Ravine

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ravine
Arenaravine.jpg
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Arena
Nazwa pliku: arena_ravine
Autor(zy): Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Pustynne
Sceneria: Słoneczny dzień
Znajdźki na mapie
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Mediumammo.png ×4   •   Largeammo.png ×2
Zdjęcia mapy
Menu photos arena ravine.png
Widok mapy
Ravine overview.png
W kontraście z Lumberyardem, inną nową mapą do trybu Arena, Ravine jest o wiele bardziej otwarta, kładąc nacisk na kontrolę czterech kluczowych choke pointów. Kanały na dolnym poziomie mapy zapewniają świetną okazję do cichy zabójstw oraz wykonania manewrów flankujących. Jak wszystkie mapy tego trybu, środkowy punkt kontrolny staje się aktywny po 60 sekundach.

Ravine jest mapą dla trybu Arena. Ravine, wraz z Lumberyard, Well (Arena), Badlands (Arena) i Granary (Arena) została wydana w Grubej aktualizacji, jako jedna z pierwszych oficjalnych map tego trybu.

Celem obu drużyn jest wyeliminowanie przeciwnej lub przejęcie punktu kontrolnego

Film instruktażowy

Lokalizacje

  • Szopa: Szopa znajdująca się na środku mapy, w której znajduje się punkt kontrolny. Jest kilka sposobów na wejście do niej, w tym wskoczenie przez dziurę.
  • Kanały: Będąc jedną z kilku oficjalnych map z wodą, na niej znajduje się mały basen wodny na lewo lub prawo od bazy, w zależności od tego w której drużynie się jest. Basen ten może wydawać się niezbyt głęboki aby ugasić gracza z płomieni Pyro, ale obok spływów ścieku może on przykucnąć aby się ugasić.
  • Dom: Naprzeciwko kanałów znajduje się dom. Pod nim znajduje się małe przejście, a obok niego są schody prowadzące do środka domu; od środka można iść rampą, która prowadzi do zejścia nad punktem.
  • Dziedziniec: Na zewnątrz od baz, obok domu, jest duży dziedziniec. Dziedziniec ten pozwala dostać się do domu, wąwozu pod punktem i na dach bazy; na obszarze dziedzińca jest także duża skrzynia i betonowy blok, które można użyć jako osłonę

Strategia

Osobny artykuł: Społeczna strategia dla Ravine

Czasy przejmowania punktu kontrolnego

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkt kontrolny ×1
36 ,000
×2
24 ,000
×3
19 ,636
×4
17 ,280


Historia aktualizacji

Aktualizacja z 19 sierpnia 2008 (Gruba aktualizacja)

  • Dodano Ravine do gry.

Aktualizacja z 22 marca 2012

  • Drobne poprawki wizualne i wydajnościowe.