jak te na Gravel Pit, czynią z nich doskonałe miejsca do prześladowania. Gracze, którzy gromadzą się wokół Wózka z Ładunkiem staja się łatwymi celami.


Zgodna Współpraca
Zgodna Współpraca
Wyłącz czasowo działko strażnicze przeciwnika w ciągu 3 sekund od momentu, gdy członek Twojej drużyny unieruchomi inne działo.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Kiedy wrogi zespół ma rozstawione kilka Działek strażniczych, współpracuj z przyjaznym Szpiegiem i postarajcie się wyłączyć kilka Działek naraz.


Przepraszam, że Się Wcinam...
Przepraszam, że Się Wcinam...
Dźgnij w plecy przeciwnika i leczącego go Medyka w ciągu 10 sekund.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Poszukaj wrogiego Medyka i jego kompana, którzy idą do linii frontu. Kompani Medyka biegną często wolniej, więc lepszym rozwiązaniem jest dźgnąć Medyka pierwszego.


W Służbie Jej Królewskiej Własności
W Służbie Jej Królewskiej Własności
Zacznij przejmowanie punktu w ciągu sekundy od momentu, gdy stanie się dostępny.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Gracze zazwyczaj nie zwracają uwagi na zablokowane punkty kontrolne, więc przedostań się za linie wroga i ustaw się na zablokowanym punkcie kontrolnym, kiedy twoja drużyna jest w trakcie przejmowania poprzedniego punktu. Za pomocą Peleryny Nożownika możesz całkowicie się ukryć przed wrogami, gdy czekasz na przejęcie punktu. Standardowe mapy typu punkty kontrolne, takie jak Granary i Well posiadają kilka punktów kontrolnych, które często będą zmieniać właścicieli, dając ci wiele szans na wykonanie tego zadania. Musisz zapoczątkować proces przejmowania punktu, nie musisz go zakończyć, aby otrzymać osiągnięcie.


Punktołamacz
Punktołamacz
Zabij 15 przeciwników, którzy stoją na swoim punkcie kontrolnym.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Gracze często sprawdzają każdego, kto podchodzi do aktywnego punkty kontrolnego, więc staraj się podchodzić do nich z nieoczekiwanych miejsc. Dźgnięcie w plecy przeciwnika stojącego na zablokowanym punkcie kontrolnym także zostanie doliczone do tego osiągnięcia.


Zagrożenie Budowlane
Zagrożenie Budowlane
Zniszcz 1000 konstrukcji Inżyniera, korzystając z saperów.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Zdobędziesz to osiągnięcie po dłuższym graniu Szpiegiem. Wciąż możesz dostać punkty do osiągnięcia poprzez asystowanie, kiedy inny gracz z przyjaznej drużyny zniszczy zasapowaną konstrukcję.


Ze Sztyletem Na Fachowca
Ze Sztyletem Na Fachowca
W ciągu 5 sekund zasapuj konstrukcję przeciwnika oraz dźgnij w plecy Inżyniera, który ją zbudował.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: Wykorzystaj niewidzialność i zestaw przebrań, aby przedostać się na tyły wroga i poszukaj zajętego Inżyniera. Zasapuj konstrukcję, szybko zmień broń na Nóż i dźgnij w plecy Inżyniera, aby przeszkodzić mu w zniszczeniu twojego Sapera. Jeżeli Inżynier opuścił swoją konstrukcję, ukryj się gdzieś w pobliżu i zaczekaj na jego powrót do konstrukcji w celu naprawy jej. Gracze, którzy używają Poskramiacza zazwyczaj są bardziej skupieni na walce, czyniąc z nich łatwy cel dla tego osiągnięcia.


Wentylacja Czaszki
Wentylacja Czaszki
Traf w głowę 20 Snajperów za pomocą Ambasadora.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Kiedy znajdziesz się w sytuacji łatwego dźgnięcia w plecy wrogiego Snajpera, zamiast dźgnięcia, wykorzystaj swój Ambasador. Ponieważ celny strzał w głowę Ambasadora zada 102 punkty obrażeń, zaleca się strzelanie do osłabionych Snajperów, lub znajdujących się daleko od pola bitwy. Zestaw Krokostylowy uniemożliwi ci zabicie Snajpera poprzez strzał w głowę..


Tnij I Pal
Tnij I Pal
Dźgnij w plecy przeciwnika, który następnie wcieli się w postać Pyro, nim się odrodzi.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Całkowicie nie masz wpływu na proces zdobycia tego osiągnięcia. Ciągle dźgaj w plecy wrogów z nadzieją, że jeden z nich zdenerwuje się na tyle, że zmieni klasę na Pyro.


Uśpiony Agent
Uśpiony Agent
Zabij przeciwnika, który w ciągu ostatnich 20 sekund aktywował Twoją umiejętność udawania martwego.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Aby sprawić, że twoja udawana śmierć będzie bardziej przekonująca, daj się lekko zranić przez przeciwnika zanim wyciągniesz Dzwon Zmarłego. Zestaw Saharyjskiego Szpiega znacząco zmniejszy głośność wyłączania ukrycia Dzwonu Zmarłego, przez co łatwiej i bezpieczniej będzie ci znaleźć miejsce do wyłączenia ukrycia.


