Saxton Hale

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Yourpropertyjustgotdamagedbysaxtonhale.png
Pobiję ich na śmierć gołymi łapskami!
Saxton Hale o hipisach(angielski)

Saxton Hale to pochodzący z Australii prezes Mann Co., szósty najbogatszy człowiek świata i gwiazda serii komiksów "Wstrząsające Przygody Saxtona Hale'a". Jego ulubione zajęcia to bicie, picie i walki z dzikimi zwierzętami. Wyróżniają go potężne mięśnie, idealne wąsy, czapka z opaską pełną krokodylich zębów i włosy na klatce piersiowej ułożone w kształt Australii. Z "oczywistych powodów" odmawia noszenia ubrań na górnej części ciała.

Saxton jest przyszłym dziedzicem majątku rodziny Hale i firmy Mann Co.. Jego awanturniczy charakter da się odczuć w każdym miejscu tej korporacji. Poczynając od sloganu "Sprzedajemy towary i wszczynamy bójki", do Piątkowego Siłowania Się Z Gorylami. Ma nawyk używania listów z polami do zaznaczania, które odpowiednio wypełniając grozi złodziejom technologii albo dziękuje wynalazcom za wysyłanie mu swoich idei. Jego podobizna widnieje na wielu katalogach, kopertach i materiałach promocyjnych Mann Co. Jest znany z wiary w osobiste rozwiązywania problemów z jego produktami jakie mają klienci, można to zauważyć w jego oficjalnej maksymie: "Jeżeli nie jesteś w 100% zadowolony z naszych produktów, to będziesz miał do czynienia ze mną".

Największe osiągnięcia

Wizerunek Saxton Hale'a.
 • Ujście żywcem z piekła naczelnych.
 • Nauczenie swojego Zastępu Harcerek "saxowości" i zasad bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, jak np. "Niedźwiedzie grizzly dobrze się palą"
 • Pokonanie lwa w tym samym czasie kiedy strzyżono mu włosy
 • Własnoręczne wybicie Indonezyjskiego Rekina Bojowego
 • Dogonienie żółwia, mimo "trzydziestu minut początkowej straty"
 • Wymyślenie starożytnej i mistycznej stuki walk Sikwondo po tym jak w szale kopnął krzesłem przez cały pokój.
 • Zostanie najbogatszym człowiekiem zachodniej półkuli.
 • Zrzucenie z helikoptera napalmu na Festiwal Woodstock.
 • Nie bycie w żaden sposób związanym z wybuchową śmiercią Amerykańskiego Małpkonauty Poppy'ego Joe. (angielski)
 • Wprowadzenie metod wytwarzania do RED i BLU by zatrzymać wojnę.
 • Odkrycie Internetu i otworzenie Sklepu Mann Co.
 • Posiadanie Anglii, pomimo faktu że Australia to brytyjska kolonia.
 • Posiadanie własnej strony internetowej tylko o faktach na swój temat.
 • Zabicie zboczeńców z AnagramYourName.com

Komiksy Mann Co.

Tytuł Opis

Pocztowa Burza
Saxtona Hale'a

Pocztowa Burza Saxtona Hale'a to pierwszy i jedyny numer wydany w marcu 1964 roku, by wytłumaczyć wycofanie ze sklepów 36 milionów Wykańczanych Złotem Samobieżnych Obieraczek Do Jabłek z powodu ich tendencji do obierania nie jabłek, a palców, lamp i małych zwierząt futerkowych. Kiedy rząd kazał rozdawać komiks za darmo, Mann Co. odpowiedziało podniesieniem ceny z dwunastu do dwudziestu centów, tłumacząc że jeżeli ludzie będą go chcieli brać za darmo, to równie dobrze mogą zapłacić.

Mailstorm large.jpg
Numer pierwszy

Niezbyt Wstrząsające Przygody
Saxtona Hale'a

Kiedy ruchy młodzieżowe w latach 60 zaczęły eskalować, producenci zaczęli tworzyć coraz więcej i więcej produktów dla emerytów. W końcu pozostały tylko kapelusze, mięso, trumny i Niezbyt Wstrząsające Przygody Saxtona Hale'a. Naga od czoła w dół, leżąca w swojej trumnie i przeżuwająca schabowego generacja pozostała tylko z jednym sposobem by wydać swoją emeryturę: powolne, przyjazne seniorom historyjki Hale'a. Kiedy dodatkowo wydał Saxton Hale Co Miesiąc Odwiedza Mamę i Spokojne Historyjki o Znanych Wam Rzeczach, szybko stał się najbogatszym człowiekiem zachodniej półkuli

Saxton turtle.jpg
Numer czwarty

Przygody Dziewczynek z
Saxtonem Hale

Przygoda Chłopców z Saxtonem Hale została zaatakowana w roku 1968 przez Komisję Senatorską do Spraw Przemocy Wśród Młodzieży, z powodu znalezienia w niej treści zachęcających do m.in.: podpaleń, łamania zasad mornalnych, wandalizmu, atakowania hipisów, oszustw podatkowych, kradzieży samochodów, mordowania goryli i używania chwytu Heimlicha (który ówcześnie był, jako całkowicie nowa technika, kontrowersyjny). Pod naciskiem Senatu, Mann Co. zmieniło nazwę na Przygody Dziewczynek z Saxtonem Hale, a jako że wtedy uważano dziewczynki za bezużyteczne, uznano że nauki te będą nieszkodliwe.

