Odrodzenie

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Heavyrespawns.png
Wróciłem, ty niedorozwinięty półgłówku!
Szpieg

Odrodzenie może odnosić się do aktu odradzania gracza lub do miejsca, w którym zachodzi odradzanie. Gra odradza graczy w falach, dzięki czemu kilka osób może zostać odrodzone w tym samym czasie, zmuszając ich do współpracy.

Jako wydarzenie lub akcja, "odrodzenie" odnosi się do aktu automatycznego dołączenia do gry po zostaniu zabitym. Początkowe wejście na mapę, zaraz po dołączeniu do gry, nazwane jest po prostu spawn. Wyraz "respawn" (odrodzenie) może także odnosić się do ponownego pojawienia się znajdźek, po tym, jak zostały one podniesione, na przykład paczki z amunicją lub apteczki.

W trybie Arena, lub w momencie, gdy mapy typu punkty kontrolne zamieniają się w tryb nagłej śmierci, gracze, którzy zginą, nie mogą się odrodzić do czasu początku następnej rundy.

Czasy odradzania

Dla dokładnych pomiarów czasowych dla wszystkich oficjalnych map, zobacz czasy odrodzenia.

Czas przeznaczony na czekanie na odrodzenie po zostaniu zabitym jest zmienny, a licznik odmierzający czas do odrodzenia zostanie umieszczony na górze wyświetlacza, jeżeli twoja postać została zabita. Fale odrodzenia mogą zachodzić w regularnych odstępach, w zależności od ustawień mapy. Większość oficjalnych map wykorzystuje 10 sekundowy czas na każdą falę odrodzenia. Te dziesięć sekund jest następnie zmodyfikowane przez stan mapy, zazwyczaj jest on mniejszy dla drużyny, która przejęła więcej punktów kontrolnych. Czas odrodzenia każdej drużyny zostanie zmniejszony, jeżeli w drużynie będzie mniej niż ośmiu graczy, do minimalnej długości czasu wynoszącej 5 sekund, jeżeli w drużynie znajduje się mniej niż 3 graczy. Kiedy twoja postać zostanie zabita, zostanie przydzielona do fali odrodzenia, która odbędzie się tuż po następnej fali. Więc, jeżeli czas kolejnej fali odrodzenia wynosi 10 sekund dla twojej drużyny, twoja postać odrodzi się gdzieś pomiędzy dziesięcioma lub dwudziestoma sekundami po śmierci. Twoje wyczyny na mapie gry nie będą miały żadnego wpływu na długość czasu odrodzenia. Czas Fali Odrodzenia może zostać zmieniony poprzez zmianę zmiennej w kodzie mp_respawnwavetime.

Natychmiastowe odrodzenie

Na niektórych serwerach istnieje "natychmiastowe odrodzenie", gdzie czas, który trzeba przesiedzieć na odrodzenie, został drastycznie zmniejszony lub nawet całkowicie wyeliminowany dla wszystkich graczy. Serwery mogą wykorzystać pluginy osób trzecich, aby umożliwić tą właściwość, lub wykorzystać wbudowaną już komendę mp_disable_respawn_times. Czas pomiędzy śmiercią a odrodzeniem może się trochę różnić, jeżeli serwer wymusza wyświetlenie migawek.

Miejsca

Strefa odradzania

Strefa odradzania jest miejscem, w którym pojawiają się nowi gracze, lub tacy, którzy niedawno się odrodzili. Na niektórych mapach jest to miejsce położone dalej od pokoju zaopatrzeniowego. Często, oba pokoje pokrywają się i nie posiadają żadnych różnic między sobą. Strefa odrodzenia jako osobny pokój jest często wykorzystywana na mapach typu Zdobądź Flagę. W tym przypadku, taki pokój posiada parę automatycznych drzwi, prowadzących do pokoju zaopatrzeniowego. Takie drzwi często mozna otworzyć tylko od wewnątrz, czyniąc ten pokój dobrą kryjówką podczas Upokorzenia.

