PDA

From Team Fortress Wiki
< PDA
Jump to: navigation, search
I built that.
Engineer

PDA je standardní zbraň pro Engineera skládající se ze dvou částí: Nástroje pro stavění a Nástroje pro ničení. Tyto přístroje se používají k postavení a zničení Engineerových budov. Nástroj pro stavění vypadá jako větší kalkulačka, zatímco nástroj pro ničení je přístroj s malým displejem a velkým červeným tlačítkem.

Tyto přístroje nejsou jako ostatní zbraně a nelze je použít k útoku. Jsou zde především pro ostatní hráče, aby viděli co pravě teď dělá Engineer. Když hráč používá jedno z PDA, objeví se speciální malé menu k obsluze stavění a ničení.

Po vybrání jednoho z PDA se tak objeví menu, ve kterém lze vidět seznam všech 4 dostupných budov, nicméně pouze svítící lze vybrat a následně postavit. Budovu lze vybrat stisknutím klávesy s číslem (1-4, pod Funkčními klávesami). Stisknutí tlačítka pro primární střelbu (defaultně levé tlačítko myši) nebo změna na jinou zbraň vypne PDA.

Budovy lze stavět pouze pokud máte dostatek metalu na vybranou budovu, pokud ne, nelze ji v PDA vybrat. Stejně tak, zničit lze pouze postavené budovy. Nástroj pro ničení ale nelze použít v případě, kdy Spy sappne budovu pomocí Electro Sapperu.

Pokud hráč vybere budovu ke stavbě, vytáhne Engineer krabici s nářadím a z pohledu první osoby vidíte nákres budovy a směr, jakým je otočena. Tento směr lze měnit pomocí tlačítka pro sekundární střelbu (defaultně pravé tlačítko myši), kdy stisknutí tlačítka otočí budovu o 90 stupňů proti směru hodinových ručiček. Tlačítko pro primární střelbu budovu postaví.

Zajímavostí je, že v konzolové verzi Team Fortress 2 jsou obě PDA jako jedno zařízení.

Názorná ukázka

Strange verze


Minulé změny

Patch z 28. února 2008

  • Opravena chyba, kdy Engineer mohl zničit sapnutou budovu.

Patch z 19. ledna 2011

  • Opravena chyba, kdy se někdy zobrazovalo červené PDA, když jste byli v modrém týmu.

Drobnosti

  • Ve složkách se hrou lze najít PDA token, ale je nepoužitý. Spadají do něj však nejen Engineerovy PDA, ale i maskovací zařízení pro Spye.
    • PDA2 token lze použít k vycraftování Spyových hodinek. Lze jej vytvořit zcraftováním 3 Spyových hodinek.

Galerie

Zhlédněte také