Krąg Wylanych

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Krąg Wylanych
RingofFired01.png
Informacje o komiksie
Wydano: 27 Sierpnia, 2013
Liczba stron: 68
Hh hh hh hh! O tak, Saxton. Gdy ty nie dasz rady, Mann.Co będzie moje!
Gray Mann

Krąg Wylanych (znany również jako Team Fortress Comics #1) to komiks wydany wraz z łatką którą była Aktualizacja z 27 sierpnia 2013. Jest to pierwsza część serii, składającej się w sumie z sześciu komiksów wydawanych co dwa miesiące.

Krąg Wylanych został narysowany przez makani i pokolorowany przez Nicka Filardiego (angielski).

Treść

Komiks rozpoczyna się sceną, przedstawiającą Saxtona Hale'a wyskakującego z samolotu wraz z pilotem oraz wypchanym Yeti z którym walczył w komiksie Los Gorszy od Szachów. Po lądowaniu w siedzibie Mann Co. Hale'a wita Gray Mann który zdecydował się podjąć "Wyzwanie Mann.Co" – jeśli prezes jakiejkolwiek innej firmy pokona Hale'a wręcz, to wówczas przejmie Mann.Co. Gray, zamiast walczyć samemu, ujawnia że jego córka – niemowlę Olivia, jest właścicielem Gray Gravel. Saxton odmawia pojedynku z dzieckiem, tym samym oddając Gray'owi firmę, który decyduje się zwolnić najemników. Hale udaje się za granicę zaś Panna Pauling zauważa że Administratorka także zniknęła, pozostawiając na swoim komputerze wiadomość "Panno Pauling... proszę się ukryć".

Kolejna scena, mająca miejsce sześć miesięcy później przedstawia Żołnierza w roli przewodnika po domach celebrytów, gdzie on sam oraz grupa starszych pań udaje się do domu Toma Jonesa gdzie pomieszkuje także Merasmus. Żołnierz zabija Toma zaś Merasmus dzwoni na policję. Po chwili zjawia się przebrana za policjantkę Panna Pauling oraz zabiera Żołnierza wyjaśniając, że muszą odszukać resztę drużyny. Oboje odciągają Pyro od pracy, podpalając pobliski budynek, podczas gdy Demoman dołącza do nich dobrowolnie pomimo tego że przybrał na wadze i stał się jeszcze większym alkoholikiem. Panna Pauling wyjaśnia że Administratorka, której położenie jest wciąż nieznane wydała rozkaz ponownego zebrania drużyny w całość.

W między czasie, Gray Mann odkrywa że cały zapas Australium z Mann.Co został zabrany, najprawdopodobniej przez Administratorkę. Komiks ujawnia że maszyna wydłużająca życie Gray'a jest zasilana przez Australium oraz że jego własny zapas tej substancji zaczyna się wyczerpywać. Niewidoczna postać wyjaśnia że wszelkie inne skrytki z Australium także zostały opróżnione.

Drużyna, teraz składająca się z Żołnierza, Pyro, Demomana i Panny Pauling, snuje plan lotu do Syberii oraz Australi celem zabrania Grubego i Snajpera. Demoman wspomina że Medyk dostał "fajową pracę", zaś Panna Pauling martwi się o Inżyniera którego nie potrafi zlokalizować. Podczas dyskusji o tym, gdzie mogą znajdować się pozostali najemnicy, znajdują gazetę mówiącą że Skaut i Szpieg zostali aresztowani i zostaną powieszeni za wandalizm.

Strony

Ciekawostki

  • Tytuł komisku jest odniesieniem do piosenki Johnny'ego Casha "Ring of Fire"
  • Strona tytułowa komiksu jest odniesieniem do sławnej sceny (angielski) z komiksu "Spider-Man No More!"
  • Na stronie tytułowej widać czasopismo zatytułowane "Hat-Wearing MAN". Jest to odniesienie do aktualizacji Snajper kontra Szpieg, która dodawała do gry nakrycia głowy.
  • Strona 8 odnosi się do poczatków Batmana, gdzie Batman aka Bruce Wayne jest świadkiem śmierci swoich rodziców wychodzących z opery po przedstawieniu.
  • Na stronach 45-48 tylna strona gazety Pyro to także tylna strona Lecture Valley.
  • Strona 61 przedstawia na rzeźbioną fontannę na podwórku Demomana, tryskającą wodą z szyji co jest nawiązaniem do komiksu WAR! Comic gdzie obciął jej głowę.
  • Wyszczerbiec Demomana jest przedstawiony jako całkowicie żywa istota, zdolna do mowy; wcześniej był jedynie nawiedzony i za każdym razem szeptał słowo 'głowy'.
  • Demoman nosi koszulkę Badlands Brawlers, tej samej drużyny która pojawiła się w WAR! Comic.
  • Komiks ujawnia że ogień sam w sobie jest czynnikiem który sprawia że widzi on świat w specyficzny dla siebie sposób. Bez niego, Pyro postrzega wszystko jako szare i nudne, choć wciąż kreskówkowe.
  • Kolory krawatów postaci zmieniają się pomiędzy scenami – krawat Graya Manna zmienia się z szarego na niebieski, zaraz po tym gdy oparza sobie ręce na stronie 15, zaś na stronie 24 jest czarny. To samo tyczy się panów Bidwella i Reddiego których krawaty zmieniają się z niebieskich na czarne na stronie 24.

Linki zewnętrzne

Zobacz też