Szpiedzy Tacy, Jak My
Szpiedzy Tacy, Jak My
Będąc niewidzialnym, wpadnij na niewidzialnego Szpiega z przeciwnej drużyny.
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Jak zdobyć: Takie spotkanie zapewne nastąpi całkowicie przypadkowo, jako że Szpiedzy zazwyczaj wybierają drogi, którymi nie chodzą ich towarzysze z drużyny. Po jakimś czasie powinieneś wpaść na wrogiego Szpiega, który postanowił wybrać taką samą drogę co ty.


Szpieg Nad Szpiegami
Szpieg Nad Szpiegami
Dźgnij w plecy 1000 przeciwników.
Poziom trudności: Łatwy
Jak zdobyć: To osiągnięcie samo przyjdzie po dłuższym graniu jako Szpieg.


Człowiek-sito
Człowiek-sito
Dźgnij przeciwnika podczas szermierki.
Poziom trudności: Bardzo trudny
Jak zdobyć: Zabójstwo drwiną Szermierki jest jednym z najtrudniejszych zabójstw do wykonania. Nie dość, że jest ona jedną z najdłuższych i najgłośniejszych zabójczych drwin, musisz także być widzialny i nieprzebrany. Dwa pierwsze uderzenia zadadzą bardzo małe obrażenia, które łatwo mogą ostrzec wroga o twojej próbie zabicia ich, o ile głos Szpiega tego nie zrobił wcześniej. Staraj się wykonać tą drwinę na przeciwnikach nieświadomych twojej obecności, takich jak Snajperzy, lub bezbronnych wrogach, na przykład jedzącego Grubego.


Człowiek I Jego Złom
Człowiek I Jego Złom
Dźgnij w plecy Inżyniera i zasapuj jego 3 konstrukcje w ciągu 10 sekund.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Znajdź Inżyniera stojącego koło jakiejkolwiek konstrukcji oraz aktywnego teleportera. Dźgnij w plecy Inżyniera i następnie zasapuj konstrukcję i teleporter. Twój saper zostanie podłożony na obu teleporterach, a ty zdobędziesz osiągnięcie. Konstrukcje muszą zostać tylko zasapowane, nie zniszczone.


Krucjata W Melbourne
Krucjata W Melbourne
Zdominuj Snajpera.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Celowo atakuj Snajperów nieświadomych o twojej obecności. Jeżeli owy Snajper nosi na sobie Antyklingę, trzy strzały z bliska Rewolweru lub dwa strzały z Ambasadora (o ile pierwszy strzał był strzałem w głowę) powinny łatwo zabić Snajpera. Jeżeli jesteś blisko śmierci, uważaj, aby Snajper nie otrzymał asysty w zabiciu ciebie. Miej też nadzieję, że owy Snajper nie zmieni klasy przed zdominowaniem go.


Potrójne Dźgnięcie
Potrójne Dźgnięcie
Dźgnij w plecy trzech Snajperów, nie ginąc.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Najłatwiej zdobyć to osiągnięcie na mapach, które są korzystne dla Snajperów, na przykład 2Fort, na której można znaleźć mnóstwo Snajperów, czekających na dźgnięcie w plecy. Nie musisz dźgnąć trzech Snajperów w określonych przedziale czasowym, więc możesz się wycofać po pierwszym dźgnięciu, aby zmniejszyć szanse na wykrycie.


Mokra Robota
Mokra Robota
Zadźgaj przeciwnika, będąc oblanym Sikwondem.
Poziom trudności: Średni
Jak zdobyć: Snajper, który obleje cię swoim Sikwondem lub trafi cie za pomocą strzału Sydnejskiego Usypiacza od razu będzie wiedział, gdzie się znajdujesz. Kiedy zostaniesz trafiony, ucieknij z pola widzenia Snajpera i postaraj się dźgnąć w plecy przeciwnika, który nie jest świadomy o twojej obecności.


I Kto Tu Rządzi?
I Kto Tu Rządzi?
Zabij strzałem w głowę 3 Skautów za pomocą Ambasadora.
Poziom trudności: Średni/trudny
Jak zdobyć: Szybkość Skautów sprawi, że trafienie ich w głowę będzie trudnym zadaniem. Kiedy starasz się trafić Skauta w głowę, spróbuj przewidzieć jego zamierzoną trasę poruszania się. Szpieg nie musi i nie może przybliżyć widoku podczas strzelania z Ambasadora, aby trafiać w głowę, więc starcie ze Skautem na bliskim dystansie powinno być trochę łatwiejsze. Skauci, znajdujący się w środku pola bitwy zazwyczaj będą osłabieni, więc jeden celny strzał w głowę powinien ich wykończyć.


Dźga Się Tylko Trzy Razy
Dźga Się Tylko Trzy Razy
Dźgnij w plecy 3 przeciwników w ciągu 10 sekund.
Poziom trudności: Łatwy/średni
Jak zdobyć: Szpiedzy często udają się na tyły wroga, gdzie zazwyczaj mogą znaleźć trzech wrogów, odwróconych do niego plecami, tylko czekające na spotkanie z Nożem Szpiega. Kiedy znajdziesz się w takiej sytuacji, postaraj się dźgnąć w plecy wszystkich obecnych wrogów.