Wyniszczenie

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Watergate
Myślę, że postawię ci piwo!
Inżynier do pijanego pilota UFO

Wyniszczenie (oryg. Player Destruction) to tryb gry stworzony przez społeczność, dodany w Aktualizacji "Inwazja".

Rozgrywka

Cel obu drużyn to zbieranie znajdziek upuszczanych przez zabitych graczy i zabezpieczanie ich w punkcie kontrolnym w celu zdobycia punktów.

Po zabiciu, gracz upuszcza 1 znajdźkę i wszystkie inne znajdźki które nosił (pokazywane nad jego głową i na HUD'zie), które mogą być podniesione przez graczy z obu drużyn. Gracz nie będący Szpiegiem noszący najwięcej znajdziek w obu drużynach staje się "liderem drużyny", uzupełniając amunicję i lecząc siebie oraz pobliskich sojuszników w tempie Zasobnika 1 poziomu, ale również dostają zarys który może być widziany przez ściany przez obie drużyny. "Zasobnik" lidera zespołu ma zasięg 450 jednostek (domyślny zasięg to ~32 jednostki).

Zebrane znajdźki są upuszczane jeśli gracz spróbuje je wnieść do punktu zaopatrzenia, mogą być również upuszczone manualnie przez naciśnięcie przycisku upuszczenia przedmiotu (Domyślny klawisz: L). Upuszczone znajdźki, które nie zostaną podniesione znikają po 2 minutach.

Po zdobyciu przez drużynę odpowiedniej ilości punktów, rozpocznie się odliczanie prowadzące do wydarzenia specyficznego dla mapy, takie jak zniszczenie statku matki na mapie Watergate lub strzelanie z dużych laserów na mapie Monster Bash, po którym drużyna która zgromadziła odpowiednią ilość punktów wygra.

Zdobywanie punktów

W przeciwieństwie do innych trybów gry, mapy Wyniszczenia, podczas bycia podobnymi do siebie w zasadach, stanowią pewne różnice pod względem rozgrywki:

Cursed Cove

Aby zdobyć punkty, gracze muszą wejść do kabiny Daviego Jonesa za pomocą kontaktu z latającym statkiem, który przepływa przez środek mapy podczas odpowiedniej fazy. Po wejściu do kabiny Daviego Jonesa, gracze muszą stać w wyznaczonej strefie na szczycie środkowego, drewnianego pokładu aby zabezpieczyć ich zebrane dusze. Jedynym wyjściem jest portal na końcu pokładu.

Monster Bash

Aby zdobyć punkty, gracze muszą zabezpieczyć ich zebrane kawałki ciał u ciała potwora w centralnej strefie, kiedy tarcza ochraniająca punkt przestaje działać. Kiedy czas na zabezpieczanie się skończy, gracze zostaną wyrzuceni ze środka mapy podczas reaktywacji tarczy.

Pit of Death

Aby zdobyć punkty, gracze muszą zanieść zdobyte dusze na wyspę w Czyśćcu. Gracze mogą dostać się do Czyśćca przez portal na środku mapy, który otwiera się na 30 sekund co każde 75 sekund. W Czyśćcu, gracze muszą skoczyć na wyspę aby zabezpieczyć ich duszę. Na wyspie, dusze są zabezpieczanie w tempie 3 na sekundę.

Liczba zabezpieczonych dusz potrzebnych do wygranej zależy od liczby graczy na serwerze w pierwszych 30 sekundach rundy, pomnożonych przez 4. Po 30 sekundach, liczba blokuje się do końca rundy. Liczba wymaganych dusz nigdy nie zejdzie poniżej 10.

