Wyrzutnia bomb rurowych (Klasyczna)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Wyrzutnia bomb rurowych jest bronią z klasycznych gier z serii Team Fortress używaną wyłącznie przez Demomana. Broń ta strzela odbijającymi się bombami rurowymi, które mogą być zdetonowane wyłącznie na polecenie gracza. Rurobomby odbiją się od każdego gracz, który znajduje się w powietrzu, bez znaczenia czy jest to przyjaciel czy wróg. Pociski wystrzelone z tej broni są oznaczone żółtą opaską, aby odróżniały się od tych wystrzelonych z Granatnika. Jednocześnie można umieścić maksymalnie do 8 bomb, próba umieszczenia kolejnej zdetonuje najstarszą bombę. Bomby rurowe przyjmują żółte oznaczenie niezależnie od zespołu.

Dzieli się amunicją z Granatnikiem.

Nawet jeśli przyjacielski ogień jest wyłączony Demoman, który wystrzeli rurobomby wciąż może otrzymać obrażenia od ich eksplozji, jeśli znajdują się w pobliżu. Może to być wykorzystane do skoku na bombie rurowej.

Obrażenia

40-80 na każdą rurobombę.

Galeria

Wiadomości o zabiciu w Quake Team Fortress

Gracz1 został złapany przez pułapkę z rurobomb Gracza2.
Gracz zabity przy użyciu rurobomb
Gracz1 został złapany przez fajerwerki Gracza2.
Gracz zabity przy użyciu rurobomb
Gracz wpadł na własne rurobomby.
Samobójstwo przy użyciu rurobomb
Gracz próbował żonglować własnymi rurobombami.
Samobójstwo przy użyciu rurobomb

Historia aktualizacji

16 stycznia 2003

  • Naprawiono błąd, w którym Demoman z drużyny defensywnej mógł umieścić rurobomby w pokoju odrodzeń (na takich mapach jak Dustbowl) i zabić graczy z drużyny ofensywnej, gdy rozpoczął się następny etap mapy.

Ciekawostki

  • Wyrzutnia bomb rurowych z Quake Team Fortress wykorzystuje ten sam model broni, co Granatnik z Quake.
  • Wyrzutnia bomb rurowych z Team Fortress Classic Pipebomb Launcher korzysta również z tego samego modelu, co Granatnik z TFC, ale jej wygląd jest bardziej pofałdowany.
  • Wyrzutnia bomb rurowych miała być bronią w Team Fortress 2, jak widać na Zwiastunie 2. Została ona jednak ostatecznie zastąpiona przez Wyrzutnię bomb samoprzylepnych.