Offblast

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Offblast
Offblast 01.jpg
Základní informace
Typ mapy Arena
Název souboru: arena_offblast_final
Tvůrce: Magnar "insta" Jenssen
Informace
Prostředí: Desert
Zasazení: Daylight, sunny
Nebezpečí: Pitfall
Předměty na mapě
Healthico.png Lékárny: Smallhealth.png ×1
Ammoico.png Náboje: Mediumammo.png ×4
Map Photos
Menu photos arena offblast final.png
Map Overview
Offblast overview.png
Známka map
Item icon Map Stamp - Offblast.png
Tabulka lidí, jež podpořili tuto mapu
Arena Offblast je rychlá, komunitní mapa vysoko nad mořem, je to tajné raketové silo zabudováno do hory. Otevřené cesty a úzké chodby se sbíhají na kontrolní bod, který leží pod odpalištěm. Tato aréna na vrcholku hory má také útes ležící nad bojištěm, z tohoto místa má hráč šanci pomoct protihráčům vylepšit jejich taktiku. Každého koho odhodíte z tohoto útesu bude mít chvíli čas na to se zamyslet nad chybami v jejich strategii "stání blízko hrany útesu", až se budou prudce řítit do náruče mučivé smrti.
Classless Update (Anglicky)

Offblast je Arena mapa. Je to první komunitní mapa vybrána Valve, díky její vynikající kvalitě a byla přidána v Classless Update jako oficiální mapa.

Úkol hráčů je eliminovat nepřátelský tým nebo zabrat centrální kontrolní bod.

Úvodní Video

Lokace

Mapa se skládá z velkého raketového sila, které je postavené uprostřed pouště. Podél hory jsou postavené vratké rampy, vedoucí k nevinně vypadajícímu mlýnu, který je spojen se vnitřkem prázdné hory, kde je množství dlouhých uliček a interiér se vzhledem špionážní techniky.

Exteriéry

  • Spawn Rooms (Spawn místnosti): Spawn místnosti leží před silem vedle vstupů do tunelů do hlavní budovy. Přímo ze spawnu vedou cesty po útesu nahoru do domu.
  • Cliff-Side (Útesy): Podél hory jsou hliněné cesty, vedoucí do hlavní budovy. Vespod je vstup do tunelu, nahoře je vstup do budovy a ještě výše je boční vstup.
  • House (Dům): Nahoře leží dům, který rozděluje spawn každého týmu. Vedle něj je malý neoplocený útes, o kterém lze jít na druhou stranu. Dům má dvě patra, spodní obsahuje hlavní vstup a horní obsahuje vstup do hlavní budovy. Uvnitř domu lze najít malou lékárničku.

Hlavní budova

  • Bottom Floor (Spodní patro): Spodní patro je umístěno pod mostem s kontrolním bodem. Spojuje dva tunely, které vedou z týmových spawnu.
  • Main Floor (Hlavní patro): Střed Hlavního patra obsahuje most s kontrolním bodem. Vedle mostu jsou dvoje velká schodiště, která vedou na spodní patro. Naproti vstupu do budovy.
  • Top Floor (Horní patro): Horní patro je nejmenší a většinou jej tvoří chodby. Z mostu s kontrolním bodem vedou dvě rampy na horní patro, do malé místnosti s výhledem na bod. Vstupy na horní patro jsou na vršku hliněných ramp.

Strategie

Původní článek: Community Offblast strategy

Časy kontrolního bodu

Control Point Multiplier Sekundy
Capture point ×1
12 ,000
×2
8 ,000
×3
6 ,545
×4
5 ,760


Minulé změny

Patch z 13. srpna 2009 (Classless Update)

  • Offblast byl přidán do hry.

Externí odkazy