Dogrywka

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Dogrywka!
Administratorka

Dogrywka następuje gdy licznik czasu rundy dojdzie do zera podczas gdy aktualnie jakiś punkt jest przejmowany, i daje drużynie atakującej szanse na wygraną atakiem w ostatniej sekundzie.

Licznik czasu drużyny RED wskazujący że runda jest w czasie dogrywki

Na mapach trybów Punkty Kontrolne i Kontrola Terytorialna gdy licznik dojdzie do zera a jeden z punktów jest częściowo przejęty. Kończy się gdy albo punkt wróci do swojego poprzedniego stanu (w tym wypadku gra się kończy) lub gdy przejęcie zostanie zakończone sukcesem (w tym wypadku do licznika zostanie doliczony czas a gra będzie się kontynuować pod warunkiem że nie był to ostatni punkt). Prędkość powrotu do poprzedniego stanu punktu jest przyśpieszona podczas dogrywki.

Na mapach trybu Ładunek, Dogrywka następuje gdy nikt nie pcha wózka oraz nie porusza się on do tyłu, wtedy licznik pozostałego czasu do poruszania się wózka do tyłu będzie maksymalnie odliczał 5 sekund. Kończy się gdy żaden członek drużyny BLU nie zdoła zabezpieczyć wózka przed czasem (kończąc grę), lub gdy członkowie drużyny BLU zdołają dopchać wózek do punktu kontrolnego (dodając więcej czasu). Mapy trybu Wyścig Ładunków nie mają dogrywek.

Na mapach trybu Zdobądź Flagę, Dogrywka następuje gdy materiały którejś z drużyn jest gdziekolwiek poza ich pierwotnym stanowiskiem, niezależnie od tego czy jest noszona czy leży na ziemi. Gra kończy się gdy materiały obu drużyn będą w ich bazach, niezależnie czy przejęte i zwrócone, lub obronione do czasu gdy same wrócą do bazy.

Podczas gier trybu Król wzgórza, Dogrywka następuje gdy licznik drużyny która aktualnie posiada punkt dojdzie do zera, a punkt jest w części przejęty przez drugą drużynę. Dogrywka będzie się kontynuować gdy punkt pozostanie częściowo przejęty, i może nastąpić drugi raz gdy druga drużyna przejmie punkt i w czasie gdy ich licznik dojdzie do zera punkt będzie częściowo przejęty przez pierwszą drużynę, co może doprowadzić do niekończącej się gry.

Dogrywka zwykle jest szybka i gorączkowa, często cała ofensywna drużyna szarżuje do celu w desperackich próbach ratowania swojej gry, a defensywna zbiera się w pobliżu celu aby powstrzymać jego przejęcie. Napływy Skautów są częstą taktyką na mapach z punktami kontrolnymi i Ładunku, oraz Szpiedzy często są wysyłani na samobójcze misje utrzymywania materiałów w czasie gdy reszta drużyny będzie mogła skoordynować swoje ataki.

Historia aktualizacji

14 sierpnia 2009

  • Naprawiono błąd administratorki na mapach z trybem KOTH związany z komendą mp_timelimit (błąd ten polegał na tym, że administratorka ciągle powtarzała "Dogrywka" podczas jej trwania, zamiast tylko raz na jej początek).
    • Z powodu wielu próśb, dodano komendę servera tf_overtime_nag. Kiedy jest ustawiona na 1, server zachowuje błędne zachowanie administratorki.

Ciekawostki

  • Na mapie DeGroot Keep, dogrywka nastąpi tylko wtedy gdy główna brama jest otwarta, ignorując postęp przejęcia na punktach A i B.