Saxton fire.jpg
Numer szósty

Saxton Hale
Walczy u Fryzjera

Saxton Hale Walczy u Fryzjera powstał na fali mody "obcinania włosów" wczesnych lat sześćdziesiątych. Jego niesamowity sukces spowodował utworzenie kolejnych tytułów o tej tematyce jak Fryzjerski Romans Saxtona Hale'a czy Horror Obciętych Włosów z Duchem Saxtona Hale'a w Roli Głównej. Jednakże około 40 numeru, długowłose, parszywe ugrupowania pokojowe złapały Amerykę w swe brudne łapska przez co literatura ścinania włosów odczuła potężny cios. To spowodowało trwający do dziś konflikt Saxtona i hipisów, którego kulminacją było zrzucenie napalmu na Festiwal Woodstock.

Saxton haircut.jpg
Numer dwunasty

Tropikalny Konflikt
Saxtona Hale'a

Komiks Tropikalne Walki Saxtona Hale'a pojawił się w Stanach Zjednoczonych w roku 1962 jako wsparcie dla ruchów anty-gorylowych po wystrzeleniu w kosmos pierwszej małpy - Władimira Bananova przez Związek Radziecki. Szał mieszkańców Ameryki nie był spowodowany tylko komunistycznymi naczelnymi; w tym samym roku, małpkonauta Poppy Joe zniszczył ostatnie nadzieje Stanów na zdobycie gwiazd kiedy jego rakieta wybuchła przy starcie. Dziesięcioletni konflikt na linii ludzie-goryle dotarł do apogeum przy numerze pięćdziesiątym który był wydrukowany gorylą krwią. Wydanie go w nakładzie 17 milionów pozostawiło przy życiu tylko pięć goryli.

Junglebrawl.jpg
Numer czterdziesty czwarty

Wstrząsające Przygody
Saxtona Hale'a

Wstrząsające Przygody
Saxtona Hale'a
powstały w roku 1961 jako sposób na podwyższenie cen wysyłki katalogów Mann Co. Pierwszy, 64-stronicowy numer zawierał cztery strony wstrząsających historii i sześćdziesiąt reklam nowych, wspaniałych produktów Mann Co. Jednakże twórcy Wstrząsających szybko spostrzegli że ukazywanie Saxtona z ich produktami podwyższa sprzedaż, tak więc reklamy zostały obcięte do 32 stron, na rzecz dłuższych historii opartych na ukazaniu produktu

Saxton sharks.jpg
Numer pięćdziesiąty piąty

Apple

Saxton rozmawia z tajemniczym właścicielem.

Podczas Aktualizacji Maca został wydany niekanoniczy komiks (angielski), w którym występuje Saxton. Na ostatnich stronach komiksu możemy zobaczyć jak przebija się przez okno i oznajmia, że spali sklep Apple. Saxton podnosi przypadkowy przedmiot, który po naciśnięciu przycisku i wysadzeniu Księżyca okazuje się być jednym z produktów Apple - iBlewupthemoon (dosł. iWysadziłemksiężyc). Hale jest pod takim wrażeniem, że postanawia kupić sklep, jednakże w tym momencie pojawia się tajemniczy właściciel, którego Saxton od razu rozpoznaje i obraża jego obłe projekty. Komiks kończy się tytułem kolejnego numeru Kiedy Tytani Się Ścierają.

Poczta Hale'a

Saxton Hale w akcji.

Ci nieliczni którzy wysłali zamówienie na Siłę Natury używając kuponu z Aktualizacji Skauta - dzień 5 (angielski) otrzymali listy od Saxtona Hale'a który ze smutkiem informuje że produktu zabrakło w magazynach. Jako rekompensata nadawca otrzymał podpisane zdjęcie Saxtona na tle Uluru z napisem "Dzięki że napisałeś, maluszku!" i brelok z przypadkową klasą Team Fortress 2. List zawierał także informację by zaglądać do skrzynki gdyż więcej produktów Mann Co. jest w drodze.

Trochę więcej szczęśliwców którzy wysłali kupon z aktualizacji Snajper kontra Szpieg - dzień 4 (angielski) otrzymali list w kopercie z logiem Mann Co. i wizerunkiem Saxtona Hale'a. Wewnątrz znajdował się kolejny list mówiący o brakach danego towaru, przypomnieniu o sprawdzeniu swojej skrzynki, a także pocztówka z przypadkową okładką jednego z komiksów o Saxtonie

W tym momencie Valve poprosiło by nie wysyłać im więcej pieniędzy z przyczyn prawnych. Cały dochód z kuponów został przekazany na rzecz Child's Play. (angielski)

Gallery

Powiązane produkty

Ciekawostki

Karta Saxtona Hale'a.
 • Wstrząsające Przygody Saxtona Hale'a zostały zilustrowane przez rysownika Mike'a Oeminga.
 • Saxton Hale okazjonalnie pisze na Oficjalnym Blogu TF2.
 • Saxton Hale był jakiś czas temu w związku z Administrator, opisując ją jako "kopcącą jak smok mistrzynię pociągania".
 • Jedna z żył na lewym bicepsie Saxtona układa się w symbol lambdy (λ). Jest to najprawdopodobniej odniesienie do serii gier Half-Life.
 • Saxton Hale posiada nazwaną jego imieniem rzekę
 • W Poker Night at the Inventory, Saxton Hale pojawia się jako As Pik w talii kart z Team Fortress 2.
 • Modyfikacja nazwana KONTRA Saxton Hale pozwala jednemu z graczy być Saxtonem, a pozostałym grupą ludzi próbujących go zabić.
 • Włosy na klatce piersiowej Hale'a zmieniły kształt w choinkę na czas Australijskich Świąt

Zobacz też

Odniesienia


Linki zewnętrzne