Rock, Paper, Scissors

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
V historických dobách by tuto hru lidé hrávali při svitu svíček, až 3 minuty před tím než by zemřeli na mor.
— '"Love and War Den 1 - Rock, Paper, Scissors"

Rock, Paper, Scissors je taunt pro dva hráče podobný jako High Five!, při stisku akčního tlačítka si postava stoupne do pózy čekající na protihráče. Když jiný hráč tuto výzvu přijme, začne souboj ve hře kámen, nůžky, papír. Volba symbolu je čistě náhodná a nedovoluje remízu. Při vybráni symbolu se nad hlavami postav zobrazí ikony těchto symbolů, výhercova ikona má světlejší ohraničení. Po odehraném souboji postavy reagují podle toho, jak pro ně souboj dopadl, použitím mini-tauntu.

Pokud při tomto tauntu stojí proti sobě dva nepřátelští hráči, ten který prohrál bude zabit explozí, což je zaznamenáno jako zabití tauntem současnou výhercovou zbraní. Nezvyšuje se však počet zabití u Strange zbraní, nicméně u Strange kosmetických předmětů se body započítávají. Poražený nezemře pokud je pod efektem ÜberCharge nebo Bonk! Atomic Punch při volbě vítěze. Dále, také nebude zabit pokud byl výherce zabit před koncem tauntu. Pro hlasové projevy všech tříd, prosím zhlédněte jejich stránky o tauntech.

Názorná ukázka

Související achievementy

Achieved.png Obecné achievementy

On The Rocks
On The Rocks
Prohraj třikrát za sebou taunt Rock, Paper, Scissors zvolením kamene.


Running With Scissors
Running With Scissors
Vyhraj třikrát za sebou taunt Rock, Paper, Scissors zvolením nůžek.


Showboat
Showboat
Proveď se spoluhráčem při zabírání kontrolního bodu 10× taunt pro dva hráče.

Minulé změny

Patch z 18. června 2014 (Love & War Update)

  • Rock, Paper, Scissors byl přidán do hry.

Patch z 23. června 2014

Nevyužitý obsah

  • V herních souborech jsou obrázky pro levou a pravou ruku všech variant, ve hře se však ikona nemění při použití levé nebo pravé ruky a zobrazí soustřednou ruku. Pro Modrý tým tyto ikony neexistují.

Chyby

  • Občas je ikona prohrávajícího nahrazena projektilem z Scorch Shot a ten zůstane na mapě do konce.

Drobnosti

  • Animace pro Rock, Paper, Scissors a několik dalších tauntů přidaných do hry v Love and War Update, byly do herních souborů přidány již v Scream Fortress 2013, což lze vidět na videu z 1. listopadu 2013.
  • Je možné zabít se zbraněmi které normálně neudělují žádné poškození, jako je Sandvich nebo Rocket Jumper pokud je tato zbraň držena na začátku tauntu. Pokud takto nepřítel prohraje, v oznamovací oblasti ze zobrazí logo se skříženými hnáty. Především, Spyovy variace Sapperu zobrazí svou ikonu, což vypadá jako by byl nepřítel "zneškodněn".
  • Existuje nevyužitá Spyova hláška, která napovídá, že Rock, Paper, Scissors taunt byl možné ukončit remízou.

Výhra se Scoutem nebo Spyem je doprovázena zvukem, u Scouta je to zvuk boxovacího zvonku a u Spye je to zvuk kostelního zvonu.

  • V herních souborech existuje zástupný obrázek náčrtu ruky pojmenovaný rps_hands.

Galerie