Sawmill (Król wzgórza)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Sawmill posiada wiele wariantów, w tym Arena i Zdobądź flagę.
Sawmill (King of the Hill)
Environmental death Saw Blades.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Król wzgórza
Nazwa pliku: koth_sawmill
Autor(zy): Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Alpy
Sceneria: Pochmurny, deszczowy dzień
Głębokie wody: Tak
Zagrożenia: Piły
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×2   •   Mediumhealth.png ×4
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×2   •   Mediumammo.png ×2   •   Largeammo.png ×2
Zdjęcia mapy
Menu photos koth sawmill.png
Widok mapy
Sawmill (Arena) overview.png
Rozgrywająca się w tartaku na wzgórzu, ta mapa ma punkt kontrolny w dużym budynku na szczycie góry po środku mapy; pod nim znajduje się podziemna baza spytech; i przede wszystkim, spada na to wszystko deszcz-pierwsze wykorzystanie efektu pogodowego w jakiejkolwiek mapie. Jeśli to wam nie starczy, to zastąpcie kropkę przecinkiem i dopiszcie to: gracze muszą także uważać na dwie niebezpieczne piły przy punkcie, które zostały pozostawione przez wcześniejszych właścicieli, co to się przenieśli do mniej niebezpiecznego, ustawionego na wzgórzu, tartaku pod którym nie znajduje się baza szpiegowska.

Sawmill to mapa trybu Król wzgórza, która jest oparta na wariancie przeznaczonym do gry w trybie Arena. Została wydana wraz z Bezklasową aktualizacją, razem z wariantem Zdobądź flagę, jako oficjalna mapa. Sawmill (wersja mapy dla trybu Król wzgórza) zbytnio nie różni się od wariantu przeznaczonego do trybu Areny

Celem mapy jest przejęcie punktu kontrolnego i pozostawienie go w swojej kontroli przez 3 minuty, próbując też zapobiec jego zdobyciu przez przeciwną drużynę.

Lokalizacje

  • Wodospad: Znajduje się on po prawej stronie obszaru bazy RED, spływa on od szarego klifu do środka dużego zbiornika wodnego. Kłody tworzą ścieżkę prowadzącą przez ten zbiornik wodny, choć sama woda nie jest zbyt głęboka. Na środku tych kłód znajduje się średnia apteczka. Za wodospadem jest jaskinia, przez którą można przejść na drugą stronę, jeśli wróg obserwuje obszar w którym znajduje się zbiornik wodny.
  • Jaskinia - Jest to przejście które okrąża jedną stronę mapy za wodospadem, miejsce to może być bronione z obu końców
  • Szopa z drewnem: Po prawej stronie obszaru z bazą BLU znajduje się szopa pełna drewna, która stoi nad zalaną dziurą. Kolejna średnia apteczka leży na stercie desek w szopie.
  • Środkowa szopa: Środek mapy jest zdominowany przez dużą szopę, która posiada kilka wejść dla obu drużyn. Dwie duże, okrągłe piły poruszają liniowo do punktu, robiąc przy tym dużo hałasu, służąc przy tym jako niebezpieczne przeszkody dla graczy, którzy próbują przejąć punkt. Nad punktem jest zawieszona kłoda
  • Dachy - Na zewnątrz od obu baz są przejścia, które prowadzą na dachy budynków naprzeciw danej bazy. Drewniana deska łączy te dachy z altanami, które znajdują się wewnątrz środkowej szopy
  • Altany - Po obu stronach punkt kontrolnego, prostopadle do pił, są altany z jednym oknem, a obok nich znajdują się schody, prowadzące na dół. Te małe "pokoje", mogą być bronione przez zdeterminowanego Inżyniera, jeśli dość szybko zbuduje tam swoje gniazdo.

Strategia

Osobny artykuł: Społeczna strategia dla Sawmill (Król wzgórza)

Czas przejmowania punktu kontrolnego

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkty kontrolne ×1
36 ,000
×2
24 ,000
×3
19 ,636
×4
17 ,280


Historia aktualizacji

Aktualizacja z 13 sierpnia 2009 (Bezklasowa aktualizacja)

  • Dodano Sawmill (wariant Król wzgórza) do gry.

Aktualizacja z 29 października 2009 (Nawiedzone Halloween)

Błędy

  • Możesz wejść w kraniec dachu bazy BLU, wskakując tam za pomocą wybuchowego skoku.

Zobacz także

Źródła zewnętrzne