Aktualizacja Skauta

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Ten artykuł dotyczy nowej zawartości wydanej w aktualizacji. Dane dotyczące aktualizacji samej w sobie znajdziesz tutaj: Aktualizacja z 24 lutego 2009.
Scout Update Title Card.png
I kto jest teraz twardzielem? Co, twardzielu?
Główny slogan Aktualizacji Skauta

Aktualizacja Skauta (angielski) była dodatkiem dla Skauta - czwartej klasy, dla której wydano większy zestaw przedmiotów. Aktualizacja wprowadziła 35 nowych osiągnięć dla Skauta oraz 3 nowe bronie dla Skauta. Została wydana Aktualizacja z 24 lutego 2009.

Aktualizacja ta była pierwszą, która nie zawierała ze sobą filmu "Poznajcie Drużynę". Skaut otrzymał także kilka nowych komend głosowych, które odnosiły się zarówno do jego nowych broni, jak i do wydarzeń występujących podczas gry, takich jak przejęcie punktu czy dominacja. Aktualizacja ta była także jedyną w swoim rodzaju, ponieważ gracze mieli możliwość wybrania kolejności odblokowywania broni przy pomocy kamieni milowych.

Dodatki

Broń

Mapy

Postęp aktualizacji

Dzień Pierwszy

...doskonały do wybijania bzdur z głów dowolnego głupiego, powolnego, pijanego, niemego lub australijskiego przeciwnika, który stanie ci na drodze...
Slogan reklamowy Piaskuna

W pierwszym dniu aktualizacji opublikowano Piaskuna, który daje Skautowi zdolność do obezwładniania graczy na dalekim dystansie. Pierwotnie Piaskun posiadał zdolność ogłuszania graczy pod wpływem ÜberCharge'a, jednak zostało to później poprawione w celu wyrównania balansu gry.

Dzień Drugi

Jest to świetne uzupełnienie Aktualizacji Skauta. Nasi górą!
Opis mapy Watchtower

Drugi dzień aktualizacji zawierał dwie nowe społecznościowe mapy Watchtower i Junction.

Dzień Trzeci

Bieganie wokół tych ślimaczych durni tam na polu bitwy jest cholernie wyczerpującym zajęciem. Jeśli natomiast chodzi o gaszenie pragnienia, będziesz potrzebować tylko jednego zestawu termonuklearnego pogromcy pragnienia, jakim jest “Atomowy Kop”.
Krzykliwa reklama Bonk! Atomowego Kopa

Trzeciego dnia Aktualizacji Skauta ogłoszono informacje o Bonk! Atomowym Kopie, osiągnięciach dla Skauta oraz napomknięto zarówno o dziennej wersji Pipeline, jak i o Sile Natury. Mapa Pipeline została jednak niewydana do czasu aktualizacji Snajper kontra Szpieg.

Dzień Czwarty

Jako mapa typu punkty kontrolne w stylu Dustbowl Egypt jest efektowny wizualnie, pełny świetnych miejsc do walki i kilku ciekawych zastosowań ukształtowania terenu. Klasy z możliwościami do szybkiego wznoszenia się w powietrze (Żołnierze, Demomani oraz Skauci korzystający z Siły Natury) mają do wyboru wiele dróg przemieszczania się. Ponadto ruiny posiadają dużą liczbę potencjalnych miejsc usytuowania Działka Strażniczego.
Slogan reklamowy mapy Egypt

Dzień czwarty przyniósł ostatnią mapę tej aktualizacji, a mianowicie Egypt, uwzględniał także poprawki do mapy Fastlane. Zdolność Siły Natury została zasugerowana w opisie mapy, jednak sama nazwa mapy nie została opublikowana.

Dzień Piąty

Lepiej ZAPAKUJ sobie MAŁĄ PRZEKĄSKĘ, ponieważ cokolwiek, w co trafi to maleństwo, rozpoczyna podróż!
Drwiąca reklama Siły Natury

Ostatni dzień Aktualizacji Skauta ujawnił Siłę Natury oraz ogłosił możliwość zakupienia w sklepie Valve koszulki Skauta. Fani, którzy wysłali maile w kuponach do Valve, otrzymali później prezenty w e-mailach zwrotnych w nagrodę za ich oddanie. Dodatkowo na dole strony pojawiła się ankieta, w której gracze mieli możliwość wyboru, jaką broń chcą odblokować jako pierwszą.

Dzień Szósty

Wyniki są na stronie, aktualizacja została wydana, teraz nadszedł czas na... GRĘ!
Strona wprowadzenia Aktualizacji Skauta

Strona dotycząca wydania aktualizacji po prostu ogłosiła wyniki ankiety, które wyglądały następująco:

 • Siła Natury (Wymaga 10 osiągnięć do odblokowania): 17 219 głosów (42,53%).
 • Piaskun (Wymaga 15 osiągnięć do odblokowania): 13 806 głosów (34,10%).
 • Bonk! Atomowy Kop (Wymaga 20 osiągnięć do odblokowania): 9 463 głosów (23,37%).

Galeria

Pozostałe dodatki

Osobny artykuł: Aktualizacja z 24 lutego 2009
 • Skauci otrzymują od teraz dodatkowy punkt za zabijanie Medyków, którzy leczą swój cel.

Ciekawostki

 • Siła Natury potrafiła pierwotnie podrzucać w powietrze przeciwników nawet przy trafieniu w nich jednym nabojem. Efekt odrzucenia działał także na przebranych Szpiegów. Siła odrzucenia Siły Natury była także znacznie słabsza.
 • Bonk! Atomowy Kop posiadał początkowo efekt spowolnienia Skauta do prędkości Grubego, gdy skończył się efekt działania napoju. W zamian czas regeneracji napoju był znacznie krótszy. Spowolnienie to było związane z osiągnięciem "Zwolnić gońca", które dotyczy teraz Kryt-o-Coli.
 • Wkrótce po wydaniu aktualizacji gracze szybko odkryli błąd, który pozwalał Skautowi nieustannie pozostawać pod wpływem efektu Bonk! Atomowego Kopa. Zostało to niebawem naprawione. Jednakże gracz w dalszym ciągu może odtworzyć ten błąd, stojąc przy szafce z zaopatrzeniem, gdy jest pod wpływem działania napoju. Odejście od szafki przerwie ten proces.
 • Obecna wersja Piaskuna w znacznym stopniu różni się od tej z czasów wydania aktualizacji.
  • Początkowo ogłuszony gracz nie mógł się poruszać, tymczasem obecnie może się przemieszczać przyjmując pozę uciekiniera.
  • W wersji pierwotnej mógł ogłuszyć graczy pod wpływem ÜberCharge'a.
  • Gracze, którzy go używali, nie mogli wykonywać podwójnych skoków Skauta zamiast obecnej kary zmniejszenia ilości maksymalnych punktów zdrowia.
  • Zadawał o połowę mniejsze obrażenia nieogłuszonym graczom.
 • Bronie z Aktualizacji Skauta wprowadzały zaraz po wydaniu największe zmiany pośród wszystkich zestawów przedmiotów klas.

Linki zewnętrzne