W strefie odradzania gracz może zmienić klasę bez popełniania samobójstwa. Na większości map, pokój zaopatrzeniowy jest bezpiecznym miejscem do zmiany klasy, nawet jeśli jest to osobny pokój. Miejsce, w którym gracz zostanie odrodzony jest losowe, lecz na mapach typu punkty kotrolne, pokój może być jeden i ten sam, w zależności od liczby kontrolowanych punktów. Jeżeli gracz zmieni klasę, gdy jego drużyna posiada więcej niż jedną strefę odrodzenia, może odrodzić się w innym pokoju, niż znajdował się zmieniając klasę.

W plikach GCF Team Fortress 2, oraz w niewykorzystanych plikach dźwiękowych, znajduje się wieżyczka, która miała bronić strefę odradzania, w odróżnieniu od niewidzialnej ściany, podobnie jak w grze Team Fortress Classic.

Zaopatrzenie

Pokój zaopatrzeniowy jest miejscem, w którym gracz może schronić się przed wrogiem oraz znaleźć szafki z amunicją i apteczkami. W zależności od mapy, strefa odrodzenia i pokój z zaopatrzeniem mogą przylegać do siebie, być dwoma oddzielnymi pomieszczeniami lub są jednym i tym samym pokojem. Większość pokoi z zaopatrzeniem zawiera więcej niż jedną szafkę z apteczkami i amunicją, które przy otworzeniu, pozwalają na natychmiastowe odzyskanie utraconych punktów zdrowia oraz uzupełnienie amunicji (łącznie z automatycznym przeładowanie magazynków). Szafki usuwają także efekty Sikwonda, zatrzymują krwawienie oraz gaszą płomienie. Podchodząc do szafki zaopatrzeniowej pozwala graczom na natychmiastową zmianę czapek i/lub broni, jeżeli niedawno odrodzili się, eliminując w ten sposób potrzebę zmiany klasy w celu zmiany swojego ekwipunku (Chyba że gracz ma włączoną opcję "Automatycznego odrodzenia przy zmianie ekwipunku"). Używając szafki z zaopatrzeniem usuwa aktualne przebranie Szpiega, jeżeli uzyskał je za pomocą Ostatecznej Nagrody. Aby otworzyć szafkę, gracz musi po prostu do niej podejść. Szafki nie mogą zostać otwarte podczas nagłej śmierci, lub przez upokorzoną drużynę.

Innym, całkowicie ozdobnym przedmiotem w pokoju zaopatrzeniowym jest szafka, która zawiera różne osobiste rzeczy klas, ciężarki oraz cele treningowe.

Galeria

Powiązane osiągnięcia

Leaderboard class spy.png Szpieg

Tnij I Pal
Tnij I Pal
Dźgnij w plecy przeciwnika, który następnie wcieli się w postać Pyro, nim się odrodzi.

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 5 października 2007

  • Naprawiono exploit teleportera/drzwi do strefy odrodzenia

Aktualizacja z 15 listopada 2007

  • Naprawiono exploit, w którym obserwator mógł wejść do świata gry, bez dołączania do drużyny

Aktualizacja z 31 grudnia 2007

  • Naprawiono exploit, pozwalający na wejście na terytorium wroga przy starcie rundy

Aktualizacja z 25 czerwca 2009

  • Naprawiono exploit licznika amunicji Bonk!, wykorzystując regenerację szafki

Aktualizacja z 14 lipca 2009

  • Naprawiono możliwość odrodzenia podczas czasu chatowego, przed zmianą poziomu

Aktualizacja z 30 września 2010

  • [Nieudokumentowane] Gracze zostaną natychmiastowo odrodzeni, jeżeli zmienią broń w swoim ekwipunku, podczas pobytu w strefie odrodzenia

Aktualizacja z 11 marca 2011

  • Naprawiono błąd, w którym gracze nie mogli strzelać ze swojej broni zaraz po odrodzeniu.

Aktualizacja z 21 marca 2011

  • Zaktualizowano honorowe bronie, aby mogły zostać schowane zaraz po dotknięciu szafki z amunicją

Aktualizacja z 14 kwietnia 2011 (Bezczapkowa Aktualizacja)

  • Przedmioty w slocie akcji nie zostaną zamienione przed powrotem do szafki z amunicją.

Zobacz też

Linki zewnętrzne