Watergate

Aby zdobyć punkty, gracze muszą zabezpieczyć zdobyte piwa w UFO na środku mapy, które pojawia się co 52 sekundy i wolno przelatuje przez środek mapy, tworząc promień trakcyjny, przed dotarciem na skraj mapy i odleceniu po 34 sekundach. W promieniu UFO, gracz rusza się tak jakby pływał w wodzie, a jego zebrane piwa są stopniowo zabezpieczane w UFO i dodawane do wyniku drużyny. Gracze mogą również rywalizować o zabezpieczanie piwa przez wskakiwanie do promienia i uniemożliwianie zdobywania punktów przez wrogą drużynę.

Liczba zabezpieczonych piw potrzebnych do wygranej zależy od liczby graczy na serwerze w pierwszych 30 sekundach rundy, pomnożonych przez 5. Po 30 sekundach, liczba blokuje się do końca rundy. Prędkość zabezpieczania jest dynamiczna i zależy od liczby obecnych graczy. Podstawowa prędkość to 1 piwo co 1.1 sekundę, ale czas zmniejsza się o 0.025 co każdego gracza w rundzie [1].

Liczba graczy Sekundy
0 1.10
2 1.05
4 1.00
6 0.95
8 0.90
10 0.85
12 0.80
14 0.75
16 0.70
18 0.65
20 0.60
22 0.55
24 0.50
26 0.45
28 0.40
30 0.35
32 0.30

Mapy

Zobacz też: Lista map

Mapy Wyniszczenia mają przedrostek pd_; nazwy map społeczności są napisane kursywą.

Nazwa Zdjęcie Nazwa pliku
Cursed Cove Pd cursed cove event.png pd_cursed_cove_event
Monster Bash Pd monster bash.png pd_monster_bash
Pit of Death Pd pit of death event.png pd_pit_of_death_event
Watergate Pd watergate logopic 2.jpg pd_watergate

Rozwój

Obecna wersja trybu Wyniszczenie została mocno zmieniona w stosunku do wersji przedstawionej we wczesnych wersjach mapy Watergate.

Zamiast upuszczania piw które miałyby być dostarczone do UFO, martwi gracze upuszczali odpowiednie dla drużyny pieniądze (bazowane na rdzeniach z Destrukcji Robotów), które natychmiastowo zostawały dodane do wyniku drużyny po podniesieniu. Gdy gracze zabili więcej wrogów, ich premia (pokazywana na HUD'zie) zwiększałaby się, powodując upuszczanie większej ilości pieniędzy przy śmierci, co czyniło ich bardziej wartościowym celem dla wrogiej drużyny.

Gracze nie musieli dostarczać ich znajdziek aby zdobyć punkty, zamiast tego UFO upuszczało dużą "paczkę" pieniędzy dla obu drużyn na środku mapy. Promień trakcyjny UFO był używany w celu przyciągnięcia graczy do neutralnego punktu kontrolnego w najwyższym punkcie mapy, który powoli generował pieniądze dla drużyny która go przejęła. Po tym jak drużyna zdobyła 150$, beczka zostałaby wystrzelona z budynku punktu kontrolnego i wylądowałaby na statku-matce na skyboxie, niszcząc go.

Ta wersja trybu gry została ostatecznie odrzucona na korzyść obecnej wersji, ponieważ gracze z wysoką wartością ukrywaliby się na spawnie, a bez zabezpieczania punktów przy UFO lub mechaniki lidera drużyny, grze brakowało celu o który walczyliby gracze.

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 6 października 2015 (Aktualizacja społeczności „Inwazja”)

  • Dodano mapę: Watergate.

Aktualizacja z 29 lutego 2016

  • Prośba społeczności: Dodano SetPlayerPointsOnDeath do tf_player_destruction_logic i PointsValue do bytu item_teamflag (angielski) kiedy jest używany w trybie Wyniszczenia.

Aktualizacja z 25 kwietnia 2016

Aktualizacja z 21 października 2016 (Scream Fortress 2016)

Aktualizacja z 19 października 2018 (Scream Fortress 2018)

Błędy

  • Lider drużyny może uzupełniać amunicję i leczyć niewidzialnych, wrogich Szpiegów, ujawniając ich pozycję.

Galeria

Odnośniki