Sawmill (Zdobądź flagę)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Sawmill posiada wiele wariantów, w tym Arena i Król wzgórza.
Sawmill (Zdobądź flagę)
CTF Sawmill Center.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Zdobądź flagę
Nazwa pliku: ctf_sawmill
Autor(zy): Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Górskie
Sceneria: Pochmurna, deszczowa
Głębokie wody: Tak
Zagrożenia: Piły tarczowe
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×5   •   Mediumhealth.png ×4
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×2   •   Mediumammo.png ×4
Zdjęcia mapy
Menu photos ctf sawmill.png
Widok mapy
Sawmill (Capture the Flag) overview.png
Poważnie... jest coś co ta mapa nie umie robić? Arena Sawmill został zmodyfikowany, aby funkcjonował jako trzecia oficjalna mapa trybu "Zdobądź flagę" stworzona przez Valve. Dwa boczne przejścia zostały zablokowane aby skoncentrować rozgrywkę, a budynek niedaleko każdego punktu odrodzenia jest już dostępny. Prowadzą do zatopionej podziemnej fortyfikacji która utrzymuje wrogie materiały stworzone całkowicie z mikrofilmu. Lub prawdopodobnie nylonu. W każdym razie, yoink!

Sawmill to mapa trybu Zdobądź flagę, która została wydana jako część Bezklasowej Aktualizacji jako oficjalna mapa. Sawmill (Zdobądź flagę) oferuje niemalże identyczny wygląd do jego odpowiednika z trybu Arena i Król Wzgórza, jedyne większe różnice to dodanie pokoi z materiałami dla każdej drużyny i zablokowanie dwóch małych domków, które zapewniały boczne przejście. Punkt kontrolny został zastąpiony małą apteczką.

Aby wygrać, twoja drużyna musi przejmować materiały wroga do czasu osiągnięcia limitu mapy (domyślny limit to 3) i tym samym uniemożliwić wrogom dokonania tego samego.

Lokacje

 • Środkowy budynek: Środek mapy jest zdominowany przez duży budynek. Na samym środku budynku znajduje się punkt kontrolny mapy (opuszczony i nieużywalny w tej wersji mapy). Duże okrągłe piły poruszają się równolegle po obu stronach punktu, wydają głośny hałas, i służą jako śmiertelna przeszkoda dla graczy próbujących zdobyć punkt. Nad tym obszarem zawieszona jest kłoda.
 • Dom z kłodami: Po prawej stronie od strefy odrodzenia drużyny BLU jest podłużny domek, zapełniony drewnem, stojący nad zalanym rowem. Kolejna mała apteczka leży na szczycie kłód w tym budynku. Druga strona prowadząca na podwórze RED jest zabita deskami.
 • Pokój z materiałami: Schowany w piwnicy jednego z domów niedaleko punktów odrodzenia, prowadzi do niego wejście przez zapadniętą część sąsiedniego budynku. Pomieszczenie to jest całkowicie zatopione.
 • Wodospad: Zlokalizowany po prawo od strefy odrodzenia drużyny RED, tytułowy wodospad spływa w dół z szarej skały do środek dużego jeziorka. Kłody formują ścieżkę przez jeziorko, jednakże sama woda nie jest za głęboka. Mała apteczka może być znaleziona pośrodku kłody. Jest tu także oczywista "ukryta" ścieżka przechodząca za wodospadem, która może być użyta przeciwko obserwującym przeciwnikom. W wersji CTF tej mapy przejście na podwórze BLU jest zabite deskami.
 • Jaskinia - Jaskinia robi szeroki łuk za wodospadem i może być obroniona na obu końcach.
 • Dachy - Na zewnątrz od każdego pokoju odrodzenia znajdują się ścieżki prowadzące na dach budynku usytuowanego naprzeciwko. Kolejne drewniane deski łączą dachy z altaną młyna.
 • Altany - Po obu stronach od punktu kontrolnego, prostopadle do pił, są dwie półki z oknami, ze schodami prowadzącymi do podłoża. Te małe "pokoje" mogą być bronione przez zdeterminowanego Inżyniera, jeśli wcześnie ustawi gniazdo strażnicze.

Strategia

Zobacz: Sawmill (CTF) - strategia społeczności

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 13 sierpnia 2009 (Bezklasowa Aktualizacja)

 • CTF_Sawmill został dodany do gry.

Aktualizacja z 21 sierpnia 2009

 • Naprawiono nie kończenie się mapy CTF_Sawmill po osiągnięciu limitu czasu mapy w środku rundy.

Aktualizacja z 29 października 2009

 • Naprawiono exploit Inżyniera.

Ciekawostki

 • Zupełnie jak w Lumberyard i wersji Arena Sawmill, pod punktem przejęcia znajduje się silos rakietowy.
 • Boczne ścieżki wodospadu i jeziorka zostały zablokowane, lecz wciąż można przedostać się na drugą stronę skacząc na metalowe płaty na ścianie i następnie wskakując na dach głównego budynku.

Zobacz też

Linki zewnętrzne